Moose (John Travolta) je vášnivý filmový fanúšik, ktorý je posadnutý svojím obľúbeným akčným hrdinom, Hunterom Dunbarom (Devon Sawa). Keď má konečne príležitosť sa s Hunterom stretnúť na autogramiáde, je vykázaný jeho spolupracovníkmi a o svoju šancu prichádza. Preto vyhľadá pomoc jeho priateľky Leah (Ana Golja), skúsenej paparazzi, ktorá vie, ako nájsť dom, v ktorom jeho obľúbená celebrita žije. Moose sa rozhodne Huntera tajne sledovať a konečne sa dočká aj osobného stretnutia, ktoré si podľa svojho názoru zaslúžil. Spočiatku je úplne neškodný, lenže časom jeho posadnutosť začne silnieť. Moose sa k domu opakovane vracia, návštevy naberajú na intenzite a herec Hunter Dunbar sa ocitá v skutočnom nebezpečenstve. (TV Markíza)

Trailer 1

Marze odpad!

Psychologický thriller. Příběh fanouška, který je posedlý svou celebritou a stalkuje jí. Nepříjemný film, možná nejhorší roku, takže si nesmíte nechat ujít. Patří do kategorie "campy oddity". Slovo campy by se dalo přeložit něco jako vytříbený špatný podivný vkus. Zde ale v centru filmu je nedostatek lidskosti. Příběh je velmi plytký. John Travolta by se zase měl spojit s Tarantinem. ()

tron

„Človek by sa nemal stretnúť so svojím hrdinom.“ 65-ročný Travolta je tu absolútne šialený. S prepáčením (myslím to vlastne ale ako poklonu...) hnusný, v otrasnom oblečením a to radšej nepočítam jeho správanie, povahu a skútrik. Vtip je v tom, že práve vďaka tomu je jeho divný Moose tak vydarenou psychopatickou postavou. Jedná sa o ukážkového, mrazivého stalkera, pri pohľade na ktorého je jasné, že skôr alebo neskôr urobí niečo fakt hororové, o čom médiá budú ešte dlho písať. To napätie je hrozne nepríjemné (v podstate tiež v dobrom, veď sa bavíme o psychotrileri). A práve vďaka tomu celý tento inak dosť lacný a blbý film vlastne svojím spôsobom výborne funguje. ()

Goldbeater

John Travolta je Moose, filmový fanoušek posedlý sbíráním podpisů celebrit. Moose očividně má „nějakou“ psychickou poruchu, je totiž naprosto sebestředný, kompulzivní, iracionální, pohupuje se, má tendenci ke stalkingu a v neposlední řadě trpí narkolepsií. „Nějakou“ píši v uvozovkách, protože mám dojem, že režisér a scenárista v jedné osobě chtěl zkrátka zpodobnit psychicky narušeného jedince a využil proto úplně vše, co ho v první chvíli napadlo. Scénář se duševním stavem hlavní postavy tudíž nijak nezabývá, jen popisuje za doprovodu zbytečného voice-overu jedné z vedlejších postav velmi povrchně sled událostí, které vedou k tragédii téměř antických rozměrů (nebo aspoň Fred Durst se snaží příběh takto podat). Já vlastně nevím, co frontman kapely Limp Bizkit tímto filmem chtěl říct a zda vůbec měl vymyšlenou nějakou pointu. Ovšem mimo to, že si Durst v jedné scéně udělá dost okatou reklamu na svou kapelu, je to teda dost bizarní podívaná. Režijně a scenáristicky je to dle očekávání bezcílný chaos, který může pro někoho být tak špatný, až je zábavný, ale opravdovým „guilty pleasure“ je zde Travolta. Sledovat jeho herecký výkon se rovná sledování pětašedesátiletého chlapa, co hraje retardované dítě na první dobrou. Jde tedy o něco, co vám rozhodně nebude příjemné sledovat, ale stejně to budete chtít dokoukat do konce. Travoltovi z celého srdce přeji herecký comeback, tudy ale opravdu cesta nevede. ()

Visáč

Once Upon a Time in Hollywood (filmed in Birmingham, Alabama) - The 3rd Film from Fred Durst. Oh boy. Fred Durst. Svojho času rapujúce synonymum pre termín "douchebag" s červenou šiltovkou otočenou dozadu. Dnes filmár na plný uväzok. A človek, ktorý definitívne spravil z Johna Travoltu mimo-planetárny úkaz nebezpečnou rýchlosťou približujúci sa k najvzdialenejšej sonde hereckej sústavy menom Nicolas Cage. Oh boy. Travolta v roli prerasteného rain-manovského fanboya, ktorý stalkuje béčkara Devona Sawu v roli béčkara Huntera Dunbara. Oh boy. 80 minút filmu a 10 minút titulkov. Dedication pre Billa Paxtona (!) Ale posledná tretina fakt stojí za to: keď zmyslov zbavený Durster servíruje tak ujetý mix čiernej komédie a sureálnej drámy, až som začal ľutovať, že na to pozerám (takmer) triezvy. Osobitnú hviezdičku udeľujem za šialený Travoltov príčesok a farebný školský batoh s nálepkou Hollywood. ()

RUSSELL

Největším problémem filmu je fakt, že ho napsal a režíroval Fred Durst. Ten člověk je rok od roku víc a víc mimo a vrcholem jeho demence je scéna, ve které Devon Sawa pouští v autě nějaký sranec od Limp Bizkit a hrozně to hypuje. Takový Rob Zombie narozdíl od Dursta tvoří kvalitní muziku a nedokážu si představit, že by do nějakého svého filmu vložil takto debilní scénu – holt není žádný egomaniak. Ke všemu ještě točí nesrovnatelně kvalitnější filmy. Fred Durst tvoří sračkoidní muziku a nyní i sračkoidní filmy. Už jsem si ani nemyslel, že někdy něco natočí, ale po mnoha letech se přece jen k tvorbě filmů vrátil a všem spadly čelisti. Jeho debut The Education of Charlie Banks je přitom docela slušný film, ale hlavně asi proto, že tam se ujal pouze režie a nepsal scénář. Jakmile má něco pod svou kompletní tvůrčí kontrolou, tak je evidentně zle. Ono by se z toho námětu dalo něco vytřískat, ale to by se toho musel ujmout někdo, kdo má talent. Durst vytvořil absolutně nepřesvědčivou retardovanou postavičku, u které nevíte, zda ho vám má být líto, nebo zda ho máte nesnášet. Chvílemi to dokonce působí, jako by se Durst vysmíval duševně nemocným lidem. Po silně negativních ohlasech jsem to čekal ještě mnohem horší. Opravdu jde o špatný film, ale jeho sledování zas tak bolestné není. Rozhodně nečekejte, že se u toho budete po celou dobu lámat. Ke konci to trošku nabere na obrátkách, ale těch WTF momentů tu zas tolik není. Podívejte se na to pouze v případě, že toužíte vidět Johna Travoltu v roli retardovaného filmového fanatika. Jinak ruce pryč! ()

• V aplikaci Star Map, kterou Moose použil, aby našel dům Huntera Dunbara, můžeme vidět jména jako Tyler Durden (odkaz na film Klub rváčů, 1996) nebo Jack Torrance (Osvícení, 1980). (MeanWhile)
  • Ve scéně, kdy jede Dunbar (Devon Sawa) se svým synem autem, hraje z rádia písnička od skupiny Limp Bizkit. Jejím frontmanem je Fred Durst, jenž je zároveň režisér filmu. (MeanWhile)