Reklama

Reklama

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

  • USA Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (více)
Trailer

Rozpolcenost mezi loajalitou ke svému učiteli Obi-Wanu Kenobimu a vábením Sithů nakonec způsobuje, že se Anakin Skywalker obrací zády k Jediům a přeměnou v Dartha Vadera dokončuje svou cestu do temnot... (Bontonfilm)

Videa (2)

Trailer

Recenze (1 571)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Epičnost na druhou je ve třetí epizodě, která je zároveň šestou, po sobě, natočenou, opravdu více než zjevná. Mám pocit, že George všem nakecal, že první trilogie v sedmdesátých letech nešla natočit, ale zároveň to udělal schválně, aby na oné epičnosti vystál celou její dosavadní slávu. Což se vlastně nakonec také stalo. Pamatuju si, že když jsem se tenkrát do té novější trilogie pustil, tak po druhé epizodě jsem byl hodně nejistej s tím, co přijde ve třetím díle. A třetí díl taky začínal poměrně rozvláčně. Druhá polovina filmu je ale naštěstí nekonečný nářez, který nejenom, že představí převtělení Anakina do Dartha Vadera, ale také v ní vznikne solidní množství scén, na které fanoušci čekali dvě desítky let, a na které se jen tak nezapomene. A to i přesto, že všichni moc dobře už tenkrát věděli, co se stane a stejně se neubránili toho napětí, které třetí epizoda skrývá. Za mě absolutní vyvrcholení, u kterého je potřeba přečkat první půl hodinu politických blábolů, abyste si mohli užít herecké převtělení Haydena Christensena v jednoho z nejmocnějších sithů tehdejší doby. ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Trvalo to, ale konečně jsme dospěli. Třetí díl mě do značné míry smířil s dvěma prvními, na které jsem v první chvíli dštila oheň a síru, a dokonce mě přiměl uvažovat, jestli ta předešlá dětinskost a kýčovitost nebyla do jisté míry záměrná, aby nám přerod Anakina v Darth Vadera vynikl v celé své temné kráse. ()

