Reklama

Reklama

Kubánská spojka

  • Francie Cuban Network (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

René González je kubánský pilot, který na počátku 90. let minulého století zanechá svou ženu i dcerku v komunistické zemi a zběhne do Spojených států, aby začal nový život na svobodě. René však není tak horlivý americký nadšenec, jakým se zdá být. Spojí síly se skupinou kubánských exulantů na jižní Floridě, známou jako "Vosí síť" – vedenou tajným agentem Manuelem Viramontezem alias Gerardem Hernandezem – a stane se součástí prokastrovské špionážní jednotky. Jejím úkolem je sledovat a infiltrovat kubánsko-americké teroristické skupiny, které hodlají zaútočit na socialistickou republiku. Snímek je inspirován skutečným příběhem "kubánské pětky" – agentů zpravodajských služeb včetně Gonzáleze, kteří byli v září 1998 zatčeni na Floridě a následně odsouzeni za špionáž a další nezákonnou činnost. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (14)

Marze 

všechny recenze uživatele

Havana 1990. René González je pilot letadla a neočekávaně odletí z Kuby, kde zanechá manželku Olgu a dceru Irma. Začne nový život v Miami a stane se členem organizace proti Fidelu Castrovi. Tento špionážní thriller si ukrojil více , než mohl sníst. Olivier Assayas je jeden z největších režisérů posledních 30 let, ale i slavný hokejista Wayne Gretzki občas netrefil síť. Dramatizace se nepovedla. Film je podivná směs dřívějších filmů. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

pozvolna plynoucí drama podle skutečnosti,které ale nedokáže nijak extra zaujmout a osobně jsem měl celkem problém abych měl fandit komunistickým agentům.A to i přesto,že jejich úkolem bylo/mělo být zastavovat "teroristické" útoky.Obsazení je fajn,devadesátkové retro taky,ale počítám,že za pár dní nebudu vědět,že jsem viděl...50% ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Film dle skutečnosti o skupině kubánských agentů, kteří se počátkem devadesátých let infiltrovali jako uprchlíci do proticastrovských krajanských spolků, včetně těch, které prováděli vojenské akce nebo teroristické bombové útoky na kubánský turistický průmysl. Solidní rozpočet, skvělé obsazení Ramirez s Cruz a zase Wagner Moura a Ana de Armas, kteří si zopakovali zase milostnou scénu jako v Sergio, ale nakonec to nějaká velká špionážní pecka nebyla. Bavilo mne to, film příjemně plyne a plyne a já čekal, kdy se rozjede nějaká akce nebo se rozhejbou emoce a ... ono to doplynulo do konce. PS: Zajímavý koukat na film, kde má člověk tak nějak být na straně komunistických agentů .... ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Teda to jsem nevěděl, že to bylo v devadesátkách na Kubě takhle ostrý. Film je takové retro, které nějak významně člověka nestrhne, ale ani nenasere. Jen jsem měl nepříjemný pocit, že mě legitimně tlačí na stranu fidelovských komoušů. Penelopička není ve filmu tak často jak by si člověk přál, ale takový je už život. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Film trpí len na tom, že chce byť veľmi seriózny, vážny, chce rozobrať ťažkú tému a celé to nejak stráviteľne podať neznalému divákovi. Preto to má cez dve hodiny, žiadne tempo, veľa postáv a spletitý dej, ktorý keď nedávate od začiatku, nepochopíte to. Na druhej strane to má skvelé obsadenie, v závere to dá všetko zmysel a človek sa aj niečo naučí. Anička si sama zobrala jednu hviezdičku. Tá je proste skvelá. Určite nie oddychovka, ale celkom sa to dá zvládnuť. 3 z 5 ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Časť natáčania filmu prebiehala aj na Kanárskych ostrovoch. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama