Zkušená investiční bankéřka Naomi Bishopová (Anna Gunn) se ze všech sil snaží vystoupat na vrchol kariérního žebříčku v soutěživém prostředí firmy na Wall Street. Podaří se jí zavést novou kontroverzní technologii IPO ve světě vzpamatovávajícím se z finanční krize, kde sice platí přísná pravidla a loajálnost je podezřelá, ale tlak na to vydělat "velké peníze" nijak nepolevil. Snímek Rovnost pojednává o ženách na Wall Street. Je to drama z prostředí Wall Street, které se však netočí kolem trestné činnosti nebo katastrofy. Zaměřuje se právě na ženy, které jsou obdařeny soutěživostí a ambicemi a vyžívají se ve vyjednávání a strategiích. Zároveň ale musejí pečlivě vyvažovat každou oblast svých životů, profesních i soukromých, aby v této hře obstály. Film byl zrežírován, napsán, produkován a financován ženami - je výsledkem spolupráce žen v zábavním průmyslu a vedoucích představitelek finančního sektoru – skutečných žen z Wall Street. Ty se rozhodly do tohoto díla investovat, neboť chtěly jeho prostřednictvím odvyprávět svůj příběh. (HBO Europe)

Malarkey

Pár amerických emancipovaných holek si našlo čas na to, aby nám ukázalo, jak je Wall Street sexistická záležitost a jak hrozně těžká řehole je tam mezi těmi chlapy být. To, že mají na účtě nějakou tu stovečku (tisíc) doláčů, na to samo sere pes. Výkonově film neurazí, ale ani nenadchne. Prostě absolutní filmařská rovnost se vším všudy. ()

silentname

Asi ma nenapadne nikto, o kom by som si vedel predstaviť, že by tento film nejako výrazne ocenil. Je to podľa mňa neskutočne priemerné po všetkých stránkach. Je tu možno pár miest, ktoré sú trošku zaujímavejšie a je vidno trošku ľudské manipulácie, ktoré sú ochotné urobiť hocičo pre to, aby dosiahli svoj cieľ, a potom je tu samozrejme chlap, ktorý je veľký zloduch a urobí maximum preto, aby si ukrojil najväčší kus z koláča. "Equity" je film, ktorý ma reálne nijako nezaujal. Prostredie je okey, postavy sú väčšinou okey, nie je tu nič, čo by človek označil ako hrozné, ale neexistuje podľa mňa jediný moment filmu, ktorý by som povedal, že stojí za to vidieť. Človek síce súcíti trošku s Naomi, ale nemyslím si, že by tento film vyvolal nejaké veľké emócie z kohokoľvek. Väčšinou budú človeku jednotlivé osudy ukradnuté. Najviac kreditu dávam asi Anne Gunn, Sarah Megan Thomas a Alysii Reiner, ktoré filmu aj niečo dajú. James Purefoy ako zloduch je miestami až otravný a jeho najväčšia zbraň je zelené pero a ježko. Neviem čo si mám o tomto filme reálne myslieť. Netuším, pre koho bol ten film natočený, netuším koho mal zaujať. Keby to bolo spracovane inak než priemerne, tak by som možno vedel viac oceniť niektoré momentky, no s výnimkou pár záverečných momentiek a niektorých nápadov je toto film maximálne priemerný, o ktorom si nemyslím, že by ktokoľvek nejako výrazne ocenil. Hodnotenie: C ()

Johnny.ARN

Pred dvoma rokmi by som to poslal s odpadom rovno do koša, pred rokom by som to vychválil a dal tomu plný počet a dnes...Toto nie je film pre bežného a nezainteresovaného diváka. Základné pojmy, s ktorými sa celý čas pracuje, sú nevysvetlené, dajú sa len uhádnuť. Všetko od nabrnknutia klienta, cez road show až po samotné zvonenie je ukázené z rýchlika, aby dostal priestor aj súkromný život, ktorý je touto firmou značne ovplyvnený. Chýbali tomu sympatickejšie herečky? Samozrejme. Hrali to však zle? Určite nie. Ukázať ale cestu jedneho IPA na trh, do toho nejaké to vyšetrovanie a súkromné pohnútky hlavného tria, vtesnané do niečo málo cez jedna a pol hodiny, s tým rozpočtom čo to malo, klobúk dolu. Určite by sa takých príbehov dalo nájsť viac, dalo by sa to natočiť ešte dramatickejšie a prístupnejšie pre masy. Toto je však komorný snímok pre zainteresovaných, s myšlienkou, s feministickým presahom a hlavne hlavou a patou. Postavy skvelé. 4 z 5 ()

BOURQUE

Film s vždy vďačnou témou. Teraz však nevyužité možnosti, ktoré téma a prostredie ponúka. Jednoducho to moment väčšieho prekvapenia chýba. A. Gunn príjemne prekvapila. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

yatan

Slabe 4 hviezdy. Film je dobry, ide na istotu a kto ma rad zakulisie wall street a financneho sveta by sa nemal nudit. Co povazujem ja za najzaujimavejsi fakt, je skutocnost, ze film zrezirovali a napisali zeny. Na zaciatku to vyzera, ze bude rozoberat nudne komplexy ambicioznych zien, ktore sa chcu presadit vo svete muzov. Postupne sa, ale otvara viac linii, a skoro vsetky su pre filmoveho laika nezaujimave, aj ked je to len zdanie, lebo tie linky maju hlbku a mali by mat priestor. Keby bol film ponaty zaujimavejsou a originalnejsou formou, alebo keby si tvorcovia vybrali ci chcu mat thriller, crimi, alebo dramu film by mal vacsi ohlas. Menej zabavne ako "The Big Short" menej ambiciozne ako "The Margin Call" a nje tak rafinovane ako "Arbitrage." Stale, ale bez chyb a pre mna celkom zaujimave a pozeratelne aj napriek jemnej malatnosti. 7,5/10 ()

wick

Slušně natočené drama...z prostředí akcií, burz a finančníků, které pokulhává za zdařilejšími Wall Street či Sázka na nejistotu. ()

kodwin

Poměrně dobrý film z Wall Street s ženami v hlavní roli, ale ne že by tam chlapi chyběli ... Myslím, že pro Čechy záležitost, kterou nedocení, protože skoro nikdo neví, co je IPO (a jak se dělá), což v příběhu hraje důležitou roli ... ()