Reklama

Reklama

Zločiny Velké Prahy

(TV seriál)
Krimi / Historický
Česko, 2021, 11 h 3 min (Minutáž: 63–69 min)

Režie:

Jaroslav Brabec

Kamera:

Pavel Berkovič

Hudba:

Jan Ponocný

Hrají:

Jaroslav Plesl, Jiří Langmajer, Denis Šafařík, Lenka Vlasáková, Sabina Rojková, Darija Pavlovičová, Lucie Žáčková, Miroslav Táborský, Jiří Bartoška, Jiří Lábus, Ingrid Timková, Mira Štěpánová, (více)
(další profese)

Epizody(10)

Dne 1. ledna 1922 došlo ke sloučení centrální Prahy s třiceti osmi městy a obcemi, které ji obklopovaly. Vznikla tak Velká Praha a pražská státní policie začala pracovat tam, kde dosud působilo jen četnictvo. Byl to prostor méně bohatý a vznešený, ale o to pestřejší a živější. Velká Praha byla tvořena nejen klasickou městskou zástavbou, ale i vesnicemi, lesy, zemědělskými statky, továrnami, bohatými vilami i chudinskými slumy. Hlavní postavou je inspektor Budík, muž velmi lidský, zmítaný nectnostmi i slabostmi, nicméně také mimořádně bystrý, všímavý a především schopný velké psychologické exhibice, kterou se vyznačují slavní detektivové. Zmítá se ale územím Velké Prahy - ani městem, ani venkovem - odsunutý z centra města bank, restaurací, divadel, která tak miluje. Stále elegantní se brodí v blátě a hnoji předměstí a soustřeďuje svůj mozek na nečekané zkratky a obraty. (Česká televize)

(více)

Diskuze

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
callix

callix (hodnocení, recenze)

Hned co první, co mě trklo do očí, byla ta moderní světla :(

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Krskajebuh

Tak je to samozřejmě věc názoru, ale tohle má dle mého lepší výpravu než Četnické humoresky, který jsou sice divácky oblíbený, ale příběhově dost povrchní.

Krskajebuh

Krskajebuh (hodnocení, recenze)

A.MacGyver

Jo jo, taky se mi nelíbí reálie jakoby z první republiky. Když koukám na Vacátka, Korejse či Arazima , mám pocit, že jsem v té době. Tohle je bohužel telenovela :/

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

Tryskomyš

Tryskomyš (hodnocení, recenze)

Koukám, že jste si seriál všichni ohromně oblíbili. Není až tak špatný, ale opravdu jen tak na 3 hvězdy. Řekla bych neurazí, nenadchne. Nejlepší byl 9. díl. Na poslední teprve čekáme.

 

A.MacGyver

A.MacGyver (hodnocení, recenze)

Já mu dával stále šanci, ale dnes jsem viděl sedmý díl a vážně poslední! Je to bez nějaké originality, bez napětí, okolí je těžko uvěřitelné (takto barevná a čistá První republika vážně nebyla!). Můžeme už jen vzpomínat na Četnické humoresky, kde jsme se báli o své hrdiny a na statku místo anglického trávníku byl hnuj a bahno. Dávám dvě hvězdičky jen z důvodu snahy a seriál z mé oblíbené doby.

na příspěvěk reagoval Krskajebuh

Uživatel charles3 smazal svůj příspěvek.

Artigas

Artigas (hodnocení, recenze)

Usmolena trapná slátanina, nesahajíci Humoreskam, natož Hříšným lidem, ani po kotníky. Plesl v Autobazaru Monte Carlo super, role tady mu absolutně nesedí.

Grundlik

Grundlik (hodnocení, recenze)

U mě teda zklamání. Ač tam bylo pořád něco..bylo to tak nějak prázdné, obrazem snad ne, ale duchem :( Ve srovnání s Hříšnými lidmi města pražského - ti mají stopáž 40-50min a těžko tam najdete zbytečný obraz či dialog. V každém dílu je kus hudební či obrazové vaty a ta vata říká nic a všechno... úžasně dokresluje příběh.

U Zločinů jsem nevěděla jestli to je komedie, nějaká parodie, nebo to fakt myslí vážně. Z mého pohledu se tvůrci měli vykašlat na rodinné příslušníky.. pokud se chtějí věnovat kriminálním případům, tak to jsou zbytečnosti. U Hříšníků to fungovalo naprosto skvěle.. no co o nich víme? Vacátko se snad jednou zmínil o ženě, Mrázek byl starý mládenec, Brůžek... to snad ani netuším... a jen jednou proběhla malá sonda do života Boušeho, a to jen proto, aby u jeho syna byly nalezeny Stopy karibů :D a to všechno zapadalo do daného případu. U Zločinů mi chyběla věcnost a vytáhnutí jen toho opravdu důležitého pro kriminální případ. A to co předvedl Bartoška.... :( :( Takhle se choval policejní prezident?

ForGump

ForGump (hodnocení, recenze)

Aktuální info, hovoří o 31. lednu, tudíž to vypadá na nedělní večery.

na příspěvěk reagoval callix

callix

callix (hodnocení, recenze)

mar48

V pondělí má ČT Hlavu medúzy, středa Hříšní lidé a pátek Kukačky, úterý čtvrtky Doktor Martin, tak jako tak, mi to vychází na březen - duben.

mar48

mar48 (hodnocení, recenze)

Četl jsem, že by to mělo být v televizi někdy na začátku roku 2021. 

na příspěvěk reagoval callix

callix

callix (hodnocení, recenze)

Nový desetidílný seriál České televize Zločiny Velké Prahy navazuje na úspěch Četnických humoresek. V roce 1922 došlo ke sloučení centrální Prahy s třiceti osmi okolními městy a obcemi. Vznikla Velká Praha a pražská státní police začala pracovat tam, kde dosud působilo jen četnictvo. Uvidíte jako první na Finále! - Finále Plzeň

Uživatel callix smazal svůj příspěvek.

callix

callix (hodnocení, recenze)

Ištván87

Jo, říkal to i Langmajer a major Dlouhý, který napsal četnické humoresky a na tomhle taky dělal, tak psal že to bude na podzim, ale místo toho jsou samé reprízy -  Labyrint, a o tomhle ani zmínka. Z ČT mi odepsali, že mám sledovat tiskové zprávy a vůbec se nechtěli bavit. prostě to dali k ledu, až budou prachy.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

callix

Martina Babišová (žádné příbuzenstvo) říkala ve Všechnopárty, že by to mělo běžet na podzim. Ale ona tam zřejmě hraje jen malou roli, takže asi nebude mít nejčerstvější informace.

na příspěvěk reagoval callix

Uživatel callix smazal svůj příspěvek.

Uživatel callix smazal svůj příspěvek.

Uživatel callix smazal svůj příspěvek.

Uživatel callix smazal svůj příspěvek.

Uživatel callix smazal svůj příspěvek.

Uživatel lacertacz smazal svůj příspěvek.

Reklama

Reklama