• Ozzy2
  odpad!

  Co to zas bylo?Opravdu se jde z policejní akademie na vraždy?Opravdu stačí tam mít kamaráda?K čemu je mu titul inženýr u policie??Neměl by mít práva?No nic...Eliška Křenková,anorektička se stále nasraným, otráveným ksichtem ve všem, v čem se objeví je taky dílo.Doufám, že už tam nebude příště svlečená, takhle by matka dvou dětí fakt vypadat neměla.Když Mádl řekl, že chce s ní spát do smrti, neznělo to přesvědčivě.Shrnu ro asi takhle-jděte už s těmi krimi seriály do prdele a natočte konečně něco pořádnýho!(5.9.2019)

 • sorrow
  **

  Příběh o zaměstnanci stavebního odboru, který se jednoho dne rozhodne nastoupit práci u policie, protože po 10 letech dostane rentu, během půl roku absolvuje rychlokurz, ve kterém je jedním z nejslabších, následně ihned nastoupí na elitní kriminálku, první den si začne tykat se šéfem a dostane na práci skenování spisů, to ho však neodradí, aby se věnoval starému případu zavražděné dívky před jeho domem, se kterým půl roku nikdo nehne a on jej vyřeší během pár dnů… Nezní to trochu nevěrohodně? Navíc se zde vlastně ani nevyšetřovalo a vše se rozlousklo při jedné domovní prohlídce, kdy jim vrah naservíroval důkazy jako na zlatém podnosu. Když už musel být začátek takovýto, mohl být alespoň ten Svoboda třeba právník a nikoli inženýr, mohl v tom policejním kurzu vynikat jako jeden z nejlepších a všemu by se věřilo tak nějak více. To že si koupil dům, to opravdu musel čekat až mu to poradí jeho šéf a doporučí mu makléřku? Nebyl schopný si toto zajistit sám, když mu byl byt malý? Uvidíme co bude dál…(7.9.2019)

 • Karp
  **

  Myslel jsem si, že už podobným detektivním seriálům na ČT odzvonilo. Samozřejmě jde zatím pouze o první díl, ale nebavil mě příběh, nebavily mě postavy, nebavilo mě tempo vyprávění. Nechci být příliš jízlivý, ale to jak se Jirka Mádl dostal na poměrně prestižní oddělení, bych přirovnal k dialogu pocházejícímu z dob před r. 89... Víš, soudruhu Svobodo, my jsme dnes za Tebou přišli, protože si celý náš kolektiv pracovníků v kovovýrobě myslí, že bys tu funkci náměstka měl vzít... No, soudruzi, mě samozřejmě těší, že mi tak nějak věříte, ale já cítím, že na takovou funkci nemám ty - kvalifikační předpoklady. Podívej, soudruhu... Tobě to politicky myslí a to je dneska to hlavní. My za Tebou stojíme a podržíme Tě, vážíme si Tě jako mladého perspektivního kádra, který nám v úseku výroby může ještě hodně pomoct... Ten dnešní díl byl zkrátka takový jakýsi oteklý snažící se působit věrohodně, důstojně, komorně a snad i trochu temně až psychologicky. Ale ze všeho toho zírala určitá křeč, bezradnost a mizivé charisma hlavních postav. Za mě jde o prozatím nepovedený seriál. Ne, že by se na to nedalo vůbec dívat. Ale celou dobu si kladu otázku proč něco takového sledovat a proč se raději nepoohlédnout po vydařenějším kousku?(2.9.2019)

 • mira007
  ***

  Mádl nastupuje po rychlokurzu na kriminalistu na drsném severu. Případ zavražděné dívky je očividně inspirovaný skutečnou vraždou z roku 2005, ale není to ani přiznané. Syrová atmosféra fajn, ale zase jak je děsně beznadějně všechno zkorumpované mi už nepřijde moc originální a i ten sever Čech už je nějak na ČT okoukaný. Už dlouho nebylo nic z Jižních Čech.(5.9.2019)

 • jungewolf
  *****

  Další vynikající režijní počin R.Sedláčka. Vynikající herecké obsazení : J.Mádl(P.Svoboda), E.Křenková(jeho žena), Š.Benoni(parťák Brázdil), A.Bílík(M.Hanuš),M.Havelka(policejní šéf),P.Špalková(stát.zástupkyně),famózní M.Pechlát(šedá eminence a kmotr R.Valenta),J.Novotný,J.Polášková atd. atd. Velmi přesní jsou taky: T.Dastlík(policista Hudeček),L.Veselý(major F.Suchý a ve 2.díle Anna Thu Nguyenová(policistka vietnam.původu Le Hong Tham) a spousta dalších. A ve 4.díle : J.Hájek coby veterán z Afghánistánu? .Těším se na 5.díl ..... . Zatím 4,5 * z 5 hvězd a 89 %. P.S.: famózní hudba Michala Rataje a Oskara Toroka .... .(27.9.2019)