poster

Psí odpoledne

 • USA

  Dog Day Afternoon

 • Slovensko

  Psie popoludnie

Drama / Krimi / Thriller / Životopisný

USA, 1975, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  *****

  Šesť nominácií na oscara už hovorí samo za seba. Dokonalá dráma s trochou humoru o nevydarenej bankovej lúpeži. "Kde sú peniaze? Myslel som,že to nákladné auto má peniaze doniesť, nie odniesť!... Aj keď starší film, ale určite ho môžem každému odporučiť. Film, ktorý v tých rokoch nasadil laťku poriadne vysoko a ktorý je tak dokonalý, že urobiť z neho remake, by bola iba strata času a peňazí. Bezpochyby najväčšiu zásluhu na tom má fantastický Al Pacino v jednom z jeho najväčších hereckých koncertov. Zahral to tak, že som hltal každé jeho slovo. Po poslednom výstrele, záverečných titulkoch a chvíľke ticha som musel skonštatovať, že česť a sláva filmom, ktoré aj po tridsiatich rokoch dokážu dať viac ako 90% súčasnej produkcie. Klobúk dole.90%.(11.2.2009)

 • Lynn
  ****

  Svěží a originální scénář (opět potvrzující, že nejlepší historky píše život sám), ve kterém nechybí místo pro vtip i napětí, vynikající Al Pacino a John Cazale. Ale hlavně poselství nacházející se spíše v podtextu: média jsou ne třetí, ale první velmoc, a kdo s nimi umí pracovat, má sympatie dokonce i vlastních rukojmí v hrsti! Sidney Lumet mistrně kombinuje krimidrama dvou amatérských lupičů s kritickou sondou dobové společnosti (odbory, postoj k jinak sexuálně orientovaným menšinám atd.). Vynikající záležitost 70. let :8)(4.8.2008)

 • Bachy
  *****

  Jeden z těch horších zážitku z Varů. Anotace u Psího odpoledne začíná slovy "Dva nešikovní lupiči..." To už je samo o sobě na pěst, ale následek tohohle slovního spojení má daleko větší dopad - kinosál plný lidí natěšených na bžundu z kategorie Sám doma. Dva nešikovní lupiči...super.. Výsledkem jsou výbuchy smíchu při těch emočně nejvypjatějších momentech. A že jich je. Festival má i svou temnou stránku. Pryč od toho. Psí odpoledne je Film! Se vším drtivým, co film může. Přiběh, který v bance pouze zasadí a pak zalévá a zalévá, aby větve nakonec přesahovali i jeho stránky. Lumet chce stát v bance, ale zároveň jít daleko dál a tak moc nekecá a prostě jde. Tedy kecá dost, ale skrze herce. Pacino načíná dobu veskrze pacinovskou. Ani jsem to nevěděl, ale při pohledu na svá hodnocení to vypadá, že mám Lumeta hodně rád. #kviff2015(5.9.2015)

 • Malarkey
  ****

  Jednoho středečního odpoledne se Al Pacino probudil coby bankovní uředník, kterému se zhroutil svět. Řekl si, že na to sere, svůj stánek obživy si vykrade a nasbírané peníze rozmění někde na Kubě za doutníky, rum a jedno obydlí ze slámy, aby měl kde přenocovat. Sehnal dva spolupachatele, kde jeden uteče dřív, než začne akce a z druhého Vám je větší smutno, jak z celého zbytku filmu. Po zpackané loupeži pak zůstane párek loupežníků zavřený v bance spolu s nějakým tím zaměstnancem, banku obklíčí asi pět tuctů fízlů a rozjíždí se na plno sociální sonda do amerického ročníku 1975. A jelikož je v hlavní roli Al Pacino, tak počítejte s tím, že nudit se rozhodně nebudete.(17.10.2016)

 • Webb
  ****

  [7/10] (Artists Enterntainment Complex) (Technicolor /// Produkce: Martin Bregman, Martin Elfand /// Scénář: Frank Pierson podle novinového článku P. F. Klugeho a Thomase Moora /// Kamera: Victor J. Kemper /// Oscar: Martin Bregman, Martin Elfand (nejlepší film), Frank Pierson (scénář) /// Nominace na Oscara: Sidney Lumet (režie), Al Pacino (herec), Chris Sarandon (herec ve vedlejší roli), Dede Allen (střih)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](17.12.2011)

 • - Výkon Ala Pacina byl časopisem Premiere v roce 2006 oceněn jako 4. nejlepší herecký výkon všech dob. (Kulmon)

 • - Protože chtěl režisér dosáhnout naprosté autentičnosti, natáčelo se na normální newyorské ulici, nebylo používáno žádné dodatečné umělé osvětlení, herci často své dialogy improvizovali, nebyla použita žádná filmová hudba (s výjimkou úvodní písně od Eltona Johna) a herci dokonce nosili své vlastní oblečení, za což dostávali příplatek dva dolary na den. (MrCreosote)

 • - Uprostřed natáčení musel být Al Pacino hospitalizován kvůli vyčerpání. Když film dokončil, rozhodl se na čas filmový průmysl opustit a vrátil se na divadelní prkna. (StarsFan)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace