Delukse

Slovensko, (2019–2021), 18 h 12 min (Minutáž: 45–46 min)

Režie:

Ivan Holub

Scénář:

Ivan Holub

Kamera:

Tomáš Stanek

Alexander Bárta, Zuzana Fialová, Marián Mitaš, Ivan Vojtek, Daniel Fischer, Dominika Žiaranová, Ľubomír Paulovič, Richard Stanke, Gabriela Marcinková (více)

Série(2) / Epizody(24)

Bláznivé príbehy hotela, v ktorom by ste chceli bývať, ale rozhodne nie pracovať... Päťhviezdičkový hotel Danubia Queen majú pod palcom riaditeľka Adela (Zuzana Fialová) a manažér Daniel (Alexander Bárta). Obaja sú profesionáli na svojom mieste a prevádzku hotela zvládajú dokonale. Teda až do okamihu, keď hotel zmení vlastníka. Nový majiteľ je absolútne presvedčený, že s hotelom získal aj najhorší personál na svete a vyhlási, že pri najmenšom maléri budú všetci vyhodení a nahradení ozajstnými profíkmi. Na prvý pohľad sa nie je čoho báť. To by však za hlavným pultom nemohol sedieť ten najpopletenejší recepčný Viktor (Daniel Fischer), šéfkuchárom by nemohol byť najcholerickejší michelinský maniak (Ľuboš Kostelný) a riaditeľka hotela by nesmela čeliť náletom chorobne žiarivého manžela Róberta (Richard Stanke). Ako to už v bláznivej komédii býva, v každej epizóde sa v hoteli ubytuje niekto, kto hotelový personál poriadne preskúša. Napríklad Indický kráľ, ktorý okamžite po príchode záhadne zmizne, či mladý boháč, do ktorého sa beznádejne zamiluje servírka Lily (Dominika Žiaranová). Zdá sa, že manažér Daniel je prefíkaný lišiak a poradí si s každým hotelovým problémom. Ešte keby si tak vedel poradiť s vlastným životom... (TV JOJ)

Arsenal83

Na TV počin slovenskej produkcie to nebolo vôbec zlé, dokonca na začiatku boli výborné a vtipné časti, čo je dané nielen dobrým scenárom, ale hlavne dobrým hereckým alebo skôr komickým obsadením - každý herec si v podstate svoju rolu zastal dobre, hlavne Tuli Vojtek je trefa do čierneho. Čo už neplatí až tak o Fialovej, ale nie všetko sa musí vydariť. Od konca prvej série a potom aj druhou sériou to šlo kvalitatívne dolu. ()

corona

Riskujúc úplné intelektuálne znemožnenie som udelila až 2. Seriál považujem za totálny úlet, ktorí tvorcovia nemysleli vážne a občas som sa celkom dobre zabavila. Za najlepší diel považujem ten s Idou Rapaičovou a ženským spolkom. ()

borec999

Ale hej toto ušlo. Nie je to seriál, ktorý budem sledovať pravidelne ani výrazné dielo, u ktorého treba zbystriť pozornosť a určite ho vidieť. No na rozdiel od 99% slovenskej seriálovej produkcie Delukse nie je vyslovene amatérske a dokonca sa vám môže stať aj na pomery slovenských komediálnych seriálov nevídaná vec- že sa zasmejete. Bárta, Fialová a Latinák majú za sebou i lepšie úlohy ale neurazili ma, jedine Daniela Fischera, resp. jeho postavu by som ihneď zo seriálu vyhodil, pretože nebezpečne balansuje na hrane trápnosti. Videné prvé 3 epizódy a po tých dávam najslabšie možné 3*.50% ()

mira007

Slovenský komediální seriál z prostředí luxusního hotelu, kterému šéfuje Z.Fialová a manažeruje ho A.Bárta, který se zakouká do uklízečky G.Marcinkové., takže celkem solidní sympatické obsazení ( v těch čtrnácti dílech se prostřídá většina jojkárských herců tak jako tak ) Nikdy jsem nevyhledával tv komediální seriály, protože jsem vždy potkal trapno bez vtipu, ale musím říct, že u Deluksu jsem se po dvou dílech naladil na vlnu, která měla pár momentů staré dobré francouzské veselohry a u většiny dílů jsem se vždy něčemu i zasmál. Ostatní postavy mi sice přišly nevyužité ( kuchař Kostelný nebo sexy servírka Žiaranová) nebo zbytečné ( opakující se Stanke ) ale vítězem je pro mne postava recepčního ( který mne po poloviny iritoval ) v podání Daniela Fischera, který byl jako Viktor jediný opravdový komik, který táhl většinu zábavného. ()

RoxaNie

Za mňa jeden z podarených slovenských seriálov, kde som milovala plno postáv, najmä Dano Fisher sa skvele ukázal. Tuli Vojtek ako spupný majiteľ a Roman Pomajbo ako jeho žiarlivý náprotivok, Alex Bárta alebo Majo Mitaš ako manažéri na úrovni, Ľubo Paulovič ako rozvážny a vševedúci barman a celý tím, ktorý odviedol skvelú prácu. Od hudby, kostýmov, scén a dialógov jeden podarený počin, ktorý si púšťam opakovane :) ()

Monicina odpad!

Už som si myslela, že kvalita seriálov za posledné roky prerazila svoje dno, ale mýlila som sa. Toto je ešte väčšia stoka. ()

djsaly

Sklamanie z druhej série. Potešil som sa, keď boli upútavky na pokračovanie slovenského komediálneho seriálu, ktorý sa odohráva v luxusnom hoteli "Danubia Queen" aký v našich končinách sa nenachádza. Konečne seriál iný ako košiar z nemocničného prostredia a nekonečných sitkomov. Každý diel s inou neopakovateľnú zápletkou, ktorú vždy bravúrne vyrieši hotelový manažér Alexander Bárta (prvá séria. Taký majiteľ hotela Ivan Vojtek (prvá séria - hlavná postava, druhá séria - vedľajšia postava) zase na začiatku dielu všetkých zamestnancov vyhodil a na konci ich musel pod podmienkou prijal späť. Chýbala mi tu aj hlavná chyžná Gabriela Marcinková (prvá séria). Tá druhá séria má len polovičný počet dielov (8) ako prvá (16), prečo? Že by nápady došli alebo len financie? To je absolútne jedno, pretože hneď prvý nečakaný šok bola zmena hlavných postáv a to hneď niekoľkých. Ešte, že tvorcovia ponechali aspoň recepčného Daniel Fischer a riaditeľku hotela Zuzana Fialová (po obidve série). Zmena je život ale tomuto seriálu to viac uškodilo ako by pridalo na sledovanosti či hodnotení. Klasika, nie vždy sa vydarí filmové alebo serialové pokračovanie. Moje hodnotenie je týmto pádom aritmetický priemer 3* (prvá séria 4* a druhá séria 2*). ()

MilanM76

Neviem prečo má tento seriál tak nízke hodnotenie. Podľa mňa je to výborný komediálny seriál pri ktorom si človek oddýchne a aj sa zasmeje. ()

laco176

A na Slovenské pomery celkom fajn, na niektorých epizódach som sa fest zabavil. Druhá séria strácala dych, ale stále lepší priemer. ()