Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

Nejsem si jisty, jestli mi nekdy pri Star Wars jezdil mraz po zadech, ale u AOTC se mi to stalo. Druha epizoda je temnejsi nez ep. 1, vizualni efekty jsou az na jednu drobnost dechberouci, digitalni postavy uz hraji i oblicejem. A jsem neskonale vdecny Lucasovi, ze obsadil Haydena Christensena, ktery je jako Anakin bezchybny. Ale abych nepel jenom ody, tak je treba zacit se bat, co provede Lucas s Williamsovou hudbou ve treti epizode. Protoze to, co predvedl v epizode dva tim, ze v posledni pulhodine filmu vymenil cast Williamsovy hudby slozene k AOTC za hudbu z TPM a tu, kterou tam nechal, jeste prestrihal, nema obdoby. Snad dostane Lucas v tomhle smeru rozum, protoze vysledek jeho strihani hudby muze byt katastrofalni (viz nepochopitelne se objeveni Yodova motivu ve chvili, kdy bojuje Anakin v tovarne na vyrobu robotu a Yoda je v te chvili parseky vzdaleny).(25.5.2002)

Milostná scéna s tokajícím párečkem u vodopádů vypadá jako reklama na Niveu. Při bitvě v aréně vypadají Jediové se svými světelnými meči tak znuděně, že každou chvíli čekám, kdy si k tomu přibalí jointa. Závěrečná bitva, to je jeden velký zmatený bordel. K tomu připočtu takové režijní nedotaženosti, jako závěrečnou honičku, při které Padmé vypadne z létajícího stroje, spadne z velké výšky na zem a jakoby v posledním tažení klepe nohama jako chrobák. Vzápětí hupky, hupky se postaví na nohy, jako by se nic nestalo a začne udělovat rozkazy. Ani nemá smysl se rozepisovat o dalších lapsusech, je jich tam požehnaně. Lucas se chtěl zavděčit všem. Beverly Hills, Gladiátor, Chaplinova Moderní doba, Blade Runner - všechno tu je. Bohužel. Ale pořád jsou to Star Wars. A s přibývajícími díly získává tenhle nový kabátek na "star-wars-áckém" kouzle, které mámdíky původní trilogii tak rád.(21.4.2003)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Klony původních Hvězdných válek útočí. S perfektní akcí, dokonalou výpravou a vymazleným designem každého detailu obrazu. Jen kdyby mi ti neschopní Jediové nelezli tolik na nervy... Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=-ZQqGs6PwMA(28.8.2011)

Platí v zásadě to co pro Hrozbu, s tím rozdílem, že zde je podívaná o poznání hutnější, temnější a ... prostě boží. Christensenův Anakin se sice zcela minul s mou představou největšího rytíře Jedi, ale včerty, práci odvedl vcelku slušnou. Roli mentora a fakticky hlavního hybatele děje přebírá po Neesonovi Ewan McGregor zodpovědně, jeho Obi-Wanovi nemám co vytknout. Natálka je taky slušná, ale tu osudovou chemii mezi Padmé a Anakinem jim myslím nikdo moc nevěřil. Jak už je pro Star wars dobrým zvykem, finále opět přináší to nejlepší a poslední utkání na light sabery by bylo nejlepší v sáze, kdyby nepřišla zdrcující Pomsta Sithů. Kvůli takovým filmům se do kina jít vyplatí... 80%(5.9.2007)

Rozpočet $115miliónovTržby USA $310,676,740Tržby Celosvetovo $649,398,328║ Obi-Wan Kenobi je postava ktorá zachraňuje ten príliš plytký dej, lebo pokiaľ príde na radu mladý Anakin z jeho povrchnou romantikou k Padmé tak to za moc nestojí, až nechcene otravná postava z neho vyžaruje, hlavne prvá hodinka filmu je akási pomalá bez náboja /70%/(27.6.2006)

• - Keď Jango Fett nastupuje do lode po boji s Obi-Wanom, buchne si do dverí hlavu. Toto bola zámerná narážka na Epizódu IV, kde si stormtrooper nechtiac buchne hlavu o dvere. (klayman)

• - Väčšina Clone Trooperov má čisto biele brnenie, ale niektorí vojaci majú brnenie čiastočne sfarbené (pridané pásy na helme a rukách). Farby predstavujú hodnosti v poradí: zelená - seržant, modrá - poručík, červená - kapitán, žltá - komandér. Piloti majú tiež žlté pásy, ale ich brnenie je odlišné od ostatných. (klayman)

• - Natočené digitálne, použitím 24-frame High-Definition Progressive Scan kamery, vyvinutej spoločnosťami Sony a Panavision. Kamera pracovala bezchybne aj v teplotách ako 51°C. (klayman)