Zatoulaný

Wild

Francie, 2018, 99 min

Jacques Girault

Emmanuel Giraud

Solidní syrová deprese, realita života beznadějného gay prostituta, jeho kolegů a jejich klientů. Pokud vás nudí gay cinema ze života bohatých intelektuálů dojímajících se u vína nad starými vázanými knihami a notovými zápisy renesančních skladatelů, Sauvage nabízí zcela opačný druh filmového zážitku a je to velmi dobře natočené. Tleskám odvaze debutujícího režiséra a jeho herců.(19.7.2019)

Zatoulaný nabízí autentický a syrový pohled do života prostitutů bez příkras a se spoustou explicitních scén, tudíž rozhodně nejde o film pro masové publikum. Pro postavu Léa platí "komu není rady, tomu není pomoci", o čemž se divák přesvědčí hned několikrát. I když má film jen přes hodinu a půl, připadal mi pocitově delší. Osobně bych byl býval uvítal, když by tvůrci - byť jen povrchně - naťukli minulost jednotlivých postav (Jak se dostali k prostituci?), protože vesměs zobrazovaná všední rutina ze života prostitutů začala ke konci nudit. I přes pár emočně silných momentů se mi Zatoulaný nedostal pod kůži a vlastně jsem měl i problém jakkoli sympatizovat s hlavní postavou. Odvážné a syrové scény nejsou vždy zárukou úspěchu.(22.3.2020)

Videno na Leeds Film City (International Festival 9.11.18) Sice jmeno hlavniho predstavitele ve filmu nikdy nezazni, ale vsude je prezentovan jako Leo, 22, Homeless. Prostitut ktery prodave sve telo za smesne penize a je ochoten snaset ponizeni od klientu. Leo touzi teple objeti, chce byt milovan. Kdyz se mu naskytne sance na lepsi zivot a vse hnusne (rikam hnusne, protoze toho hnusnyho zazil opravdu hodne) hodit za hlavu, tak udela takovej kix, kterej jsem nepochopil z pohledu sveho, ale pochopil z pozice Lea. Vykon Felixe Maritauda je excelentni a dal sve postave dusi i telo a to doslova.(9.11.2018)

Příběh francouzského prostituta, obklopeného drogami a nesmlouvavým prostředím, v němž není místo pro lásku, ukazuje, jak snadné je spadnout až na dno lidské společnosti. Režisér Camille Vidal-Naquet ve svém celovečerním filmovém debutu jde až na samou dřeň, když se nerozpakuje před diváka rozprostřít paletu opravdu drsných, explicitních scén, v nichž se obnažuje nejen hlavní protagonista, dvaadvacetiletý Léo, ale především pokřivený svět těchto lidí, svět plný agrese, násilí, tvrdých loktů a bezskrupulózních kšeftů. Je to film, který i přes všechny zhnusující pocity, jimž se divák během sledování prostě neubrání, pracuje s myšlenkou, že ta největší vášeň vyvolává bolest a zklamání. #mezipatra2018(12.11.2018)

Skvěle zahráno, poučný příběh. Mělo to být ale lépe sestříháno, zkrácení tak o 10 minut by filmu jen prospělo. Mohli si odpustit místy dynamickou a nazoomovanou kameru, která je sice děsně in, ale houby vidíte, co se tam děje. A navyšovat hlasitost některých zvuků jen proto, aby divák vypouštěl emoce, mi přijde laciné.(11.11.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (Stoka)

• - Natáčelo se ve Štrasburku ve Francii. (Stoka)