V blízkej budúcnosti sa svet ocitá v environmentálnej kríze, ktorá ľudstvo pripraví najmä o jedlo. Dôsledky sucha a katastrofálnej neúrody ako-tak zmierňujú nové technológie. Pomocou špeciálnych poľnohospodárskych dronov sa vedci snažia vyťažiť maximum z pôdy, ktorá je ešte dostupná. Claudia (Cleopatra Colemanová) a jej mentor John (Craig muMs Grant) pracujú ako opatrovatelia starých farmárov na sklonku ich života a dokážu poskytnúť aj eutanáziu. Keď však John za záhadných okolností umrie, skupina miestnych obyvateľov sa rozhodne pomôcť Claudii v pátraní po príčine jeho smrti. Podarí sa im však odhaliť čosi omnoho závažnejšie. Prídu na to, že medzi ochorením Claudiiných pacientov a novou technológiou je doslova smrteľné prepojenie. (TV JOJ)

Tipko

Film nevidím na hodnotenie odpad.(to by som skôr dal hlavnej hrdinke za jej morálne defekty – najmä za robenie vraždiacej a nemorálnej eutanázie). Príbeh má vzhľadom na súčasný stav v spoločnosti pravdu – nie je to konšpiračná teória , ale fakt. Tam drony likvidovali ľudí, pod záštitou „pomoci a záchrany“ sveta, dnes vymyslená pandémia a umelo vytvorený vírus (inak ľahší ako chrípka) konajú skazonosné dielo svetových elít. S akým úmyslom? Dohnať svet k následným ekonomickým resetom, k pádu ekonomík, a potom aj skrze pripravovanú vakcínu si ho úplne podrobiť, označkovať a zotročiť. Samozrejme, že odporcovia globálnej moci, ktorí hája svoju slobodu názoru, PRAVDU a práva, budú prenasledovaní a likvidovaní... Aj preto film stojí k pozretiu, lebo trochu odtajuje skryté zámery korporácii a núti človeka k hľadaniu pravdivých odpovedí...https://videos.utahgunexchange.com/watch/IZNQREAYNmLjXGa ()

silentname

"Hover" je podľa mňa ďalšie zbytočné "sci-fi", ktoré nie je potreba vidieť. A ja používam slovo sci-fi v úvodzovkách, lebo by som nedokázal spať, ak by som to vyslovil v prípade tohto filmu úprimne. Neviem čo by som na tomto vyzdvihol. Jednoducho to nefunguje. Skoro nijako. Cleopatra Coleman bola asi veľmi optimistická keď písala tento scenár a struhla si v ňom hlavnú rolu, no reálne to je klišé na klišé na klišé. Vieme kto prežije. Vieme kto umrie. Vizuálne to neponúka nič. Hudobné linky sú nudné. Herecké výkony sú okey, no nič extra a vyvrcholenie je asi také ako majú všetky filmy s týmto scenárom. Neodporúčam to pozerať, myslím si, že vonku je milión lepších sci-fi filmov, ktoré si svoje označenie zasluhujú. Toto je len proste prázdny zbytočný film bez akejkoľvek reálnej pointy a videli sme ho miliónkrát. Sorry, ale ne. Hodnotenie: D+ ()

atakua odpad!

Škoda dobrého námětu, bohužel výsledný film vůbec nedává smysl. Omluvte faktické chyby v následující části, film jsem měla puštěný na pozadí, takže je možné, že mi něco uniklo. Jinak bych ho ani nedokoukala. !!!SPOILERY!!! Hrdinka pracuje pro firmu, která v zemědělské oblasti poskytuje eutanázie u lidí doma na farmách. Na těchto farmách se zároveň používají zemědělské drony pro péči o rostliny a hubení škůdců. To zachraňuje populaci země před katastrofickou neúrodou v důsledku sucha. Tyto drony způsobují chronické nemoci u farmářů, kteří pak v celých houfech umírají. Není vysvětleno proč drony zabíjejí farmáře, ani proč tomu nejde nějak zabránit. Výsledný nedostatek lidské pracovní síly nikomu nevadí, hlavně, že drony zachraňují lidstvo. Když si některá postava uvědomí souvislost mezi drony a chronickými úmrtími, je promptně zabita dronem pomocí mikrovlného záření. Záporákům hlavy explodují v řádu několika vteřin, kladní hrdinové naopak vydrží někdy i opakovaně půl minuty mikrovln. Jo, a ředitel společnosti pro eutanázii v tom jede taky. !!!SPOILERY!!! ()