poster

Tanec v srdci

 • český

  Tanec proti pravidlům

 • anglický

  Strictly Ballroom

 • slovenský

  Tanec v srdci

Komedie / Romantický / Taneční

Austrálie, 1992, 94 min

Režie:

Baz Luhrmann

Scénář:

Baz Luhrmann, Craig Pearce, Andrew Bovell (původní scénář)

Kamera:

Steve Mason

Producenti:

Jane Scott

Střih:

Jill Bilcock

Scénografie:

Catherine Martin

Kostýmy:

Angus Strathie
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  ***

  Tanecnik Hastings tancuje uz od 6 dni od narodenia a tuna v tomto filme chce prerazit, aby sa stal sampionom Latinskej Ameriky v juhoaustralskych tancoch. Alebo tak nejako. Lenze namiesto jednej pipky tancuje s druhou. Aspon takto nejako si to ja pamatam, jo a este si pamatam, ze som sa nudil. A Nudu vo filmoch nemam rad. A to tak, ze velmi! 50 %(18.10.2014)

 • xxmartinxx
  ****

  Moulin Rouge! patří mezi moje nejoblíbenější filmy i Romeo + Juliet jsem přišel na chuť, proto jsem sice od prvního dílu trilogie "Červená opona" rozhodně nečekal nesmyslný sladký románek, ale o sympatické romantice jsem nepochyboval. Tím ale není! Bizarní karikaturní charaktery ve stísněném až tísnivém světě, kde se vše točí kolem tance tak bezpodmínečně, až ten tanec ztrácí punc krásy a vznešenosti a mnohdy působí spíš jako něco nepříjemného. A Strictly Ballroom hledá spolu s hrdiny způsob, jak do tance tu příjemnost vrátit. Možná nejvíc postmoderní dílo Baze Luhrmanna. Škoda že neměl vyšší rozpočet a nezvládnul ráznější gradaci, to by se Moulin Rouge! muselo bát.(27.2.2012)

 • Mr.Ripley
  ****

  Bazův debut je ve skutečnosti mnohem více sofistikovanější záležitostí, než se na první pohled zdá. Klasické prvky Luhrmannovi tvorby pouze letmo probleskují, aby mohly v uhrančivém závěru naplno vyniknout. Vytříbená parodie na dance movies nebo vážná pocta? ____ Velká škoda, že se tohoto konceptu později autor vzdal a vsadil na vážnou notu.(19.8.2013)

 • glamgirl
  ****

  Prvý film Baza Luhrmanna je príbehovo zvládnutý dosť slabo, to si priznajme, no jeho gýčový, farebný, ligotavý, emocionálne exaltovaný a v každom smere prehnaný pohľad na svet jednoducho zbožňujem. Navyše, postavy, nielen hlavné, ale všetky, ktoré sa v Strictly Ballroom objavujú, sú veľmi osobité a svojím spôsobom originálne. Osobne tento film považujem za prvotinu ponúkajúcu malú ochutnávku svojich následníkov v Red Curtain Trilogy...(1.1.2010)

 • Djkoma
  ****

  Baz Luhrmann a jeho první pokus protančit se do první ligy režisérů. Není jednoduché hodnotit podobný typ filmů, protože zdaleka nesednou každému a v závěru nestrhnou každého diváka jako třeba mě, ale i přes prvotní nesympatie jsem podlehl... Tanec jako projev života a pohledu na něj je zpracován skoro bez chyb a v závěru graduje do opravdu hodně působivé a emočně nabité desetiminutovky. S neznámými herci dělá Baz divy a jeho talent a odvaha využít pro své účely netradičních nápadů i hudby se i zde projevuje především v tom dobrém.(25.6.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace