Kriminalista Viktor Mojžíš se dostane do konfliktu s majitelem psa Jindřichem Oseckým, jenž nečekaně napadne jeho šestiletou dceru Lindu. Použije služební zbraň a psa zastřelí. Incident ale vyvrcholí fyzickým střetem obou mužů a neúmyslným postřelením majitele psa Jindřicha Oseckého. Viktor je následně propuštěn ze služby a odsouzen nepodmíněně na několik let. Když vyjde z vězení, ocitá se na úplném dně. Manželka se s ním rozvedla a chce uhradit výživné na dceru, která jej vlastně nezná a Oseckému, který skončil na invalidním vozíku, musí platit odškodné. Naštěstí mu alespoň jeho kolega Taraba z kriminálky dohodí práci u známého v detektivní agentuře. V téže době na německé dálnici uprchne svým pasákům Klára Osecká, která byla několik let nezvěstná. Policejní tým vedený právě Tarabou informuje její rodiče, manžele Osecké, o vážném fyzickém i psychickém stavu jejich dcery, která byla hospitalizována v nemocnici. Vyslýchá zároveň Lukáše Kulhánka, který řídil auto, z něhož se Kláře podařilo utéct a Kulhánek tuší, že se kolem něj stahuje smyčka. Musí tak za každou cenu umlčet Kláru, aby proti němu nemohla svědčit a ohrozit tak nejen jeho samotného, ale celou skupinu, která se na obchodu s bílým masem podílí. Osudy Jindřicha Oseckého a Viktora Mojžíše se v těchto souvislostech znovu po letech nečekaně protnou. (Česká televize)

honajz

Takové hraní si na severské kriminálky včetně těch postav s nějakým traumatem. Zbytečně rozděleno na dva díly, mohl to být jeden film, spousta zbytečných linií a scén mohla být bez problémů škrtnuta a ději by to spíš pomohlo. Nemám rád v příbězích přílišné náhody, a tady jich pár bylo a dost divných (už jen ta, že vyšetřuje, co se stalo holce, jejíhož otce přitom před časem postřelil - přijde mi to na sílu, nepravděpodobné. A protože potřebujeme postavu Švehlíka přihrát zpět jeho ženě, najednou uděláme z druhého manžela násilníka, aby se jako neřeklo, jo?), a konec mne hodně zklamal, protože se nic nevysvětlilo (vlastně ani nevíme, proč ho ta holka nakonec střelila? Je z toho venku, nebo ne? A co matka dcery, proč vlastně šla do té nemocnice? A celý ten gang se podaří rozbít, nebo ne? Nic. Diváku, domysli si sám. ()

Morholt

Přidat pár kaček, stáhnout to na dvě hodiny a mohlo to jít klidně do kin. Takhle film působil přeci jenom trošku rozplizle, což platí zejména pro druhý díl, který v jistých momentech vykrádal ten první. Nicméně děj byl uvěřitelný, práce policie působila realisticky a navrch tu bylo výborné obsazení na čele se Švehlíkem, který momentálně patří k nejlepším hercům v našich luzích a hájích. Co mě ale rozčilovalo, a platí to de facto pro všechny tuzemské kriminálky, bylo vykreslení záporáků. V podání našich tvůrců působí až na malé výjimky jako karikatury, které jsou tak zlé, že by je i peklo vyplivlo. Copak Vondráček, ten by ještě ušel, ale dvojice jeho nohsledů byla silně nedůvěryhodná. Navíc si občas počínali jako Pat a Mat. I tak se jedná o slušný kousek a je fajn, že je na ČT v tomto ohledu spoleh. 70% ()

Luboshmir odpad!

Z manžela jí udělá krypla a ona se s ním pak vyspí. Ubohost český kinematografie už nemůže jít nikam níž. ()

JohnCZ

Kvalitní únosová krimi, která má výborný napínavý rozjezd a poměrně banální a nenápaditý dojezd. Režijně i herecky si to drží po celou dobu svůj standard, scénář bohužel už nikoli a finále působí trochu splácaně. ()

agentmiky

Musím souhlasit se zdejší většinou, že první díl se tvůrcům povedl více. Herecky silná záležitost, kde každý zúčastněný využije svůj prostor maximálním možným způsobem. Švehlík to z pozice hlavního hrdiny dokázal utáhnout, ale ten samotný příběh se v druhém díle začal zamotávat stylem, jenž se mi tolik nelíbil. Podle názvu jsem doufal na nějakou hodně silnou katarzi v závěru, kde by došlo ke střetu Kláry a Lukyho, ale autoři to smázli velice rychle (skoro to vypadalo, jako by scénáristům došly nápady) a já jsem si jen dokázal položit otázku....To je jako všechno ? Škoda. Náběh to mělo víc než slušný. Za mě 5/10 ()

blackrain

Brala jsem to jako velmi zajímavou psychologickou studii. Té dívčiny mi bylo strašně líto. Moc pěkně herecky obsazeno. To se povedlo. Ale aby se David Švehlík nezaškatulkoval. Škoda, že to bylo rozděleno do dvou dílů. Jako jeden celovečerní film by tenhle příběh měl jinou šťávu. ()

