Zrádci (TV seriál)

• angličtina

Rats

(festivalový název)

Krimi / Thriller

Česko / Polsko, 2020, 6 h 46 min (Minutáž: 66–71 min)

Miro Šifra

Martin Douba

Cyril Dobrý, Lenka Krobotová, Miloslav Pecháček, Martin Havelka, Hoang Anh Doan, David Novotný, Igor Bareš, Magdaléna Borová, Anežka Novotná, Petr Franěk, Rostislav Novák ml., Václav Neužil ml., Lukáš Duy Anh Tran, Tereza Richtrová, Eliška Křenková, Přemysl Bureš, Robert Mikluš, Eva Elsnerová, Josef Hugo Novotný, Jiří Suchý, František Staněk, Jaroslav Pížl, Milan Enčev, Lucie Žáčková, Radovan Klučka, Tereza Těžká, Marián Samek, Kieu Do Viet, Jiří Nebenführ, Marek Cisovský, Martina Prášilová, Kristian Nguyen, Van Long Nguyen, Hana Strnadová, Petr Motloch, Monika Nováková, Lam Le Ngoc, Dao Le Quang, Ondřej Malý, Petr Vorel, Klára Suchá, Vojtěch Hříbek, Pham Viet Do, Václav Veselý, Nhung Hong Dangová, Milena Šajdková, Petra Jindrová, Jan Strejcovský, Matúš Bukovčan, Zdeněk Vávra, Pavel Pulda, Klára Šalamounová, Jan Julínek, Doan Gia Bao, Binh Duong Trong, Jakub Laurych, Lubomír Stárek, Magdaléna Weigertová, Mária Zajacová, Michaela Hráská, Barbora Kepková, Pavel Šimáček, Sara Celler-Jezierska, Bartłomiej Topa, David Nguyen, Pavla Beretová, Diana Cam Van Nguyen, Václav Neužil ml. (a.z.), Lenka Krobotová (a.z.), Rostislav Novák ml. (a.z.), Petr Franěk (a.z.), Iwo Rajski, Tomasz Czajka, Richard Němec, Miloslav Pecháček (a.z.), Cyril Dobrý (a.z.), Petr Reif

50% — Tak jsem to dodíval a v zásadě jsem vlastně zklamaný. Šest dílů jsem sledoval rádoby uměleckou kameru, poslouchal rádoby umělecké disharmonické zvuky vydávané za hudbu, sledoval pomatenou mysl „hlavního hrdiny“ a jeho pitomé promluvy do kamery, abych se dozvěděl, kdo zavraždil policistu Blažka. A když jsem se to dozvěděl, cítím se poněkud ... podvedený. Taky jsem celou dobu čekal, že mi tvůrci vysvětlí, co měla znamenat ta tanečnice u tyče ve skleněném akváriu na nákladním automobilu, tančící na Dvořákovu Novosvětskou (i když zdůvodnit tu skladbu bych asi dovedl, ale tu tanečnici a prostředí už nikoliv). A nic. Protože to ale nebyl vyložený propadák, tak za to jsou ty tři hvězdičky.(30.3.2020)

"Do mojí špíny žádná čistota nevleze!" Hlavně to není další x-tý kriminální seriál, protože co se týče režie, tak jde u nás rozhodně o originální dílo, které člověka přilepí do křesla a nejradši by celou sérii zhlédnul za sebou. Tohle je cesta, jak diváka zaujmout, možná bych i trochu zkomplikoval příběh, ale celkově příjemné překvapení. Jen mě štvala ta ruční kamera, proti které nemám problém, ale nesmí jí být moc. Zde měla smysl hlavně v detailech. Každopádně povedená psychosonda do "kriminálníkovy" duše! "Dobří lidé ale občas dělají hrozné chyby!"(4.4.2020)

Výborná věc, slupnul jsem ji za jedno nedělní odpoledne na jeden zátah. Formálně osobité a originální, dějově v řadě momentů překvapivé a vyzněním nepříjemně deziluzivní. Jen tedy některé ty opakující se zvukové manýry mě skutečně sraly, a píseň v závěrečných titulcích by se taktéž jen těžko hledala nějaká, která by se hodila ještě méně.(3.5.2020)

Formálně je to divné. Zvláštní kamera. Zvláštní herci :). Super soundtrack, hlavně ta část co je jak od Younga z Mrtvého muže (ale někdy je ta hudba až moc nahlas a je jí hodně). Děj a scénář místy za hranou, ale vždy na hranici uvěřitelnosti. Ale co se tomu musí nechat je, že to má koule, je to surové, syrové a vážné. A to jsou atributy, které české seriály a filmy které se odehrávají v současnosti a jsou obdobného žánru neumí (až na Pustinu). 3,5*(30.3.2020)

Ok, napálím plný počet, protože taky můžu jednou za čas propadnout nadšení. I když je to možná trochu přehnané, v pár místech mi to zaskřípalo. Ale když se to vezme kolem a kolem, zaskřípalo to jen proto, že to fakt jede. Je to nejlepší Tauš, skvělá katarze nakonec, plné energie, kterou mě bavilo čerpat, a v neposlední řadě na ČT je to asi největší možný punk a to oživení je potřeba ocenit.(29.3.2020)

• - Celkový rozpočet seriálu byl kolem 75 milionů Kč, v Liberci se utratilo téměř deset milionů. Město Liberec naopak podpořilo vznik filmu částkou 1,4 milionů Kč. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)

• - Rodné číslo Davida Frýdla (Cyril Dobrý) 990123/3281, čtené při jeho výslechu, není platné, neboť nesplňuje ověřovací pravidlo dělitelnosti jedenácti. (Martin_L)

• - Natáčelo se v Praze, Liberci, Smržově, Sychrově, Hrabyni, u Mostu a v městských lázních Chomutově, ale také v Německu a Polsku. (rakovnik)