Pat a Mat znovu v akci

• angličtina Pat and Mat in Action Again (více)
Animovaný / Rodinný
Česko, 2018, 75 min (Alternativní 72 min)

Přestěhovali se do nových domů, kde na ně čekají nové kutilské výzvy a nové příhody. Pro Pat a Mata není nic problém, ať již se jedná o boj s rojem včel, opravu elektrické sekačky, ucpaný odpad, boj s krtkem nebo stavbu nové skalky. Pro kutily není žádná komplikace překážkou a žádná výzva dostatečně velká. Vyčistit komín? Postavit nový plot? Naši kutilové si dokáži poradit s každým problémem. Kuťení je pro ně zábava a dokážou si ho patřičně užít. Našim kutilům vůbec není cizí ani moderní řešení a tak se stanou odborníky v užití solární energie nebo instalaci bezpečnostních kamer. (Bioscop)

Anderton

Hlavnou otázkou a zároveň problémom číslo jedna pre mňa je, prečo, ak už ide o celovečerák, sme sa dočkali "iba" zlepených epizód seriálu? To nešlo vymyslieť skutočne niečo zmysluplné pre celovečernú stopáž? A ak teda nešlo, prečo potom všetko pozliepať a poslať do kín? Ale čo, máme tu Pata a Mata na veľkom plátne, čo je svojim spôsobom tiež udalosť. Znova sa ocitajú v patových situáciách a tradične všetko končí matom. Prečo sú ale v intermezzách počuť ich hlasy? Strácajú tým na osobitosti a osobne som tieto vsuvky úplne ignoroval. ()

silentname

"Pat A Mat Znovu V Akci" bolo asi najväčším očakávaním tohto mesiaca. Mám rád túto dvojku, videl som všetky ich spoločné akcie, a sú podľa mňa fakt fantastickí. Preto som sa potešil, keď bolo avizované, že sa spolu objavia v novom filme. Alebo teda upresním - keď budeme mať ďalších niekoľko krátkych filmov na veľkom plátne. Myslím si, že v prípade "Pat A Mat Ve Filmu" to fungovalo veľmi dobre. Takže sme si sadli s manželkou do kina, pozreli si to a mám pocit, že toto boli asi najslabšie epizódy, ktoré som zatiaľ mal možnosť vidieť. Aj keď nemám pocit, že by tam bola nejaká, ktorá by bola vyslovene zlá, alebo slabá, tak jednoznačne je tu cítiť, že predtým to fungovalo lepšie. A najmä možno aj z titulu, že som takým veľkým fanúšikom, tak som už jemne zospoilovaný. Ale možno najlepšie bude si rozobrať jednotlivé príbehy ako také. Tak poďme na to. "Krtkovia - tento diel je celkom vtipný, má dobré nápady a funguje skoro po celý čas, len záverečná scénka je podľa mňa trošku hlúpa a mimo. "Kosačka" - Mám pocit, že je to vtipné, záverečné vyvrcholenie je absurdné, no tak komické, že sa na ňom nedá nezasmiať. Jediné, čo by som ale povedal je skutočnosť, že celé by sa to dalo vyriešiť jednoduchšie kúpením modernej robotickej kosačky. A mňa to rušilo, keď som videl jednoduché riešenie jednoduchého problému. Ale koniec koncov, Pat a Mat vedia skomplikovať čokoľvek. "Komín" v mojich očiach tento funguje skvele. Má dobrú komédiu, zaujímavé riešenia a pobaví. Jediný problém mám však so skutočnosťou, že je tu viacero scénok, kde môžeme vidieť lanká, na ktorých je upevnený Mat, keď padá zo strechy a rovnako je na nich upevnený aj dron. A je to vidieť. A je to dosť rušivé, lebo to uberá tú mágiu stop motion. Ale vtipné je to dosť na to, aby som povedal, že za pozornosť stojí. "Stavanie plota" je vtipné, má veľmi dobrý záver a je to jeden z dielov, kde vidíme Pata a Mata robiť skutočne veci, tak ako by to reálne spravili. Takže jeden z najlepších. "Včely" Až na jednu scénku s klobúkmi je toto môj najmenej obľúbený diel zo všetkých. A myslím tým absolútne. Včely vyzerajú ako čierne bodky, záveru som neporozumel a neprišlo mi to veľmi vtipné. "Kolotoč" - Highlight celého filmu. Je to energické, je to vtipné, všetko lieta naokolo a myslím si, že má to kopec vynikajúcich momentov, ktoré dojdu do skvelého finále. Pre mňa najvtipnejší diel. "Čistenie odpadu" Tento diel je fajn, ale je dosť blbé ak viem 5 minút pred koncom ako to nakoniec dopadne a to uberá tomu humoru. Plus sú tu opäť absurdné momentky, ktoré pre mňa vôbec nefungujú. Takže jeden z tých slabších. Bezpečnostný systém Môj druhý najobľúbenejší diel. Opäť sú Pat a Mat absolútne sami sebou, má to asi absolútne najvtipnejšie zakončenie zo všetkých týchto príbehov a má to dosť energie na to, aby to udržalo v pozornosti. "Skalka" Uspokojivé zakončenie a to najmä vďaka tomu, že tu máme absolútne famózny vynález na prenášanie obrovských kameňov. V úvode trošku pomalšie, no čím ďalej tým viac energie to má a prejde to do super finále. Toľko teda k jednotlivým epizódam samostatne. Celkovo to funguje a okrem toho tu sú ešte aj krátke 30 sekundové skeče, ktoré sú tiež celkom vtipné, no tieto časti sú dabované. Ja som to videl v slovenčine, takže sa o to postarali Lukáš Latinák a Dano Dangl. A hoci je to zvláštne vidieť Pata a Mata rozprávať, tak je to vtipné a má to pár dobrých hlášok. Čo by som ešte ale vytkol je fakt, že miestami v týchto príbehoch sa menia susedia svoje domy. Tomu úplne nerozumiem. Vždy býval Pat vľavo a Mat vpravo. No tu som si všimol, že v epizóde s čistením odpadu je to opačne. Divné. Takisto mi tu chýbala ikonická hudba, ktorá tieto príbehy robila vynikajúcimi už od začiatku. Hudba tu je dobrá, dáva tomu dobrú energiu, no neustále som chcel počuť tie staré známe skladby. A objavia sa tu len veľmi málo. Ako celok som teda spokojný, no myslím si, že asi by som viac doporučil staršie diely alebo film z roku 2016. Hodnotenie: B () (méně) (více)

Slarque

Další pásmo epizod známých kutilů, a opět to takhle v kuse postupně ztrácí kouzlo. Navíc tu jsou ještě krátké předěly mezi epizodami, které jsou dokonce nadabované. To mi znělo velmi rušivě, za což nemůžou pánové Suchánek a Genzer, ale fakt, že žádné přijatelné hlasy pro vždycky předtím němé postavy nejsou. V telce to šlo, ještěže jsem na to nešel do kina (50%). ()

Flego

V prvom filme spred dvoch rokov sa tvorcovia aspoň snažili pozliepať večerníčkové rozprávky do filmového celku, v tomto prípade si nedali žiadnu námahu, dokonca má každý príbeh svoje úvodné i záverečné titulky. Pôsobí to rušivo a neprofesionálne. Našťastie epizódky sú úplne nové a vcelku zábavné na čo sme u týchto dvoch diletantoch zvyknutí. ()

liquido26

Pata a Mata jsem kdysi dávno miloval. Jejich kultovní scénky jsem znal nazpaměť a měl jsem i figurky. Jako nostalgické zavzpomínání na dětství to bylo celkem fajn, ale jako plnohodnotný film určitě ne. Ty nadabované scénky mezi jednotlivými příběhy byly fakt zbytečné. ()

Marsik

Kino Svět Lišov - Za mě fajn a řekl bych, že to bylo i o chlup lepší než předešlý film. Už jenom fakt, že příběhy v novém filmu byly nové. 75% (with A&J) ()

Pierre

Opět je to několik epizod za sebou, nikoliv koncepční příběh. Tentokrát to jsou ale zbrusu nové dosud nezveřejněné epizody, takže mi to ani nevadilo. Mezi jednotlivými epizodami jsou krátké skeče ve kterých Pat a Mat mluví hlasy vyhaslých komiků Genzera a Suchánka. Tyto skeče měly dobré pointy. Jinak ale bylo na vidět, že oba komici (v uvozovkách) při dabingu improvizovali. Dialogy byly dost trapné a celkově jsem si nedokázal na ty hlasy zvyknout. Doufám, že to byl jenom experiment sloužící k slepení jednotlivých epizod. Já totiž nechci aby Pat a Mat mluvili. Tím by se prostě ztratilo jejich kouzlo. A nadabovat je Suchánkem a Genzerem je výsměch. Taky mi hodně chyběla legendární Skoumalova hudba. Ta nová byla taková nejednotná, moc mi nedávala smysl a k Patovi a Matovi nepasovala. Nicméně, jsem si na ni po dvou epizodách zvykl a přestala mě rušit. Doposuď prakticky jenom kritizuju, ale jednotlivé němé epizody byly opravdu výborné. Vůbec jsem nečekal, že se u nich zasměju i nahlas. Podle mě byly mnohem lepší než ty z venkova a měly geniální situační humor občas i nečekané překvapivé pointy. Sice malinko dementní, ale vtipné. Především epizoda s kamerou byla naprosto fantastická. Taky mě moc pobavila sekačka s krtkem. No a ještě teď mám v hlavě komín rozbitý dronem. Beneš skvěle navazuje na svého otce a píše opravdu perfektní scénáře. Je fajn, že díky němu dokáže tahle dvojka fungovat pořád stejně i v nové době. Animace je taky moc pěkná a je velkým krokem vpřed oproti předchozím epizodám, ale v dobrém slova smyslu. No, Pat a Mat prostě nezklamali, vykouzlili úsměv, navodili dobrou náladu a právem si ty čtyři zaslouží. ()

Dr. Hawkeye

Chybí mi původní hudba a nápad "propojit" nebo spíš "oddělit" jednotlivé epizody vsuvkami, kde Pat a Mat mluví, mi nepřišlo jako dobrý nápad... ()

honajz2

Už u prvního filmu mi vadilo, že se vlastně jedná jen o pospojované příběhy (zase, zkuste s Patem a Matem vymyslet námět na celoveřerák...), jenže u prvního filmu to byly ty epizody pospojované. Tady si ani nikdo nedal tu práci pospojovat ty epizody nějak, ne, tenhle "film" působí, jako byste se koukali na maraton epizod Pata a Mata, i s tím, že u každé epizody budou úvodní i závěrečné titulky.A těch epizod je tady asi 10, nepočítal jsem to. Jo, je tu zvláštní jedna věc, to na DVD vyšla delší verze? Všude jsem našel jenom 96 minut a to jsem tam ani neměl předěly s Genzerem a Suchánkem, jak tady ostatní píšou, asi to Benešovi připadalo špatné, tak to vynechal a přidal další epizody. Bohužel, na mě to až tak nefungovalo, pousmál jsem se asi čtyřikrát a většinu času jsem se strašně nudil. Já nevím, když už Pat a Mat jako film, tak jako jeden příběh, ne několik epizod slepených dohromady, jelikož nemám náladu dávat si to jako maraton. Předpokládám, že Zimní radovánky budou to samé. 2* ()

Eviator

Tak já vlastně nevím, vždycky jsem se na Pata a Mata nerad díval, protože jsem byl ve stresu, z toho co vlastně dělali. Tady se sice děcka smáli stejně, ale já jsem byl nevystresován. A čili pro mne to to nebyl takový zážitek jako obvykle... :-) Mimoto je hrozná škoda, že asi byl problém sehnat licenci na hudbu Petra Skoumala, která jim dělá identitu... Skeče velmi dobré, bál jsem se, že ty hlasy budou větší průšvih ;-) Pro mne nej díl s komínem! ()

Mrkvič

Pat a Mat jsou prostě episodické postavičky. Celovečerák jim těžko někdy bude slušet. Oproti prvnímu filmu bych řekl, je jsou jednotlivé episody zábavnější, ale hlavně jejich propojení "mluvenýma" scénkami je mnohem povedenější a tyto scénky mě bavily dokonce více než episody samotné. ()

Jaro.Krafcik

Aj takéto filmy ponúka netflix, síce o niečo slabšie ako v prvom filme , ktorý som pozeral s mladším bratrancom. Pat a Mat zabaví proste každého a to je na českej tvorbe niekoľko desiatok rokov. Klobúk dole že táto dvojka tu je dodnes. Síce dabované scénky sa mi tu veľmi nehodili. Stále sa jedná o dobré nápady a za tu hodinu to zbehne veľmi rýchlo. Za tu nostalgiu jednoducho musím. 4* ()

Hanys_

Klasický celovečerák bych uvítal asi víc. Tohle je zase jako u minulého "pat a mat ve filmu" pouze sbírka příhod (naštěstí tentokrát nových). A zase jako minule, tu prostě některé příhody baví a některé zase ne. Takže fain (navíc první kino se synem se nezapomíná), ale boužel nic víc. PS. Mluvené části kupodivu dopohody. ()

Rozjimatel

1,5  Neviem, čo presne malo toto znamenať. 9 časti vybratých zo seriálu Pat a Mat nás baví, pospájaných akože vtipnými vsuvkami. Snaha vyžmýkať z toho odvaru koľko to len ide? Platí to isté, čo pre seriál. ()

Lukin413

Díly slušné i slabší, s prvními se to asi srovnávat nedá. A co měl znamenat ten trapný dabing mezi díly, to nechápu. Na druhou stranu, v jednom z dílů jsme se konečně dočkali coming outu obou hrdinů, takže úplně zbytečně to nebylo. ()