poster

Tanec v srdci

 • český

  Tanec proti pravidlům

 • anglický

  Strictly Ballroom

 • slovenský

  Tanec v srdci

Komedie / Romantický / Taneční

Austrálie, 1992, 94 min

Režie:

Baz Luhrmann

Scénář:

Baz Luhrmann, Craig Pearce, Andrew Bovell (původní scénář)

Kamera:

Steve Mason

Producenti:

Jane Scott

Střih:

Jill Bilcock

Scénografie:

Catherine Martin

Kostýmy:

Angus Strathie
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • panmroz
  ****

  začátky filmů Baze Luhrmanna jsou schopny čehokoliv, konce jsou zaměnitelné s běžnou mainstreamovou produkcí. Platí to jak o Moulinu, tak i Austrálii, a stejně v tomto případě. Ze začátku sledujeme zběsilou grotesku, v postavách smutek jak z Trio z Bellelville, ale čím pokračuje příběh dál, tím víc se stává zaměnitelným, ony bizardní postavy z filmu začínají vyčuhovat a objevovat se jen jako padající postavičky v disneyovkách.(3.8.2010)

 • glamgirl
  ****

  Prvý film Baza Luhrmanna je príbehovo zvládnutý dosť slabo, to si priznajme, no jeho gýčový, farebný, ligotavý, emocionálne exaltovaný a v každom smere prehnaný pohľad na svet jednoducho zbožňujem. Navyše, postavy, nielen hlavné, ale všetky, ktoré sa v Strictly Ballroom objavujú, sú veľmi osobité a svojím spôsobom originálne. Osobne tento film považujem za prvotinu ponúkajúcu malú ochutnávku svojich následníkov v Red Curtain Trilogy...(1.1.2010)

 • kaylin
  ****

  Tohle je jeden z těch filmů, u kterého si od začátku říkáte, že to bude tupá slaďárna, jenže když se chvíli díváte, tak si uvědomíte, že tohle je přesně slaďárna, kterou chcete vidět. Je to krásně romantické, je to krásně ujeté a celkově to prostě vytváří krásný dojem, kdy a konci si finále užíváte podobně, jako jste si užívali "Hříšný tanec", jen to není tak moc elektrizující.(26.2.2016)

 • Lindiště
  *****

  Taneční filmy jsou fajn, ale jak se v něm objeví španělské rytmy, jsem v koncích. Oceňuji také, že ač je Strictly ballroom dalším v řadě těchto žánrových filmů, neváhá je zároveň poněkud parodovat, aniž by při tom ztratil grácii. I přesto, že se film sám nebere příliš vážně, slibuje, pokud divák přistoupí na jeho hru, výborný zážitek, zejména finále je strhující a velkou mírou se na něm podílí ono dokonalé paso doble...(9.2.2012)

 • Djkoma
  ****

  Baz Luhrmann a jeho první pokus protančit se do první ligy režisérů. Není jednoduché hodnotit podobný typ filmů, protože zdaleka nesednou každému a v závěru nestrhnou každého diváka jako třeba mě, ale i přes prvotní nesympatie jsem podlehl... Tanec jako projev života a pohledu na něj je zpracován skoro bez chyb a v závěru graduje do opravdu hodně působivé a emočně nabité desetiminutovky. S neznámými herci dělá Baz divy a jeho talent a odvaha využít pro své účely netradičních nápadů i hudby se i zde projevuje především v tom dobrém.(25.6.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace