Puppet Master: The Littlest Reich

Horor

USA, 2018, 90 min

• Campbell

Tak tohle mě zklamalo. Jako fanda hororů s loutkama a fanda Puppet Master jsem čekal daleko více. Je tu vidět větší prachy a je tu vidět velká snaha režsiérů a rozhodně to jsou fandové. Ale co zklamalo jsou loutky. Na to že film má větší budget tak se tu loutky hejbou ještě méně než v předchozích dílech a film staví jen na gore, které je vydařené ale nestačí mi. Navíc scénář od Zahlera? Čekal jsem daleko více. Tohle hodně zabolelo.(1.1.2020)

Tridsať rokov po smrti bábkara Andreho Toulona sa v jeho rodnom meste organizuje malý festival na jeho pamiatku. Edgar (Thomas Lennon) sem prichádza, aby na aukcii, ktorá je súčasťou programu, predal bábku, ktorá dlhé roky ležala v izbe jeho zosnulého brata. Netuší však, že neznáma sila prebudí všetky bábky a on sa spolu s ďalšími účastníkmi ocitne uprostred krutého krviprelievania. - Od týchto tvorcov som očakával trochu viac než totálne béčko bez prídavnej hodnoty. Bezpochyby ale ide o najlepší gorefest, ktorý som tento rok videl, pretože masky sú bezchybne spracované, vrážd je vela a sú kreatívne a plné krvi. Človek by povedal, že chodiace panenky budú uprostred toho masakru vyzerať komicky, ale tak to vôbec nie je. Film plní svoju funkciu, ale očakával som, že tvorcovia tentokrát zapracujú aj na príbehu, pretože nie často sa podarí dostať do americkej produkcie bez toho, aby bol tvorcom zamedzený ich predchádzajúci štýl. Tomuto duu sa to podarilo, ale zase sa im to nepodarilo patrične využiť. + Barbara Crampton + Udo Kier + herec z Santa Clarita Diet + herec z The Vatican Tapes, A Perfect Vacation, Bone Tomahawk a Abattoir + herečka z Cloverfield + herečka z Final Destination 4(17.8.2018)

V priebehu 30 rokoch udrelo piadi-komando už spolu 14krát, tentokrát však s nebývalou intenzitou a silou. Po mdlých a nevýrazných posledných 2 desaťročiach sa podalo bábkam do žil zázračné fluidum, ktoré z nich spravilo konečne úplne nekompromisných malých vraždiacich hajzlíkov. Film však funguje aj vtedy, keď sa na plátne nič akčné nedeje, S. Craig Zahler totiž dodal scenár so svojimi tradičnými prednosťami - brutálny cynizmus, chytré dialógy a zaujímavé postavy. Samotný film sa trochu pohral so základným motívom - bábky slúžia nacistom, pretože ich stvoriteľ - André Toulon bol nacista non plus ultra. Pokiaľ v predošlých častiach sa zväčša divák stretol tak s 5-6 bábkami, teraz ich sú celé tucty a zväčša nevyzerajú byť vôbec tuctové. A to, čo dokážu rozpútať sa podobá len jednej veci - peklu na zemi. Pre mňa osobne jeden z najočakávanejších filmov roku 2018 predčil všetky moje nesmelé nádeje a dúfam, že nakopol zdochynajúcu sériu tým správnym smerom. Jednoznačne najlepšia 14. časť série, akú som kedy videl :D.(24.10.2018)

Nadsázkou a sebeironií vyzbrojený příběh o nazistických vražedných loutkách je tak skvostné softhorrorové béčko, že všem pravověrným majitelům pokleslého vkusu a ctitelům zvrhlé zábavy musí udělat náramnou radost. Obsahuje spoustu povedených vtípků (často v souvislosti s ukázkově úlisným a drzým Židem Markowitzem), spoustu černého humoru (skok Nerissy do konťáku) a hlavně spoustu krvavých gagů. Některé byly hodně vtipné (vede posmrtné nachcání si na vlastní uříznutou hlavu), některé nečekaně drsné (třeba předčasný císařský řez těhulky a následná extrakce jejího plodu byly už za hranou obvyklosti). Ozdobou filmu je pak stále proklatě charmantní platinová blondska Barbara. A mínusy? Napadají mě jenom jedny obzvlášť nechutně zduřelé silikonové cecky. Ale potěšilo mě, že jejich zjevně duchoprázdná a zdegenerovaná majitelka záhy dostala co si zasloužila (škoda, že jenom ve filmu).(4.10.2019)

Osobně patřím ke skalním fandům Puppet Master, ale je mi až smutno, kam to Charles Band za poslední roky s touto sérií dovedl. Kdysi vcelku oblíbená série o vraždících loutkách se stala díky posledním přírůstkům podprůměrnou podívanou a trilogie Axis patřila k vůbec nejhorším dílům, které vznikli. A když jsem se dozvěděl, že za tím posledním stojí dvojice režisérů Sonny Laguna, Tommy Wiklund, moc mi to na klidu nepřidalo. Oba tito pánové totiž rovněž mezi špičku ve svém oboru nepatří a jejich filmy za moc nestojí. Chtěl jsem jim však dát šanci a bohužel se ukázalo, že tohle pokračování raději vzniknout nemělo. Není to vyložená katastrofa, ale i tak jsem byl spíše zklamán. Hlavně tím, že se scénáristi v čele s Bandem a Zahlerem nepochopitelně vykašlali na minulost (historii) Andre Toulona a zde z něj udělali šíleného nacistického zločince, vraha a rasistu – jenž své loutky stvořil jen k zabíjení podřadných ras, lesbiček a feťáků. Udo Kier sice vypadal pěkně znetvořeně, ale na place se moc neohřál. A zbytek osazenstva v čele s kdysi populárními herci (Barbara Crampton, Michael Paré, atd.) taky nepodali zrovna zářivé výkony. Naštěstí tu byly vraždící loutky a jakési formy panenek (viz Baby Führer, nebo trpaslík gynekolog), které rozpoutaly ten správný krvavý masakr – plný lahodných céčkových gore scén, morbidních situací okořeněných černým humorem, jenž my alespoň trochu zvedly náladu. Ze staré bandy se tu objevila bohužel jen čtveřice Blade, Pinhead, Tunneler a Torch se svým plamenometem. Ale i vcelku slušné množství jejich společníků a několik napodobenin si rovněž nevedlo vůbec špatně. Robotek s vrtulí tu měl doslova krvavé hody. 50%(16.1.2020)

• - Většina z nacistických relikvií v tomto filmu jsou skutečné autentické položky od druhé světové války. (Stoka)

• - Z původních filmů Puppet Master se vracejí z loutek pouze Blade, Tunneler, Pinhead a Torch. (Stoka)

• - Natáčení probíhalo od 27. března do 19. dubna 2017 v Dallasu ve státě Texas (USA). (Stoka)