Finch

• USA Finch (více)
Trailer

Tom Hanks hraje Finche, muže, který se vydá na dojemnou a důležitou cestu s cílem nalézt v nebezpečném a zpustošeném světě nový domov pro svoji neobvyklou rodinu – svého milovaného psa a nově zkonstruovaného robota. (Apple TV+)

POMO

Hodný Hanks, hodný robot a hodný pes jedou vanem napříč postapo Amerikou a poznávají se, učí robota řídit a hážou psovi míč. Nejklišoidnější banalita letoška na poli filmů, od kterých čekáte více než jen technickou dokonalost. Jediným zajímavým, ale nedořečeným momentem snímky je, když se robot uvidí v zrcadle. Trvá asi 20 vteřin. ()

verbal

Lassie zas zvrací. Tomáš Visý v další archetypální roli páprdovitého dobrosera, tentokrát sametově modulovanou učitelskou dickcí nezastavitelně mentorujícího mluvící mikrovlnku a loztomiloškou cigánskou svačinku. Přitom první polovina probíhá jako vcelku nerakovinotvorná, robotická gestapo robinzonáda, varující před nezdravým opalováním. Jakmile se však ozónová díra zázračně zacelí, cosi hrkne v kukačkách a následuje pateticko kýčovitý zubokazný pamrd, který postaví žehlící prkna do pozoru, aktivuje k vzlykavému poskakování všechny pneumatiky, převisy a laloky, napne nejedna mužská růžová tanga k prasknutí a každý infantilně šišlající kynoňuňal nechá ihned svého mazlíčka uprostřed huňatého koberce v obýváku pochcat robotický vysavač. Velmi doufám, že to tutové klimatické kataklyzma proběhne rychle a důsledně, a já pak nebudu muset uprostřed vylidněné Ostravy narážet na takové existenciálně přeslazené pačuráky a jejich čivavy! ()

J*A*S*M

Řemeslně dobře zpracovaný film pro lidi, kteří se rádi dojmou nad roztomilým pejsánkem, roztomilým robůtkem a Tomem Hanksem v dobrosrdečném, hřejivě lidském módu. OK, dál, kýč jak bič. ()

Radek99

Kybernetická road movie v postapo světě cílená spíše na mladšího diváka...Číslo 5 (stále) žije... Mám rád herectví Toma Hankse a navíc je to vizuálně podařené, takže jsem i jako divák z necílovky v podstatě spokojen...i přes jistou kýčovitost tohoto snímku... ()

DaViD´82

Po celou (neopodstatněně dlouhou) stopáž jsem se nedokázal naladit na pospolu neštymující stylizaci "robotího strýčka Jedličky, psa a rodinných eskapád ťuťu-ňuňu lobůtků jak z Číslo 5 žije/Wall-Eho" a beznadějného postapa "kde člověk člověku vlkem à la Cesta". A to pak standardně dobrý (jakkoli rutinérský) výkon Hanse spolu se solidním tempem i vizuálem již mnoho nespasí. ()

Superpero

Pejska jsem měl rád hned, Hanks mě sral, jak furt řval na robota. A robota jsem si oblíbil až později. Nic extra se tam nestane, ale to mi vlastně přišlo docela fajn. ()

Rimsy

Vykastrovaný, obroušený, osekaný o vše zajímavé, kontroverzní, podnětné. Takový je Finch, který jako neurážející a po divákovi nic nevyžadující feel-good jednohubka ale fungovat může. Více zde. ()

Fr

„ČTVRTÉ PRAVIDLO: ROBOT SE MUSÍ STARAT O BLAHOBYT PSA. TOTO PRAVIDLO JE VŠEM OSTATNÍM NADŘÍZENÉ…“ ///    Komorní postap scifíčko, ve kterým se o zábavu stará nesourodá grupa ve složení: vypravěč srdceryvných příběhů a člověk Finch, pes Goodyear, android Jeff a „robůtek“ Dewey. Dokud je jim největším nepřítelem příroda, fandíte, často s úsměvem na rtu, kterej vyloudí kříženec Rain Mana a čísla 5, Jeff. Když ale začne jít sakra do tuhýho, byl jsem překvapenej, kolik sympatií k nim se Sopochnikovi podařilo do mě dostat. Film tak nekončí nějakou brutální akční podívanou, ale jde (přesně v duchu celýho příběhu) o emociální záležitost. Malej film, na kterým je znát každej vynaloženej (a zřejmě několikrát obrácenej) dolar.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neučím mluvit papoušky, ale roboty. 2.) Každá moje chyba končí smrtí. /// Thx za titule „Karel Himmer“.     /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  *  NAPĚTÍ  *  ()

