The Haunting of Sharon Tate

Daniel Farrands

Daniel Farrands

Carlo Rinaldi
  • silentname

Jeden človek povedal, že ak tento film nebude najhorším filmom roku 2019 (v apríli), tak sme všetci prekliati. A po tom, čo som tento film videl musím povedať, že s ním súhlasím. "The Haunting Of Sharon Tate" bude tohto roku asi jediným filmom, o ktorom by som povedal, že bol po všetkých stránkach urobený absolútne zle. Tento film zlyhal skutočne vo všetkom, v čom mohol zlyhať. Napísané je to príšerne, odohrané je to príšerne, natočené je to príšerne, dialógy sú hrozné a má to najhorší filmový soundtrack za celý rok. Tento film som si pozrel z dvoch dôvodov. V prvom rade je tu tá neskutočná zvedavosť ako môže vyzerať najhorší film roku podľa človeka, ktorého názory vysoko rešpektujem. V druhom rade som chcel vidieť ako sa príbeh Sharon Tate povie tentokrát. V roku 2017 sme mali pokus od Leonettiho a Daubermana, v auguste tohto roku prišiel Tarantino s filmom "Once Upon A Time In Hollywood". K tomu filmu poviem len, že bol podľa mňa vynikajúci. Ja sa však vrátim k Leonttiho filmu "Wolves At The Door". Skončil na mojej nástenke ako druhý najhorší film roku 2017, nazval som ho absolútnou urážkou tejto udalosti, a že by sa Sharon a všetci čo tam boli obracali v hrobe. No realita je taká, že keby všetci zúčastnení videli tento film, tak by vstali z mŕtvych a išli zožrať Daniela Farrandsa zaživa. Skúste sa nad tým zamyslieť. Pretože to je level otrasnosti, na aký sme sa dostali. V prvom rade do tohto filmu ideme dávať nadprirodzené elementy. Halucinácie, vízie, nočné mory a okrem iného fake interview, kde Sharon rok pred danou udalosťou povie, že sa jej sníva o smrti jej priateľov a jej samotnej. Dáva vám to zmysel? Mne teda nie. Práca s kamerou a strihanie je tu absolútne zúfalstvo. Najlepšie to asi uvidíte v scénke, kde Sharon telefonuje v kúpeľni so svojim manželom Romanom Polanskim. Každý strih prináša zvukovú kulisu a kamera je posunutá niekedy v takom uhle, že to vyzerá až neprirodzene. Herecké výkony sú strašné. No na druhú stranu nemám pocit, že by herci vôbec mali dobrý materiál. Vezmime si scénku Stevena s Sharon v karavane. Keď Steven spustí monológy po vypočutí pásky, tak znie ako profesor na nejakej univerzite na prednáške. Má to nejaký dôvod? Takisto dialógy, ktoré majú Wojciech a Abigail sú len ako z pásky klišé hororových hlášok. A čo sa týka Hillary Duff, tak dokopy tu predvádza všetky hororové klišé a chodí po dome. Hotovo. To je všetko, čo to prináša. Soundtrack (ako som povedal) je najhorším, čo som počul za celý rok. Nebuduje atmosféru, tie sklaby sú otravné a nefungujú. A ani na jeden jediný moment nemáte pocit, že ste v 60-tych rokoch. Pozrite sa na ten film bez toho, aby ste vedeli kedy sa to odohráva. Vedeli by ste povedať v akom čase ste? Nebudem viac o tomto hovoriť. Toto je po všetkých stránkach absolútne katastrofický film, ktorý je urážkou udalostí z augusta 69. Nezasluhuje si nikoho pozornosť a dúfam, že Daniel Farrands si vstúpi do svedomia a nebude točiť ďalšie horory podľa skutočných udalostí. Lebo možno tým odštartuje zombie masaker. A to nechcem. Hodnotenie: F(28.12.2019)

• Marceloo

V lete roku 1969 prichádza Sharon Tate do neslávneho sídla na 10050 Cielo Drive. Má tu stráviť nejaký čas s blízkymi, pretože jej partner, svetoznámy režisér Roman Polanski, je na pracovnej ceste v Londýne. Sharon je v ôsmom mesiaci tehotenstva a začínajú sa u nej objavovať záhadné vidiny svojej vlastnej smrti, ktoré sa už čoskoro môžu stať skutočnosťou. - Už dlhšie som nezaznamenal tak obsahovo nevýrazný horor, akým je The Haunting of Sharon Tate. Fanúšikovi sériových vrahov toho dej vela neponúkne, keďže vie, ako celá neslávna noc dopadne, a aj keď sa režisér snaží pracovať s dejovou linkou trochu kreatívne, nedarí sa mu to a momenty, ktoré majú za úlohu prekvapiť diváka, nefungujú. Hilary Duff je ale super a som rád, že po viac ako dvadsiatich rokoch pred kamerami sa niekomu podarilo pritiahnuť ju k hororu. Za pozornosť stojí ešte záverečný soundtrack a príjemné vizuály, ale inak film nemá čo ponúknuť a strašne sa vlečie. + herečka z Cabin Fever: Patient Zero, Condemned a #Horror + herečka z The Well(7.4.2019)

• - Hilary Duff natočila své scény během dvou týdnů. (BMW12)

• - Hilary Duff o své roli Sharon Tate v tomto filmu prohlásila, že je to pro ni neuvěřitelná příležitost a skutečná čest si tuto roli zahrát, protože Sharon Tate vnímala jako úžasnou ženu. (BMW12)