poster

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

 • Česko

  Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí

 • USA

  Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

 • Slovensko

  Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Trellíno
  *****

  Upřímně, tohoto filmu jsem se po špatné E I opravdu bál. Naštěstí mě ve všem ohromně mile překvapil. Skvělá atmosféra blížící se k původní trilogii. Skvélé triky, skvělé obsazení (Hayden). Čekání na EIII bude opravdu dlouhé, ale jestli bude jen z části tak dobrá jako EII bude to stát za to. Druhý nej díl z celé ságy.(30.6.2002)

 • JFL
  **

  Po dětsky naivní jedničce přichází teenagersky klackovitá a emařsky teatrálně rozervaná a směšně "dark and gritty" dvojka. Jestliže "Epizoda I" se proti původní trilogii zpronevěřovala dehonestováním a překrucováním kánonu v čele s midichloriany, ale přinejmenším obstála jako autonomní vyprávění a rozjívený dětský film, pak "Epizoda II" se naopak v zájmu úzkostlivého dláždění cesty k původní trilogii zříká nejen soběstačnosti, ale i vnitřní logiky. Veškeré postavy se stávají neživými loutkami, kroužícími kolem ješitného egocentrického fracka. Nejděsivěji se to projevuje na vztahu Anakina a Amidaly, který nabývá nejen náležitě zvrhlé, ale i odpudivé podoby. Princezna jako mávnutím jediovské ruky pozbyla jakoukoli vlastní vůli, svou rezolutnost a aktivnost z první epizody vystřídala za bezpodmínečnou submisivitu a lobotomizaci. Ješitný, jalově zádumčivý asociál, který hlasitě deklamuje svou domnělou výjimečnost, ale současně je lajdáckým scénářem obdarován všemi možnými trofejemi v čele s princeznou, pak představuje až nebývale odpudivou projekční plochu pro stejně ješitné a domněle vyvolené nerdy.(12.10.2015)

 • Marius
  **

  Film som videl už dávnejšie takže len v skratke zhrniem svoje dojmy. Ak Episode I bola detská, tak táto je telenovelovitá. Hoci vizuálna stránka je slušná, nedokáže prebiť nudný scenár, dialógy ako z najhoršej telenovely a miestami príšerné herecké výkony (Christensen). Réžia George Lucasa mi pripadá dosť rozpačitá. Mať vo filme slečnu herečku ako Natalie Portmann, ktorá si temer vo všetkých filmoch kde má menšie role ukradne film pre seba (Cold Mountain) a nevyužiť to je veľký hriech. Môj kamarát na tom v kine zaspal a to sa mu ešte nestalo.4/10(24.2.2005)

 • KevSpa
  ****

  Ani druhá epizoda nejslavnější vesmírné ságy nedosahuje - stejně jako Epizoda I - kvalit původní trilogie, ale přesto je skutečně na co koukat. Skvělá akce a poměrně dost vtipů (i když ne všechny asi jako vtipy byly zamýšleny) a samozřejmě romantika. Tou největší hvězdou filmu je jednoznačně Yoda!!!(13.5.2002)

 • Cival
  ****

  Není to sice dokonalé jako cokoliv z původní trilogie, ale i tak balzám na geekovskou duši. Pro pravověrné fanoušky Star Wars nekončící extáze z toho, že Hvězdné války oproti uslintané jednotce zvážněly. Že Síla znovu hraje prim. A že na pubertálně rebelujícího Haydena Christensena se dá dívat s menší bolestí než na Jar Jara.(27.5.2002)

 • - Když jsou uprchlíci na Tatooinu, jezdí s nimi R2-D2 a na některých záběrech v písku zanechává stopy a na některých ne. (chleba24)

 • - Prvý Star Wars film, v ktorom je Yoda kompletne počítačovo animovaný. Po zlyhaní v Epizóde I, sa tím po troch rokoch vrátil s prezentáciou Yody, ktorá zahŕňala scénu z Epizódy V, kde Yoda vysvetluje Lukovi podstatu Sily. Lucas bol ohromený a usúdil, že technológia je už dostačujúca. (klayman)

 • - Podľa Johna Knolla (jedného z vedúcich tímu špeciálnych efektov) je možné vidieť tvora, na ktorom sa Anakin a Padmé vozia na poliach Naboo, v páse asteroidov, ktorým Obi-Wan prelieta. Jeden asteroid má nohy. (klayman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace