Utažení

• Velká Británie The Turning (více)
Drama / Horor / Mysteriózní
Velká Británie / Irsko / Kanada / USA / Indie, 2020, 94 min

Chůva se má na odlehlém sídle bohatého muže v Maine starat o jeho neteř a synovce, kteří přišli o rodiče. Její nový domov ale skrývá temné tajemství. (Netflix)

Sfinkter

Kamera i herci kvalitní, díky venkovskému sídlu má snímek atmosféru, ale opravdu se v něm pořádně nic neděje a závěr vás ponechá s otázkami. ()

oveckaoa odpad!

Mělo mě už zarazit to, že, když tomu dává Psychor 5 hvězd , že to bude sračka moje chyba většinou filmy co chválí jsou sračky chválil i Čarodějnici a to byl pytel hoven prej největší hororový odborník na světě jasně sni dál :-). Tak, že ženská jde dělat učitelku kamsi na panství klukovi a holce později zjistí, že tam umřel chlap a ženská ten chlap tam straší a ta mrtvá ženská pro změnu chce, aby někdo našel její tělo. Konec už jsem nepochopil vůbec teda tak, že dostaly se z tama nebo to byla vše její vize v nějakém jejím paranormálním světě nebo co to bylo ? 5 procent za tu holku a bílého koně P.s. já osobně jsem zastánce zrušení fyzických trestů, ale u toho kluka bych udělal výjimku a mlátil ho 24 hodin denně rákoskou. ()

MikyAff

Zvláštní příběh, který nemá nijak zajímavý průběh a pointu. Finn Wolfhard je jediná trochu světlá postava, jen nevím jestli je takhle divnej od sebe, nebo dobře hraje. Konec je zde akorát na poklepání si na čelo. ()

sedm.1

Na rovinu, díky vyústění, závěru, pointě, nebo jak tu strašlivou ohavnost mám nazvat, jsem byl hned po skončení filmu rozhodnutý, že tomu prásknu bez slitování Odpad!, jelikož tak nasraný jsem ještě při závěrečných titulcích snad nebyl. Co to sakra bylo za konec? Já ten závěr prostě naprosto nepobral, nepochopil, absolutně netuším, jak to jako tedy dopadlo, tohle je prostě totální scénáristické fiasko a selhání v jednom, a mě to jednoduše urazilo, protože věnovat devadesát minut něčemu, co nakonec žádný konec nemá, to naprosto odmítám respektovat a tolerovat. Po zklidnění emocí ale nakonec dám The Turning slušné dvě *, neboť až do toho prokletého závěru se nejedná o až tak nekvalitní podívanou, spíš naopak, jelikož když třeba konkrétně vezmu v potaz skutečně působivou a tajuplnou atmosféru, syrovější vizuální zpracování, pár fungujících napínavých scén, či v neposlední řadě tajemné postavy a hlavně jejich opravdu výrazné herecké představitele, v čele s démonickým mladíčkem Finnem Wolfhardem, tak to vše je zde na, v rámci možností a divácké vstřícnosti a jemné nenáročnosti, na docela vysoké úrovni a rozhodně tak nelze tuto podívanou považovat za nudnou, či vyloženě nepovedenou, přestože samotná zápletka žádné terno není, nepřekvapí, nestrhne, ale opakuji, především po technické stránce funguje vážně dobře. Několikrát zmiňovaný závěr se nicméně skutečně naprosto vymkl kontrole a tudíž jakýkoliv nárok na pozitivnější zážitek, či lepší hodnocení tak nepřichází v úvahu. ()

Kienast

Nudné a laciné strašení v prostorách starého domu s otravným kudrnatým fakanem a pěknou Mackenzie Davis. Podprůměrný horor, kterému jsem chtěl dát 2*, ale pak přišel šok, ten závěr ... Nevím co scenárista hulil, ale asi to byl solidní matroš. 2/10 ()

Han22

Zoufalá hororová série pokračuje a po Come Play a Rental tu mám potřetí 1*. Utažení, neboli Turning the Screw mě příliš nenadchnul ani v originální verzi z 1961, po podivném prequelu/neprequelu z 1972 ani nemluvím. Nová verze je zasazena do roku 1994 k čemuž mi moc nesedí celé to zámecké prostředí jak z 19. století. Je to tradiční oldschool duchařina s ošklivou a šílenou hrdinkou, děsivou hospodyní, malou holčičkou a puberťáckým spratkem. Ze začátku mě to celkem bavilo, hlavně výprava, ale postupem času je to čímdál větší nuda, lekačky jsou utopené v totální temnotě a navíc nijaké a co se děje stále není jasné. Odhalení je 10 minut před koncem a konec nedává absolutně žádný smysl. 1* za tu pěknou výpravu, jinak ztráta času. ()

Dallon

Řemeslně obstojné, ale hororové prvky a budování atmosféry tu nefungují tak jak by měli. Jediné na co se tu spoléhá jsou lekačky/jumpscary, kterých je tu víc než bych si přál, a někdy ani nefungují tak jak by měli. Mackenzie Davis a Finn Wolfhard jsou tu dost v pohodě, speciálně Finn. Plus je tu také extrémně neuspokojivý konec, který mě dost zklamal. 5,5/10 ()

Corpsegrinder odpad!

Nic proti Mackenzie Davis na kterou se vždy, i zde, kouká dobře, ale tohle byla hrůza. Nechápu proč příběh zasadili do 90. let když bylo zřejmý že by moc rádi měli spíš léta 70. Kvalitu jako vždy táhlo dolů otravný dítě a chodící mop ze Stranger Things. Zápletka mi přišla idiotská a závěr ještě horší. Pár solidních záběrů to mělo takže kameramanovi smekám ale zbytek ééééé. ()

Asmodin

SPOILER: Dokud film nedošel k bezduchému závěru, že Kate je blázen jako její matka, tak se dal sledovat. Mohli jste doufat, že scénáristé vykouzlí v hororu happyend, ale tvůrci se vydali vlastní cestou a nechali film vyšumět do ztracena. ()

Flopik

Mackenzie ide do veľkého sídla učiť malé deti z ktorých minimálne Finn je pekný spratek a popri tom ju strašia duchovia.Keby to bola typická ducharina s pár lakačkami a jasným koncom tak by to podľa mňa malo lepšie prijatie. Menej je niekedy viac a síce sa tvorca tým koncom snažil šokovať, napokon však celý film akurát zhodil. Lakačiek málinko a slabé, duch o ničom, jediné čo chválim je Mackenzie na ktorú sa dobre pozerá a postupné vystupňovanie deja.Ten koniec ma ale ohromne sklamal nemôžem viac ako 1*. ()

MIMI.kry

Kdybych chvilku před touto předělávkou neviděla originální a kultovní Neviňátka, asi bych hodnotila výše. Bohužel, v The Turning roku 2020 se mi zdálo, že ty nejlepší momenty k zamyšlení byly z původních Neviňátek vyjmuty a zůstal průměrný horor, ty změny byly jedině k horšímu a k tomu povrchnějšímu. Udělat ze (zdánlivě?) slušně vychovaného, kultivovaného a předčasně vyspělého asi devítiletého chlapečka Milese: nevychovaného, skoro už dospělého a plnoletého spratka, neschopného citu, který se nesnáší s chůvou? A ze silně věřící dcery kněze, ctnostné až prudérní guvernantky s potlačovanou sexualitou, udělat chladnou fanynku Kurta Cobaina, to znamená shodit celou pointu. Navíc původní guvernantka zpočátku děti milovala a i pak pro ně chtěla to nejlepší, proto se modlila za jejich duši (jedna z interpretací je, že svou dobře míněnou péčí děti až dusila, kdežto pro tuhle blondýnu byly děti jen práce, k nimž neměla vztah, což taky staví příběh do jiné roviny. Zvláště vztah k chlapci, mužskému elementu, který možná symbolizoval potlačovaný pud. A předělat takhle nesmyslně vztah padoucha s mrtvou předchůdkyní guvernantky, jím vášnivě posedlou ženou? O kameře atd. ani nemluvě. I to, že se původní příběh dlouho odehrává v idylickém letním počasí a ve dne mělo svůj význam. Tady musí být pro navození atmosféry banální podzim a mlha. Tady snad všechno bylo jedině k horšímu. ()