johnn333

Po Greyhound už je Hanks na streamu prostě ve full dědkovském módu, a tak se i ve filmu, v němž představuje robotího vynálezce, nostalgicky dojímá nad papírovými pohledy a dobou, kdy neexistoval internet, a i uprostřed toxické apokalypsy v něm hlavně předává hodnoty a učí důvěře. Comfort food. ()

dO_od

// Film, který vůbec neví, čím chce být, a tak zkouší všechno, od postapo sci-fi, přes survival, horor, až k rodinnému dramatu o předávání odpovědnosti a lidských hodnotách, přičemž ale neexceluje vůbec v ničem. Sapochnik věděl, že Hanks tomu sedne jako ušitej, jenže právě ten strach z riskování na všech frontách nakonec film potápí úplně nejvíc. Za týden si budu pamatovat jen roztomilého robota s ještě roztomilejším psem. 5/10 ()

Eliott

Poměrně zapomenutelné road movie z post apokalyptické budoucnosti. Na tomto díle je hezky propracovaná polemizace o lidské zranitelnosti a smrtelnosti, ruku v ruce s vývojem a sebeuvědomění si svého robotickým společníkem hlavního hrdiny, který má za úkol pokračovat v jeho odkazu. Mimo to však film nenabídl vůbec nic a bez jediné akční scény, či dalšího herce, se pomalu šoural ke svému otevřenému konci. Po tom co jsem napsal to zní jako jasné dvě hvězdy, ale ač se to místy docela táhlo, já byl ve své podstatě celkem spokojený. 53% ()

3DD!3

Optimistická, postapokalyptická roadmovie, kterou se táhne skvělá podprahová linka o tom, že lidi jsou zmrdi a když nějakého uvidíš radši ho sejmi nebo uteč. Hanks přežil Covid-19, aby ho dostala Erupce na slunci-28 a děravá ozonová vrstva (jako ementál), tak si postavil robota, který se mu bude starat o psa, až bude "trvale nepřítomen". Protože se na bunkr v St. Luis řítí megabouře sbalí věci, robota a psa a zamíří do San Franciska podívat se před smrtí na most Golden Gate. Snímek, který sedne všem a zároveň málokomu má sice klišovitou zápletku, ale střídá nálady (rozjařené veselí s pesimistickou depresí) nečekaně přirozeně. Robotí piškuntálie ve stylu prověřeného Čísla 5/Wall-eho baví a Hanksovy výchovné kárance, které hlavního lidského hrdinu často ukazují jako asociálního hajzla dávají onu ponurou protiváhu. Poměrně originální přístup Sapochnik doplňuje několika katastrofami, na které na cestě hrdinné trio narazí.  Určitě se dalo jít jiným směrem pojmenovat to Jeff a zkoumat ožívání robota, maximálně využít potenciál dané látky (a mít tři hodiny), ale tahle linie o smiřování se se smrtí a bilancováním o tom co je důležité má taky své klady. ()

Spiker01

Komorní kousek v dobrodružném balení, které jsme dříve vídávali pravidelně, ale jakoby se ze světa vypařili. Tom Hanks opět vzpomíná na svá léta bez lidského kontaktu a je v tom opět neskutečný, ačkoliv roky navíc jsou již znát. Ale co víc, řadím se do táboru těch, které film dojal a v druhé polovině, hlavně vlivem skvěle vložené hudby, emocionálně vysával. Musím si zas někdy zopakovat Já, legenda. ()

castor

Technickou preciznost tak nějak člověk očekává, spolehlivého Toma Hankse jakbysmet, ale určitě by přivítal i nějaký příběh s vrcholy, které nabídnou hlubší význam, či několika zapamatovatelnými scénami. Jenže toho se divák nedočká. A určitě nepatřím mezi ty, kterým postačí roztomilý hafan nebo robůtek jak z Čísla 5 žije, kterému rovněž scházel výraznější režijní rukopis. Prostě s matičkou Zemí je to zase na štýru, čehož jsme si dlouho nevšímali a teď ti, jenž zbyli a přežili, v nedaleké budoucnosti odolávají vysokým teplotám a radiaci. S klimatickými změnami přicházejí i tornáda a další trable. V nehostinném prostoru se vyskytuje jistý inženýr Finch s podlomeným zdravím, který postaví (asi roztomilého) humanoidního robota, aby se jednou postaral o jeho psího kamaráda. A to je celé. Finch je samozřejmě typickou Hanksovou postavou, která může sympatie a laskavost přehazovat lopatou. Ovšem tentokrát to (stejně jako u několika posledních Hanksových filmových zastavení) vyžaduje o dost víc divácké trpělivosti. Dramatické momenty skoro chybějí, celé se to táhne a lekce ze života jsou nepřirozené jak umělý vánoční stromek. ()

