Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

Platí v zásadě to co pro Hrozbu, s tím rozdílem, že zde je podívaná o poznání hutnější, temnější a ... prostě boží. Christensenův Anakin se sice zcela minul s mou představou největšího rytíře Jedi, ale včerty, práci odvedl vcelku slušnou. Roli mentora a fakticky hlavního hybatele děje přebírá po Neesonovi Ewan McGregor zodpovědně, jeho Obi-Wanovi nemám co vytknout. Natálka je taky slušná, ale tu osudovou chemii mezi Padmé a Anakinem jim myslím nikdo moc nevěřil. Jak už je pro Star wars dobrým zvykem, finále opět přináší to nejlepší a poslední utkání na light sabery by bylo nejlepší v sáze, kdyby nepřišla zdrcující Pomsta Sithů. Kvůli takovým filmům se do kina jít vyplatí... 80%(5.9.2007)

Klony útočí jsou jen o něco málo horší než Návrat Jediho a možná dokonce sahají i k Nové naději. Hlavním důvodem toho je, že tu chybí nějaký opravdu dobrý finální souboj, který byl asi v každém dílu, souboj s hrabětem Dooku prostě na ty ostatní nestačí a hlavně je docela krátký a ničím zajimavý. Aspon že si to film kompenzuje docela zajimavou a rozvíjející zápletkou, poprvé se objevují známí kloni (btw. na té vodní planetě bych chtěl bydlet, čarokrásná), Yoda nám krásně zpixeloval, hned z něho jde ještě větší autorita než kdy předtím a hlavně stále hláškuje nejlépe z celého obsazení (holt v nové trilogii chybí Han Solo a další vtipné postavy). Pomalu nám začíná přerod Anakina ve zlobného, neustále nastvaného a neovladatelného týpka a na slova Yody z jednicky dojde již brzy. A myslím, že pak nebude Obi-Wan jediný, kdo toho bude litovat. Pěkné akční scény (honička mezi mrakodrapy, mezi asteroidy, na vodní planetě, závěr), tentokrát už dobrá atmosféra a odsunutý Binks. postavy zajimavé (Mace Windu, lovec lidí), paradoxně nejhorší postavou je Anakin samotný, děsný floutek to je. A podle toho se taky chová, nemluvě o tom, že je jasným lákadlem pro ženské osazenstvo této planety. kdyby tam Padmé nebyla a stále ho nekrotila, nejspíše bychom mohli tento díl přeskočit a natočit rovnou Pomstu Sithů.. Samozřejmě i McGregor v tom sehrál důležitou roli. Nakonec docela dobré 4, ale stále se to původní trilogii nepřibližuje.(18.10.2008)

Anakin vstupuje do puberty, a s ním také Star Wars. Triky s odstupem let neoslní (a Klony jsou dobrým důkazem, že není šťastné pojímat film jako ukázku možností nejnovějších technologií), rozjezd je příliš pozvolný a během dialogů lepší vůbec nečíst titulky, když ale film ve druhé polovině potemní a do popředí se dostane temná strana síly a ďábelský Christopher Lee, není pochyb, že sledujeme důležitý doplňující díl většího mytologického celku, futuristickou variaci Shakespearových historických dramat. Masivní akční scény pak možná přicházejí příliš pozdě, ale je radost je sledovat už kvůli tomu množství světelných mečů, které jsou naráz v akci. 75% Zajímavé komentáře: Lima, kiddo, Aiax, Cooper, PALINO, Indy(6.10.2005)

Lepší než Epizoda I, ale kvalitativně to původní triologie stále nedosahuje. Ovšem po vizuální stránce je to prostě nádhera!! Ty nejlepší triky své doby George Lucas přetavil do dvou hodin trvající vizuální krásy! Kde je proboha opět Oscar za vizuální efekty? Já ty pány z Akademie asi opravdu nikdy nepochopím. Čeho jsem se nejvíce bál bylo obsazení Haydena Christensena, který mi ale dokázal, že si roli Anakina zasloužil a v mých očích rozhodně nezklamal, naopak! Já zkrátka nemůžu jinak než ohodnotit pěti hvězdičkami, protože mě tahle série totálně pohltila a to jsem si vždy říkal, jak tohle může někoho bavit......(9.2.2009)

• -bad-mad-wolf-

Romance na způsob telenovely nebyla moc důstojnou formou pro zásadní dějovou linku první trilogie (začátek vztahu Anakina a Padmé), takže zbývá zase jen ta akce. Atmosféra celkem fajn (Kamino - planeta oceánů), bitevní scény tentokrát poněkud bezzubé a Hayden Christensen typově vhodný, herecky mdlý. Epizodě II chybí především lehkost. Osudovost jsem jí nevěřil, akci nežral. Tam, kde první epizoda měla závod kluzáků a dvě čepele Darth Maula, tam má tahle souboj se zvířátky v aréně a hopsání v továrně na způsob Super Maria (nechápejte mě špatně - nenudí to). Nevyhnu se tady srovnání se starou trilogií - především při vzpomínce na úžasně lehký románek Hana Sola s princeznou Leiou a bitvu na ledové planetě Hoth, která měla ksicht.(6.3.2011)

• - Amidala takmer nikdy neminie, podobne ako jej dcéra Leia. (klayman)

• - Během scény, kdy Obi-Wan (Ewan McGregor) na vodní planetě vstoupí do obrovského areálu, kde jsou cvičeny klony, si můžeme všimnout pohybujících se vesmírných lodí uspořádaných tak, aby prostor působil opticky co největším dojmem. (Listeroman)

• - Jar Jar Binks, zastupujúc senátorku Amidalu, dá do pohybu udalosti, ktoré udelia Palpatinovi vyššie právomoci. To znamená, že Jar Jar (najnenávidenejšia postava Star Wars sveta), je nepriamo zodpovedný za pád Old Republic a vyhubenie takmer všetkých Jediov. (klayman)