Nejlepší seriálová komiksovka vůbec a také dost možná i splněný sen. Deadly Class obsahuje snad vše, co ve filmovém světě miluji ( Prostředí školy, šikana, nájemní zabijáci, filosofické úvahy, filmové narážky, krásné ženy, perfektní akce, slušná porce násilí, solidní chemie mezi postavami, slušné dějové zvraty, punc originality a zvrhlý sériový vrah?!! Co víc chtit, tedy asi jako když si doma chystáte koktejl a naházíte tam 5 oblíbených surovin, tak Vám vznikne chuťový orgasmus. Příběh se soustředí na střední školu pro nájemné zabijáky se striktními pravidly a zajímavými předměty ( Místo chemie je nauka o jedech a typický domácí úkol znamená jít někoho zabít do ulic). Jsou zde také gangy jak z vězení ( Jsou tu Mexikánci, Japonský klan assassinů, Náckové a Nerdové). Jsou zde velmi sympatické postavy ( Černoch pacifista, Mexická Harley Quinn, Japonská samurajka, Gotická "upírka", namyšlený Rusák a mnoho dalších) všichni s děsivou minulostí ( V každém díle se ukáže flashback o jednotlivé postavě v komiksové stylizaci a to patří k velmi silným momentům seriálu). Vynikající je i hlavní hrdina, který má charismatu na rozdávání a Benedict Wong v roli přísného učitele a jeho filosofické úvahy byste si nejradši vypsali na celou A4. Rozhodně se dá chválit i samotná akce, jsou zde různorodé souboje s pestrou choreografií a krví se zde samozřejmě nešetří. Velmi mě zaujaly dialogy, které jsou jednak vtipné, tak i trefné a také je zde spousta filmových narážek ( 50 more years and it will look like Mad Max here!!). Do toho všeho zde také řádí sériový vrah Fuck Face, psychopat s popálenou tváří se slabostí pro kozly a psy. Samotné finále patří k tomu nejlepšímu, co jsem za posledních pár let viděl. Víceméně Home Invasion/ Hixploitation, kde je barák vymalován krví a mrtvolama až mi to připomnělo Evil Dead a k tomu pletky s Mexickým kartelem... Nálož. Doporučuji! S tímhle si někdo vyhrál. Umbrella Academy působí vedle Deadly Class vyloženě směšně. 100%(6.4.2019)

Deadly Class navnadilo skvělým a lehce temným začátkem o prostředí zabijácké školy a tajemného Marcuse. Celé tohle dobré navnadění se naprosto zvrtne v díle s Las Vegas a od té doby se jedná o prapodivnou teen telenovelu, kdy vám i původně sympatické postavy začnou lézt docela na nervy. Od té doby to pro mě šlo z kopce, na další díly jsem se ani netěšila a sledovala je jen tak na půl. Chápu, že je seriál podle komixu, ale pro mě je strašná škoda, že děj nezůstává u školy a vyvíjí se úplně jiným směrem. Na pokračování se úplně netřesu.(9.4.2019)

Deadly Class je seriál, který vám nedá oddechu. Není v něm žádná scenáristická vata. Jen krev, punk, neustále se přelévající vztahové pletichy, hlášky, napětí, střeva a trocha politického pozadí. Zároveň se celkem hrdě hlásí k brakově-pulpovým kořenům komiksu, přítomným ve vizuálu i celkovém námětu. Škola pro zabijáky? Jasně. Pátrání po useknuté hlavě? Určitě! Kasta ninjů, drogových baronů z Mexika, ruských gangsterů a náckovských rednecků? Sypte to do mě! Vrah jménem FuckFace, co souloží s kozou? Levou zadní! Jednotlivé epizody jsou potom rámovány jako aluze na scény z kultovních filmů. Najdete tam lockdown katastrofických bijáků, hangover zápletku z lasvegaského kasína i poškolní seanci z Breakfast Clubu. Je to brak, ale zatraceně chytrý brak. Vážně se těším na druhou sérii.(22.3.2019)

Vhoďte do jednoho kotle Alana Moora a Chucka Palahniuka, přidejte nějaké to filozofování a teenage nihilismus, okořeňte osmdesátkama – a vznikne vám tohle. Parádní komiksová adaptace, která nešetří krví a retro pulpem a ve které jsou všechny postavy právě tak zvenku drsné a zevnitř zranitelné, jak byste si od středoškolských zabijáků jen mohli přát. Moje nová srdcovka.(24.3.2019)

Excelentní převedení předlohy na televizní obrazovky. I přes určité změny, které způsobují ztrátu tajemnosti, nelítostnosti a nihilismu postav a King's Dominion. Pro jiný druh konzumentů ale pochopitelné a nutné změny. A postupně se ukazuje, že Remender to i tady má promyšlené téměř do posledního detailu a rozvíjení vztahů a hlubší vývoj postav pomáhají prodat zásadní příběhové střety. Navíc má seriál opravdu skvělou stylizaci a design, zábavné a chytré dialogové přestřelky, vizuální nápaditost a sympatické, osudem, výchovou a společností poškozené postavy, které jsou výborně napsané a člověk s nimi buď trpí rád, lituje je nebo chce, aby trpěly. Akční sekvence jsou krvavé a stylové. A celou sezonu mohutně podporuje songlist jak od Tarantina. Tohle vše pomáhá na těch pár výhrad rychle zapomenout. Závěrečná epizoda extrémně uspokojivě a nekompromisně uzavře většinu dějových linií, ale druhou sérii rozhodně potřebujeme. Nejen kvůli tomu, že takto jiný, odvážný, nekonvenční, alternativní a všeobecně originální teen seriál, plný punku, hip-hopu, drog, gangů, Reagana asi neexistuje, ale i prostě proto... že prvních jedenáct adaptovaných čísel komiksu je ve srovnání s tím, co následuje, víceméně průměr.(22.3.2019)

• - Seriál je adaptací stejnojmenné celosvětově úspěšné komiksové série nakladatelství Image comics od autora Ricka Remendera. (Ratemus)

• - Benedict Wong hraje mistra Lina, ředitele tajné školy zabijáků. Je to jeho druhá komiksová role, tou první je Wong, kouzelník ve filmu Doctor Strange (2016). (Ratemus)