Psí odpoledne

• slovenský

Psie popoludnie

Drama / Krimi / Thriller / Životopisný

USA, 1975, 125 min

Zub času si nemilosrdně zahlodal na tomto loupežnickém kousku, ve kterém lupiči takřka nevyužívají pobavených rukojmích a poldové zběsile tasí kolty při každém mírovém jednání. Když jsem snímek v dávné minulosti poprvé zaznamenal, tak si mne naprosto získal, ale po mnoha letech se mi líbil maximálně na tři hvězdy, takže tu čtvrtou k hodnocení musela přikutálet paní nostalgie.(4.8.2011)

Povedený snímek s výborným Al Pacinem a působivou atmosférou. Al Pacino zde vytvořil další výbornou postavu a jeho lupič je opravdový sympaťák, kterému budete držet celý film palce a doufat, že mu všechny plány vyjdou. Jeho parťák s tváří Johna Cazala se kterým Pacino hrál už v Kmotrovi toho sice moc nepředvede a celý film má jeden neměnný výraz ale i tak není ve filmu zbytečný. Škoda jen přílišné zdlouhavosti ke konci filmu.(20.9.2008)

Už od stresového začátku je jasné, že napětí jen tak nepovolí. Dog Day Afternoon je dravý film, který nenechává ani na minutu vydechnout - ať už celkovou atmosférou, nebo bravurním Pacinovým výkonem. Lumet (všechna čest, mistře R.I.P.) si ani nepotřebuje s divákem příliš pohrávat, jen občas vytáhne pár překvapení a povšechně výborný dojem je na světě. Až do konce prostě skvělé.(10.4.2011)

Scénář: Frank Pierson .. Sedmdesátkově výborný Al Pacino v předem prohrané loupežné partii. Pokud jsou všechny okolnosti ve snímku kolem přepadení pravda - a že jsou místy zatraceně absurdní - tak si tahle událost o natočení prostě říkala. Vážně je to, přes sociální podtext, velká zábava na minimálním prostoru. Bohužel ne po celý film. Vyprávění brzy dojde to správné tempo a některé pasáže v druhé polovině už svým vlažným a táhlým podáním prakticky nudí. Ale k "povinné filmové četbě" Dog Day Afternoon určitě patří. 75%.(26.12.2007)

Jeden z těch horších zážitku z Varů. Anotace u Psího odpoledne začíná slovy "Dva nešikovní lupiči..." To už je samo o sobě na pěst, ale následek tohohle slovního spojení má daleko větší dopad - kinosál plný lidí natěšených na bžundu z kategorie Sám doma. Dva nešikovní lupiči...super.. Výsledkem jsou výbuchy smíchu při těch emočně nejvypjatějších momentech. A že jich je. Festival má i svou temnou stránku. Pryč od toho. Psí odpoledne je Film! Se vším drtivým, co film může. Přiběh, který v bance pouze zasadí a pak zalévá a zalévá, aby větve nakonec přesahovali i jeho stránky. Lumet chce stát v bance, ale zároveň jít daleko dál a tak moc nekecá a prostě jde. Tedy kecá dost, ale skrze herce. Pacino načíná dobu veskrze pacinovskou. Ani jsem to nevěděl, ale při pohledu na svá hodnocení to vypadá, že mám Lumeta hodně rád. #kviff2015(5.9.2015)

• - Uprostřed natáčení musel být Al Pacino hospitalizován kvůli vyčerpání. Když film dokončil, rozhodl se na čas filmový průmysl opustit a vrátil se na divadelní prkna. (StarsFan)

• - Salvatore Naturile (John Cazale) má ve filmu 34 let. Skutečnému Salovi bylo v době loupeže 18 let. (Colonist)

• - Když se natáčely venkovní scény, bylo poměrně chladno. Aby ve filmu nebyl vidět dech postav, herci si před každou scénou vkládali do úst led. (StarsFan)