Finch

• USA Finch (více)
Trailer

Tom Hanks hraje Finche, muže, který se vydá na dojemnou a důležitou cestu s cílem nalézt v nebezpečném a zpustošeném světě nový domov pro svoji neobvyklou rodinu – svého milovaného psa a nově zkonstruovaného robota. (Apple TV+)

Trailer

DaViD´82

Po celou (neopodstatněně dlouhou) stopáž jsem se nedokázal naladit na pospolu neštymující stylizaci "robotího strýčka Jedličky, psa a rodinných eskapád ťuťu-ňuňu lobůtků jak z Číslo 5 žije/Wall-Eho" a beznadějného postapa "kde člověk člověku vlkem à la Cesta". A to pak standardně dobrý (jakkoli rutinérský) výkon Hanse spolu se solidním tempem i vizuálem již mnoho nespasí. ()

POMO

Hodný Hanks, hodný robot a hodný pes jedou vanem napříč postapo Amerikou a poznávají se, učí robota řídit a hážou psovi míč. Nejklišoidnější banalita letoška na poli filmů, od kterých čekáte více než jen technickou dokonalost. Jediným zajímavým, ale nedořečeným momentem snímky je, když se robot uvidí v zrcadle. Trvá asi 20 vteřin. ()

Eliott

Poměrně zapomenutelné road movie z post apokalyptické budoucnosti. Na tomto díle je hezky propracovaná polemizace o lidské zranitelnosti a smrtelnosti, ruku v ruce s vývojem a sebeuvědomění si svého robotickým společníkem hlavního hrdiny, který má za úkol pokračovat v jeho odkazu. Mimo to však film nenabídl vůbec nic a bez jediné akční scény, či dalšího herce, se pomalu šoural ke svému otevřenému konci. Po tom co jsem napsal to zní jako jasné dvě hvězdy, ale ač se to místy docela táhlo, já byl ve své podstatě celkem spokojený. 53% ()

verbal

Lassie zas zvrací. Tomáš Visý v další archetypální roli páprdovitého dobrosera, tentokrát sametově modulovanou učitelskou dickcí nezastavitelně mentorujícího mluvící mikrovlnku a loztomiloškou cigánskou svačinku. Přitom první polovina probíhá jako vcelku nerakovinotvorná, robotická gestapo robinzonáda, varující před nezdravým opalováním. Jakmile se však ozónová díra zázračně zacelí, cosi hrkne v kukačkách a následuje pateticko kýčovitý zubokazný pamrd, který postaví žehlící prkna do pozoru, aktivuje k vzlykavému poskakování všechny pneumatiky, převisy a laloky, napne nejedna mužská růžová tanga k prasknutí a každý infantilně šišlající kynoňuňal nechá ihned svého mazlíčka uprostřed huňatého koberce v obýváku pochcat robotický vysavač. Velmi doufám, že to tutové klimatické kataklyzma proběhne rychle a důsledně, a já pak nebudu muset uprostřed vylidněné Ostravy narážet na takové existenciálně přeslazené pačuráky a jejich čivavy! ()

Fr

„ČTVRTÉ PRAVIDLO: ROBOT SE MUSÍ STARAT O BLAHOBYT PSA. TOTO PRAVIDLO JE VŠEM OSTATNÍM NADŘÍZENÉ…“ ///    Komorní postap scifíčko, ve kterým se o zábavu stará nesourodá grupa ve složení: vypravěč srdceryvných příběhů a člověk Finch, pes Goodyear, android Jeff a „robůtek“ Dewey. Dokud je jim největším nepřítelem příroda, fandíte, často s úsměvem na rtu, kterej vyloudí kříženec Rain Mana a čísla 5, Jeff. Když ale začne jít sakra do tuhýho, byl jsem překvapenej, kolik sympatií k nim se Sopochnikovi podařilo do mě dostat. Film tak nekončí nějakou brutální akční podívanou, ale jde (přesně v duchu celýho příběhu) o emociální záležitost. Malej film, na kterým je znát každej vynaloženej (a zřejmě několikrát obrácenej) dolar.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neučím mluvit papoušky, ale roboty. 2.) Každá moje chyba končí smrtí. /// Thx za titule „Karel Himmer“.     /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  *  NAPĚTÍ  *  ()

• Finchův malý robot se jmenuje Dewey, tedy stejně jako robot v Tichý běh z roku 1972. V Tichém běhu zůstává muž sám se svými roboty a učí Deweyho, jak se starat o rostliny v zahradě na vesmírné lodi. (sator)
  • Při záběrech na sbírku pohlednic ve 24. a 27. minutě filmu můžeme vidět kromě Golden Gate Bridge i Karlův most v Praze. (Deemfond)
  • Robot si vybere jméno Jeff. Jeffrey je prostřední jméno Toma Hankse. (sator)