Na dno vášně

Affonso Beato

José Salcedo

Scénografie:

Antxón Gómez

Paradoxní: Almodovarovy vášně a sentimentu je tam ze všeho nejméně. Že by autor hledal svůj nový koncept uzavřeného cyklu, který pak uplatnil ve Vše o mé matce a Mluv s ní? Jen ať se tam ten šestákový román vejde celý! A opravdu - bez závěrečných scén by to asi nebylo ono ani nic jiného. To jsou slabší čtyři. Jsou to tři rovné a a půlka za nový koncept.(2.8.2009)

Almodóvar a ja, to bola jasná láska na prvý pohľad. A keď ho máte radi, nemáte byť veľmi čím sklamaní, pretože v každom jeho kúsku dostanete to isté, to čo na ňom tak milujete, ale vždy trochu inak. A tak sa každým ďalším filmom sa do neho zamilovávam viac a viac:-) Carne trémula-príbeh možno klasicky o láske, vášni, nevere ale aj pomste a vražde, toto všetko však namixované do netradičnej podoby, no s klasickým rukopisom pána režiséra. Typická hudba, výnimoční herci, skvelá kamera (musím vypichnúť milostné scény) a to čo mám na ňom najradšej- emócie tak uveriteľné, že som úplne vtiahnutá do deja a filmom žijem. Čo viac si môžem priať? Zrazu je koniec a ja si zasa raz hovorím, že ten chlap naozaj vie čo robí, a robí to veľmi dobre.(27.4.2008)

Vďaka X edícii som si film opäť po rokoch pozrel. Síce nezafungoval úplne rovnako ako pred 10rokmi, tentokrát mi prišiel rýchlo ukončený, akoby som potreboval malilinko viacej času, resp. akcie na to, aby som sa stotožnil s tým, že Elena nakoniec dá prednosť Victorovi. Ale i tak je almódovarsky farebný a popreplietaný tým sposobom, ktorý uveríte len Pedrovi a jeho postavám. A k tomu všetkému neuveriteľne sexy:-)))(9.2.2009)

"Ti co nepijí si myslí, že se tím všechno vyřeší" .. zaznělo v tomto filmu. Připíjme si tedy na povedené dílko Almodóvarovo a hezky až do dna. Protože tady se jde opravdu až na dno... a to vášně. Partnerský několikaúhelník, osudové setkání v nepravou dobu na nepravém místě atd... Skvěle výkony od všech zůčastněných milenců - včetně těch zhrzelých.(16.1.2012)

Spoilery! Kdyby mi někdo ve zkratce popsal děj, tak bych se s ním takřka vsadil, že mě něco takového nedokáže bavit. Sázku bych ovšem prohrál, protože Almodóvar opět prokázal, že je docela šikovný režisér a naservíroval divákům moc hezkou pohádku o tom, kterak se jedno předčasně vyprsknuté dítě prosouložilo v Madridu ke štěstí. Taková vcelku věrná sonda do života madridské spodiny a nelítostnou honbou za uspokojování svých nejnižších pudů a tužeb. Všichni se do svých rolí skvěle položili a ze stran všech zúčastněných na mě snímek působil velice věrně a uvěřitelně. Nechyběl ani humor. Úplně mě položil okamžik, kdy Almodóvar odhalil nejmenší úd ve Vesmíru, jehož hrdým vlastníkem je jakýsi Liberto Rabal a asi o 3 minuty později je divákům naservírovaný vášnivý sex mezi ním a kurvou z povolání. Dokonce natolik vášnivý, že paní nebyla schopná druhý den uspokojit svého invalidního manžela, neboť ji neskutečně pobolívaly její tělesné útroby prošpikované dvoucentimetrovou mačetou. Po celou dobu si snímek držel velice vysoké tempo, hrozně dobře se na něj koukalo a stopáž utíkala nezvykle rychle.(14.7.2018)