Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

• -bad-mad-wolf-

Romance na způsob telenovely nebyla moc důstojnou formou pro zásadní dějovou linku první trilogie (začátek vztahu Anakina a Padmé), takže zbývá zase jen ta akce. Atmosféra celkem fajn (Kamino - planeta oceánů), bitevní scény tentokrát poněkud bezzubé a Hayden Christensen typově vhodný, herecky mdlý. Epizodě II chybí především lehkost. Osudovost jsem jí nevěřil, akci nežral. Tam, kde první epizoda měla závod kluzáků a dvě čepele Darth Maula, tam má tahle souboj se zvířátky v aréně a hopsání v továrně na způsob Super Maria (nechápejte mě špatně - nenudí to). Nevyhnu se tady srovnání se starou trilogií - především při vzpomínce na úžasně lehký románek Hana Sola s princeznou Leiou a bitvu na ledové planetě Hoth, která měla ksicht.(6.3.2011)

Anakin vstupuje do puberty, a s ním také Star Wars. Triky s odstupem let neoslní (a Klony jsou dobrým důkazem, že není šťastné pojímat film jako ukázku možností nejnovějších technologií), rozjezd je příliš pozvolný a během dialogů lepší vůbec nečíst titulky, když ale film ve druhé polovině potemní a do popředí se dostane temná strana síly a ďábelský Christopher Lee, není pochyb, že sledujeme důležitý doplňující díl většího mytologického celku, futuristickou variaci Shakespearových historických dramat. Masivní akční scény pak možná přicházejí příliš pozdě, ale je radost je sledovat už kvůli tomu množství světelných mečů, které jsou naráz v akci. 75% Zajímavé komentáře: Lima, kiddo, Aiax, Cooper, PALINO, Indy(6.10.2005)

Príbehovo trochu zaujímavejšie, aj keď rozťahané ako jednotka, no akcia to bohato vynahrádza. Efektami tento film až kypí a okrem niektorých nudnejších pasáží s Anakinom skoro dokonalý zážitok. Záverečná akčná pol hodinka nemá chybu a Williamsov romantický motív tiež. Obľúbený soundtrack: Across The Stars (Love Theme). 95% - 5*(17.10.2009)

Dvojka je mnohem víc akčenější než jednička, která místy nudila, ale to bylo hlavně proto, že Lucas musel nejdřív seznámit s postavami a dát tomu určitý směr, kterým se to bude ubírat dál. Tohle je už ale o poznání lepší, protože tam kde by to začalo trošku nudit, tak je tam dobrá akce, která je tady mnohem povedenější než v jedničce a je podpořená skvělými triky, který jsou někdy fakt skoro dokonalý a musim teda říct že Lucas jima moc nešetřil a jediové tady taky konečně nevypadaj jako nějaký neohrabaný trotlové, ale jako opravdový mistři (Ještě že ten Liam Neeson chcípnul už v jeničce).. Co se týče herců, tak jsou vybraný docela zdařile, hlavně Christopher Lee je fakt skvělej a ten jeho závěrečnej souboj byl hodně dobrej, teda až na ten závěr, když tam přišel Joda, odhodil svojí hůlku a začal tam zběsile poskakovat a dělat ksichty, až to vypadalo komicky, ale možná to byl záměr, jenže v tom případě nechápu proč pořád chodí o holi, když najednou může skákat salta a pohybovat se pekelně rychle, ale možná to byl opravdu jen nějakej Lucasův záměr, kterej sem nepochopil. Taky je určitě dobře že tam hraje Natalie Portman, protože je opravdu krásná a když neni žádná akce a děj stojí, tak je aspoň na co koukat. Pro mě je to další skvělej díl Srar Wars, ale rozhodně ne dokonalej(8.12.2003)

Upřímně, tohoto filmu jsem se po špatné E I opravdu bál. Naštěstí mě ve všem ohromně mile překvapil. Skvělá atmosféra blížící se k původní trilogii. Skvélé triky, skvělé obsazení (Hayden). Čekání na EIII bude opravdu dlouhé, ale jestli bude jen z části tak dobrá jako EII bude to stát za to. Druhý nej díl z celé ságy.(30.6.2002)

• - Výzor Clone Trooperov republiky je kombinácia zbroje Jango Fetta a Storm Trooperov z pôvodnej trilógie. (klayman)

• - Neexistuje žiadne dejové spojenie s farbou meča Mace Windua. Samuel L. Jackson sa spýtal Georga Lucasa, či by nemohol mať purpurový svetelný meč, ako je jeho obľubená farba. Lucas to odsúhlasil. V interview v britskej televízií Jackson povedal "I thought it would be cool". (klayman)

• - Keď Obi-Wan a Anakin vstúpia do baru na Coruscant na začiatku filmu, je možné zazrieť niekoľko hercov, ktorých nie je možné vo filmoch vidieť, kvôli kostýmom alebo makeupu. Napríklad Anthony Daniels (C-3PO), alebo Ahmed Best (hlas Jar Jar Binksa), na ktorého plece položí Anakin ruku. (klayman)