Behind the Curve

Dokumentární

USA, 2018, 96 min

Daniel J. Clark

Daniel J. Clark

Ne že by smutná deziluze a budování srdečné komunity okolo nesmyslu nebyly zajímavé náměty, ale s flat earth už to je poněkud mlácení mrtvého koně a chtěl bych asi "něco víc".(18.3.2019)

Ľudská myseľ a spoločnosť je fascinujúca. Dokument veľmi neprezentuje argumenty ľudí, ktorí veria v plochú Zem, ani ich veľmi nevyvracia. Sústreďuje sa na samotných konšpirátorov, pri ktorých šokuje najviac to, akí sú normálni. Združujú sa do skupín, diskutujú, googlia a celkovo si formujú a upevňujú názory presne tak isto ako všetci ľudia. S tým rozdielom, že oni veria v neuveriteľne bizarnú teóriu (aj keď nie je každé náboženstvo neuveriteľne bizarná teória?). Nájde sa tu zopár veľmi zaujímavých myšlienok. 70%(24.2.2019)

Discover (and understand) your inner flat-earther.(15.3.2019)

• noriaki

Teorie ploché Země je jedna z tří mých nejoblíbenějších konspiračních teorií. Především proto, že je tak ultimátně zbytečná. Spoustu jiných totiž dává alespoň trochu smysl, respektive existuje důvod (byť nepravděpodobný) proč je třeba zakrýt "pravdu" státem propagovanou "lží". Ovšem kdo by měl prospěch se zatajení faktu, že je Země plochá? Výrobci glóbusů určitě. Někdo další?(2.3.2019)

Není to o tom, jestli je Země placatá. Je to o lidech, kteří věří, že je Země placatá a o tomhle rostoucím fenoménu. Je to velmi svižný a zábavný dokument, plný humoru a přes absurdní tématiku pozitivní nálady – ačkoliv se občas ke svým subjektům chová nehezky blahosklonně –, ale taky emotivních momentů (které tedy obvykle pramení úplně odjinud než z Flat Earth) a s hořkosladkým vyústěním, kdy poukazuje nejenom na přehnaně dlouhé vedení ambasadorů tohohle hnutí, ale taky na potenciál, jaký spousta z těch lidí má, a jak jej nemohou naplnit, protože jejich realita se rozhodla jít šejdrem a společnost je nepostrčila na správnou kolej. Za mě rozhodně velmi poutavá a informativní věc. Ale já jsem nastrčený od CIA, takže si to budete muset ověřit sami.(18.3.2019)

• NeMiQ

Dokument ako taký by nebol zlý, keby nevenoval zbytočnú pozornosť ľuďom, ktorí veria v takú absurditu.(10.3.2019)

• farbi

Such bulshiiiiiiit!(2.3.2019)

Naprosto super dokument o lidech, kterym se nejdriv vysmivate a pak vam dojde ten presah u lidi, kteri uvazuji podobne v jinych vecech.(9.3.2019)

Dávám pořádných 5 hvězd. Ne kvůli tomu, že bych věřil, že je země placatá nebo proto, že bych se o tuhle tématiku nějak zajímal. Nejsem dost šílený na to, abych věřil, že země je placatá, a mám základní znalosti fyziky, takže je nemožné, abych si mohl myslet, že nežijeme na zeměkouli. Dávám tak vysoké hodnocení protože sledovat ty hloupé lidi a poslouchat jejich nelogické argumenty a všechny ty naprosto absurdní věci, kterým věří, je zkrátka extrémně zábavné, ba až k popukání. Ke maximální spokojenosti mi chybí jen to, aby Netflix tenhle "dokument" zařadil do kategorie Komedie.(8.4.2019)