petikacka

Opět film/horor z Netflixu, který dostál tomu co se většinou na něm najde. Tzn. velký shit! Je to...je to...je to prostě nijaké, nebavilo mě to a konec je úplně debilní. Asi jsem  neměla štěstí na filmy, poslední dva dny, protože je to už druhá blbost co jsem viděla. A ani mě nenapadá vtipný koment, tak raději končím než se ztrapním ještě i já :-).  Za mě 35% ()

Rathalos

Tak toto sa velmi nepodarilo,viac ako hodinu sa viac-menej nic velke neudeje,dokonca ani nejake lakacky sa tu extra neobjavia,atmosferu to ma aku taku a aj Mackenzie Davis to herecky zvladla,no a ten zaver som absolutne nepochopil,takze ma tvorcovia nepotesili,ani ja ich nepotesim...:-) ()

helraiser

No jedna z mnoha duchařin odehrávající se na tajemném sídle, která zrovna díru do světa neudělá. V podstatě další v řadě která sází na laciné lekačky a pomalé odhalování tamní tragédie, které ovšem postrádá jakési atmosférické pojetí. Prostě další podprůměrná duchařina která zapadne mezi spousty dalšími. ()

pumpkinqueen

Kvůli nízkému hodnocení jsem se dlouho zdráhala, zda se na film podívat, ale byla jsem prostě zvědavá na Finna, který zářil ve Stranger Things a později i v IT, tak abych se podívala, jak mu to herectví jde dál. A nakonec jsem byla mile potěšená celým filmem. Hezky se budovalo napětí a přineslo to i pár znepokojivých scének. Je to sice jen další průměrný a předvídatelný horor, ale ta atmosféra starého sídla a rozlehlé zahrady s párkem podivně se chovajících dětí, staré zapšklé babky, která očividně ví mnohem víc, než říká, a sympatické hlídačky prostě udělala svoje. Koukalo se na to příjemně. Možná to bylo tím, že jsem neměla vůbec žádné očekávání - to nepopírám - ale klasiku ve stylu temného tajemství a minulosti ve starém domě s duší mám prostě ráda na sto způsobů a kolikrát to potěší víc, než nějaké tlačení na pilu a originalita každým coulem. Vneslo mě to sice o pár let dříve, myslím tak do roku 2007-2009, kdy přesně takovéhle horory vznikaly nejvíc, ale vůbec mi to nevadilo - návrat to byl rozhodně příjemný. ()

Maximilianus

Veľmi zaujímavé. Hoci sa tento film tvári ako horor z lepšej polovice priemeru žánru, atmosféra je veľmi dobrá, je to pútavo natočené, "lakačky" sú trochu lacné ale inak to odsýpa dobre. Problém a zároveň skutočná kvalita filmu ale spočíva v jeho konci, kedy síce trochu sklame ale zároveň ukáže, že to celé, čo divák doteraz videl malo trochu hlbší význam a zároveň nechá zmätené publikum rozmýšľať, že čo to vlastne malo byť. A film, ktorý zanechá stopu a núti premýšľať stojí za pozornosť. 7,1/10. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Velký tajemný barák, Mackenzie a mrazivá atmosféra ušla, zbytek jsou nahodilé "lekačky", stíny a odrazy bez významu. A konec? Jakože "tajemná" srajda. +++ SPOILER 20ti slovy: Sídlo, učitelka, holčička, kluk na facku a divná služebna. Zvuky, hlasy, stíny, "duchové". Učitelka s dětmi utíka a najednou je zpátky v domě. Konec. ()

Megynka

Flora? Miles? Paní Jesslová? Opravdu?! Tady někdo dost slušně okopíroval jména ze seriálu Sídlo Bly Manor... I příběh tedy. Skoro ... Každopádně, tohle bylo alespoň strašidelnější. I když s divným koncem - nakonec tedy nevím, zda utekli, nebo ne ... ()