Smrtící past

Scénografie:

Tony Walton

Kostýmy:

Tony Walton

Za jiných okolností bych dal asi vyšší hodnocení, ale tenhle film není ničím jiným, než méně povedenou variací na skvělého 'Slídila', shodou okolností také s Cainem.(22.2.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $19,282,134Tržby Celosvetovo $-(16.2.2009)

• gouryella

Hodne nudny thriller do ktereho se tvurci tak zamotali, az me z toho sla hlava kolem(5.8.2002)

Promrhaná šance! Začátek je perfektní, a to co se vyklube z Christophera Reeva (jenž je mi bytostně nesympatickej), to je dějová pecka. Bohužel pak si začneme hrát na Zkrocenou horu a děj se nekomplikuje, děj se packá a tluče mezi otravnou paní Helgou a čekáním na konec. Šalamounské vytáčky na začátku, pitomost na konci. Dabingově (v prvním dabingu!) excelují : Vladimír Brabec - Michael Caine a Helena Friedrichová - Dyan Cannon.(14.1.2017)

"Miláčku, myslíš, že je možné, aby vražda působila jako afrodiziakum ?? Abych nemusel něco podobného podnikat častěji.." ;) Velmi zvláštní jednoznačně cíleně teatrální překombinovaná báchorka či pouze seriózně míněná absurdní řada událostí Sidneyho Lumeta, v níž strážce Batmanova tajemství komorník Alfred aka Michael Caine zabije Christophera "Supermana" Reevea, aby si přivlastnil jeho spisovatelskou detektivní prvotinu.. Nebo je to celé jinak ?? ;) Připadá vám to dostatečně bizarní ?? Jistě to však není ani zdaleka tak bizarní jako ten promyšlený chaos, co následuje po smrti Myry Bruhl v podání naprosto nesnesitelné Dyan "přála bych si Zlatou malinu" Cannon.. Ta je půl hodiny naprosto hysterická a nesnesitelná, neustále se směje smíchem tak iritujícím, až má jeden chuť si prostrčit prsty ušima až do mozku..;) Vedle jisté Lumetovy režie zaujme zejména geniální Michael Caine, byť na jeho "žonglování s bukvicemi" opravdu nejsem zvědav, a skvělá Bartkowiakova kamera spolu s atmosférou bouře, díky nimž napětí neopadá až do závěrečných titulků..(11.8.2013)

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1983 : NOMINÁCIE (1) : Najhoršia herečka VR - Dyan Cannon.(14.2.2008)

• Pavlík

28. 03. 2013 (87.); brzy na film zapomenu, pouze Superman mi může oživít paměť(28.3.2013)

Inspiraci v divadelní hře film opravdu nezapře - skromný počet postav, reálií, dlouhé záběry, rychlé výměny. Negativní vliv to nemá, ostatně hra patří (vzhledem k ději a zvratům nijak překvapivě) mezi nejdéle uváděné na Broadwayi, jen některé aspekty hry nefungují na plátně (obrazovce) tak dobře, jako mohly fungovat na jevišti (až příliš teatrální Dyan Cannonová a nepatřičně působící postava jasnovidky Irene Worthové). Caine a Reeves ovšem na jedničku. 70%(11.8.2013)

Střeštěné, plné zvratů, velmi zábavné.(26.3.2013)

Solidní dávka černýho humoru s vynikajícím Cainem a překvapivě hodně dobrým Reevem. Jejich hošanským hádkám jsem se musel smát.(18.10.2014)

Až moc zamotaný děj, který tvůrci evidentně překombinovali.Stačí chvilka nepozornosti a jste doslova v háji. Solidní herecké výkony všech zúčastněných až na uječenou manželku hlavního hrdiny..(26.3.2013)

Kombinace černé komedie a thrilleru, která nezapře, že se jedná o adaptaci divadelní hry. Dobře rozmístěné zvraty a překvapení pomáhají udržet divákovu pozornost. Nepochybně výborný původní scénář. Chtěl bych na to jít do divadla. Film táhne hlavně Michael Caine.(5.9.2014)

Fakt sa mi nepáčil koniec a hudobný doprovod, ktorý až príliš evokoval divadelnú hru. Ono celý film je veľmi komorný, veď okrem komparzu tu vystupuje iba 5 hercov a drvivá väčšina filmu sa odohráva v dome Sidneyho Bruhla. Ale, fakt sa mi páčili herecké výkony Michaela Caina a Christophera Reeva.(26.3.2013)

Já jsem to nášel! Já jsem to náááášel!!! No, je fakt, že jsem to zatím moc nehledal! :) Každopádně nyní mohu ohodnotit tenhle film, který je tedy pořádně domotaný, ale každopádně si léta v děravějící paměti uchovávám, jak jsem se u toho jednoho večera v devadesátých letech dvacátého století u televize královsky bavil! :) Překombinované, šílené, perfektně zahrané! :) Od toho filmu jsem začal mít rád pana Michaela Caina.(19.11.2011)

• koval45

Ačkoliv je to chvílemi celkem slušný thriller, kde nechybí napětí, zbytek je spíš k naštvání. K otravným postavám přidejte překombinovanou zápletku a nezachrání to už ani Michael Caine.(3.4.2013)

Film vznikl podle původní divadelní hry. Chytře vymyšlený scénář a jako divadelní hra může být velmi zajímavé. Z filmu je bohužel dost poznat, že je natočen dle divadelní hry. Režisérovi se tedy ne úplně čistě a přesvědčivě podařilo převést dílo do filmové podoby. Každopádně to není špatná podívaná a dějové zvraty se zajímavým vyvrcholením stojí za (jedno) shlédnutí. Mé 4* zvedly celkových 57% na 58%, 16.8.2013.(18.8.2013)

Škoda druhé poloviny filmu, byla dost nudná.(5.1.2014)

Dosti překombinované, od půlky o ničem. Jednou vidět a dost.(9.3.2014)

• MrJoda

To bylo tak překombinované, až to bolí, a stejně se ten konec dal uhodnout.(4.11.2014)