Puppet Master: The Littlest Reich

Horor

USA, 2018, 90 min

• J*A*S*M

Zahlerovo jméno v kolonce scénář navnadilo, jména dvou švédských nekňubů v režii děsila. Ve výsledku pak nejsem s filmem ani spokojen, ani jím nejsem vyloženě zhnusen. Na úrovni gore scén to celkem funguje, ale po některých zahraničních ohlasech jsem teda čekal ještě větší úlet. Sem tam pak pobaví nějaká humorná hláška, neschopné režijní duo buhužel nedokáže tyhle momenty plně prodat. Film se tak rozpadá na jednotlivé zábavné mikrosekvence a výplňovou vatu, přičemž ta vata se vždy musí přetrpět. Ucelený pozitivní zážitek z toho nemám.(18.8.2018)

"Toy Story" pre dospelých, s celkom vydareným gore, ktoré je to jediné, čo stojí za pozornosť. A koniec koncov, asi to tak aj malo byť, lebo skutočne neviem, čo iné od takejto absurdity očakávať. Dobré, a dobré je na úctyhodnú "trojku".(19.8.2018)

Jednoduchý béčkový horor plný gore a rozmanitých vrážd. Zahlerov rukopis je citeľný a to je len a len dobre. Dalo sa to totiš dokurviť omnoho viac. Vo finále je to zábavná, aj keď pomerne hlúpa, "bábkárska" vyvražďovačka, ktorá sa v tohtoročnej konkurencii rozhodne nestratí... 60 %!!(19.8.2018)

Tridsať rokov po smrti bábkara Andreho Toulona sa v jeho rodnom meste organizuje malý festival na jeho pamiatku. Edgar (Thomas Lennon) sem prichádza, aby na aukcii, ktorá je súčasťou programu, predal bábku, ktorá dlhé roky ležala v izbe jeho zosnulého brata. Netuší však, že neznáma sila prebudí všetky bábky a on sa spolu s ďalšími účastníkmi ocitne uprostred krutého krviprelievania. - Od týchto tvorcov som očakával trochu viac než totálne béčko bez prídavnej hodnoty. Bezpochyby ale ide o najlepší gorefest, ktorý som tento rok videl, pretože masky sú bezchybne spracované, vrážd je vela a sú kreatívne a plné krvi. Človek by povedal, že chodiace panenky budú uprostred toho masakru vyzerať komicky, ale tak to vôbec nie je. Film plní svoju funkciu, ale očakával som, že tvorcovia tentokrát zapracujú aj na príbehu, pretože nie často sa podarí dostať do americkej produkcie bez toho, aby bol tvorcom zamedzený ich predchádzajúci štýl. Tomuto duu sa to podarilo, ale zase sa im to nepodarilo patrične využiť. + Barbara Crampton + Udo Kier + herec z Santa Clarita Diet + herec z The Vatican Tapes, A Perfect Vacation, Bone Tomahawk a Abattoir + herečka z Cloverfield + herečka z Final Destination 4(17.8.2018)

V priebehu 30 rokoch udrelo piadi-komando už spolu 14krát, tentokrát však s nebývalou intenzitou a silou. Po mdlých a nevýrazných posledných 2 desaťročiach sa podalo bábkam do žil zázračné fluidum, ktoré z nich spravilo konečne úplne nekompromisných malých vraždiacich hajzlíkov. Film však funguje aj vtedy, keď sa na plátne nič akčné nedeje, S. Craig Zahler totiž dodal scenár so svojimi tradičnými prednosťami - brutálny cynizmus, chytré dialógy a zaujímavé postavy. Samotný film sa trochu pohral so základným motívom - bábky slúžia nacistom, pretože ich stvoriteľ - André Toulon bol nacista non plus ultra. Pokiaľ v predošlých častiach sa zväčša divák stretol tak s 5-6 bábkami, teraz ich sú celé tucty a zväčša nevyzerajú byť vôbec tuctové. A to, čo dokážu rozpútať sa podobá len jednej veci - peklu na zemi. Pre mňa osobne jeden z najočakávanejších filmov roku 2018 predčil všetky moje nesmelé nádeje a dúfam, že nakopol zdochynajúcu sériu tým správnym smerom. Jednoznačne najlepšia 14. časť série, akú som kedy videl :D.(24.10.2018)