Reklama

Lynn 

všechny recenze uživatele

Naprosto dokonalé "zakončení" celé ságy - spojovací můstek mezi novou a starou trilogií - jaký si jen divák může přát. "Pomsta Sithů" má výrazně jinou atmosféru než předchozí dva díly (Skrytá hrozba a Klony útočí), mnohem temnější ladění filmu jen prospívá; stejně jako zúžení počtu postav - scénárista Lucas se zaměřil jen na nejdůležitější charaktery své vesmírné "pohádky" a udělal jen dobře. V epicentru samozřejmě stojí Anakin Skywalker/Darth Vader, jehož přechod na Temnou stranu byl sice zbytečně zkratkovitý, nicméně Hayden Christensen si s touto složitou a náročnou postavou poradil zdatněji než minule. Dalším významným plusem je bezchybná hudba Johna Williamse, která ještě umocňuje dramatičnost vrcholných scén. Sladkým bonbónkem, který pak činí z "Pomsty Sithů" nezapomenutelnou událost je vizuální stránka. Troufám si tvrdit, že "Star Wars" jsou absolutní technickou špičkou, co se vizualizace týče a i kdyby pro nic jiného, než pro tohle, stojí za to velké plátno (respektive 150 Kč za lístek). Mimochodem, nebylo by na škodu kvůli některým scénám (například hned úvodní bitva) převést "Pomstu Sithů" do IMAXu. Jen jedno mne u této epizody mrzí - ten samý smutek jako u Návratu krále Petera Jacksona - že už je konec a že už se nemám jako divák na co těšit a o čem spekulovat. Zbývá jediné, stále si mohu pouštět všechny díly a donekonečna se nad nimi rozplývat. Nejméně epizody III, IV, V, VI jsou toho hodny. DRUHÁ PROJEKCE : nedalo mi to a když jsem napoprvé viděla "Pomstu Sithů" s českým dabingem, musela jsem ji vidět i v originále s titulkami. Ověřila se mi stará pravda, že originál je podstatně lepší než dabing. Navíc jsem si ale mohla vychutnat jednotlivosti Epizody III, které dohromady tvoří úchvatný celek. Obzvlášť geniální je hudba ve vrcholných soubojích Obi-wana a Anakina na Mustafaru + Yody a Palpatina v Senátu. Naprosto úžasná je obrazová představivost a fantazie Lucase režiséra s jakou stvořil svůj vlastní vesmír. Co mě však potěšilo při druhé projekci nejvíce je to, že se naprosto rozplynuly moje představy o tom, že se možná budu nudit, když znám dopředu celý děj. Epizoda III je prostě strhující od začátku až do kobce. Ještě jednou musím také vyzdvyhnout herectví Haydena Christensena. Ale nejen jeho - Ian McDiarmid je záporák k sežrání! Jen je mi líto Natalie Portman, ke které se Lucas zachoval macešsky, protože její dialogy jsou skutečně příliš triviální. Nakonec ale potěší některé příjemné narážky na původní trilogii...Pro některé filmy je prostě 5* málo... ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Hned na začátku musím poctivě napsat, že nejsem SW-fan. Film hodnotím prostě jako film a ne jako vyvrcholení kultu, které musí dostat pět hvězd, protože to je prostě SW. Dále musím přiznat, že Lucase jako režiséra a scénáristy jsem si nikdy nijak zvlášť nepovažoval, uznávám ovšem jeho nesporné zásluhy o revoluci v tricích. ++++ Epizoda 3 se mi líbila ze všech SW filmů asi nejvíc. Měla celkem spád (hlavně v druhé polovině), trikově je blízká dokonalosti, herecké výkony mi přišlo velmi dobré (zvláště Christensenův přerod). Hodně se mi líbila hudba Johna Williamse, kterého sice miluju, ale jinak jeho SW hudbu až tak nemusím, tady se mi líbilo vynořování starých motivů Leii, Luca (Nové naděje), milostný motiv z Klonů a největší radost jsem měl, když se objevil znovu na chvíli Duel of the fates. I nové motivy se sbory byly povedené. Ale jinak se mi potvrdily mé pochyby o Lucasovi scénáristovi a režisérovi. Dialogy jsou chvílema stupidní (musíš pochopit, že kancléř je zlý...// slibuju ti, že neumřu - ne já slibuju tobě že neumřeš // jsem rozrušená (nebo tak něco), to protože tě miluju - ne, to proto, že já miluju tebe) atp. U bitev jsem měl občas problémy vůbec sledovat, co se děje - přišly mi chaoticky natočené a sestříhané, často byly vidět jen záblesky světelných mečů, nebo když už jsem byl nějakou bitvou stržen, tak Lucas nemilosrdně střihnul na jiný kout galaxie a pak zase zpět. Politické spory mě navíc nechávaly vcelku chladným (a zabírají zde celkem dost prostoročasu). Zato velmi oceňuji celkové ztemění druhé půli - likvidace Jediů mi trochu až připomněla likvidaci nepřátel z Kmotra :). Přes všechny výtky jsem se nakonec bavil docela slušně, ale za tak geniální, dokonalou záležitost jako mnozí zde přítomní to nepovažuju. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Jednoznačne nejlepší z těch nových dílů a podle mě se to může celkem v pohodě srovnávat i s tou straší trilogií. Celej film je dělanej tak, aby objasnil všechno co bylo ve starých star wars a aby tenhle díl navázal na epizodu 4 a to se povedlo dokonale, i když bych uvítal některý scény trochu víc rozvést, jako třeba Anakinův přechod k temné straně síly , který byl podle mýho názoru jeden z hlavních bodů celýho filmu a i když ho tam chvili přemlouval palpatin, tak konečné rozhodnutí bylo ultra rychlý a takový málo uvěřitelný, ale jinak to vypadá skvěle, když už je na temný straně síly a můžu říct, že Hyden Christiansen byl od tý chvíle fakt úžasnej, celej příběh je taky v pohodě, ale asi nejpovedenější část filmu je konečná půlhodinka, která je fakt ve velkým stylu, jsou tam super souboje Anakina s Obi-wanem a Darth Sidiouse s Jodou, je sice jasný jak to dopadne, ale je to fakt perfektně udělaný a ve velkým tempu se super hudbou, takže tam neni ani chvilka na vydechnutí a hlavně to mě donutilo dát 5*, i když celej film nebyl vždy úplně dokonalej ()

Galerie (212)

Zajímavosti (148)

  • Vzhledem k delší časové prodlevě (pět let) mezi natáčením trilogie nastal problém se změnou hlasu dospívající Natalie Portman (Padmé), a proto herečka musela některé své dialogy předabovat. (Roman.Ticka)
  • Důvod, proč klonoví vojáci vykonali Rozkaz 66 prakticky bez zaváhání, se v novém kánonu a expandovaném univerzu liší. V kánonu k tomu byli vojáci donuceni pomocí mysl ovládajících biočipů, zatímco v expandovaném univerzu se jich prostě většina zachovala jako „správní“ vojáci a rozkaz bez protestů vykonala, navíc většina Jediů se ke klonům nechovala právě slušně a považovala je za postradatelné, takže je vojáci nenáviděli. Nicméně mnozí tento rozkaz sabotovali, díky čemuž v expandovaném univerzu mnoho Jediů Rozkaz 66 přežilo a Darth Vader pak trávil období mezi epizodami 3 a 4 jejich lovem. (vojtaruzek)
  • Během souboje Yody a Dartha Sidiouse (Ian McDiarmid) odhodí Yoda Sidiouse pomocí Síly. Když Sidious leží na zemi, je celé jeho tělo kromě ruky zakryto pláštěm. Ruka však nepatří jemu, ale kaskadérovi. Sidiousova kůže je zvrásnělá a jeho nehty jsou načernalé, ruka v tomto záběru je však normální. (Atrekan)

Související novinky

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (více)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Reklama

Reklama