Reklama

Reklama

Finch

  • USA Finch (více)
Trailer

VOD (1)

Tom Hanks hraje Finche, muže, který se vydá na dojemnou a důležitou cestu s cílem nalézt v nebezpečném a zpustošeném světě nový domov pro svoji neobvyklou rodinu – svého milovaného psa a nově zkonstruovaného robota. (Apple TV+)

Videa (1)

Trailer

Recenze (194)

POMO 

všechny recenze uživatele

Hodný Hanks, hodný robot a hodný pes jedou vanem napříč postapo Amerikou a poznávají se, učí robota řídit a hážou psovi míč. Nejklišoidnější banalita letoška na poli filmů, od kterých čekáte více než jen technickou dokonalost. Jediným zajímavým, ale nedořečeným momentem snímky je, když se robot uvidí v zrcadle. Trvá asi 20 vteřin. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Hnevám sa na tvorcov. Hnevám sa na nich za to, že to nedoklepali do úspešnejšieho konca. Začiatok je skvelý. Koniec silný. Vizuálne je to veľmi fajn (tá obloha!). Ale v strede tempo zbytočne upadá do letargie, scenár začne ponúkať more klišé a hoci odpovede na niektoré otázky počuť nepotrebujem (prečo došlo ku koncu sveta?), niektoré by ma fakt potešili (čo mala znamenať wtf pasáž s prenasledujúcim autom?). Niektoré veci v scenári nedávajú zmysel. Robot síce pozná základné pravidlá, vrátane nespraviť (a to ani z nevedomosti) nič, čím by ohrozil ľudský (resp. psí) život, ale vlastne skoro celý film nerobí nič iné, než že ohrozuje ľudský (resp. psí) život. Produkcia: Robert Zemeckis. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Lassie zas zvrací. Tomáš Visý v další archetypální roli páprdovitého dobrosera, tentokrát sametově modulovanou učitelskou dickcí nezastavitelně mentorujícího mluvící mikrovlnku a loztomiloškou cigánskou svačinku. Přitom první polovina probíhá jako vcelku nerakovinotvorná, robotická gestapo robinzonáda, varující před nezdravým opalováním. Jakmile se však ozónová díra zázračně zacelí, cosi hrkne v kukačkách a následuje pateticko kýčovitý zubokazný pamrd, který postaví žehlící prkna do pozoru, aktivuje k vzlykavému poskakování všechny pneumatiky, převisy a laloky, napne nejedna mužská růžová tanga k prasknutí a každý infantilně šišlající kynoňuňal nechá ihned svého mazlíčka uprostřed huňatého koberce v obýváku pochcat robotický vysavač. Velmi doufám, že to tutové klimatické kataklyzma proběhne rychle a důsledně, a já pak nebudu muset uprostřed vylidněné Ostravy narážet na takové existenciálně přeslazené pačuráky a jejich čivavy! ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ČTVRTÉ PRAVIDLO: ROBOT SE MUSÍ STARAT O BLAHOBYT PSA. TOTO PRAVIDLO JE VŠEM OSTATNÍM NADŘÍZENÉ…“ ///    Komorní postap scifíčko, ve kterým se o zábavu stará nesourodá grupa ve složení: vypravěč srdceryvných příběhů a člověk Finch, pes Goodyear, android Jeff a „robůtek“ Dewey. Dokud je jim největším nepřítelem příroda, fandíte, často s úsměvem na rtu, kterej vyloudí kříženec Rain Mana a čísla 5, Jeff. Když ale začne jít sakra do tuhýho, byl jsem překvapenej, kolik sympatií k nim se Sopochnikovi podařilo do mě dostat. Film tak nekončí nějakou brutální akční podívanou, ale jde (přesně v duchu celýho příběhu) o emociální záležitost. Malej film, na kterým je znát každej vynaloženej (a zřejmě několikrát obrácenej) dolar.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neučím mluvit papoušky, ale roboty. 2.) Každá moje chyba končí smrtí. /// Thx za titule „Karel Himmer“.     /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Po celou (neopodstatněně dlouhou) stopáž jsem se nedokázal naladit na pospolu neštymující stylizaci "robotího strýčka Jedličky, psa a rodinných eskapád ťuťu-ňuňu lobůtků jak z Číslo 5 žije/Wall-Eho" a beznadějného postapa "kde člověk člověku vlkem à la Cesta". A to pak standardně dobrý (jakkoli rutinérský) výkon Hanse spolu se solidním tempem i vizuálem již mnoho nespasí. ()

Zajímavosti (14)

  • Pes Goodyear se ve skutečnosti jmenuje Seamus. (Rominator)
  • Název filmu se objeví teprve po jeho skončení. (Rominator)
  • Finch (Tom Hanks) nosí ve filmu hokejový dres týmu NHL St. Louis Blues, ve skutečnosti však Hanks fandí týmu Pittsburgh Penguins. (korbitch22)

Související novinky

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

Ethan Hawke A Ewan McGregor jako bratři

31.08.2021

Streamovací služba Apple oznámila nové drama s hvězdným obsazením. V novince Raymond & Ray si zahrají Ethan Hawke (Zoufalství a naděje) a Ewan McGregor (Birds of Prey). Oba pak ztvární nevlastní… (více)

Apple ukořistil Coenova Macbetha

Apple ukořistil Coenova Macbetha

13.05.2021

Streamovací služba Apple TV+ pokračuje v zajímavých akvizicích. Po nedávném zakoupení nové sci-fi Finch s Tomem Hanksem tentokrát společnost pořídila práva na distribuci prvního sólového filmu Joela… (více)

Nové sci-fi Toma Hankse míří na Apple

Nové sci-fi Toma Hankse míří na Apple

05.05.2021

Streamovací služby mezi sebou soupeří jako nikdy předtím. Každý chce mít svoji velkou fantasy (Hra o trůny, Pán prstenů, Zaklínač), každý chce mít své oscarovky (Chicagský tribunál, Sound of Metal,… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama