Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

Mám první trilogii (tu starší) radši. Je taková opravdovější a realističtější. Toho se ještě jakž takž drží první díl, ale ve druhém se George Lucas zbláznil do digitálu a začal ho cpát vysloveně všude (prakticky každá scéna ho má). Alespoň Mistra Yodu si teda mohl odpustit. No, co naplat, na druhou stranu to tenkrát bylo něco nového a neokoukaného a on to prostě rozjel na plný koule. Až mám pocit, že druhý díl tak trošku ztratil ducha celé té série. Hayden Christensen je sice dobrý Anakin v nejlepších letech a zároveň strašnej zmetek. Jediné, o co se dá opírat, tak o fakt, že se druhou epizodou rodí epické vyvrcholení a převtělení Anakina v Darth Vadera, což samo o sobě nemá chybu. To je ale vše. Samotný Obi-Wan v roli jediného dobrodince filmu to nezachrání.(4.11.2015)

Dvojka je mnohem víc akčenější než jednička, která místy nudila, ale to bylo hlavně proto, že Lucas musel nejdřív seznámit s postavami a dát tomu určitý směr, kterým se to bude ubírat dál. Tohle je už ale o poznání lepší, protože tam kde by to začalo trošku nudit, tak je tam dobrá akce, která je tady mnohem povedenější než v jedničce a je podpořená skvělými triky, který jsou někdy fakt skoro dokonalý a musim teda říct že Lucas jima moc nešetřil a jediové tady taky konečně nevypadaj jako nějaký neohrabaný trotlové, ale jako opravdový mistři (Ještě že ten Liam Neeson chcípnul už v jeničce).. Co se týče herců, tak jsou vybraný docela zdařile, hlavně Christopher Lee je fakt skvělej a ten jeho závěrečnej souboj byl hodně dobrej, teda až na ten závěr, když tam přišel Joda, odhodil svojí hůlku a začal tam zběsile poskakovat a dělat ksichty, až to vypadalo komicky, ale možná to byl záměr, jenže v tom případě nechápu proč pořád chodí o holi, když najednou může skákat salta a pohybovat se pekelně rychle, ale možná to byl opravdu jen nějakej Lucasův záměr, kterej sem nepochopil. Taky je určitě dobře že tam hraje Natalie Portman, protože je opravdu krásná a když neni žádná akce a děj stojí, tak je aspoň na co koukat. Pro mě je to další skvělej díl Srar Wars, ale rozhodně ne dokonalej(8.12.2003)

|| Scenár: George Lucas | Hudba: John Williams | Produkcia: Rick MacCallum | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Lucasfilm | Rozpočet: 115 miliónov $ | Tržby: 649,398,328 $ || Dejovo a herecky podobne plytké, ako Skrytá hrozba, ale Klonovaní útočia má omnoho väčšiu dynamiku, záživnejšie boje, a hormonálne sa vyvýjajúceho Anakina v páru s nadržanou Padmé. Jediné, čo je v nových dieloch omnoho lepšie, než v tých starých, sú súboje so sveteľnými mečmi, a to po vizuálnej, i choreografickej stránke.(12.12.2012)

Rozpočet $115miliónovTržby USA $310,676,740Tržby Celosvetovo $649,398,328║ Obi-Wan Kenobi je postava ktorá zachraňuje ten príliš plytký dej, lebo pokiaľ príde na radu mladý Anakin z jeho povrchnou romantikou k Padmé tak to za moc nestojí, až nechcene otravná postava z neho vyžaruje, hlavne prvá hodinka filmu je akási pomalá bez náboja /70%/(27.6.2006)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Klony původních Hvězdných válek útočí. S perfektní akcí, dokonalou výpravou a vymazleným designem každého detailu obrazu. Jen kdyby mi ti neschopní Jediové nelezli tolik na nervy... Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=-ZQqGs6PwMA(28.8.2011)

• - Niektoré kaskadérske kúsky sú počítačovo generované. (klayman)

• - Pred tým ako sa Anakin vydá hľadať svoju matku na Tatooine, má rozhovor s Amidalou. Anakinov tieň pripomína Darth Vadera. Podľa komentárov z DVD však tieň nebol nijako upravovaný, išlo o náhodu. (klayman)

• - Christopher Lee byl nadšený, že získal roli hraběte Dooku. Sám prohlásil, že se ani chvíli nerozmýšlel a souhlasil. (reich)