Cuma jo bara no jó ni: Kazoku wa curai jo 3

• Japonsko 妻よ薔薇のように 家族はつらいよIII (více)

ScarPoul

Trošku zbytočný diel. Mám rád Jamadove diela a aj táto trilógia o funkčno/disfunkčnej rodine u mňa fungovala. Ani tento diel nie je taký, že by som to musel vyslovene odcudzovať. Rád trávim v tejto zostave dve hodinky a sledujem kam sa osudy hlavných hrdinov posunuli. Ide mi len o to, že po tom všetkom čo si preskákali je táto zápletka veľmi jednoduchá a nenesie v sebe také množstvo trápnych situácií. Je to celkom škoda, lebo to vyšumí do prázdna a zisťujeme, že rodina je stále taká tvrdohlavá ako na začiatku. Aspoň teda niektorí jej členovia. Postavy sa neposúvajú, len reagujú na nové situácie. A hoci je to príjemné, čakal by som od tretej časti trochu viac. Rovnaký feeling som mal s Kitanovho Outrage. Nejako tie tretie časti vôbec nemuseli vzniknúť a udržalo by si to svoj mierny nadpriemer. Takto je to priemerný film, ktorý svojich dvom predchodcom nesiaha ani po kolená. ()

Lacike

Tretí diel je kvalitatívne na úrovni prvého dielu a emocionálne u mňa možno aj najsilnejší. Prekvapivo dali v príbehu na vedľajšiu koľaj dedka, okolo ktorého sa točili prvé dva diely a do popredia sa dostal najstarší syn a hlavne jeho žena. Hlavnou témou tohto dielu je feminizmus a nazeranie na fungovanie rodiny z pohľadu žien, ktoré boli doteraz len za nedocenené slúžky, ktoré udržiavali domácnosť. Scéna hádky medzi manželským párom bola dosť silná. Bohužiaľ, napriek príjemnému happyendu, nevidím náznak zmeny vo fungovaní rodiny. Snáď toto nepríjemné zrkadlo lepšie zafunguje u divákov. Celkovo to je ale vydarená trilógia a nepohrdol by som ďalším dielom. 8/10. ()