Ondis

Slušné milostné drama, které bohužel vyústilo v tradiční: ten miluje ji, ta miluje jeho, proto ten nesnáší jeho, tak na něho vytáhnu flintu...Mezi 3 a 4* ()

dormouse

Bohužel pro mne zklamání. Jakmile není film odlehčen humorem (Volver, Vše o mé matce, Mluv s ní), spadá do kategorie červené knihovny či argentinské telenovely. ()

Schuldiner

Dějově sice trochu naivní a zkratkovité, ale to se dá víceméně s úspěchem přehlédnout, protože tento film má jiné přednosti. Rozhodně perfektní námět... Milostný propletenec, který se jen tak nevidí. -- 70% -- ()

Piškotka

Skvěle zinscenované drama vztahů mezi muži a ženami, které spojila střelba, nevěra, láska, nenávist. S jejich kartami si nejvíce pohrál Victor a nejen díky svému jménu se stal absolutním vítězem. Byl mladý, přitažlivý, šel si za svým a jeho přáním bylo uspokojit ženu po všech stránkách. Oba jeho rivalové byli v evidentní nevýhodě a své potrestání si zasloužili. Výborný J. Bardem a L. Rabal. ()

dehlie

nejak ma začal ten pedro baviť. výborný príbeh, prekvapivé rozuzlenie, zaujímavé vykreslenie každej z postáv. ľudské osudy sú niekedy vážne nevyspytateľné. ()

Jorge-Z

Poměrně zamotaný a komplikovavý snímek Almódovara, kdy každý skončí s každým. Postava Viktora byla opravdu na ránu, ta jeho nevyrovnanost. ()

fredisek

Úplná řecká tragédie. Je tam všechno - láska, smrt, nenávist. Zatím nejlepší Almodóvar, jakého jsem viděl. Škoda jen, že autorem námětu není on sám. ()

kuckaAFC

Zajímavý snímek, i přes skvělou atmosféru, milostné scény a herecké výkony (Bardem, Neri) nemůžu dát plný počet. Překáží mi zřejmě tradiční Almodóvarova slabina, která je často zmiňována - zápletka jako z laciné telenovely (a v tomto filmu konkrétně mohlo být i více Penélope). 80% ()

EllienPM

Pedro A. umí být tak fenomenálně niterný, osobní, to se jen tak nevidí. Madriďané ve své nejodhalenější obnaženosti lidství. Nadčasový mág, skluz, překvapivost a dokonalá kamera. A moc mě baví kouření při porodu. ()

Rozjimatel

3,5  Spletitý a nepredvídateľný príbeh s množstvom prekvapivých zvratov, ktorého hnacou silou i hlavným motívom je vášeň (napr. všetky zločiny spáchané vo filme sú z vášne). Ako býva u Almodóvara zvykom, vzťahy sú poriadne zapletené (hotový vzťahový Babylón), postavy nie sú čiernobiele, ich charaktery sú nejednoznačné, ťažko čitateľné a výborné zahrané hereckými predstaviteľmi (vyniká výkon Javiera Bardema). Oceňujem aj výborný humor, citlivo dávkovaný, keď v pravom momente dokáže zmierniť nahromadené napätie (geniálna scéna radosti z gólu). ()

bidja

Opět rozehrané postavičky, dobré zápletky,výborné dialogy, skvělý herci, zde se již opakuji. A hlavně Bardem jenž mě oslnil v Než se setmí a pak až letos v Coen story. ()

daduza

Vše, co na Almodóvarovi miluji: vášeň, láska, trochu neobvyklí aktéři příběhu, syté barvy... Vše ve vysoké koncentraci. Jak on tohle jenom dokáže? ()

neneka

Jen upozorňuji, že ve filmu se objeví i maminka Javiera Pilar Bardem... a není divu, celá ta jejich rodinka je plná příbuzných motajících se kolem filmu... ()

Greg25

Jak to Pedro Almodóvar dělá, že se mi vždycky dostane pod kůži se svojí neodolatelnou poetikou? Dokonalá studie vztahů, života i nepravděpodobnosti v jednom s všeobjímající nezaměnitelnou atmosférou, která dýchá každým svým záběrem. 100% ()

RomanHyde

"Ti co nepijí si myslí, že se tím všechno vyřeší" .. zaznělo v tomto filmu. Připíjme si tedy na povedené dílko Almodóvarovo a hezky až do dna. Protože tady se jde opravdu až na dno... a to vášně. Partnerský několikaúhelník, osudové setkání v nepravou dobu na nepravém místě atd... Skvěle výkony od všech zůčastněných milenců - včetně těch zhrzelých. ()

Vesecký

Almodóvar zase trošku jiný, trochu akčnější, ale zároveň i realističtější při výběru postav, neboť on má obvykle rád hrdin(k)y trošku něčím zvláštní. Samozřejmě, podstatnou úlohu hrála předloha. Kupodivu mi nevadili ani vozíčkáři či děti postižené AIDS. Škoda, že Penelope tak brzo umřela... Tento příběh není o milostném trojúhelníku, nýbrž pětiúhelníku, což jej ozvláštňuje. Mladý muž, do té chvíle panic, se setkává s narkomankou Elenou, jeho zážitek jej přivádí do jejího bytu, kde se pohádají s pistolí v ruce, což vidí z ulice dva policajti, kteří se vlastně navzájem nenávidí, protože jeden druhému leze do zelí. Dojde ke střelbě, kdy je David zasažen do míchy, ochrne, až ke konci se dozvíme, že Víctor není střelec a byl nespravedlivě odsouzen. Po návratu z vězení ho milování naučí manželka toho druhého policisty, kterou předtím obšťastňoval David... A tak se všechno zamotává, občas někdo chce umířt nebo někoho jiného zabít, přinejlepším utíkat od partnera - ale je to výborně napsáno, narežírováno, zůstává to přehledné, jasných pět hvězdiček. ()

hemul

Sting raz povedal, že pieseň, ktorá ho do 8 taktov ničím neprekvapí, ho nezaujíma. Ak by to iste platilo pre filmy, tak Na dno vášne by ho určite zaujímal, lebo tých prekvapení a vtipov je tu priehršť (prehrsle). Jedna veľká Shakespearovska peripetia. ()

Tomislav

No nevím, nevím. Myslím, že na takovouhle koncentraci podivínů a všemožných pošahanců v reálném životě nenarazíte. Příběh je to určitě zajímavý a má spád, ale já fakt nikoho takhle divně nenormálního neznám, a přitom ve filmu jsou takoví všichni! ()