Temné stránky Facebooku aneb Něco za něco (TV film)

• Austrálie

Facebook: Cracking the Code

Dokumentární

Austrálie, 2017, 42 min

• Likan7

Možná mi to přineslo nějakou zajímavou informaci, rozhodně jsem ale čekal víc. 42 minut povídání o tom, co už dávno víme. Facebook vládne světu a ve světě online je téměř nemožné se ho zbavit.(1.6.2018)

Až na pár drobností tento dokument nepřinesl nic nového. Že FB sbírá data se ví. A že FB jednak pomáhá s organizací dobrých věcí, ale zároveň i dezinformací a věcí zlých se ví také. Ale není se co divit - peníze jsou kořenem všeho zla. A když chtějí produkovat zisk, tak se to holt bude jen zhoršovat... Tohle monstrum už jednou bylo stvořeno a samo jen tak nezmizí... Mimochodem - prvenství ve sbírání info podle mě stále drží google.(27.2.2019)

Facebook - najväčšia firma v histórii, ktorá zhromažďuje údaje o ľuďoch - má dve miliardy registrovaných používateľov a snaží sa o tretiu, poslednú z reálnych používateľov. Ale aj o neregistrovaných si vedie množstvo údajov, a zdá sa, ze človek aktívny na internete nemôže zostať bez záujmu Facebooku. Snáď s tým niečo spraví nenávidené od zajtra platné nariadenie GDPR. –––– Oni nám jasně neřeknou, co vlastně dělaj.(24.5.2018)

Nejsem žádným zarytým příznivcem Facebooku a rozhodně na něm netrávím každý den hodiny sledováním, co tam kdo hodil na zeď, ale i já vlastním účet. Mám ho však z důvodu toho, že se jsem na něm hlavně v kontaktu se spolužáky, příznivci hororového žánru a cestovatelskými nadšenci, kteří si rádi vyměňují zkušenosti z cest, nebo radí jak cestovat po světě co nejlevněji. Nemám potřebu tam každý den házet selfíčka, psát co zrovna žeru k obědu, nebo kdy se jdu vysrat. Mark Zuckerberg si z toho udělal výnosný obchod, ale poslední dobou vyplouvají na povrch hodně zajímavé fakta, které se samozřejmě mnoha lidem nelíbí. I mě serou všechny ty reklamy a už vůbec se mi nelíbí shromažďování dat o uživatelích – až ta bublina celá praskne, budeme se ještě divit.(24.5.2018)

• sator

A ty světlé ? :-)(1.7.2019)