Náš boj

(festivalový název)
  • Belgie Nos batailles (více)

Olivier je pečlivým otcem, manželem a šéfem směny v místním velkoskladu. O své zaměstnance se stará jako o vlastní rodinu a možná právě to mu nakonec rozbije manželství. Když Oliviera nečekaně a bez jediného slova opouští manželka, musí se tak najednou postarat sám o sebe a o dvě malé děti. (MFF Karlovy Vary)

Brylin

Francouzský režisér a scénárista Guillaume Senez navázal na tradici francouzských a belgických sociálních dramat a Náš boj velmi přesně zachycuje situaci rodiny, kterou náhle bez vysvětlení opouští manželka a máma dvou dětí. Olivier (výborný Romain Duris) i děti se musí se vzniklou situací popasovat každý po svém. Snímek se odehrává v sociálně citlivém prostředí dělníků, kde o životní peripetie spojené tak či onak se zaměstnáním není nouze. Vyprávění je velmi civilní a přirozené, často jsem pocit, že sleduji dokudrama. Hezké čtyři hvězdičky. ()

BOURQUE

Film o manželovi/otcovi (najmä otcovi), ktorý sa snaží vysporiadať s tým, že jeho manželka jeden deň bez vysvetlenia opustí celú rodinu. Film/Réžia: zobrazenie problémov jednoduchého človeka v práci („šéf“ versus priateľ) a v rodine (výchova dvoch detí) sú občas len povrchné, ale za to takmer z každej scény je možné cítiť akúsi ľudskosť a to, že čo vidíme, nie je „len výmysel“. So zbytočným „prešľapom“ Oliviera (R. Duris) a so záverom nie som spokojný. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Biopler

S filmom mám problém lebo netuším čo mi chce povedať okrem toho, že aj chlap sa ako-tak dokáže postarať o svojich synov bez pomoci manželky. Je to milo spravené, hlavne odhalenie chlapskej nevery švagrinou, dobre sa na to díva a to je tak všetko. ()