Žena na válečné stezce

(festivalový název)
  • Nový Zéland

Komedie / Akční / Thriller

Island / Francie / Ukrajina, 2018, 101 min

[SCANDI_2019] Skandinavci vedia vzdy pohladit dusu. Filmovo. Skvela oddychovka so vsetkym co k tomu patri. 4,5* nazdar(19.1.2019)

Islandská tragikomedie Žena na válečné stezce mi udělala hroznou radost. Zážitek z filmu je ale nejspíš přímo úměrný tomu, jak dlouho vás bude bavit ten vtip s diegetickou hudbou. Dvojrole Halldóry Geirharðsdóttir je výborná, i když zrovna sehrává DiCapria v Revenantu.(9.1.2019)

Pan režisér nám před promítáním snímku řekl zhruba toto: Nebudu vám říkat, co ve filmu je, to uvidíte sami. Ale řeknu vám, co v něm není. Násilí, smrt a sex. Omlouvám se.....:) A přesně tak to bylo. Originální nápad i zpracování s výbornou hlavní představitelkou. Její výkony v terénu byly obdivuhodné. Bez živé kapely a chudáka cizince by to bylo spíše drama dost na zamyšlení. No, uvidíte třeba sami....(13.1.2019)

Jen houšť(16.1.2019)

Je lepší metodou záchrany světa sabotáž věží vysokého napětí, nebo adoptování ukrajinského sirotka? Tuto otázku řeší svérázná "zenová teroristka" ve šťavnatém, ironickém, nádherně nasnímaném a lahodně nazvučeném filmu Benedikta Erlingssona, který se podobně jako v O koních a lidech zabývá laskavými črtami islandské svéhlavosti. Zjevování kapely, která doprovází dění ironickým soundtrackem, připomene filmy Roye Anderssona, ale Woman at War je spíš čistá žánrovka ve stylu "gentle nordic weirdness", kterou si lze skvěle užít.(17.5.2018)