Krimi / Drama / Thriller

USA, 1999, 102 min

Průměrný akční film ozvláštněný tím, že na místě Bruce, Silvestra nebo Arnolda se v autech prohání a bourá trochu kýčovitá kráska, která hraje vpodstatě černou komediální roli - a celkem dobře. Co je na filmu strašně smutné a možná to v celku i zaniká, je fakt, že vlastně vše končí špatně. Viníci zůstanou nepotrestáni, korupce až do nejvyšších míst zůstane neobjevena, klukovi rodinu nikdo nevrátí a nakonec i budoucnost vítězné dvojice je silně nejistá. Takže vlastně dost reálné vyústění - což je mi tisíckrát sympatičtější než limonádové konce akčních filmů s výše zmíněnými hrdiny.(26.1.2018)

• Shit

Naprosto nudnej a prakticky ničim zajímavý děj nezachríní ani Sharon Stoneová, která tady zrovna moc dobře nevypadá a svým výkonem to taky moc nezachraňuje, spíš vůbec a timhle filmem začala její herecká karierá jít strmě dolu a ten pád se ještě nezastavil, je to hlavně tim, že s přibívajícím věkem už jaksi přestává moci hrát nějaký sexbomby, takže jsem docela zvědavej jak dopadne Základní instinkt(5.11.2005)

Zajímavý nápad, který byl tak nějak odfláknutě uskutečněn. Ale jako nuda mi to nepřišlo. Sem tam celkem nějaká dobrá hláška, místy mírné napětí a nakonec snad i happy end. Takové nenáročné odpočinkové rádoby drama, které si nehraje že je nic extra. A když to berete takhle, tak se to dá i nějak vstřebat. Nic moc ve vás film nezanechá, ale koukatelné to je určitě. Sharon Stone mi nijak strašná nepřišla, docela se mi její výkon i ona sama zamlouvala. Něco tomu prostě chybí, nějaká ta jiskra nebo náboj... Takové nemastné neslané, bez chuti a bez zápachu, ale jako podprůměrné se mi to ovšem nejevilo.(9.3.2008)

• kaylin

Snímek "Gloria" je hodně průhledný, stejně jako je nepravděpodobný. Ono to vypadá, že by to mohlo být odlehčené, ale nakonec se bere strašně moc vážně, což mu škodí, protože by bylo fajn, kdyby to byla spíš komedie. Sharon chce hodně hrát, ale tohle je jen klasická role matky u osoby, kde by to nikdo nečekal.(8.3.2018)

Kariéra Sharon Stoneové se na konci 90 let zvolna začala propadat a její role tomu odpovídaly. V dramatu s prvky thrilleru Gloria využila své image sexy dračice navíc obdařené dobrým srdcem. Svou roli nakonec ustála a podává velmi dobrý výkon i když vše ostatní působí průměrně a od režiséra Sidneyho Lumeta se dalo čekat víc.(13.2.2009)

• - Film se stal kasovním propadákem a Sharon Stone získala za roli Glorie Zlatou malinu. (Terva)

• - Natáčení filmu probíhalo v New Yorku. (Terva)