Série(2) / Epizody(22)

Na Slovensku vládne silná politická strana, ktorá získala v posledných voľbách dosť percent na to, aby vytvorila vládu sama. Na čele tejto vlády stojí najväčší narcis a egomaniak, ktorý urobí naozaj všetko, aby dosiahol to, čo chcel a aby jeho vládnutie nikdy neskončilo. Pomáhajú mu pritom jeho lojálni ministri – bizarné a svojské postavičky klamárov, podvodníkov, bývalých väzňov či vekslákov, až po obyčajnú tetu z dediny. Celá vláda je založená na princípe kamarátskych vzťahov z detstva. Toto status quo naruší nový element v pilotnej epizóde – mladý nevinný chlapec Daniel, z ktorého premiér spraví ministra životného prostredia. Premiér je spokojný, lebo verejnosť prijme nového ministra s nadšením, dokonca im raketovo rastú preferencie. Ostatní ministri sa prítomnosti cudzinca vo vláde zatiaľ neobávajú, sú si totiž istí, že ho časom spracujú. Mladý minister ešte netuší, do čoho sa to vlastne namočil a že sa zamiešal medzi otruby. Zožerú ho svine? (TV JOJ)

MM_Ramone odpad!

Ale, ale pozrime ho všetcí tí slušní herci, čo na námestí SNP v Bratislave pravideľne balamútia hlúpe hlavičky študentov a snažia sa organizovať pri každej príležistosti štátny prevrat sa objavili v tejto televiznej seriálovej fraške. Maštalír, Miezga, vykulený Latinák, Bárta, všadebol Vajda, moštrózna Giešbergová-Oľhová a samozrejme nesmie chýbať najväčší krikľúň, progresívny buzerant Richard Stanke. Táto zostava idotiov trapne sa snažiaca o politickú satiru jasne zaručuje, že seriál "Ministri" je len slaboduchý idiotský odpad! ()

borec999

Politická satira, ktorá sa ako obyčajne na slovenských obrazovkách dlho neohriala a potvrdila, že podobný formát nie je a nikdy nebude určený pre masy(a pre masy slovenských divákov dvojnásobne), ale len pre úzky okruh ľudí. Nebudem tvrdiť, že Ministri sú bezchybní, že som sa pri ich sledovaní nonstop váľal od smiechu ani že je to najlepší slovenský seriál. No stokrát radšej dám šancu podobnému formátu, ako sledovať 200 dielov Oteckov, 400 dielov Búrlivého vína a podobné zameniteľné seriály o ničom, ktoré sa u nás točia ako na páse. Za pár vydarených narážok a gagov a za chuť, resp. odvahu sa do niečoho podobného v našich podmienkach pustiť si to aspoň 3* zaslúži. Podobnosť so sociálnymi demokratmi, ktorí dennodenne robia len to najlepšie pre ľudí a v žiadnom prípade neukradli a nespreneverili ani cent je totiž miestami celkom trefná 55% ()

Autogram

Po všetkých odpadoch, ktoré sa z hornej dolnej za posledné roky vyrojili, som ani neveril, že je možné, aby v komerčnej televízii vznikla skutočne zábavná politická satira. Je pravda, že je prvoplánová, určená pre jednoduchého diváka, ale to ako oddychovku aj očakávam. V seriálovej osemčlennej vláde sa nájde každý reálny minister, a nie je to pekný pohľad. Preto aj toľko hodnotení odpadom, keď voliči a obdivovatelia vládnych strán nepredýchajú takto karikovanú skutočnosť. ()

argus123 odpad!

trapno humor v slovenskej televízií pokračuje. Nemam nič proti politickemu humoru, Rasťo Piška a jeho Adamsovci navždy ostanu v mojej pamäti. Ale tolkoto nuteneho, krčoviteho humoru, založeneho na prehnanej až vymyslenej stereotypizacií som v živote nevidel. Keby to bolo natočene aspoň tym štylom ako Mafstory, to by bola pecka. Ale toto je jedna velká tragedia. Herci, režiser, scenarista si potrebuju len vybyť zlosť na vlade SR, a bohužial ak vas pohltí poburenie a zlosť či chuťky demonštrovať niečo. Tak humor na konci stoji za velké h***o. A to je bohužial tento prípad. Tešil som sa na tento serial že to bude pokračovanie linie Mafstory o mafií, Profesionali o policií a Ministri o politikoch. Ale kvalitou humoru je to úbohe a trápne. U mňa bohužial odpad. PS: A tí čo o tomto hovoria o kvalitnej politickej satire, nevedia nič o satire. Pustite si Rasťa Pišku a Adamsovcov, toto je politicka satira ! Tento serial môže akurát handry fajčiť. ()

Flego

Seriál v podstate nemá pridanú hodnotu, o pár rokov to bude len politická a hlavne seriálová fraška. Dôvodom je, že reflektuje len na súčasnú slovenskú politickú situáciu, nemá žiadnu ambíciu, len sa vysmiať politikom tým najprimitívnejším spôsobom. Herecké obsadenie je na úrovni, ale humor je zväčša silený a prvoplánovitý. A to hovorím napriek tomu, že by som súčasnú vládu poslal do pekiel. ()

• Postava Michala Režného (Faser) v tomto dieli bojuje proti podozreniu z toho, že je homosexuál. Rovnakú situáciu rieši herec so svojou postavou aj v prvej epizóde seriálu Hrobári (od r. 2019). (Johnny.ARN)