poster

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

 • USA

  Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

 • Slovensko

  Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

 • Velká Británie

  Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Subjektiv
  *

  Sědel jsem takhle jednou s kamarádem Marmangem v kině na třetím díle nových hvězdných válek a po pěti minutách říkám: "Tak se zvedej, jdem!" A on: "Teprve to začalo ..." Ale dokoukali jsme to. Jojo .. pomsta šitů... Ach, Padmé, ty jsi tak krásná. To je tím, že tě tolik miluji. Ne, to je tím, že já tolik miluji tebe... Nikdy jsem nebyl velkým příznivcem Star Wars a tenhle díl se mi líbil nejméně. Hvězdné války nikdy neoplývaly hlubokými intelektuálními dialogy, ale tady se tvůrci vážně překonali. Hlavním důvodem natočení SW III je přeměna Anakina v Darth Vadera. Více bych však věřil, že si Anakin po zhlédnutí reklam koupí ten či onen prášek na praní, než že se přidá k temné straně síly po tom, co zažije v tomhle "uměleckém kusu". Přeměna je jednoduše naprosto nepřesvědčivá.(5.3.2007)

 • Shit
  *****

  Jednoznačne nejlepší z těch nových dílů a podle mě se to může celkem v pohodě srovnávat i s tou straší trilogií. Celej film je dělanej tak, aby objasnil všechno co bylo ve starých star wars a aby tenhle díl navázal na epizodu 4 a to se povedlo dokonale, i když bych uvítal některý scény trochu víc rozvést, jako třeba Anakinův přechod k temné straně síly , který byl podle mýho názoru jeden z hlavních bodů celýho filmu a i když ho tam chvili přemlouval palpatin, tak konečné rozhodnutí bylo ultra rychlý a takový málo uvěřitelný, ale jinak to vypadá skvěle, když už je na temný straně síly a můžu říct, že Hyden Christiansen byl od tý chvíle fakt úžasnej, celej příběh je taky v pohodě, ale asi nejpovedenější část filmu je konečná půlhodinka, která je fakt ve velkým stylu, jsou tam super souboje Anakina s Obi-wanem a Darth Sidiouse s Jodou, je sice jasný jak to dopadne, ale je to fakt perfektně udělaný a ve velkým tempu se super hudbou, takže tam neni ani chvilka na vydechnutí a hlavně to mě donutilo dát 5*, i když celej film nebyl vždy úplně dokonalej(27.5.2005)

 • Matty
  *****

  Dramatickou semknutostí o třídu výš než předchozí dvě epizody. Už nejde jen o pár dechberoucích scén proložených nablblou konverzační vatou. Romantické dialogy jsou stále na úrovni Rosamunde Pilcher, je však zřejmé, kam stále temnější a temnější vyprávění rychlým tempem míří, díky čemu je duté momenty snazší vystát. Úrovní triků a spektakulárnosti akčních scén jde pochopitelně o vrchol hexalogie, třebaže kvůli podřízení všech ostatních kvalit (přehlednost, zájem o postavy) „WOW efektu“ ještě více než dříve připomínají hlavní atrakce filmu videoherní cut-scenes. Nejvíce mne Lucas potěšil tím, nakolik ponuré barvy pro třetí epizodu zvolil. Humoru postupně ubývá (po akčním prologu prakticky absentuje), činy záporných postav jsou čím dál krutější a naděje od druhé poloviny filmu v podstatě už jen dlouze a bolestivě umírá… aby s o to hlasitějšími fanfárami mohlo dojít k jejímu znovuzrození ve čtvrté epizodě. 90% Zajímavé komentáře: Marigold, Aiax, Filip.S, Jay(25.5.2005)

 • Galadriel
  *****

  Tak musím říct, že po shlédnutí tohohle filmu jsem odpustia panu Lucasovi nepovedenou Epizodu 2. Všechno do sebe zapadlo tak jak mělo, Anakinova změna v Darth Vadera je naprosto fascinující a vůbec všechny klíčové dějové zvraty proběhly tak nějak jak jsem si je představovala. Co se týče technické stránky filmu, hudby, kamery a třeba kostýmů nemá vůbec cenu cokoliv rozebírat, když Lucasova výtečná triková firma ILM dělá film pro Lucase, to by bylo aby to dopadlo špatně a když John Williams skládá hudbu k hvězdným válkám, není také co řešit. Měla bych možná pár výhrad k dialogům (zejména mezi Padmé a Anakinem, jejichž rozhovor o vzájemné lásce byl nesčíslněkrát probírán), ale ani to nedokáže srazit dojem z jinak výborného filmu. Na tohle jsme prostě všichni celou dobu čekali. "Lord Vader!" "Yes, master?" "Rise!"(23.5.2005)

 • Lateef
  *****

  Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii se přede mnou otevřel kompletně nový svět. Příběh vrcholí. Každou další minutou mi buší srdce víc a víc. A není to jenom těmi bombastickými efekty. Galaktická apokalypsa s tváří kancléře Palpatina obrací Anakina na svoji stranu, která se utápí v nejčernějších zákoutích Síly. Rozkaz 66 budu mít navždy zakódovaný jako povel k jedné z nejtíživějších scén vůbec, ono památných momentů je tady tolik, že by se všechny nevešly ani do Hvězdy smrti. Souboje mohly být možná propracovanější (stále jsem namlsaný hbitým a efektním fightem Obi-wan vs Darth Maul), ale i tak jsou dosti napínavé. Snímek je depresivní, strhující, impozantní, bouřlivý, temný, tragický, ale téměř do detailu dokonalý. Celkově jsou SW pro mě nejlepší filmovou sérií vůbec, je to ohromně fascinující svět a celé univerzium SW je tak obsáhlé, že jej lze zkoumat stovky hodin. Ať mi nikdo netvrdí, že tohle si George Lucas vymyslel, to není možné. Tohle je prostě jen předaleká realita a George nám ji sem přišel převyprávět. Jedinečné! 113 miliónů dolarů(rozpočet)/850 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/312 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(5.3.2006)

 • - Původní sestřih měl těměř čtyři hodiny. Jen úvodní bitva a záchrana Palpatina měla původně trvat něco přes hodinu. (3DD!3)

 • - Mladý Jedi, ktorý vybehol z chrámu Jediov k Bail Organovi počas vyhladzovania Jediov bol syn Georga Lucasa, Jett Lucas. (klayman)

 • - Herci Ewan McGregor (Obi-Wan) a Hayden Christensen (Anakin) trénovali dva mesiace v posilňovni, kvôli ich záverečnému súboju. (klayman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace