Střet zájmů (E02) (epizoda)

Krimi / Thriller

Česko, 2019, 56 min

• Karp

Zdá se, že ambice byly větší a neodpovídají výsledku. Utahanost prvního dílu nezmizela. Je mi vlastně docela jedno, co se bude s postavami dít dál a jak moc ponurý život tam na severu povedou. Další díl vynechám a jde patrně o mé poslední hodnocení. Neurazí, nepotěší, nenadchne, nezarmoutí, nezasáhne, zaplácne pondělní večer - Sever. 50%(9.9.2019)

Vyšetřování ve Vietnamské komunitě nepřineslo nic významného, ale asi trochu poodhalilo záměry tvůrce. Všeobjímající moralita, nemilosrdně tepající kritiku poměrů v Česku, na příkladu divokého severu. Zlý developer trhá stromy tam, kam chodí celá Bílina, za pomoci toho úplatného úředníka. Naivita a rytířskost hlavní postavy už je příliš okatá v kontrastu s kontroverzním šéfem s nohama na stole, který to vše zametá pod stůl. Snad to neskončí bojem s větrnými mlýny.(9.9.2019)

• Vikmal

Tak a dost. V soutěži o nejdebilnějšího policajta vyhráli všichni. Mádl, co se bojí řídit a kterýho od začátku všichni chválej, aniž by cokoliv udělal, tupej kolega, co kšeftuje?? s SPZkama i šéf, co se kamarádi s mafiánem, má loď na kterou by si nevydělal ani za dva životy (a nikomu to nepřijde divný) a kterej na rovinu říká, že na mafiány se nesahá. Pane Sedláčku, běžte si zase pro nějakou medaili k tomu prolhaný opilcovi na Hrad a na tenhle žánr se asi vybodněte.(10.9.2019)

• kinderman

Jednotlivé epizody seriálů běžně nehodnotím ani nekomentuji, ale tady musím udělat výjimku. Jednak jsem byl celý první díl rozladěný z toho, že snad Sedláček opustil svou mantru "rodina bez psa není úplná" (napraveno), jednak mi přišlo odvážné, až drzé inscenovat pro další děj zcela zbytečnou "spektakulární" automobilovou honičku jen proto, aby hlavní hrdina mohl doma říct manželce, že při rychlé jízdě zažívá návaly paniky. Jo, a Mádl s Benonim jsou alpacinovsky podměreční, což vyniklo zejména ve scéně s informátorem.(10.9.2019)

• niethustra

Na Sedláčkovi se mi líbilo, že a jak si dokázal pohrávat s žánrovými očekáváními (ŽENY, KTERÉ NENÁVIDÍ MUŽE, SRÁČI), což v nějakém rozhovoru doprovodil postřehem, že představu o detektivní nebo třeba právnické profesi si utváříme na základě seriálů, filmů, knih atd. V případě SEVERu mi to všechno ale už přijde trošku přes čáru. Obsadit úlohu vymahače dluhů Miklušem, to je jednoduše přešlap, ať už za tím byl tvůrčí záměr jakkoli sofistikovaný. Vlastně celé je to takové nepřesvědčivé. Mádl mě nepřesvědčí, že je dospělý, snad ani tehdy, až mu bude pětačtyřicet. Minimálně jeho hlasový projev mu podkopává nohy. Ostatně stačí ho vidět v jednom záběru spolu s Havelkou. Křenková si na manželku a matku taky může jenom hrát. Kaširovaná civilnost, ze které Sedláček dokázal něco vymáčknout naposledy v jedné nebo ve dvou epizodách ŽIVOT A DOBA SOUDCE A. K., začíná být na překážku, působit nemotorně. Oč v seriálu jde/ půjde, je jasné už od prvního dílu, mám ale trošku strach, aby se nejednalo o černobílou moralitku, vykoupenou nějakou jen tvůrčí proklamací, že věci nejsou černobílé. Ale to bych předbíhal. Že se v případě tohohle dílu nebude jednat o zvlášť pronikavé nahlédnutí do vietnamské komunity, o níž se znovu dozvíme, jak je vnějšímu světu uzavřená, jsem čekal (byť drobný záblesk naděje, že se do toho Sedláček zavrtá trošku víc, tam byl). Takže čím mě tahle epizoda obohatila nejvíc, je úvaha nad tím, proč kolem české vietnamské komunity pořád chodíme po špičkách, dle mého totiž skýtá materiálu hned na tři detektivní seriály (něco jako CELNÍ ÚŘAD: KARLOVY VARY nebo tak). Podtrženo a sečteno (výsledek je ale samozřejmě předběžný a upřímně doufám, že se změní), docházím pomalu k názoru, že by se měl Sedláček začít vyjadřovat jiným způsobem než prostřednictvím hrané tvorby. P.S.: Že fízlové kupř. kšeftují s SPZkama, mi nepřijde ani skandální, ani přitažené za vlasy. Problém je, že o téhle odvrácené straně policejní služby se jednoduše nedá vyprávět s vážnou tváří...(12.9.2019)