Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

Ani druhá epizoda nejslavnější vesmírné ságy nedosahuje - stejně jako Epizoda I - kvalit původní trilogie, ale přesto je skutečně na co koukat. Skvělá akce a poměrně dost vtipů (i když ne všechny asi jako vtipy byly zamýšleny) a samozřejmě romantika. Tou největší hvězdou filmu je jednoznačně Yoda!!!(13.5.2002)

Tahle epizoda je pro mě i jako pro fanouška Star Wars docela velkým zklamáním. Samozřejmě jde sice o nadprůměrnou sci-fi, ale prostě chybí tomu jakýsi duch původní trilogie, dialogy jsou občas příšerně křečovité a trapné (vím, že to byly vždycky, ale tak nějak přirozeně, sem se mi prostě nehodí). Oceňuju sice, jaký dokáže být Yoda mrštný chlapík, ale přišlo mi to z velké většiny dělané hrozně na efekt... Naštěstí se pan Lucas poučil a vše napravil Epizodou III. Ale vlastně když si pustím všechny díly chronologicky a dvojku beru opravdu jenom jako romanticko-akční spojovací díl, tak si nemůžu stěžovat.(23.5.2005)

Epizoda II znamená hlavně pořádnou dávku akce s výbornými efekty, počínaje úvodní honičkou v rušném městě (připomínající honičku v Pátém elementu, potažmo PC hru New York Race), přes monstrźní bitku v aréně až soubojem Yoda vs Dooku konče. Lucasova režie a scénář opět nejsou na kdovíjaké výši a kupodivu menším trnem v oku mi byl také nesympatický Aná(l)kin a jeho "umělý", snad až lehce iritující, vztah s Padmé. Hlavní pozitivum však je, že Hvězdné války se po jaksi dětské a nedomrlé první Epizodě pomalu vracejí do zajetých kolejí nezapomenutelné, epické vesmírné ságy. 7/10(8.4.2008)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Klony původních Hvězdných válek útočí. S perfektní akcí, dokonalou výpravou a vymazleným designem každého detailu obrazu. Jen kdyby mi ti neschopní Jediové nelezli tolik na nervy... Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=-ZQqGs6PwMA(28.8.2011)

• akisha

Prakticky žádná změna od předchozího dílu, jen se místo malýho kluka dostavil Christensen. Tu jeho roli jsem mu vůbec nezáviděla. Nikdo by nebyl sympaťák, kdyby ho scénář nutil říkat věci jako "I will be the most powerful Jedi ever" a "I will even learn how to stop people from dying" nebo oblíbené "I don't like sand..." podobně. S tím scénářem by to neutáhl ani Adrien Brody. Díky bohu, že tam aspoň hraje Samuel L. Jackson, jehož potenciál sice také zabil scénář, ale i tak má jako jediný nějaké charizma (a stejně čekám, kdy vytáhne bouchačku a začne citovat z Bible). Christopher Lee je hodně fajn, ale tady mi přišlo, jako by v roli hraběte Dooku parodoval sám sebe, nehledě na to, že díky jeho úctyhodnému věku mu ten lightsaber duel nesežeru ani omylem. Už vůbec nemluvím o tuně nelogičností, co jsou v rozporu s původní trilogií. A opět - ty dialogy! To musel psát někdo na drogách snad! (Lucas?!)2* za triky.(6.1.2011)

• - Austrálska herečka Claudia Karvan bola obsadená ako sestra Amidaly a natočila scénu s celou jej rodinou, ktorá však bola vystrihnutá. Je ale zahrnutá v bonusových materiáloch na DVD. (klayman)

• - So 137 minútami je to najdlhší Star Wars film. (klayman)

• - Podľa Johna Knolla (jedného z vedúcich tímu špeciálnych efektov) je možné vidieť tvora, na ktorom sa Anakin a Padmé vozia na poliach Naboo, v páse asteroidov, ktorým Obi-Wan prelieta. Jeden asteroid má nohy. (klayman)