poster

Tanec v srdci

 • Česko

  Tanec proti pravidlům

 • Austrálie

  Strictly Ballroom

 • Slovensko

  Tanec v srdci

Komedie / Romantický / Taneční

Austrálie, 1992, 94 min

Režie:

Baz Luhrmann

Scénář:

Baz Luhrmann, Craig Pearce, Andrew Bovell (původní scénář)

Kamera:

Steve Mason

Producenti:

Jane Scott

Střih:

Jill Bilcock

Scénografie:

Catherine Martin

Kostýmy:

Angus Strathie
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Angie91
  ***

  Místy velmi zdařilé taneční scény s kouzlem latinsko-amerických tanců. Na druhou stranu komedie hadr a já přemýšlela jestli se nejedná o jednodílný sitcom?! Možná kdyby víc tančili než mluvili a to hlavně při závěrečné scéně, kdy se těšíte, že vyvrcholí vše o co se ti dva snažili a oni se mezitím přetahovali o kus šňůry! Já jsem od toho tedy čekala víc a nezlobte se na mě, ale jestli je kvalitnější než Hříšný tanec (dle hodnocení) tak to jsem asi mimozemšťan z jiné planety!(10.2.2011)

 • swed
  *****

  Technicky dokonalé dílko se srdcem (nejen v názvu). Luhrmannovo australské "Moulin Rouge" je prvním důkazem režisérova citu pro rytmus a snovou atmosféru... Rudá barva vyzařuje z každého záběru, obličeje herců jsou snímány z extrémní blízkosti a náhlé střihy mezi jednotlivými scénami ještě více stírají hranici mezi realitou, která je zde nepodstatná, a magickým filmovým světem. "Strictly Ballroom" je ale především romantická komedie, která se vrací až někam k dobám Freda Astairea a Ginger Rogers, pro které byl tanec rovněž tím jediným, na čem ve skutečnosti záleželo. 9/10(14.4.2010)

 • rockwoman
  ****

  "Žít ve strachu,je jako žít jen napůl." ...Jsou filmy na které když se po letech znovu podívám, tak nemám potřebu si v duchu říct" bože jak se mě tohle mohlo tenkrát líbit?" Nenápadná Fran po boku svého tanečního partnera Scotta rozkvete v půvabnou růži. Jak nejlíp se protancovat k vítězství než srdcem.(3.3.2013)

 • neoBlast
  ****

  Luhmann na počátku devadesátek předvedl, že i za malé peníze je možno předvésti slušné divadélko. Občas si zkusí nějakou vyprávěcí fintu (prolínaní časových rovin), sem tam přihodí formální kamerový tríček a nakonec zabalí vše do výrazných filtrů. Na rozjezd slušná práce, ale všichni víme kdy přišel jeho vrchol... 70 %(25.1.2009)

 • Mr.Ripley
  ****

  Bazův debut je ve skutečnosti mnohem více sofistikovanější záležitostí, než se na první pohled zdá. Klasické prvky Luhrmannovi tvorby pouze letmo probleskují, aby mohly v uhrančivém závěru naplno vyniknout. Vytříbená parodie na dance movies nebo vážná pocta? ____ Velká škoda, že se tohoto konceptu později autor vzdal a vsadil na vážnou notu.(19.8.2013)