Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

„Magický rytíř" je bojovník, jenž dokáže zformovat zbraň (zpravidla meč), který je odrazem jeho duše a který, jak již název napovídá, dokáže používat magii. Při boji tedy dokáží využít prvky šermu v boji na blízko, ale dokáží si také udržet za pomoci kouzel soupeře od těla. K jejich výcviku slouží speciální školy a do jedné takové chodí i Ikki Kurogane. Ten je mezi spolužáky díky svým studijním výsledků znám jako „Ten nejhorší" nebo také jako „Rytíř, který propadá", protože jeho magické dovednosti jsou velmi slabé. Na stejnou školu jako Ikki přichází i princezna z jednoho malého království jménem Stella Vermillion, kterou předchází pověst velmi schopné kouzelnice i válečnice. Již první den se tito dva setkávají a zjišťují, že jsou spolubydlícími, což vede k jisté počáteční nevraživosti, která vygraduje do vzájemného souboje. Navíc se oba domluví, že ten kdo prohraje se stane sluhou vítěze a splní vše, co si jeho pán bude přát... (Jeoffrey)

(více)

Recenze (10)

Kimkong 

všechny recenze uživatele

Zpočátku jsem měl z anime trochu obavy. Nadbytek romantiky a někdy celkem perverzní. Nakonec jsem byl mile překvapen. Příběh outsidera, který se sám vypracuje i přes stále zřetelnější odpor autorit na všemi oblíbeného a uznávaného bojovníka. Ačkoli u hlavní postavy chybí jakýkoliv rozvoj, neboť již od prvního dílu je nabušenej, zajímavý je rozvoj vztahu mezi ním a jeho okolí. V tomto žánru se kladen velký důraz na romanci, která je hlavně zpočátku hodně snesitelná díky rozporu mezi ohnivým a vodním rytířem. Souboje jsou na hodně dobré úrovni, zejména část s osvobozováním rukojmí a poté souboj mezi vodním a bleskovým rytířem. Naprosto se mě nelíbil ukňouraný ending a opening jesem také přeskakoval co to jen šlo. Sezóna končí v podstatě happyendem a přesto je zde velký prostor pro pokračování, neboť akce, na kterou se všichni od začátku těšili, se do této řady ani nevešla. Celkově lepší 3*. Nejhorší epizoda 11, děj nikam neposouvá. ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Jako bych měl deja vu a koukal se znovu na Gakusen Toshi Asterisk. Množství klišé je i v tomhle prvním díle hodně patrné, navíc jako by to někdo psal se zmíněným Asteriksem jako přes kopírák... Naštěstí zdejší hrdina není úplně ztracený případ a jeho reakce na fakt, že nečekaně vidí děvče ve spodním prádle byla docela povedená a vlastně naprosto v pořádku. Hlavní hrdinka taky není tak úplně marná a jejich interakce vcelku ujde. Takže je to zase jenom hromada věcí, které už jsem viděl a název by tak klidně mohl být (jak uvedl jeden z komentátorů na jednom fóru) spíše tento: "The Absolute Duo's Asteriks Magic Highschool Blade Dance Sky Wizard's World Break of a Failed Knight!". Navíc v dalších dílech přihodili věci, které v anime příliš nemusím - třeba incestní zápletku v podobě sestry hlavního hrdiny, co má svého bratra opravdu moc ráda. Tím se to u mě propadá do škatule s nálepkou "ne díky" a po třech dílech končím. Výsledný dojem je někde kolem 2/10. ()

Reklama

TomX2 

všechny recenze uživatele

Príbeh sa odohráva vo svete magických bojovníkov a uživateľov mágie. Hlavnou postavou je Ikki Kurogane, ktorý navštevuje magickú školu pre magických rytierov, ale je považovaný ako ,,Najhorší" a vôbec sa mu nedarí, pretože nemá žiadne schopnosti s mágiou. Jedného dňa ale školu začne navštevovať Stella Vermillion, ktorá ho takmer hneď po príchode vyzve k duelu. Avšak dvojica spolu nebude len zdielať svoju izbu, ale kto prehrá duel bude navždy otrokom toho druhého. Celkový dojem: Netrvalo dlho a tuto anime sériu som si obľubil na plnú čiaru. Nie len, že sme sa dočkali zaujímavého fantasy sveta a mágie, ale dokonca tu máme veľmi sympatické postavy, veľkú dávku humoru a skvelo prepracované ecchi scénky, ktoré ecchi žánru rozhodne nerobia hanbu. Čo sa týka scenára, ten dopadol tak nejak priemerne, ale z hľadiska súbojov v aréne sa máme na čo pozerať a Rakudai kishi no Cavalry nakoniec nedopadol vôbec špatne. Ku záveru je vidieť, že tvorcovia to chceli pravdepodobne rýchlo ukončiť, ale zatiaľčo recenzie vravili niečo iné, mne sa záver veľmi páčil - je to temnejšie, zmenil sa štýl aj kresba toho anime, je to akčné a emotívne.. a to sa mi páči. Na druhu stranu však záver skončil veľmi otvorený a nie je zrejmé, či vôbec bude druhá séria. Každopádne nadmierna spokojnosť a aj napriek zopár slabším miest si dovolím tomuto kúsku napaliť plný počet. Moje hodnotenie: 90% edit (15.10.2018): Znižujem hodnotenie o 2 hviezdy. Toto anime rozhodne nie je zlé, no v žiadnom prípade nie je dobré. Celé je to stereotypné, divákovi to neponúkne nič nové a ja som sa znovu nechal uniesť osobnými dojmi. ()

Terezinka198 

všechny recenze uživatele

Průměrné hodnocení pro průměrné anime. Nic nového pod sluncem, najdete všechny známé klišé klasické školní romcom. Jen se na můj vkus do toho vrhli po hlavě trošičku příliš brzy... ale zase chápu, že pak byly "starosti" s něčím jiným. Pokus o zajímavější příběh v předposledním a posledním díle? Meh, jako jo, ale ne. Snaha aspoň byla. Takže za mě průměr 5/10 s tím, že srovnávané jiné anime (Gakusen Toshi Asterisk) jsem ještě neviděla, tak srovnávat nemohu. ()

DaeGurth 

všechny recenze uživatele

Uznávám, že je to plné klišé. Všechny ty mocné bojovnice mi taky lezou krkem, ale tady mi něco sedlo. Možná přímost hlavních postav, která mi je (často ku vlastní škodě:)) velmi blízká. Smál jsem a opravdu ocenil změnu ve vizuálním podání posledních událostí. Nemohu posoudit ani s původní novelou, ani s mangou, ale už je mám nachystané a pokud změním po jejich přečtení názor, tak se to projeví i tady. ()

Galerie (266)

Zajímavosti (1)

  • Na záver každého dielu je ešte pridaný bonus. (TomX2)

Reklama

Reklama