Reklama

Reklama

Epizody(10)

Obsahy(1)

Seriál Deadly Class sleduje rozčarovaného mladíka, který byl přijat na legendární střední školu pro zabijáky. Zachovat si mravní zásady, zatímco se snažíte zorientovat v krutém studijním plánu, mezi partičkami podlých studentů a ve vlastních adolescentních pocitech nejistoty, by mohlo mít fatální důsledky. Drama, které se odehrává na pozadí kontrakultury pozdních osmdesátých let minulého století, vypráví příběh o dospívání, jaký jste dosud neviděli. Natočeno podle stejnojmenného úspěšného komiksu od Ricka Remendera. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (49)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nejlepší seriálová komiksovka vůbec a také dost možná i splněný sen. Deadly Class obsahuje snad vše, co ve filmovém světě miluji ( Prostředí školy, šikana, nájemní zabijáci, filosofické úvahy, filmové narážky, krásné ženy, perfektní akce, slušná porce násilí, solidní chemie mezi postavami, slušné dějové zvraty, punc originality a zvrhlý sériový vrah?!! Co víc chtit, tedy asi jako když si doma chystáte koktejl a naházíte tam 5 oblíbených surovin, tak Vám vznikne chuťový orgasmus. Příběh se soustředí na střední školu pro nájemné zabijáky se striktními pravidly a zajímavými předměty ( Místo chemie je nauka o jedech a typický domácí úkol znamená jít někoho zabít do ulic). Jsou zde také gangy jak z vězení ( Jsou tu Mexikánci, Japonský klan assassinů, Náckové a Nerdové). Jsou zde velmi sympatické postavy ( Černoch pacifista, Mexická Harley Quinn, Japonská samurajka, Gotická "upírka", namyšlený Rusák a mnoho dalších) všichni s děsivou minulostí ( V každém díle se ukáže flashback o jednotlivé postavě v komiksové stylizaci a to patří k velmi silným momentům seriálu). Vynikající je i hlavní hrdina, který má charismatu na rozdávání a Benedict Wong v roli přísného učitele a jeho filosofické úvahy byste si nejradši vypsali na celou A4. Rozhodně se dá chválit i samotná akce, jsou zde různorodé souboje s pestrou choreografií a krví se zde samozřejmě nešetří. Velmi mě zaujaly dialogy, které jsou jednak vtipné, tak i trefné a také je zde spousta filmových narážek ( 50 more years and it will look like Mad Max here!!). Do toho všeho zde také řádí sériový vrah Fuck Face, psychopat s popálenou tváří se slabostí pro kozly a psy. Samotné finále patří k tomu nejlepšímu, co jsem za posledních pár let viděl. Víceméně Home Invasion/ Hixploitation, kde je barák vymalován krví a mrtvolama až mi to připomnělo Evil Dead a k tomu pletky s Mexickým kartelem... Nálož. Doporučuji! S tímhle si někdo vyhrál. Umbrella Academy působí vedle Deadly Class vyloženě směšně. 100% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

CO KDYBYCH TI ŘEKL, ŽE EXISTUJE DOMOV PRO LIDI, JAKO JSI TY. ŠKOLA, KDE BUDEŠ OBKLOPENÝ SVÝMI VRSTEVNÍKY. NABÍZÍM TI ŠANCI NAUČIT SE UMĚNÍ ZABÍJENÍ…“ ///    Škola pro kreativní řešitele problémů je překvapivě víc dramatická než krvavá. Ovšem má to svůj styl - parádní animace, sex, krev punk, řežbu za doprovodu Ozzyho… Baví příběh i postavy, takže se už těším na další vejlet na tohle místo, který všechny mění.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmenný komiksy autorů Ricka Remendera a Wese Craiga neznám. 2.) Na škole byl „Týden šikany“ mým nejoblíbenějším předmětem.  /// Thx za titule „Michaela Křížová“.  /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ** ()

Reklama

Toren 

všechny recenze uživatele

8/10. Holly molly... paráda! V telce zažívá komiksový žánr pořádnou revoluci (nedávná Umbrella Academy či Doom Patrol) a jsem za to neskutečně rád! Fantastický casting, neskutečná nálož audiovizuálních nápadů (zfetovaná epizoda ruleeez) a řádná dávka brutální akce, punku a černýho humoru do sebe kloubí pořádnou porci zábavy, která nesešlápne nohu z plynu až do samotného finále! Něco tak intenzivního jsem dlouho neviděl a modlím se za druhou sérii! Miluju to. ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Téměř až do konce skvělá comicsová jízda pro (krvelačnou) mládež. Jen škoda té zhruba poslední hodiny celkové stopáže. Tam jsem byl v pokušení jednu hvězdičku ubrat. Jako kdyby to ve finále předali někomu jinému. Možná někomu, kdo dělal na posledních řadách Walking Dead. Ale to předtím je docela paráda. Ujetá, krvavá, trochu infantilní, ale zároveň strhující a ani na vteřinu nenudící zábava. Taková brutální verze Harryho Pottera (bez magie), kombinovaná s Misfits (bez superschopností a sociální kritiky), ranýma tarantinovkama (bez dlouhých dialogů) a Kick-Assem (hmm... bez bez). ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Zmijozelí Klubem rváčů prohnaný punkový Kick-Ass v reganovském skoro světě Watchmenů. Úvodní epizoda ještě působí, že to bude klasický zástupce vítězství stylu a formy nad obsahem, ale záhy se ukáže, že tomu tak není. Pod onou retro cool drsně drsnou náctiletou brakovou nihilistickou slupkou se totiž skrývají až překvapivě dobře rozvíjené (a světe div se, i odehrané) postavy, emoce, trable dospívání a hledání sebe sama. Akorát namísto prvních lásek a opouštění domova je to skrze usekané končetiny, drogy, utrpení, ponižování a galony krve. A samozřejmě i skrze mohutně zdvižený prostředníček systému a vůbec tak nějak všem(u). Je vidno, že nad strukturou i stylizací někdo přemýšlel; a to ne zrovna málo. Sympatické to je již od samého začátku i tím, že osmdesátky se tu neevokují "lacině" pouze skrze (skvostný!) dobový soundtrack a tepající synťáky. Není to pro každého, na to je to až příliš svébytné a razící si vlastní cestu, ale to už tak u látek s kultovním potenciálem bývá. A že tohle je "instant cult classic" jak z partesu. | S1: 4/5 | ()

Galerie (199)

Zajímavosti (4)

  • Po úvodní scéně, když Marcus (Benjamin Wadsworth) začne svůj monolog před vyhořelým dětským domovem, zní v pozadí skladba Behind the Wheel od britské elektronické kapely Depeche Mode. (Trajektt)
  • Od času 39:19 zní kompletní skladba „To Have And To Hold“ z alba „Music For The Masses“ (1987) britské elektronické skupiny Depeche Mode. (Dangerous2)
  • Benedict Wong hraje mistra Lina, ředitele tajné školy zabijáků. Je to jeho druhá komiksová role, tou první je Wong, kouzelník ve filmu Doctor Strange (2016). (Ratemus)

Související novinky

Tvůrci Avengers a krimi plná drog

Tvůrci Avengers a krimi plná drog

27.08.2018

Režiséři posledních dvou Avengers filmů Joe a Anthony Russo se v posledních měsících nenudili. Kromě postprodukce na čtvrtých Avengers totiž makali taky na nově vznikajících seriálech Quantum and…

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za…

Reklama

Reklama