V poslední epizodě svého cyklu se James Cameron věnuje tématu, které prvoplánově nijak neděsí. Snad každý si někdy v životě představil, jaké by to bylo, kdyby se dal vrátit čas a něco napravit či něčemu zabránit. Na úvod nemůže pochopitelně chybět zmínka o filmové sérii Návrat do budoucnosti. Arnold Schwarzenegger prozradí, co by udělal, kdyby mohl cestovat časem on. O filmu Interstellar bude mluvit John Lithgow. Podíváme se na příběh snímku Skvělé dobrodružství Billa a Teda, kde hrála i pozdější hvězda sci-fi Keanu Reeves. A samozřejmě nesmíme opomenout kultovní britský seriál Pán času a jednoho z představitelů titulní postavy Petera Capaldiho. A kdo by se nechtěl probírat množstvím titulů, herců a režisérů, může si zajít na nejbližší hvězdárnu, neboť, jak říká v závěru Christopher Nolan, stačí vzít teleskop a díváme se do hluboké minulosti vesmíru. (Česká televize)

castor

Méně se blábolí, hovoří méně postav (s větším prostorem), takže se divák o svých oblíbených kouscích i něco nového dozví. Kdybyste měli stroj času a mohli se vrátit do minulosti, udělali byste to? Chtěli byste něco změnit? A co když zanikne naše aktuální já, verze s původními prožitky? Cestování časem filmaře vždycky fascinovalo. Nechybí skvostná série Návrat do budoucnosti, pochopitelně Terminátor, novější Interstellar nebo kousky, které se rozhodně neberou vážně. Určitě lepší z dílů série, ačkoliv není na celém tomhle cyklu úplně patrné, co přesně nám tvůrci chtěli sdělit. ()