Kyky Ryky a pár vajec

• Mexiko

Un gallo con muchos huevos

A Valiant Rooster

Kikirikí a pár vajec

Huevos: Little Rooster's Egg-cellent Adventure

Animovaný

Mexiko, 2015, 98 min

Moc jsem mexickému animovanému filmu nevěřil, ale je vidět, že se tvůrci alespoň trochu snažili o to, aby svoje diváky bavili, což se i trochu povedlo s tím, že je na animaci vidět, že je mnohdy zjednodušená - vajíčka jsou jasným důkazem - ale i v jejich podání jsou pohyby velmi dobré. Příběh není novátorský, ale celkové provedení mi na průměr stačilo.(6.8.2017)

• Master19

Ten koncept, že abych něčeho dosáhl, musím někomu rozbít hubu, mi do filmu pro děti vůbec nepasuje. Pak ta donebevolající nelogičnost, že vajíčka zachraňují slepičí farmu, aby se žádnému vajíčku nic nestalo?! WTF. To ostatní už tak nějak přecházím, ačkoliv jsem to neskousl. A protože ani dcerka to nedala a v půlce chtěla opustit kino, nemám se čeho chytit ani v tomto směru. Podpořili jsme mexickou kinematografii, ale nestálo to za to...(2.1.2016)

• BarVo

Detskému filmu som zatiaľ odpad nedala... Hanba ma fackovala, na čo som to vlastné deti vzala do kina. Príbeh bez logiky a humoru, desná hudba, uvrieskané nesympatické zvery a vajcia (!?) - to by som ešte možno oko i dve privrela. Ale tie podprahové sexizmy vo filme pre menšie deti a pointa, že k šťastiu treba zmlátiť súpera a dostať prachy, to je trefa hodne vedľa. Nechápem, čo primälo distribútora dovliecť toto z Mexika až k nám.(10.1.2016)

• blondboss

Tvorcom tejto animovanej podivnej rozprávky sa nedá uprieť snaha o originalitu a zaujímavé postavičky, ale scenáristicky to teda bolo peklo plné nudy a klišé. Navyše animácie nestáli za veľa a skôr mi pripomínali veľmi nízko nákladový projekt, ktorý by si rád na seba zarobil. A okrem toho mi to prišlo ako akási zvláštna paródia na Rockyho spojená s Krstným otcom. Nič moc a slabé dve hviezdy. 30 %(25.5.2017)

Písal som už komentár, ale zmizol, no neviem prečo. Napísal som len toľko, že ľudskú logiku ako poniektorý iní v takejto rozprávke netreba hľadať. V ktorej rozprávke so zvieracími protagonistami je logika? To, že niektoré momenty nie sú vhodné pre deti je ale novodobý fakt takmer u všetkých rozprávok. Ja som bol celkom milo prekvapený a pobavili ma parodovaní Muhamed Kiki, Jean Claude van Kacha či scénka z Karate kid.(31.12.2016)