Paradise Hills

• USA Paradise Hills (více)
Trailer 1

Uma (Emma Robertsová) se probouzí na odlehlém ostrově v Paradise Hills, škole, kam bohaté rodiny posílají své dcery, aby se z nich staly dokonalé dámy. Instituci vede tajemná vévodkyně (Milla Jovovichová), zatímco dívky se účastní speciálního školení - zahrnujícího lekce etikety, hodiny zpěvu, kosmetické procedury, gymnastiku a přísné diety - které jim má během dvou měsíců pomoci vyřešit všechny fyzické a emoční problémy. Uma se brzy spřátelí s ostatními obyvatelkami Paradise Hills – Chloe (Danielle Macdonaldová), Yu (Awkwafina) a mexickou popovou hvězdou Amarnou (Eiza Gonzalezová) a záhy si uvědomí, že se za vší tou krásou skrývá zlověstné tajemství. Začíná závod s časem, neboť Uma a její přátelé se pokusí uniknout z Paradise Hills dřív, než je všechny pohltí. (HBO Europe)

Trailer 1

Anderton

Zaujímavé utopistické scifi, ktoré kradne, v tomto prípade doslova klonuje, kde sa dá, ale nakoniec nájde svoju tvár. A to aj napriek tomu, že ani nevie, čo chce povedať a aký to má celé zmysel. Nechýba ani nejaké to prekvapenie, taktiež už neraz videné, väčším prekvapením je ale menší odklon od sci-fi k fantasy, čo nemusí každý pobrať. Je ale pravda, že bez Milly a Emmy by si film ani nikto nevšimol. Fikčný svet je málo prepracovaný, nevieme, ako to funguje v reálnom svete a nie všetko je nám vysvetlené aj vnútri komplexu, ako by snáď tvorcovia dopredu rátali s možnosťou pokračovania. ()

POMO

Příjemná holčičí alternativa k Disneyho velkopohádkám o krásných princeznách a zlých královnách, říznutá sci-fi motivy z žánrových klasik či Bayova Ostrova. Vizuálně přiznaně kýčovitá a kostýmama až dětinská (aniž by byla vysloveně určena dětem), ale zábavná, a mně osobně i magnetizující Emmou Roberts v ružových vlasech. A ta lesbická náklonnost k ní od Eizy González, OMG! [Sitges FF] ()

Marze

Označený žánr fantasy mě skoro odradil, protože jako jako fanoušek sci-fi se na pohádky nedívám. Film s takto jednoduchým vyprávěním by se mi líbil , kdyby mi bylo patnáct. Jako sci-fi se to brát dá. Feminismus ve filmu připomíná spíše 70.léta. Je zde několik dobrých myšlenek a dobrých zvratů v závěru, ale to nestačí k využití potenciálu tohoto námětu. ()

silentname

Tohto roku som tu mal jeden film, ktorý je veľmi podobný s tým, čo hovorí "Paradise Hills". A konkrétne ide o "Level 16". Ten film bol ale tak nudný a tak zle napísaný, že sa z toho stala jedna neskutočne pomalá a monotónna jazda. Tentokrát tu máme hneď niekoľko udpatov. V prvom rade Emma Roberts v hlavnej role. Na ňu sa vždy dobre pozerá a dokáže dať role charizmu. Máme tu Milu Jovovich, ktorú som už v serióznej a vážnej role nevidel ani nepamätám. Mám pocit, že asi si priam vyberá role, kde môže byť absolútne šialená. A na konci sa teda môže teda poriadne rozbehnúť. Potom tu máme aj priateľky Umy, ktoré hrajú Elza González, Danielle Macdonald a Awkwafina. Podľa mňa sú tiež veľmi dobrou voľbou a dokážu do toho priniesť nejaké srdce. Osobne najviac sa mi asi z tejto trojice páčila Elza González. Potom sú tu ale veci, ktoré nás nejako moc neprekvapia. Ako fakt, že niečo na tomto ostrove proste nedáva zmysel. Ako fakt, že nedokážu sa udržať hore a ďalšie veci, ktoré jednoducho nefungujú tak, ako by to mohlo na prvý pohľad vyzerať. Všetko zlé je pod povrchom niekde ukryté. Ako celok to relatívne funguje, záverečné vyvrcholenie má svoje dobré momentky a celkovo som celý čas Emme Roberts fandil. A musím uznať, že som sa pri sledovaní nenudil, ako to bolo v prípade "Level 16". Takže ak sa vám to zdá ako zaujímavý námet a chcete si to pozrieť, myslím si, že na jedno pozretie to celkom funguje. Ale myslím si, že raz a dosť. Hodnotenie: B- ()

kingik

Zůstane to v rodině. Tetička Julie decentně své neteři odřezává lano od první ligy, táta Eric své dceři nespílá, přece jen hraje v mnohem větších srajdách a s jeho sestrou ho nepojí zrovna vřelý vztah. A Milla Jovovich si odskočila od plotny zahrát pohádkovou reklamu na elixír proti stárnutí. Scénář nepobral ideální koncepční linii a postrádá jakoukoli propracovanost. Dal by se (bez sáhodlouhého vysvětlování) shrnout následovně: společnost budoucnosti je rozdělena do tříd, podřadní jedinci a všem nadřazení superjedinci, podivuhodný ostrov určený na převýchovu i fyzickou přeměnu mladých (nepřizpůsobivých) dívek, zdrogované mléko, metrosexuální dozorci, růže a trní. Mezi tím vším pohádkově stylizovaným poletuje Emma Roberts, kamarádí se se dvěma dívkami, které sem byly rovněž poslány, a občas prohodí řeč s hvězdičkou Eizou González. A celkově se naší hrdince pobyt v Ráji ani trochu nelíbí. Každému asi hned dojde, jakou úlohu sehraje v příběhu nevyzpytatelně jednající Milla Jovovich. A v podstatě je úplně zbytečné upozornit, že celé to nevyrovnané, žánrově mixované a občas až nezáživné pojednání bude s blížícím se závěrem završeno velkou pointou. To je naprosto očividné a scenáristé až příliš vsadili na to, že nejlepší si nechají na konec. Absolutně nejzásadnějším vedle půvabu Emmy Roberts je posazení příběhu do výtvarné stylizace, kde se napříč spektrem dají objevit různé známé pohádkové motivy. Naštěstí má režisérka Alice Waddington i nějakou tu známku talentu, takže se jí vesměs daří eliminovat nedostatky scénáře, jehož je i částečně autorkou. Vizuálně je to vypiplaná záležitost, budící dojem, že nejde o levnou produkci. Emma Roberts nadále zůstává na hereckém rozcestí. V tuto chvíli má blíže následovat osud svého tatíka Erica Robertse, ovšem její talent jí nedovolí padnout. 7/10 ()

• Filmaři ve společných ložnicích vytvořili modré osvětlení, které sice divákovi navozuje pocit noci, ale ve skutečnosti by způsobovalo spánkovou deprivaci. Modré světlo (vlnová délka kolem 460 nm) blokuje tvorbu hormonu melatoninu, který je pro dobrý spánek důležitý. (Pavian)