poster

Rodinný podnik

 • USA

  Family Business

 • Slovensko

  Rodinný podnik

Krimi / Komedie

USA, 1989, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • conery1
  ***

  " Pobyt vo väzení má pre mladých význam. Aký? Buduje to charakter, ako služba v armáde." Klasická am. oddychovka so všetkým, čo k tomu patrí : nenáročný scenár, ale výborní herci a pár šplechov. Príbeh z čias, keď chýbal kamerový systém a kradlo sa ľahšie. " Máš zločinecké gény. Ja? A čo taký Rockefeller? Ten ich má veľké ako grapefruity."(29.11.2012)

 • cinema_cz
  ****

  Jednoduchý příběh gangsterské komedie navazuje na letitou tradici americké konverzační veselohry postavené na jedné ústřední akci, opletené přípravou a dohrou odehrávající se především v dialogu. Režisér Sidney Lumet ostatně není inscenátorem grandiózních podívaných. A tak i tento film je více komorní výpovědí, založenou na brilantním dialogu tří protagonistů. Neočekávejme velký film nabitý akcí či bohatý psychologií. Krátká epizoda ze života McMulleonova rodu však díky hereckým výkonům umožní divákům všech generací pousmát se nad tím, jak velké a jedinečné problémy jsou vlastně prosté a všude stejné. (06/1991, Gabriela Koulová)(30.5.2020)

 • Martin741
  ***

  Reziser Sidney Lumet /pahorek, Dvanact Rozhnevanych Muzu, Sestup orfeuv/ natocil len priemerny film, ktory ma 2 velke mena, a to konkretne Seana Conneryho /You Only Live Twice, Goldfinger, Vrazda v Orient Expresu/ a Dustina Hoffmana /Absolvent, Straw Dogs/. Dobry pribeh, ktory zaujme hned, nuda bol stlacena na minimum, dialogy velmi dobre, takze sa divak nudit isto nebude. Matt Broderick /Ladyhawke/ sice hrat nevie, ale dal sa zniest, takze sympaticky priemerny film je hned na svete : 60 %(5.12.2015)

 • GMVajgl
  *****

  Film zabývající se mužskými záležitostmi - vztahy mezi otci a syny a jejich přístupem k životu. Klade divákovi otázky: Je možné se vyhnout nebezpečí nebo k životu prostě patří? A stojí takový vykastrovaný život vůbec za to? Tyhle témata jsou aktuální pořád. Poctivý film z upřímnější doby se Seanem Connerym v roli superděda.(25.3.2021)

 • Snorlax
  ****

  Krásně hořká komedie s koncem, který vlastně zdaleka není tak tragický, jak se na první pohled může zdát. V lehkém tónu se Lumetovi podařilo natočit solidně hluboké psychologické drama o rodičovské a prarodičovské lásce. Na druhou stranu však musím dodat, že od takového režiséra bych očekávala, že s společně s takovými herci ve mně vzbudí trošku více emocí.(23.3.2017)

 • - Sean Connery je len o 7 rokov starší ako Dustin Hoffman, ale hrá jeho otca. Je taktiež len o 32 rokov starší ako Matthew Broderick, ktorý si zahral jeho vnuka. (Niles)