The Haunting of Sharon Tate

Sharon Tate (Hilary Duff), manželka režiséra Romana Polanského, se vrací z Londýna domů do Los Angeles. Polanski zůstává v Londýně, aby dotočil film. Sharon, která je ve vysokém stupni těhotenství, dělají společnost přátelé Jay Sebring (Jonathan Bennett), Abigail Folger (Lydia Hearst) a Wojciech Frykowsky (Pawel Szajda). Sharon, sužovaná děsivými předtuchami, vidí, jak její nejhorší noční můry ožívají díky výskytu Charlese Mansona (Ben Mellish) a jeho smrtícího kultu. (noelcoward73)

Marceloo

V lete roku 1969 prichádza Sharon Tate do neslávneho sídla na 10050 Cielo Drive. Má tu stráviť nejaký čas s blízkymi, pretože jej partner, svetoznámy režisér Roman Polanski, je na pracovnej ceste v Londýne. Sharon je v ôsmom mesiaci tehotenstva a začínajú sa u nej objavovať záhadné vidiny svojej vlastnej smrti, ktoré sa už čoskoro môžu stať skutočnosťou. - Už dlhšie som nezaznamenal tak obsahovo nevýrazný horor, akým je The Haunting of Sharon Tate. Fanúšikovi sériových vrahov toho dej vela neponúkne, keďže vie, ako celá neslávna noc dopadne, a aj keď sa režisér snaží pracovať s dejovou linkou trochu kreatívne, nedarí sa mu to a momenty, ktoré majú za úlohu prekvapiť diváka, nefungujú. Hilary Duff je ale super a som rád, že po viac ako dvadsiatich rokoch pred kamerami sa niekomu podarilo pritiahnuť ju k hororu. Za pozornosť stojí ešte záverečný soundtrack a príjemné vizuály, ale inak film nemá čo ponúknuť a strašne sa vlečie. + herečka z Cabin Fever: Patient Zero, Condemned a #Horror + herečka z The Well ()

NinadeL

To, že pouhá existence mnoha mainstreamových titulů automaticky generuje jejich porno parodie, na to už jsem si zvykla. Ale že nový Tarantino, který sám o sobě je dostatečně brutální, vygeneruje tenhle trash, to mě lehce zaskočilo. Se skutečnými událostmi masakru Sharon Tate tenhle film mnoho společného nemá, jedná o holou zbytečnost, ke které určitě není nutné se vracet. ()

silentname odpad!

Jeden človek povedal, že ak tento film nebude najhorším filmom roku 2019 (v apríli), tak sme všetci prekliati. A po tom, čo som tento film videl musím povedať, že s ním súhlasím. "The Haunting Of Sharon Tate" bude tohto roku asi jediným filmom, o ktorom by som povedal, že bol po všetkých stránkach urobený absolútne zle. Tento film zlyhal skutočne vo všetkom, v čom mohol zlyhať. Napísané je to príšerne, odohrané je to príšerne, natočené je to príšerne, dialógy sú hrozné a má to najhorší filmový soundtrack za celý rok. Tento film som si pozrel z dvoch dôvodov. V prvom rade je tu tá neskutočná zvedavosť ako môže vyzerať najhorší film roku podľa človeka, ktorého názory vysoko rešpektujem. V druhom rade som chcel vidieť ako sa príbeh Sharon Tate povie tentokrát. V roku 2017 sme mali pokus od Leonettiho a Daubermana, v auguste tohto roku prišiel Tarantino s filmom "Once Upon A Time In Hollywood". K tomu filmu poviem len, že bol podľa mňa vynikajúci. Ja sa však vrátim k Leonttiho filmu "Wolves At The Door". Skončil na mojej nástenke ako druhý najhorší film roku 2017, nazval som ho absolútnou urážkou tejto udalosti, a že by sa Sharon a všetci čo tam boli obracali v hrobe. No realita je taká, že keby všetci zúčastnení videli tento film, tak by vstali z mŕtvych a išli zožrať Daniela Farrandsa zaživa. Skúste sa nad tým zamyslieť. Pretože to je level otrasnosti, na aký sme sa dostali. V prvom rade do tohto filmu ideme dávať nadprirodzené elementy. Halucinácie, vízie, nočné mory a okrem iného fake interview, kde Sharon rok pred danou udalosťou povie, že sa jej sníva o smrti jej priateľov a jej samotnej. Dáva vám to zmysel? Mne teda nie. Práca s kamerou a strihanie je tu absolútne zúfalstvo. Najlepšie to asi uvidíte v scénke, kde Sharon telefonuje v kúpeľni so svojim manželom Romanom Polanskim. Každý strih prináša zvukovú kulisu a kamera je posunutá niekedy v takom uhle, že to vyzerá až neprirodzene. Herecké výkony sú strašné. No na druhú stranu nemám pocit, že by herci vôbec mali dobrý materiál. Vezmime si scénku Stevena s Sharon v karavane. Keď Steven spustí monológy po vypočutí pásky, tak znie ako profesor na nejakej univerzite na prednáške. Má to nejaký dôvod? Takisto dialógy, ktoré majú Wojciech a Abigail sú len ako z pásky klišé hororových hlášok. A čo sa týka Hillary Duff, tak dokopy tu predvádza všetky hororové klišé a chodí po dome. Hotovo. To je všetko, čo to prináša. Soundtrack (ako som povedal) je najhorším, čo som počul za celý rok. Nebuduje atmosféru, tie sklaby sú otravné a nefungujú. A ani na jeden jediný moment nemáte pocit, že ste v 60-tych rokoch. Pozrite sa na ten film bez toho, aby ste vedeli kedy sa to odohráva. Vedeli by ste povedať v akom čase ste? Nebudem viac o tomto hovoriť. Toto je po všetkých stránkach absolútne katastrofický film, ktorý je urážkou udalostí z augusta 69. Nezasluhuje si nikoho pozornosť a dúfam, že Daniel Farrands si vstúpi do svedomia a nebude točiť ďalšie horory podľa skutočných udalostí. Lebo možno tým odštartuje zombie masaker. A to nechcem. Hodnotenie: F () (méně) (více)

Arsenal83

Táto strašná udalosť je taká hrozná, že sa stačí držať len samotného prípadu, natočiť ho verne tak, ako sa to stalo, a máte o dobrý horor postarané. Preto nerozumiem tomuto spracovaniu, z akého dôvodu sa niekto rozhodne dávať tam preludy a ilúzie, na čo to bolo dobré? Absolútne to filmu nepomohlo, naopak ťahalo ho to späť. Na odpad to však nevidím, niektoré scénky splnili svoj účel. ()

kobejn odpad!

kdo tomu dal víc jak jednu hvězdu, měl by vážně přemýšlet o tom jestli je normální, protože todle je opravdu dementní zhovadilost. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)