poster

Psí odpoledne

 • anglický

  Dog Day Afternoon

 • slovenský

  Psie popoludnie

Drama / Krimi / Thriller / Životopisný

USA, 1975, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ClintEastwood
  ****

  Mladý lupič Sonny (Al Pacino) se společně se dvěma kumpány (Cazale, Springer) pokusí vyloupit banku. Plán se však začne bortit hned na samém začátku a tak musí Sonny čím dál častěji improvizovat, až se dostává do situace, kdy není cesty nazpět. Al Pacino podává další ze svých výborných výkonů, ale film je tentokrát pouze lehce nadprůměrný. Je zde prostě příliš mnoho povídání, minimum akce a na dvouhodinovou stopáž několik hlušších míst.(8.3.2011)

 • Lynn
  ****

  Svěží a originální scénář (opět potvrzující, že nejlepší historky píše život sám), ve kterém nechybí místo pro vtip i napětí, vynikající Al Pacino a John Cazale. Ale hlavně poselství nacházející se spíše v podtextu: média jsou ne třetí, ale první velmoc, a kdo s nimi umí pracovat, má sympatie dokonce i vlastních rukojmí v hrsti! Sidney Lumet mistrně kombinuje krimidrama dvou amatérských lupičů s kritickou sondou dobové společnosti (odbory, postoj k jinak sexuálně orientovaným menšinám atd.). Vynikající záležitost 70. let :8)(4.8.2008)

 • nascendi
  ****

  Zaujímavý film. Prvá časť je akoby vystrihnutá z inštruktáže Ako neprepadávať banky. V ďalšej Lumet dokazuje, že vytváranie napätia na malom priestore nezabudol ani po 18 rokoch a Al Pacino, že bol excelentným hercom už v mladom veku. Potom film stráca tempo, aktéri sa správajú, ako keby boli odmeňovaní časovou mzdou a napraví to až brilantný záver. Neobvyklé bolo povzbudzovanie divákov v okolí banky a najmä Pacinova komunikácia s nimi, ktorá pripomínala správanie popovej hviezdy.(14.7.2009)

 • Chrustyn
  ****

  Povedený snímek s výborným Al Pacinem a působivou atmosférou. Al Pacino zde vytvořil další výbornou postavu a jeho lupič je opravdový sympaťák, kterému budete držet celý film palce a doufat, že mu všechny plány vyjdou. Jeho parťák s tváří Johna Cazala se kterým Pacino hrál už v Kmotrovi toho sice moc nepředvede a celý film má jeden neměnný výraz ale i tak není ve filmu zbytečný. Škoda jen přílišné zdlouhavosti ke konci filmu.(20.9.2008)

 • Kulmon
  *****

  Jestliže Al Pacino s přehledem zahrál drsného mafiána, tady to byl pravý opak. Zejména počátek filmu dává jasné znamení, že postava kterou hraje, je pořádný looser. A Pacino to sehrál se stejnou samozřejmostí a hodnověrností jako v Kmotrovi To svědčí, že byl a je opravdovým Hercem. Sidney Lumet zase dal vzpomenout na svých Dvanáct rozhněvaných mužů. Zde se opět rozehrává drama na velmi malém prosotru, ale čím je prostor stísněnější, tím je film autentičtější a lepší. John Cazale nemá ve filmu moc replik. Ale tenhle člověk hraje především svým zjevem a gesty. I to málo mu stačilo na nominaci na Zlatý Globus. Film samotný je tragikomedie. Dva nepříliš zdatní chlápci chtějí vyloupit banku, ale poserou co mohou. Postupem času vidíme prvky, které by jindy působily trapně, ale v tomto filmu jsou na svém místě. Rukojmí cvičí se zbraní, jsou nadšeni, že jsou v televizi a mají své věznitele pomalu jako kamarády. Jsem nadšen, opravodvý filmový zážitek!(11.5.2009)

 • - Skuteční zločinci si přišli na 213 000 dolarů. (Kulmon)

 • - Skutečný John Wojtowicz pravděpodobně založil svůj plán na scénách z filmu Kmotr, který ten den viděl. (Colonist)

 • - Herec Hank Azaria, který v seriálu The Simpsons dabuje postavu Vočka (orig. Moe Szyslak), založil svůj hlas pro tuto postavu na základě hlasu Al Pacina v tomto filmu. (Colonist)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace