Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2002, 142 min

• Marius

Film som videl už dávnejšie takže len v skratke zhrniem svoje dojmy. Ak Episode I bola detská, tak táto je telenovelovitá. Hoci vizuálna stránka je slušná, nedokáže prebiť nudný scenár, dialógy ako z najhoršej telenovely a miestami príšerné herecké výkony (Christensen). Réžia George Lucasa mi pripadá dosť rozpačitá. Mať vo filme slečnu herečku ako Natalie Portmann, ktorá si temer vo všetkých filmoch kde má menšie role ukradne film pre seba (Cold Mountain) a nevyužiť to je veľký hriech. Môj kamarát na tom v kine zaspal a to sa mu ešte nestalo.4/10(24.2.2005)

• akisha

Prakticky žádná změna od předchozího dílu, jen se místo malýho kluka dostavil Christensen. Tu jeho roli jsem mu vůbec nezáviděla. Nikdo by nebyl sympaťák, kdyby ho scénář nutil říkat věci jako "I will be the most powerful Jedi ever" a "I will even learn how to stop people from dying" nebo oblíbené "I don't like sand..." podobně. S tím scénářem by to neutáhl ani Adrien Brody. Díky bohu, že tam aspoň hraje Samuel L. Jackson, jehož potenciál sice také zabil scénář, ale i tak má jako jediný nějaké charizma (a stejně čekám, kdy vytáhne bouchačku a začne citovat z Bible). Christopher Lee je hodně fajn, ale tady mi přišlo, jako by v roli hraběte Dooku parodoval sám sebe, nehledě na to, že díky jeho úctyhodnému věku mu ten lightsaber duel nesežeru ani omylem. Už vůbec nemluvím o tuně nelogičností, co jsou v rozporu s původní trilogií. A opět - ty dialogy! To musel psát někdo na drogách snad! (Lucas?!)2* za triky.(6.1.2011)

Tak vám nějak nevím, sice je to stále za 4, ale nějak už to podle mě nemá tu šťávu, co měly kdysi prapůvodní Starwarsy. Zdá se mi, že je to čím dál více o efektech, které jsou sice parádní, ale samy od sebe ten film nespasí. Ještě si počkám na trojku a uvidíme, pokud se pohne i dějově výše, dostane taky 4 (nebo i 5*), pokud ale taky bezmála veškerá snaha zaujmout bude navázána na FX, stáhnu hodnocení o stupínek níže...(19.10.2010)

• Skejpr

suverénně nejslabší díl celé ságy. akční scény nabalené bez ladu a skladu, koilkrát ne zrovná nejlepší triky, scénář na zabití, herecké výkony na vodstřel....chápu, že tento díl ma v sáze svoje místo.. ale myslím, že to Lucas trošku přehnal... dao by se to určitě udělat jinak, zajímavějš..líp? uznávám, že souboj Yody s hrabětem Dooku je element, který v celé předchozí sáze chyběl, něco nového, nevídaného... ale způsob jakým k tomu film dospěje... škoda mluvit Opravdu velké Zklamání(8.1.2006)

