Reklama

Reklama

Zrádci

(seriál)
  • angličtina Rats (festivalový název)
Trailer
Krimi / Thriller
Česko / Polsko, 2020, 6 h 46 min (Minutáž: 66–71 min)

Scénář:

Miro Šifra

Kamera:

Martin Douba

Hrají:

Cyril Dobrý, Lenka Krobotová, Miloslav Pecháček, Martin Havelka, Hoang Anh Doan, David Novotný, Igor Bareš, Magdaléna Borová, Anežka Novotná, Petr Franěk (více)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Vietnamská mafie v Česku ovládá víc než 70 procent trhu s pervitinem. V jejím čele stojí investoři nazývaní aj Bác (strýcové), kteří se zde usadili ještě v době komunismu a navenek se tváří jako vážení podnikatelé. Díky propracované a efektivní struktuře výroby jsou na ně klasické policejní postupy krátké. Policisté z protidrogového tak musí používat spíše praktiky tajných služeb – a často jdou i za hranice toho, co je vůbec legální. Příběh šestidílného seriálu zobrazí tři týdny v životě drogového dealera a policejního informátora Davida Frýdla, který působí v českovietnamské drogové mafii. Po vraždě své policejní spojky zůstává sám a po krku mu jdou obě strany – policie i mafie – a on hledá cestu, jak si zachránit život. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (132)

cpt.Lynch 

všechny recenze uživatele

Formálně je to divné. Zvláštní kamera. Zvláštní herci :). Super soundtrack, hlavně ta část co je jak od Younga z Mrtvého muže (ale někdy je ta hudba až moc nahlas a je jí hodně). Děj a scénář místy za hranou, ale vždy na hranici uvěřitelnosti. Ale co se tomu musí nechat je, že to má koule, je to surové, syrové a vážné. A to jsou atributy, které české seriály a filmy které se odehrávají v současnosti a jsou obdobného žánru neumí (až na Pustinu). 3,5* ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Syrové krimi z prostřední drogové mafie pohledem dealera v podání Cyrila Dobrého, který po otci Karlovi převzal hodně talentu. Režisérem je Tauš, takže kdo kdy potkal Vodníka, nemůže být šokován formou, jenže jednak závěr mne neuspokojil a i ta forma šla v posledních dvou dílech do extrému na hranici snesitelnosti. Nadsadím čtyři hvězdy, protože to je poprvé, kdy jsem fandil Krobotové PS: David Novotný ve své asi nejabsurdnější roli, která mne bavila, ikdyž s případem vůbec nesouvisela. ()

Reklama

Honzua 

všechny recenze uživatele

Oceňuji tu snahu o dekonstrukci, tu základní filmovou tezi o tom, že seriál je především o vytváření vlastních iluzí a na konci není z koho vybírat. Prohrají všichni. Nicméně ta cesta k závěru je natolik šestáková, že v mnoha (a bohužel není to jen pár zaškobrtnutí) ohledech hraničí s parodií. Ono celou tu akademickou tezi a "hru s divákem" o spadnutí kulis a odhalení reality je totiž třeba také podepřít silným vyprávěním a logickým posouváním děje. Když ale Váš scénář obsahuje scény jako "Nemáte náhodou banán?", což byl teda vrcholnej prostřih, u kterýho jsem nedokázal zadržet záchvat smíchu, nezachrání to ani velké ideje. Takových lobotomických momentů je bohužel v celém seriálu požehnaně. Namátkou domovní prohlídka, při které nevíte jestli jsou dementní policajti, státní zástupce nebo mafiáni, či komická skutečnost, že lokace neslouží vyprávění, ale naopak (varna v opravujícím se veřejném bazénu uprostřed města? proč se polovina výslechů po ukončení vyšetřování a rozpuštění protidrogové jednotky zase vrací do kostela, kromě toho, že je ten kostel cool?). Seriál se zároveň snaží jaksi zbavit vietnamské komunity stereotypů a opravdu prohlédnout do jejich rodinných a sociálních vazeb, nicméně všechny vietnamské postavy jsou jen povrchní sošné figurky na pochybně slátané šachovnici. S jinými postavami se zase zacházelo jako s nepochopitelnými karikaturami (náměstek). Nechci být příliš kritický, protože je tam několik skvělých momentů, ve kterých se i daří budovat napětí (Chrenkův sklad) nebo které čistě potěší estetické oko kameramana (úvodní sekvence je skvělá), ale ke srovnání se zahraniční quality TV je třeba mnohem více soustředěného vyprávění a toho Zrádci nabídli jo poskrovnu. ()

komando 

všechny recenze uživatele

Zrádci aneb nomen omen sebe-hypovaných tvůrců, protože jedinou skutečnou zradu tu provedli právě oni na skvělém vstupním potenciálu seriálu. Neokoukané a uvěřitelně zahrané postavy s civilními dialogy? Proč jejich problémy a profily postupně neutopit v iracionálních zvratech a šablonovitých “odhaleních”. Expresivní styl? Tupě dotáhnout do nudné, lobotomizujícící šablony a na konci až bohapustého surrealismu na úrovni nedělních studiových pohádek. Parádní zásoba rapového soundtracku? Radši to celé zapatlat Ostrouchovského babynoisem. Vedlejší postavy s potenciálem vývoje? Odsunout stranou a v páté epizodě pro jistotu vystřídat za úplně nové, pro diváka naprosto nezajímavé, pro děj ale zásadní. Doporučuju zůstat u první, maximálně druhé epizody a zbytek si domyslet podle sebe. Šance asi 10:1 že to zvládnete líp než tvůrci sami. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Hvězdu navíc za Petru Lenky Krobotové. Málokdy se povede vykreslit tak komplexní moderní ženská postava. Petra chce zvládat perfektně všechny životní role, jak doma, tak v práci, a když dostane svojí profesní příležitost, neuvědomí si, že je především matka. Její cesta do pekla zastiňuje i hlavního hrdinu Davida, který svým dramatickým obloukem trochu plakátově demonstruje, že ty drogy jsou špatné, ať to na začátku vypadá sebevíc cool. Tauš docela umně maskuje nízký rozpočet, který mu nedovoluje pouštět se do akce. Kdyby dostal víc peněz, kamerou by hýbal jen určitých v dramatických okamžicích, a hlavně by děj na čtyři díly nenatahoval na šest, mohl to být seriál roku. Ale i přes ty nedokonalosti díky za něj. . ()

Galerie (137)

Zajímavosti (16)

  • Natáčelo se v Praze, Liberci, Smržově, Sychrově, Hrabyni, u Mostu a v městských lázních Chomutově, ale také v Německu a Polsku. (rakovnik)
  • Automobil Tesla, kterým jezdí David Frýdl (Cyril Dobrý), má registrační značku ELA 0027. Správný tvar RZ pro elektromobily v Česku ale obsahuje po písmenech EL tři číslice a dvě písmena. (Martin_L)
  • Příběh minisérie Zrádci vznikl na základě původního námětu Jiřího Vacka, který je jedním ze zakladatelů Národní protidrogové centrály. [Zdroj: Extra.cz] (Duoscop)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (více)

Serial Killer se blíží

Serial Killer se blíží

20.09.2019

Serial Killer je mezinárodní soutěžní festival televizních a online seriálů. Uskuteční se 24. – 29. září 2019. Divák má jedinečnou příležitost sledovat to nejlepší, co současná evropská produkce… (více)

Reklama

Reklama