poster

Sever (TV seriál)

Drama / Krimi / Thriller

Česko, 2019, 5 h 39 min (Minutáž: 55–58 min)

Scénář:

Václav Hašek

Kamera:

Jan Šuster

Hudba:

Michal Rataj

Hrají:

Jiří Mádl, Eliška Křenková, Robert Řasa, Štěpán Benoni, Aleš Bílík, Martin Havelka, Jan Novotný, Martin Pechlát, Jana Polášková, Jacob Erftemeijer, Jan Komínek, Pavel Čeněk Vaculík, Tomáš Dastlík, Petra Špalková, Kateřina Pindejová, Lucie Štěpánková, Radim Kalvoda, Gabriela Farr, Justin Svoboda, Marie Vrculová, Petr Franěk, Adriana Binková, Jan Plouhar, Dalimil Klapka, Pavel Lagner, František Skřípek, Jessica Bechyňová, Adam Ernest, Marta Vítů, František Dominik Staněk, Anna Thu Nguyenová, Luboš Veselý, Ernesto Čekan, Robert Mikluš, Roman Luknár, Roman Vejdovec, Jiří Kniha, Eva Tesařová, Jana Radojčičová, Jiří Valeš, Alice Kalová, Andrei Toader, Tomáš Pavelka, Jiří Zapletal, Denisa Barešová, Tomáš Bambušek, Dušan Sitek, Tomáš Turek, Karel Cudlín, Marie Kružíková, Ludmila Šafářová, Simona Prasková, Štěpán Benyovszký, Josef Hervert, Jana Ryvolová, Hana Ulrichová, Jana Staňková, Lenka Andelová, Jarmila Vychodilová, Jitka Žídková, Renáta Kubišová, Hana Hříbalová, Anna Brázdilová, Emil Valchář, Taťjana Medvecká, Jan Hájek, Zdeněk Košata, Arnošt Proschek, Milada Janderová-Kratochvílová, Daniel Řehoř, Klára Klaudyová, Iveta Jiřičková, Nora Rosenbaumová, Pavla Beretová, Martin Myšička, Petra Nesvačilová, Josef Honzík, Simona Miklószyová, Hana Ornestová, Lucie Trmíková, Lenka Novotná, Michal Balík, Radka Brusnická, Jana Blahníková, Ivo Halík, Jiří Škoda, Tomáš Baran, Kateřina Plchová, Radek Valenta, Mário Kubec, Zdeněk Marek, Miroslav Babuský, Pavel Nováček, Jiří Schwarz, Jan Freidman, Duy Quang Nguyen, Natalie Golovchenko

Producenti:

Jan Lekeš, Petr Bílek

Střih:

Josef Krajbich

Scénografie:

Martin Kurel, Lukáš Máslo

Kostýmy:

Tomáš Chlud
(další profese)

Diskuze k TV seriálu (13)

Chceš také sledovat diskuze k sériím a epizodám?
Chceš také zrušit sledování diskuze k sériím a epizodám?
  • 2.10.2019  13:36
  sharka.68
  (hodnocení, komentáře)
  • 20.9.2019  04:15
  DonBraso
  (hodnocení, komentáře)

  Filmy a sériály dělají herci.Bohužel zde aspoň pro mě,je Jiříček Mádlů opět na bodě mrazu.Neutáhne ani za pětník a může se tam tvářit sebelíp.Tímto opět ČT zabila seriál.

  • 17.9.2019  21:27
  Shitonit
  (hodnocení, komentáře)

  Schuebelbach: Musíš to vokecávat po kouskách a ne po celým seroši, když to ještě není celý odvysílaný. Asi.

  • 14.9.2019  01:25
  Schuebelbach
  (hodnocení, komentáře)

  Dělám něco špatně, anebo jsme dospěli už tak daleko, že to nejde ani hodnotit, ani komentovat...? Jako nemám problém uznat, že ten blbec jsem já, ale ať jsem se snažil jak se snažil, k hodnocení a ke komentování jsem se neproboxoval.

  na příspěvěk reagoval Shitonit
  • 14.9.2019  01:21
  Schuebelbach
  (hodnocení, komentáře)

  Strašně slabé… Ale skutečně až TRAPNĚ slabé. Tak slabé, že mi ani nestojí za to dohledávat konkrétní hloupé repliky. Sedláček tam nechá malýho kluka ze severních Čech promluvit tak spisovnou češtinou, že by se za to nemusel stydět ani rodilej moravák. Ten malej severočech skloňuje podle vzoru pán, hrad muž stroj!!! Bezchybně!!! Takle přece už u nás nemluví ani hradní pán!

   

  To je na propadnutí v prvním semestru scénáristiky...

  • 9.9.2019  15:59
  cynikcyp
  (hodnocení, komentáře)

  iaia: Prorotože je tak dobrej, jak všecko od Mádla a s Mádlem, je vůbec v televizy PŘEMÁDLOvÁNO...

  • 8.9.2019  14:52
  iaia
  (hodnocení, komentáře)

  Proč tento seriál nejde hodnotit?

   

  na příspěvěk reagoval cynikcyp
  • 6.9.2019  12:32
  topi80
  (hodnocení, komentáře)

  Já celkem chápu, že je třeba Jirku Mádla za jeho svazácké plamenné budovatelské řeči na obranu budování eurosocialismu odměnit, ale to mu někdo nemůže napsat zase nějakou roli, jak se dostat nějaké holce do kalhotek, kde by uplatnil svou schopnost dělat srandovní obličeje a zvuky, místo aby byl obsazován do rolí, kde budí pomalu ještě větší smích než v oněch komediích? 

  • 4.9.2019  21:53
  panPsax
  (hodnocení, komentáře)

  Tukan302: Blbost je hodnotit seriál po jednom dílu, ne?

  • 3.9.2019  20:16
  Tukan302
  (hodnocení, komentáře)

  u kriminálky jsem pár let pracoval a tak trpím profesní deformací. Seriál je blbost, nikdo by nenechal nováčka makat na podobných případech, stejně tak pokud je šance věc objasnit, tak se do toho vždy šlo, padni komu padni. Jinak Mádl to sráží o takových 30% dolů, takže ta za mě horší průměr, respektive podprůměr. Nehodnotím blbosti typu tahání pistoli na sidlišti, vyrážění dveří u svědka, když nevím jestli je doma atd. Celkově slabota

  na příspěvěk reagoval panPsax
  • 2.9.2019  20:36
  fyluta
  (hodnocení, komentáře)

  S šéfem tykacka první den, všichni si hrají na frajery.., hrozný nesmysl... Holt je to určený asi pro jinou cílovku.

  • 2.9.2019  20:35

  Uživatel fyluta smazal svůj příspěvek.

  • 27.8.2019  10:53
  callix
  (hodnocení, komentáře)

  Docela jsem se na to těšil, ale Mádl mě to zkazil. Já toho pinďu nemám rád, sere se do politiky, hňup.