topi

Na dnešní produkci kriminálek je tohle vážně pecka, která se s přehledem vyrovná zahraniční výrobě. Dynamické tempo, kamera, herci - to vše na vysoké technické úrovni bez nějakých trapných serepetiček. Dramaturgie sílící a rostoucí, závěrečná scéna a věta totálně vygradovaná. Pokud se to ve druhém díle nezvrtne scénářem na špatnou stranu (což se klidně může stát) bude to v televizní tvorbě příjemná událost, podobně jako naposledy dvoudílná minisérie Metanol. Druhé pokračování dopadlo bohužel přesně tak, jak jsem předpokládal. Do popředí se dostávají milostné vztahy, přičemž hlavní téma je jaksi v pozadí, scénář začíná fantazírovat, náhody se obstojně kupí a vše vrcholí úplně přestřeleným finálem, za který by se nemusela stydět jakákoliv parodie na mafiánské téma. Ještě ke všemu posledních 15 minut je na sebe tak narychle nalepených, že celá gradace je v čudu. Připadá mě, jakoby každý díl psal jiný scénárista, jinak si to nedokážu vysvětlit. První díl fakt parádní práce i zápletka a druhý díl nesmyslná a nepřesvědčivá taškařice. Jsem z toho zklamán a snižuji hodnocení. ()

..Lucas..

První díl mě hodně navnadil, ale bohužel druhý díl se už tolik nepovedl. Milostná linka naprosto zbytečná a konec uspěchaný, chvilkama jsem si přišel, jak když sleduju jiný seriál. I přes to se jedná o to lepší, co u nás za poslední dobu vzniklo a to především díky hereckému obsazení. ()

slunicko2

Chvílemi mi snímek připadal jako nechtěná parodie sebe sama. 1) Trochu trapný pokus o světovost v české kotlině trpí nekvalitním scénářem a nezvládnutou režií._____ 2) 26letý Vojtěch Vondráček (únosce Lukáš Kulhánek) je atraktivní kluk, ale jako herec mě nenadchl. Pak tu byli Julius Oračko (mladší gangster - řidič v autě) a výborná 15letá Karolína Lipowská (dcera hlavní postavy Linda). ()

FilmFan24

To se vážně povedlo. Námět ze současnosti, který není nijak přitažený za vlasy, realistické zpracování a David Švehlík jsou hlavními devizami této původní televizní krimi. První polovina skvěle rozehraná a tak akorát ponurá což se o půlce druhé zrovna říct nedá. Nebýt několika přešlapů a zbytečné milostné linky ve druhé části byla by tato kriminálka přímo ukázkovým příkladem, že i u nás to umíme. ()

kajas

Původní filmovou tvorbu České televize se snažím pečlivě sledovat, protože mě její snímky málokdy zklamou. Tohle je případ i "Stockholmského syndromu". První díl byl skvěle rozehraný, tvůrci měli čuch na vynikající herce (zejména celá partička obchodníků s bílým masem byla "nádherně" odporná), filmu nechybělo prakticky nic. Druhá část už si bohužel neudržela stejnou kvalitu, v dějové lince se čím dál častěji hrálo na náhodu, přibyl naprosto zbytečný milostný trojúhelník a finále se seběhlo až příliš rychle. Kdyby se oba díly sestříhaly do dvouhodinového snímku, vůbec bych se nebála poslat ho i do kin. Přes výhrady velmi dobrá práce. ()

sofiapetra

Na čtyři hvězdy to tedy asi celkově nebylo, ale svištělo jim to a pěkně odsýpalo, takže na tom nebudu hnidopišsky hledat chyby. Švehlíka můžu v jakékoliv podobě. ()

dyfur

..........slabý priemer......tak sa to nejako točilo dokola...veľa sa dejovo odohralo na tú 2,5 hodinu čo to trvá.-a pôsobilo to nepresvedčivo...herci o.k., ale scenár ten ťahal za krátky koniec.... ()

rakovnik

Přiznávám, že chvilkami jsem zlehka ztrácel pozornost a říkal si, zda je film to, co jsem očekával dle publikovaného obsahu. Děj mě ale vtáhl a závěr mě doslova zmrazil. Obsazení je celkem slušné, především záporáci jsou doslova hnusní. Těším se, jak tento propletenec osudů dopadne. Edit po druhé části: Tak napínavý film jsem od našich tvůrců dlouho neviděl. Až na pár drobných nesrovnalostí jsem byl skutečně spokojený. Edit po druhém dílu: Tak napínavý dramatický thriller, kde do sebe dokonale zapadaly osudy protagonistů, jsem od našich tvůrců nečekal. Až na pár drobných nesrovnalostí jsem spokojen. ()

bourec

Přiznám se ,že první půlka měla fakt našlápnuto,a proto sem v druhý půlce čekal naval emocí,pátrání,i nějaký tý akce po česku.Jenže druhá půlka je totálně zmrvená nesmyslama,přešlapováním na místě,a zbytečnostma,který srazili celej film na pouhý tři hvězdy.50%. ()

Cheeter

Na českou televizní tvorbu asi nadprůměr. Aspoň se to tak netáhlo jako Princip slasti. To bylo opravdu dlouhý. Herecké obsazení docela povedené a příběh celkem jednoduchý o pár postavách, bohužel tomu chyběly odbočky nebo slepé uličky, to by děj určitě oživilo. ()

zette

Ja myslim, ze se jedna o povedenou televizni kriminalku. Jasne, zaver nemusel byt tak "dramaticky", Svehlik si sex s manzelkou muze, ktereho zmrzacil a zabil mu psa mohl taky odpustit... Ale namet je dobry, zajimave prostredi a velmi dobre herecke vykony vetsiny zucastnenych dela ze Stockholmu prece jen nadprumernou podivanou. ()