• Arachneuss

Co se vlastně ve dvojce stalo? Těžko říct.1. 30% scén se točí okolo Anakinovy snahy sbalit Amidalu, která mu neustále opakuje, že to prostě nepůjde (je přece Senátorka! - sarkasmus), že je na ní moc nezkušenej (chová se před ní jako debil), moc mladej (bouří se v něm hormony, tak proč na sobě nosí oblečení ve stylu prostitutek z Moulin Rouge?!), má to zakázaný (kdo a kde to vymyslel? A odkuď se vzalo to proroctví?) a basta. Pak najednou ve třech čtvrtinách mu řekne (no dobře, v týhle ptákovině smysluplný dialog neexistuje, takže spíše ZAMUMLÁ), jak ho strašně miluje a že s nim chce strávit zbytek života. WTF?! 2. Obi-Wan lítá po celým vesmíru (nakonec mu pomůže nalézt správný směr pětiletý usmrkanec), jen aby nakonec našel v tý největší díře galaxie několika milionovou armádu klonů (!), která je dokončena přesně v době, kdy Separatisti začnou válčit proti mírumilovné Republice (že za vytvořením tak obrovské militaristické síly sojí Sithové očividně nikoho nenapadlo), která by byla totálně v háji (sice má každá ze soustav armádičku, ale to nikoho nezajímá), kdyby Kenobi neměl za kamaráda přerostlé prase-kuchaře, který se náhodou vyzná ve zbrojním arzenálu nájemných vrahů. WTF?! 3. Takže nakonec Padmé chce strašně moc Anakina (i když po předchozím dění to nedává smysl), Obi-Wan jako vždy ostrouhá (chudák McGregor... hrát postavu bez jakékoliv známky propracovaného charakteru) a tenhle krásný trojúhelník jim kazí hrabě Dooku, nehorázně mocný Sith, který na X let jen tak zmizel do neznáma, aby pak během krátkého momentu zmobilizoval všechny záporáky Star Wars Univerza na rozkaz svého pána (mimochodem, vždy mají být pouze dva Sithové a jelikož Darth Maul zemřel před cca. 10 lety [nikdo jeho smrt neřeší ve dvojce], ale Dooku se přiklonil k Temné straně Síly ještě předtím, tak Lucas asi stačil během těch pár měsíců zapomenout dialogy jedničky), který po několik desítek let v pohodě zůstává pro všemocné Jedi znám pouze jako "ten hodný kancléř". 4. Všechno jde do kytek v momentu, kdy Anakin si musí nechat mermomocí useknout ruku (2 Jedi na jednoho Sitha a dostanou nakládačku!), jen aby se tam mohl záhadně objevit Yoda a pan režisér se pochlubil kvalitní trikařskou stránkou svého díla. Samozřejmě že Dooku uteče, bez problémů se dostane přes OBROVSKÉ bitevní křižníky na orbitu (hlavně, že v prvním díle dostala loď z Naboo solidní nakládačku od pár donuttových tentonoců Federace), blbost na entou a to ani nemluvě o tom, že Hvězdu smrti vymysleli létající žáby. WTF?! 5. Ten film trvá 137 minut a jediné co se v něm stane je, že Anakin si najde roštěnku a začne válka. První věc by se dala vyřešit během deseti minut (a člověk by nemusel trpět u dialogů na PĚST), druhá během sekundy. Výsledek? 126 minut a 59 sekund zbytečných záběrů a kouzlo staré trilogie je v hajzlu (takhle zmršit svůj odkaz dalším generacím dokáže opravdu málokdo). Tenhle díl ani nepotřeboval vzniknout, vše se dalo vysvětlit v úvodních titulcích Pomsty Sithů ---> Válka! Separatisté zaútočili na síly Republiky, která díky moudrosti Jedi Obi-Wana Kenobiho získala armádu klonových vojáků, jenž se snaží ubránit svobodné státy galaxie před vojskem Sithského lorda Darth Tyranuse. Osud všech leží na bedrech Anakina Skywalkera, který se tajně oženil s Padmé Amidalou a pouze on může jako Vyvolený nastolit rovnováhu v Síle. Zkrátka Lucas senilní. Po ultra-debilní Skryté hrozbě přichází "jen" debilní Kloni útočí (co je sakra za název?!) a ač se snaží Pomsta Sithů napravit reputaci nové trilogie, tak musím být každému jasné (hlavně po scénáři k Indimu), že tvůrce téhle ságy za těch několik let absolutně zapomněl JAK PSÁT. Výsledkem je nehorázný slepenec, kde nefungují ani osvědčená klišé (Jak sakra dokázal zkazit i blbou romantickou linku?!) a při sledování je člověku těch herců vlastně líto (tentokrát už to nebyl na zaplacení hypotéku, ale přesto...). Koukněte se na to podruhé, srovnejte si to s příběhem Luka. Vidíte ten ROZDÍL?(21.8.2007)

• - Keď Obi-Wan a Anakin vstúpia do baru na Coruscant na začiatku filmu, je možné zazrieť niekoľko hercov, ktorých nie je možné vo filmoch vidieť, kvôli kostýmom alebo makeupu. Napríklad Anthony Daniels (C-3PO), alebo Ahmed Best (hlas Jar Jar Binksa), na ktorého plece položí Anakin ruku. (klayman)

• - Výzor Clone Trooperov republiky je kombinácia zbroje Jango Fetta a Storm Trooperov z pôvodnej trilógie. (klayman)

• - Niektoré kaskadérske kúsky sú počítačovo generované. (klayman)