Deadly Class je seriál, který vám nedá oddechu. Není v něm žádná scenáristická vata. Jen krev, punk, neustále se přelévající vztahové pletichy, hlášky, napětí, střeva a trocha politického pozadí. Zároveň se celkem hrdě hlásí k brakově-pulpovým kořenům komiksu, přítomným ve vizuálu i celkovém námětu. Škola pro zabijáky? Jasně. Pátrání po useknuté hlavě? Určitě! Kasta ninjů, drogových baronů z Mexika, ruských gangsterů a náckovských rednecků? Sypte to do mě! Vrah jménem FuckFace, co souloží s kozou? Levou zadní! Jednotlivé epizody jsou potom rámovány jako aluze na scény z kultovních filmů. Najdete tam lockdown katastrofických bijáků, hangover zápletku z lasvegaského kasína i poškolní seanci z Breakfast Clubu. Je to brak, ale zatraceně chytrý brak. Vážně se těším na druhou sérii.(22.3.2019)

Niekomu možno všetka tá dávka filozofovania o zmysle všetkých možných sračiek prekážala, ale ja som len nestranne pozoroval vývoj tohto seriálu a musím povedať, že mi tak povediac prirástol k srdcu. Postavy sú quite likable, celý koncept je zaujímavý a bojové scény sú nemalo krvavé a občas aj zvrátené. Za mňa spokojnosť. Hádam príde aspoň ešte jedna séria. Ten koniec si to zaslúži.(22.3.2019)

Vhoďte do jednoho kotle Alana Moora a Chucka Palahniuka, přidejte nějaké to filozofování a teenage nihilismus, okořeňte osmdesátkama – a vznikne vám tohle. Parádní komiksová adaptace, která nešetří krví a retro pulpem a ve které jsou všechny postavy právě tak zvenku drsné a zevnitř zranitelné, jak byste si od středoškolských zabijáků jen mohli přát. Moje nová srdcovka.(24.3.2019)

Excelentní převedení předlohy na televizní obrazovky. I přes určité změny, které způsobují ztrátu tajemnosti, nelítostnosti a nihilismu postav a King's Dominion. Pro jiný druh konzumentů ale pochopitelné a nutné změny. A postupně se ukazuje, že Remender to i tady má promyšlené téměř do posledního detailu a rozvíjení vztahů a hlubší vývoj postav pomáhají prodat zásadní příběhové střety. Navíc má seriál opravdu skvělou stylizaci a design, zábavné a chytré dialogové přestřelky, vizuální nápaditost a sympatické, osudem, výchovou a společností poškozené postavy, které jsou výborně napsané a člověk s nimi buď trpí rád, lituje je nebo chce, aby trpěly. Akční sekvence jsou krvavé a stylové. A celou sezonu mohutně podporuje songlist jak od Tarantina. Tohle vše pomáhá na těch pár výhrad rychle zapomenout. Závěrečná epizoda extrémně uspokojivě a nekompromisně uzavře většinu dějových linií, ale druhou sérii rozhodně potřebujeme. Nejen kvůli tomu, že takto jiný, odvážný, nekonvenční, alternativní a všeobecně originální teen seriál, plný punku, hip-hopu, drog, gangů, Reagana asi neexistuje, ale i prostě proto... že prvních jedenáct adaptovaných čísel komiksu je ve srovnání s tím, co následuje, víceméně průměr.(22.3.2019)

8/10. Holly molly... paráda! V telce zažívá komiksový žánr pořádnou revoluci (nedávná Umbrella Academy či Doom Patrol) a jsem za to neskutečně rád! Fantastický casting, neskutečná nálož audiovizuálních nápadů (zfetovaná epizoda ruleeez) a řádná dávka brutální akce, punku a černýho humoru do sebe kloubí pořádnou porci zábavy, která nesešlápne nohu z plynu až do samotného finále! Něco tak intenzivního jsem dlouho neviděl a modlím se za druhou sérii! Miluju to.(15.4.2019)

• - Benedict Wong hraje mistra Lina, ředitele tajné školy zabijáků. Je to jeho druhá komiksová role, tou první je Wong, kouzelník ve filmu Doctor Strange (2016). (Ratemus)

• - Seriál je adaptací stejnojmenné celosvětově úspěšné komiksové série nakladatelství Image comics od autora Ricka Remendera. (Ratemus)