V galaktickém senátu vládne neklid. Několik tisíc slunečních soustav se chce odtrhnout od Republiky. Separatistické hnutí vede bývalý rytíř Jedi, hrabě Dooku, tajně řízený záhadným Darthem Sidiousem. Na bývalou královnu Padmé Amidalu, která je nyní senátorkou, je na planetě Coruscant spáchán atentát. Kancléř Palpatine navrhne, aby ji jako osobní stráž chránil Obi-Wan Kenobi. Ten se k Padmé dostaví i se svým horkokrevným žákem Anakinem, který ji tajně miluje. V době, kdy ji má doprovodit do bezpečí na planetu Naboo, se jí vyzná ze své lásky a vydá se na planetu Taooine za svou matkou, které podle jeho snu hrozí nebezpečí. Zatímco ji Anakin hledá, vyslechne Obi-Wan Kenobi plány separatistických spiklenců, kteří chtějí vybudovat nejmocnější armádu galaxie vytvořenou z bojových droidů. Anakin najde umírající matku v táboře Tuskenů, a když mu zemře v náručí, propadne záchvatu bolesti a nenávisti, ve kterém nelítostně zmasakruje celý tábor včetně žen a dětí. Zatímco se Padmé a Anakin vydávají na pomoc Obi-Wan Kenobimu, užvaněný Gungan Jar Jar svou řečí v senátu nevědomky přivodí situaci, která vede k válce. (TV Nova)

Trailer

Recenze (1 011)

Galadriel

Tahle epizoda je pro mě i jako pro fanouška Star Wars docela velkým zklamáním. Samozřejmě jde sice o nadprůměrnou sci-fi, ale prostě chybí tomu jakýsi duch původní trilogie, dialogy jsou občas příšerně křečovité a trapné (vím, že to byly vždycky, ale tak nějak přirozeně, sem se mi prostě nehodí). Oceňuju sice, jaký dokáže být Yoda mrštný chlapík, ale přišlo mi to z velké většiny dělané hrozně na efekt... Naštěstí se pan Lucas poučil a vše napravil Epizodou III. Ale vlastně když si pustím všechny díly chronologicky a dvojku beru opravdu jenom jako romanticko-akční spojovací díl, tak si nemůžu stěžovat. ()

POMO

Kým jedničke chýbalo „len“ srdce pôvodnej trilógie, dvojka postráda ešte i elegantnosť jedničky a je iba dramaturgicky pokrivkávajúcou komixovou exhibíciou toho najpopcornovejšieho rázu. Lenže! Tento film je narvaný toľkými skvelými postavami, toľkou bombastickou akciou, toľkou romancou a toľkými dejovými zvratmi, dôležitými pre vývoj celej ságy STAR WARS, že sa pri ňom skrátka NEDÁ ani na sekundu nudiť. Vizuálne efekty sú síce na niektorých miestach odfláknuté, ale na tých najlepších miestach naopak dosahujú až orgastických výšin. Staré dobré, pri srdci hrejúce Star Warsy to už síce nie sú, ale v rámci súčasnej popcornovej „eye candy“ zábavy je to absolútna špička. ()

KevSpa

Ani druhá epizoda nejslavnější vesmírné ságy nedosahuje - stejně jako Epizoda I - kvalit původní trilogie, ale přesto je skutečně na co koukat. Skvělá akce a poměrně dost vtipů (i když ne všechny asi jako vtipy byly zamýšleny) a samozřejmě romantika. Tou největší hvězdou filmu je jednoznačně Yoda!!! ()

Lima

Milostná scéna s tokajícím párečkem u vodopádů vypadá jako reklama na Niveu. Při bitvě v aréně vypadají Jediové se svými světelnými meči tak znuděně, že každou chvíli čekám, kdy si k tomu přibalí jointa. Závěrečná bitva, to je jeden velký zmatený bordel. K tomu připočtu takové režijní nedotaženosti, jako závěrečnou honičku, při které Padmé vypadne z létajícího stroje, spadne z velké výšky na zem a jakoby v posledním tažení klepe nohama jako chrobák. Vzápětí hupky, hupky se postaví na nohy, jako by se nic nestalo a začne udělovat rozkazy. Ani nemá smysl se rozepisovat o dalších lapsusech, je jich tam požehnaně. Lucas se chtěl zavděčit všem. Beverly Hills, Gladiátor, Chaplinova Moderní doba, Blade Runner - všechno tu je. Bohužel. Ale pořád jsou to Star Wars. A s přibývajícími díly získává tenhle nový kabátek na "star-wars-áckém" kouzle, které mámdíky původní trilogii tak rád. ()

Cival

Není to sice dokonalé jako cokoliv z původní trilogie, ale i tak balzám na geekovskou duši. Pro pravověrné fanoušky Star Wars nekončící extáze z toho, že Hvězdné války oproti uslintané jednotce zvážněly. Že Síla znovu hraje prim. A že na pubertálně rebelujícího Haydena Christensena se dá dívat s menší bolestí než na Jar Jara. ()

• Liam Neeson, představitel Qui-Gon Jinna, se měl původně jako „duch“ objevit. Těsně před začátkem natáčení ale havaroval na motorce, a tak se „objevil“ jen jako hlas, který v myšlenkách vytrhne Yodu, pociťujícího, že Anakin (Hayden Christensen) právě na Tatooine zabil Tuskeny. (Beer Ceps)
  • So 137 minútami je to najdlhší Star Wars film. (klayman)
  • Při natáčení bojové scény mezi hrabětem Dooku (Christopher Lee) a mistrem Yodou pro postavu Yody použit malý model, kterému byly jako vtípek směrem na Christophera Lee přidány upíří tesáky, které měly odkazovat na Leeho postavu z filmu Dracula (1958). Lee na situaci řekl pouze: "Bez komentáře." (reich)