Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

Po skvelom nástupe príbehu, ktorý otvára celú príbehovú líniu legendárnej ságy prichádza mierny útlm v podaní Epizódy II, hlavne jej úvodných minút. Prvá časť je naozaj mĺkva, romantika a teda filmová časť určená pre konzumnú časť publika je naozaj viditeľná a urážajúca. Zvyšok filmu, teda po hodine sa celé monštrum, ktoré Lucas stvoril konečne rozhýbe a je ozajstným potešením sledovať jeho pohyby. Takže keby nebolo toho pomalého úvodného rozjazdu, trúfnem si možno aj na piatu hviezdičku, no naopak, kebyže nepríde dokonalá druhá časť filmu, tak by to bol asi prvý film série, ktorému by som dal priemerné tri. 80%.(12.11.2009)

• Marius

Film som videl už dávnejšie takže len v skratke zhrniem svoje dojmy. Ak Episode I bola detská, tak táto je telenovelovitá. Hoci vizuálna stránka je slušná, nedokáže prebiť nudný scenár, dialógy ako z najhoršej telenovely a miestami príšerné herecké výkony (Christensen). Réžia George Lucasa mi pripadá dosť rozpačitá. Mať vo filme slečnu herečku ako Natalie Portmann, ktorá si temer vo všetkých filmoch kde má menšie role ukradne film pre seba (Cold Mountain) a nevyužiť to je veľký hriech. Môj kamarát na tom v kine zaspal a to sa mu ešte nestalo.4/10(24.2.2005)

Ono je to po trikové stránce všechno tak úžasné a dokonalé (až na toho otravného počítačového side-kicka, co snad měl být vtipný). Ale co je platná řemeslná dokonalost a vizuální úchvatnost, když scénář je mdlý, celá monumentalita příběhu hrozně umělá a všechny vystupující postavy vám lezou na nervy... V původní trilogii byl báječný Harrison Ford, v "jedničce" se mi líbil alespoň Liam Neeson, v "Klonech" prostě nikdo - bylo mi jedno, jak hrdinové dopadnou, pokud jsem jim smrt přímo nepřála. Romantická linie mezi Padmé a Anakinem pro mě byla ekvivalentem vrážení třísek pod nehty a trampoty C3PO byly jak vysílání pro mateřské školky. Ale vizuální stránka brala skutečně dech, k tomu dávám plus za Lucasem vytvořený svět, který inspiroval ke vzniku knih a povedených počítačových her... takže pořád nadprůměr. 65%(5.2.2009)

Opäť nemôžem ináč ako za päť. Výborné sci-fi, ktoré nám servíruje krásny výlet do ríše nekonečného univesa, v ktorom sa odohráva večný súboj dobra a zla. Tempo Lucas naozaj ovláda, len trošku zamrzí všadeprítmnosť digitálnych efektov (občas to celkom bilo do očí svojou nekvalitou), ale tým sa výčet negatív končí. Potom čo som prekúsol povinnú romantickú linku (aj baby chodia do kina - minule som Padmé videl), tak som sa bavil a vychutnával číru vesmírnu zábavu.(9.6.2005)

Lucas splnil slovo, druhý díl je výrazně temnější a vůbec celkově lepší než poněkud mdlá Ep.1 V současnosti se mi líbí ze všech dílů nejvíc, ale to je i tím, že ty staré už mám okoukané. Každopádně Ep.II je pastva pro oči, romantické scény jsou snesitelné a rozpolcený Anakin je výborná postava. Už se těším na trojku:)(23.5.2002)

• - Když Anakin (Hayden Christensen) zachraňuje Obi-Wana (Ewan McGregor) při pádu na Coruscantu, vidíme, že speeder, ve kterém letí, má vzadu antény. Když Obi-Wan na speeder dopadá, antény tam nejsou. (Atrekan)

• - Při natáčení bojové scény mezi hrabětem Dooku (Christopher Lee) a mistrem Yodou pro postavu Yody použit malý model, kterému byly jako vtípek směrem na Christophera Lee přidány upíří tesáky, které měly odkazovat na Leeho postavu z filmu Dracula (1958). Lee na situaci řekl pouze: "Bez komentáře." (reich)

• - Väčšina Clone Trooperov má čisto biele brnenie, ale niektorí vojaci majú brnenie čiastočne sfarbené (pridané pásy na helme a rukách). Farby predstavujú hodnosti v poradí: zelená - seržant, modrá - poručík, červená - kapitán, žltá - komandér. Piloti majú tiež žlté pásy, ale ich brnenie je odlišné od ostatných. (klayman)