gogo76

Vidím trailer a hovorím si. "Super, to musí byť bomba, to je presne pre mňa..." Mám rád, komorné veci, zničený svet, road movie, T. Hanks, pes a robot?? To predsa nemôže dopadnúť zle, ale stalo sa. Pekný vizuál, Hanks, pes a robot a co dál? No nic dál... Vôbec nič... Dialógy skoro o ničom, humor žiadny, no čo je najhoršie príbehovo je to úplná katastrofa. Celý film sa niekde motáme, máme cieľ do ktorého sa chceme dostať , no nikdy tam vlastne nedorazíme? Akcia 0, humor 0, napätie 0, emócie 1, príbeh 1, vizuál 4, tomuto nemôžem dať ani priemerné 3 hviezdy. Možno ma zmohla únava, ale mal som nekonečný pocit nudy a to sa mi často nestáva. A tak som sa tešil...40%. ()

*CARNIFEX*

Veľmi milá, vtipná, v závere očakávane dojemná záležitosť, ktorá vďaka absolútnej, príbehovej obyčajnosti, bez akýchkoľvek divokých orgii, ponúka odlišný zážitok z dialógov o “návode” k životu. Nevedel som, čo môžem od “Fincha” očakávať, no dostal som niečo, čo ma myšlienkovo vyššiu hodnotu, ako 3/4 akčných filmov bez štipky reality. Veľmi, ale že veľmi “spoko” je Carnifex. ()

silentname

"Finch" je pre mňa uspokojivá sci-fi dráma, ktorá mi dala asi (viac-menej) všetko, čo som od nej očakával. Tom Hanks je majster charizmy a myslím si, že aj kvôli tomu sa často dostane do filmov tohto typu. A nemyslím si, že je to nejaké veľké zlyhanie. Má to svoje momentky, má to dobré postavy a je super, že sa dá z filmu dostať celkom slušná dávka atmosféry, hoci dokopy sledujeme jedného herca, jedného psa a dvoch robotov. Takže niečo to predsa len dokázalo. Vizuálne to pôsobí celkom prirodzene, Hanks tradične vie ako má predať tento typ postavy a jeho dilemma, ktorou prechádza je podľa mňa celkom dobrá. Film však nepôsobí nejako vysoko originálne, ani nemá v sebe nejakú momentku, ktorá by ma nejakým spôsobom očarila. Možno s výnimkou záveru, kde sa dočkáme splnenie misie a jej význam. Dáva to istým spôsobom nejakú nádej. A v tomto svete bola potrebná. Takže v jadre film, ktorý som si užil, ale nemyslím si, že ide o niečo výnimočné. Ak máte radi Hanksa, čeknite si to. Hodnotenie: B ()

Dzeyna

Dost zvláštní film. Lépe řečeno introvertní, bizarní a smutný, nicméně se to dalo. Ale je potřeba si k postavám vytvořit aspoň trochu pouto. ()

Rocky62

Postapokalyptická roadmovie s naprosto banální zápletkou a nadprůměrnými vizuálními efekty, která je podepřena rádoby převratným poselstvím o tom, že lidi jsou svině a v situacích, kdy jde o přežití, se neštítí ani vraždit. Protipólem této temné linky je účinné klišé v podobě optimistického tria(unavený stařec, psí oči, roztomilý robot). Ačkoliv se to vše skvěle kombinuje a film jako takový nabídne pár zajímavých momentů, včetně těch dialogových, tak s hodnocením nemohu jít výše, kvůli již zmiňovanému příliš prostému příběhu a okatému brknání na citové struny. ()

Marze

Film je vizualne pusobivy, ale neni tu nic, co by jste v postapokalyptickych filmech nevideli. Chybi zde napeti ,atmosfera nebezpeci. Chvili jde o scfi-fi, pak survival thriller a nakonec rodinne drama. Podomacku vyrobeny android nahrazuje kamarada a ma stale lidstejsi hlas. Chvilemi je to dojemne humorne a pak dojemne sentimentalni. Cekal jsem lepsi konec. Motivy jsou nedotazene a nenaplnilo to svuj potencial. Muj pocit vystihl  po hodine a pul sam Tom Hanks, kdyz rekl "skoda ze jsem svuj cas nevyuzil lip". ()