Reklama

Reklama

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

  • USA Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (více)
Trailer

Rozpolcenost mezi loajalitou ke svému učiteli Obi-Wanu Kenobimu a vábením Sithů nakonec způsobuje, že se Anakin Skywalker obrací zády k Jediům a přeměnou v Dartha Vadera dokončuje svou cestu do temnot... (Bontonfilm)

Videa (2)

Trailer

Recenze (1 541)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Tak musím říct, že po shlédnutí tohohle filmu jsem odpustia panu Lucasovi nepovedenou Epizodu 2. Všechno do sebe zapadlo tak jak mělo, Anakinova změna v Darth Vadera je naprosto fascinující a vůbec všechny klíčové dějové zvraty proběhly tak nějak jak jsem si je představovala. Co se týče technické stránky filmu, hudby, kamery a třeba kostýmů nemá vůbec cenu cokoliv rozebírat, když Lucasova výtečná triková firma ILM dělá film pro Lucase, to by bylo aby to dopadlo špatně a když John Williams skládá hudbu k hvězdným válkám, není také co řešit. Měla bych možná pár výhrad k dialogům (zejména mezi Padmé a Anakinem, jejichž rozhovor o vzájemné lásce byl nesčíslněkrát probírán), ale ani to nedokáže srazit dojem z jinak výborného filmu. Na tohle jsme prostě všichni celou dobu čekali. "Lord Vader!" "Yes, master?" "Rise!" ()

Lima 

všechny recenze uživatele

To na co jsem se nejvíc těšil, nejvíc Lucas ošidil. Žádný zásadní vnitřní boj v Anakinově mysli se nekonal, jeho přechod na temnou stranu byl příliš uspěchaný, přestože na to měl Lucas celý film. Chtělo to více Anakina a jeho duševního zápasu a méně efektního Grievouse (ovšem jeho čtyři světelné meče v pazourách bylo hodně cool). Některé momenty slabší nebo vysloveně trapné (Obi-Wan na pískající ještěrce honící Grievouse, zdeformování Palpatinova obličeje, kdy se fatálně nepovedla maska při srovnání se výrazem císaře ve staré sérii), některé znamenité (celý souboj Obi-Wan vs. Anakin, krásně zahraná emocionální Obi-Wanova promluva k hořícímu Anakinovi, vyhlazení jediů), celkový emocionální dopad poměrně silný. Pořád si ale stojím za tím, že Lucas není moc dobrý režisér a měl to kormidlo svěřit někomu více zručnému. Tenhle díl není bez chyb, s proto s pěti hvězdičkami opatrně, ´Impérium vrací úder´ zůstalo králem........Ale stejně mám tuhle dnes již legendu jako celek moc rád....... ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Triky jsou famózní, ale to mi nestačí. Představovala bych si, když to má být završení, něco emocionálnějšího, ne monotónně odříkávané fráze. Trochu víc zanícení a rozervanosti, ne že Anakinova změna změn nastane právě, když mrknu. Je mi líto. Zároveň mě zarážejí některé komentáře plné výtek, přesto nesoucí vysoké hodnocení. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Peter Jackson prehlásil, že prvé dva diely Pána prsteňov vznikli preto, aby mohol existovať ten tretí. Na Star Wars to však sedí viacej. Je až prekvapujúce, ako sa v snímke zmení jej tvár - začína celkom v duchu nevinných popcornových zábaviek Epizód I a II, napokon sa začne prelaďovať na štýl originálnej trilógie a končí tak, že máte silnú potrebu pustiť si Epizódu IV. Tento prechod dokazuje, prečo boli predchádzajúce dva diely dramaticky také chabúčke a potvrdzuje, KTO je hlavným "hrdinom" celej ságy a ČO je najdôležitejší prvok výpravného fantasy filmu ako takého. U Jacksona to bol Sauron, u Lucasa je to Vader. Po filmárskej stránke je Epizóda III lepšia než predchádzajúce dva diely iba v posledných 20-tich minútach (ktoré dosahujú dramatickej úrovne IMPÉRIA). Zvyšok filmu je pútavejší nie preto, že by bol s väčším umom napísaný alebo nakrútený, ale preto, že je o niečom. Čím by bolo už aj Spoločenstvo Prsteňa, keby v ňom nebol spomenutý a ako najväčšie a najmocnejšie zlo vykreslený Sauron? Epizódy I a II zostrihať do jedného dvojhodinového prequelu, ináč sú zbytočné a sága, ktorú všetci milujeme, začína až POMSTOU SITHOV. May the Dark Side be with you, Anakin! :) ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Velkolepé vyústění největší tragédie naší galaxie. Lucas přiváží hektolitry emocí i skvělých hereckých výkonů. Jen škoda, že akce není lepší a Lucas znovu vše režíruje staticky až běda. S tak dobrými triky se mohlo přibližovat k nesmrtelnosti staré trilogie, bohužel v dané formě bleskurychle stárne i tahle epizoda - byť suverénně nejlepší z nových dílů. ()

Galerie (209)

Zajímavosti (120)

  • Ostrovní stát Niue akceptuje jako platidlo sběratelské mince Star Wars. (Zdroj ČSFD)
  • Krátce po přistání na Mustafaru si Anakin (Hayden Christensen) nasazuje kápi – lze však vidět, že pravou ruku nemá mechanickou. (Atrekan)
  • Luke a Leia sú po pôrode hraní jedným bábätkom. Je to chlapček Aidan Barton, syn strihača Rogera Bartona. (Ernie_13)

Související novinky

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak…

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich…

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie…

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se…

Reklama

Reklama