Náš boj (festivalový název)

• Belgie

Nos batailles

• Francie

Nos batailles

Our Struggles

Belgie / Francie, 2018, 98 min

Francouzský režisér a scénárista Guillaume Senez navázal na tradici francouzských a belgických sociálních dramat a Náš boj velmi přesně zachycuje situaci rodiny, kterou náhle bez vysvětlení opouští manželka a máma dvou dětí. Olivier (výborný Romain Duris) i děti se musí se vzniklou situací popasovat každý po svém. Snímek se odehrává v sociálně citlivém prostředí dělníků, kde o životní peripetie spojené tak či onak se zaměstnáním není nouze. Vyprávění je velmi civilní a přirozené, často jsem pocit, že sleduji dokudrama. Hezké čtyři hvězdičky.(5.7.2018)

• Biopler

S filmom mám problém lebo netuším čo mi chce povedať okrem toho, že aj chlap sa ako-tak dokáže postarať o svojich synov bez pomoci manželky. Je to milo spravené, hlavne odhalenie chlapskej nevery švagrinou, dobre sa na to díva a to je tak všetko.(13.7.2018)

[KVIFF 2018] 4,5 výborné drama(3.7.2018)

Konečně drama, kde se všichni chovají lidsky, logicky a v rámci možností rozumně!(3.7.2018)