Tanec v srdci

Tanec v srdci

Komedie / Romantický / Taneční

Austrálie, 1992, 94 min

Baz Luhrmann

Baz Luhrmann, Craig Pearce, Andrew Bovell (původní scénář)

Steve Mason

Jane Scott

Jill Bilcock

Scénografie:

Catherine Martin

Kostýmy:

Angus Strathie

Hudba jako výrazový prostředek je u Luhrmanna typická a velice účinná. Tento taneční film mě překvapil a moc se mi zalíbil. Sympatičtí jsou představitelé hlavních i vedlejších rolí a i samotná cesta za vítězstvím v Australian Pan Pacific Championships je tu výstižně zachycena se všemi zákulisními intrikami, zkostnatělostí starší generace, ale i s nezbytnou dávkou klišé, proměny ošklivého káčátka a „náhodných“ situací. Pro mě ideální kombinace, k tomu skvěle vybraná hudba a skvostné závěrečné paso doble.(26.11.2003)

Australský Hříšný tanec s humorem. Všechno je tak krásně předvídatelné, z ošklivého káčátka se stane kráska, outsider dojde ocenění, staré křivdy vyplují na povrch a zlouni s tupé jsou potrestáni. A k tomu pár šílených scének, romantické tancování a sexy Paul Mercurio. Co víc si od romantické komedie přát?(2.7.2012)

Presne tento typ romantiky mi dobre padol počas týchto horúcich letných mesiacov. Ale asi by som z nej mal radosť v ľubovoľný čas roka, len momentálne je to proste zábavnejšie. Spočiatku mi film pripadal celkom tuctový, ale akonáhle sa rozozvučali španielske rytmy, Strictly Ballroom sa zrazu nakopol a chvalabohu hispánskym rytmom patril aj záver. Áno, je to predvídateľné, ale aj v tom tkvie čaro filmu, jednoducho ak máte radi Dirty Dancing okrem iného aj práve kvôli tomu, že nepochybujete o tom, ako skončí, tak budete mať radosť z rovnakého dôvodu aj z Vášni v srdci. Luhrmann našťastie pochopil, že hodinka a pol je tak akurát, takže jeho film neobsahuje ani minútu navyše a ani o minútu menej, než je potrebné.(4.7.2019)

Velký plus dávám za písničku "Time after time" - od určité doby je na mém žebříčku oblíbených, takže když jsem ji slyšela, měla veliký úsměv na tváři :-)) Jinak k filmu - naprosto průměrný snímek o lásce a vášni v tanci. A paso doble je vskutku tancem plným vášně. Na chvíli, kdy se nechce přemýšlet, prostě tak nějak přežít s filmem, velmi vhodné.(19.12.2010)

Tento snímek musím údajně vidět než umřu, a tak přemýšlím proč vlastně? Příběh není nic zvláštního a je celkem předvídatelný, filmů o tanci je habaděj, ale (až na Billyho Elliota) jsou to podprůměrné filmy, které nemám ráda. Strictly Ballroom je lehce nadprůměrný, má docela příjemnou atmosféru, ale to asi jen díky španělsky procítěnému pasu doble. Jako plus také vidím spoustu hudebních hitů.(11.4.2008)