Zatoulaný (festivalový název)

Neskrotený

(festivalový název)

Francie, 2018, 97 min

Emmanuel Giraud

Příběh francouzského prostituta, obklopeného drogami a nesmlouvavým prostředím, v němž není místo pro lásku, ukazuje, jak snadné je spadnout až na dno lidské společnosti. Režisér Camille Vidal-Naquet ve svém celovečerním filmovém debutu jde až na samou dřeň, když se nerozpakuje před diváka rozprostřít paletu opravdu drsných, explicitních scén, v nichž se obnažuje nejen hlavní protagonista, dvaadvacetiletý Léo, ale především pokřivený svět těchto lidí, svět plný agrese, násilí, tvrdých loktů a bezskrupulózních kšeftů. Je to film, který i přes všechny zhnusující pocity, jimž se divák během sledování prostě neubrání, pracuje s myšlenkou, že ta největší vášeň vyvolává bolest a zklamání. #mezipatra2018(12.11.2018)

Přes věrný obraz života na ulici a výstižné zachycení sobecké a cituprázdné společnosti, a to na obou stranách "barikády", nepřináší film cokoliv nového, co by už nebylo v jiných snímcích s touto tématikou. Nechybí typické francouzské přepjaté scény, navzdory kterým se stejně vkrádá pochybnost, zda přece jen nekloužou po povrchu. Čekal jsem nový přístup k tématu, ale přišlo jen dobré "old school" zpracování.(14.11.2018)

Videno na Leeds Film City (International Festival 9.11.18) Sice jmeno hlavniho predstavitele ve filmu nikdy nezazni, ale vsude je prezentovan jako Leo, 22, Homeless. Prostitut ktery prodave sve telo za smesne penize a je ochoten snaset ponizeni od klientu. Leo touzi teple objeti, chce byt milovan. Kdyz se mu naskytne sance na lepsi zivot a vse hnusne (rikam hnusne, protoze toho hnusnyho zazil opravdu hodne) hodit za hlavu, tak udela takovej kix, kterej jsem nepochopil z pohledu sveho, ale pochopil z pozice Lea. Vykon Felixe Maritauda je excelentni a dal sve postave dusi i telo a to doslova.(9.11.2018)

Skvěle zahráno, poučný příběh. Mělo to být ale lépe sestříháno, zkrácení tak o 10 minut by filmu jen prospělo. Mohli si odpustit místy dynamickou a nazoomovanou kameru, která je sice děsně in, ale houby vidíte, co se tam děje. A navyšovat hlasitost některých zvuků jen proto, aby divák vypouštěl emoce, mi přijde laciné.(11.11.2018)