Dívka v pavoučí síti

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2018, 111 min

Ne že bych byl fanda Fincherova opusu (jsem fanda skandinávců), ale tímto počinem nabírá jeho film na kvalitě ve vykreslení postav, stylovosti i chytrosti. Dívka v pavoučí síti je dějově nabušená a námětově velkopotenciální, ale Noomi Rapace i Rooney Mara byly zajímavější Lisbeth než Claire Foy, a Sverrir Gudnason se hodí více do Odstínů šedi než do role Mikaela Blomkvista. Především je ale tento technicky dobře zvládnutý thriller spíše akčním, na žánrová klišé a šablonovitě jednorozměrné postavy orientovaný, než na propracovanější psychologii a severskou atmosféru.(17.11.2018)

Nejdřív Ňoouma Rampičová, pak Roomová Můra, a teď Klér Fuj … Jsem zvědav, kolik těch Bydžovských ještě do budoucna najdou, když právě kompletně vybrakovali nejzrůdnější panteon světového hereckého obludária a Milénia se chytil nějaký parazit, mezi nímž a Larssonem je sice literární propast asi jako mezi Rohlíkovou a Zolou, ale to filmování zjevně nezabrání. Ač potištěný hajzlpapír, dokázal z něj ostřílený Štefan Rytíř setřít to nejméně hnědé a zpotvořit vcelku snesitelný scénář, který má atmosférou rozhodně blíž ke švédským originálům, než k dementnímu a zblitečnému Finčrovu hranému dabingu. A tak dostáváme další trampoty obskurně odporné babochlapské lesby, nyní v dětství citlivě píchané romantickým tatínkem, od níž by se nenechaly vylízat snad ani vyhnisané cigošky v krymu, která během pěti vteřin v pohodě hakne i Pentagon, a to z hloupé Nokie 3310 bez modemu, a jež by díky svému militantnímu feminismu a potlačovanému PMS v pohodě rozkope držky i celé kohortě po zuby ozbrojených vysteroidovaných speciálních jednotkářu, protože ti při pohledu na ni radši panicky zavírají oči, aby jim její krása nevypálila sítnice. Ale jebat, bylo to jinak celkem popiči. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „Ač s despektem ke kvocientně limitovaným presumpcím ležérní matrice, zcela neodpovídajícím intelektuálním postulátům percepčně rigidního diváka, šlo o naračně fluentní a kulantně agilní disport, konsternující jen marginálně“.(3.2.2019)

Kdybych neměl slabost pro Lisbeth Salander a Claire Foy (a ostudně nevyužitou Vicky Krieps), hodnotím přísněji. Nevadí mi, že tvůrci Lisbeth definitivně proměnili v komiksovou superhrdinku, která si rány ošetřuje vteřinovým lepidlem, na povzbuzení šňupe rozdrcené tabletky amfetaminu, dokáže se přemísťovat z místa na místo bleskovou rychlostí a k nahackování NSA potřebuje míň času, než kolik běžnému smrtelníkovi zabere uvaření kafe (k tomu směřovala už Larssonova trilogie). Problém je, jak fušersky této proměně uzpůsobili zápletku podstatně vrstevnatější, více perspektiv zohledňující (a střídající) předlohy a způsob vyprávění. Události jsou na sebe napojovány strašně ledabyle a repetitivně, podle stále stejného vzorce (někdo se někoho pokusí unést/zabít, dotyčný je dopaden/unikne a znovu dokola). Postavy se přes náznaky psychologizace (Lisbethino trauma kvůli sestřině zradě) chovají jako v tuctovém akčním filmu a jejich hloupá rozhodnutí pro ně příliš často nejsou fatální jen díky šťastným náhodám a magicky bezchybnému načasování. Vizuální styl, vycházející ze scandi noiru a punkové a S/M estetiky, jen kopíruje Finchera a Alvarez mnohem víc než pomalých odhalujících záběrů (jako je ten první po „bondovských“ úvodních titulcích), které vyvolávají neklid a nepříjemné pocity, využívá rychlého nepřehledného střihu, který veškerou atmosféru pohřbívá. Nejvíc „doma“ je režisér zjevně během scén s prvky body hororu, které jediné nejsou stejně bolestivě generické a zaměnitelné jako zbytek. Claire Foy v roli Lisbeth Salander rád uvidím znovu, ale ne ve filmu, který ze všeho nejvíc připomíná feministickou odpověď na Zastav a nepřežiješ. 55%(5.11.2018)

Musím amíky pochválit, jak dokázaly film natočit v severským stylu, bavil mě, měl dynamiku, porci tajemství, překvapení, napětí, akci. Jediný co se nepovedlo je casting Claire je dobrá herečka, ale na postavu Lis se vůbec nehodí, taková Noomi to byla volba snů a ještě hůř dopadl Sverrir Gudnason , to fakt ne, chlapec bez charasmatu a hraje Mikaela Blomkvista, ach bože.(3.2.2019)

Blbučké a deravé, ale aspoň to odsýpalo, je tam dosť vydarenej akcie a Claire Foy je v úlohe Lisbeth výborná.(6.3.2019)

Rozpočet $43miliónovTržby USA $14,841,338Tržby Celosvetovo $35,164,312Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,154,034Tržby za predaj DVD v USA $483,517║ Ak sa nemýlim tak už 4.diel do tejto série, ktorý dosť v kinách prepadol ale na moje prekvapenie to celkom malo dobrú šťavu. Je tu pár takých scén na hrane, či príde aj tá nejaká naivita ale ináč to dobre sype. Mrazivý dravý thriller s výbornou kamerou, razantnou akciou. Claire Foy tu vládne a ťahá to, občas je z nej Robocop ale dobre môže byť, spokojnosť. /70%/(17.3.2019)

Lisbeth Salander se vrací a má za úkol ukrást NSA program, který chce jeho tvůrce zpátky. Bohužel o něj mají zájem i členové nebezpečného gangu, kteří Lisbeth znají lépe, než si vůbec dovedla představit. Dívka v pavoučí síti je o dost méně ambiciózní než americká verze Mužů, kteří nenávidí ženy a spokojí se s tím, že chce být zábavným a moderním špionážním thrillerem s překvapivě velkým množstvím dobré akce. Je to trošku pitomější než Fincherova verze, ale nudné ani v nejmenším, jen prostě jiné. Ty dvě hodiny mi ale v kině uběhly docela příjemně.(7.11.2018)

„MÁM TADY KLIENTA, KTERÝ ŽÁDÁ NEMOŽNÉ. ZAJÍMÁ TĚ TO?...“ /// Že prej jako když je tohle pokračování Milénia, který už nepsal Larsson, tak je jedno, že tam nebude hrát Noomi Rapace. A Blomkvista prej ať si taky zahraje kdokoliv. Prostě nějaký větší ambice jsou pohřbený už na začátku. Mám s tím problém, protože brát to jako samostatnej film mně dlouho nejde. Teda jde... ale prostě ... nejde. Ne, že by Claire Foy drak na zádech neslušel... ale ... prostě síla zvyku. Ale natočený to není špatně! Škoda, že ze mě nedostali na konci víc emocí, protože to je v podstatě rodinný drama. Ale i za to si můžou sami, páč pořád koukat na jinej ksicht... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2015 napsal David Lagercrantz, neznám. 2.) Potřebuju někoho mučit a po ruce mám jen vysavač. (Nechat ho uvysávat k smrti?... dobrej tip...) 3.) Thx za titule ,,Parzival a 7Point“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(2.2.2019)

„Pošlite ho naspäť do Disneylandu.“ Pre mňa jeden z najlepších trilerov roka. Lisbeth Salander je skvelá postava. Prial by som jej sériu takú početnú, ako má Bond. Nanešťastie každý nový diel vinou nie príliš uspokojivých tržieb toho predchádzajúceho bojuje o život a tak trvá ROKY, kým sa ho dočkáme. Claire Foy je perfektná Lisbeth, ale to nie je žiadne prekvapenie, nakoľko zatiaľ každá z herečiek, ktorá mala tú česť stvárniť túto psychologicky vynikajúco spracovanú postavu, bola v danej úlohe geniálna. Snáď len ten účes mohla mať bizarnejší, k tej postave sa to hodí. Tak ale čo už, snáď nabudúce. Radosť pozerať je aj na zvyšok kastingu, ktorý je mimoriadne silný a kvalitný („ukradnutý“ Lakeith Stanfield bol ostatne meganezabudnuteľný už v horore Uteč a sériový vrah Ed Kamper herca Camerona Brittona patril k tomu najlepšiemu v Mindhunter). Akčné scény sú vynikajúce a príbeh sa síce tvári komplikovane, ale v skutočnosti je príjemne a sympaticky priamočiary; ľahko sa budete orientovať ako v ňom, tak v postavách a vzťahoch medzi nimi. K tomu studená atmosféra, mrazivé scény („nos“ a „sťahovadlo“ vás ešte dlho budú strašiť v nočných morách) a samozrejme je tu aj snajper, pretože v dobrom filme predsa nesmie chýbať snajper. A tento tu je zvlášť vypečený. Troška v rozpakoch som bol snáď len z pár logických blbostí (Lisbeth mala natočenú masovú vraždu a napriek tomu polícia obvinila osobu, ktorá tam vtedy ani nebola) a „súrodeneckej“ linky, ktorá tak troška šumí do prázdna (napriek nevďačnosti svojej postavy to Sylvia Hoeks celkom dôstojne ustála myslím si) a je jej venovaný dosť malý priestor (ale možno je to tak lepšie, v tej miniatúrnosti je to dosť silné). Fede Alvarez (Evil Dead, Muž v temnote) je ďábelský režisér aj za bežných okolností a teraz navyše dostal k dispozícii producenta menom David Fincher.(1.2.2019)

Fede Alvarez režisér remaku Evil Dead a thrilleru Don´t Breath si vyzkoušel akční polohu známé knižní předlohy a byl bych sice štastňější, kdyby se držel hororu, ale špionážním akčním thrillerům ostudu však nedělá. Claire Foy jako Lisbeth Salander mi sedla a v akci je nečekaně šikovná, příběhově film až tak nepřekvapí byť pár dějových zvratů se zde najde, ale žádný vyloženě nevezme dech a samotná akce je velmi podařená, především originální sniper finále obohacené prvky, které jsem tuším doposuď neviděl. Potěší i kontaktní souboje. Není to tak dobré jako Švédská trilogie či Fincherova verze, flm v kině však neurazil a kdo má chuť na špionážní akční jednohubku zklamaný by být vyloženě neměl. Vizuálně i režijně zvládnuto na jedničku. 70%(7.12.2018)

Lesbický Temný rytíř na Ducati, sluha Alfréd Blomkvist, Robin z NSA a Lucius Fox obmotaný kabely. Proti nim Poison Ivan a…jedna příběhová berle z materiálu zvaného osudovost. Přenesení Lisbeth Salander do téměř komiksového světa je volbou, která rezignovala na vrstevnatost a narušování šablon a popularitu mezi fandy série určitě nezíská. Na druhou stranu, jsou tu Alvarezovy tvůrčí schopnosti, které jí zajistí, že neskončí nějakým diváckým opovržením a dokáže jednorázově pobavit. Ať tak, či onak, vzhledem k tržbám se dá předpokládat, že tetovaná dívka bude mít od všemožných členovců na čas pokoj..(6.2.2019)

• NinadeL

Je Lisbeth Salanderová nejzajímavější evropskou hrdinkou poslední dekády? Možná je a možná není. Nicméně sledovat tolik let všechny pokusy o adaptace jejích příběhů, to je docela utrpení. Noomi Rapace měla k dispozici trilogii i seriál, Rooney Mara bohužel jen americký remake prvního dílu a teď tu se čtvrtým (!) dílem přichází Claire Foy. Skutečnost, že Hollywood nemá dvojku a trojku je docela legrační. Mě osobně ještě víc baví, že v době Noomi Rapace byla Claire Foy známá jen jako Dickensova Amy Dorritová, což opravdu nevytváří nijak konzistentní práci s kariérou. Co bude příště? Bude nějaké příště? A bude v pátém dílu hrát opět nějaká jiná herečka, která dnes teprve vytváří klasiku v seriálu na BBC? Bylo by to kouzelné, protože takhle už dávno stejně nevěřím na ty plusy, které Milénium mohlo nabídnout. A přitom potenciál té látky je tak velký.(31.3.2019)

Pár lidí nad dalším kusem téhle série ohrnovalo nos a nad výsledkem nadávalo, za mě Fede Alvarez a jeho tým nějaké ty emoce vyvolal a nějakou reakci vymlátil. Ale vesměs se přikláním k oněm kritickým hlasům. Severské trio podle bestselleru Stiega Larssona i Fincherova verze byly stylové, inteligentní a napínavé, navíc s propracovanou psychologií postav a skvostnou severskou atmosférou. To všechno mi tady chybělo. Po zesnulém Larssonovi napsal čtvrtý díl Milénia David Lagercrantz: úkol naší uzavřené hackerky je zase zatraceně těžký. Když se vrátíme k Fincherovi, kriminální zápletka nebyla tím nejdůležitějším, co se odehrávalo na plátně. Byly to postavy. Samozřejmě rafinovaně dávkoval informace a nechával diváka v nejistotě, ale s hlavními postavami pracoval znamenitě. Což Alvarez prakticky neumí. Lisbeth nedokázal zlidštit, jakémukoliv nebezpečí je nadmíru odolná. A stejně jako zbytek postav se jen přesouvá z bodu A do bodu B a namísto ostatních má až superhrdinské schopnosti. Problém u mě osobně byl tedy asi nejvíc v tom, že v jednu chvíli někdo naši hrdinku dusí, o pár minut později už vymýšlí, jak někoho hackersky obejít, napálit, oklamat, že i Einstein by se krčil někde v koutě. Přesně ví, co udělat, zdatná je snad ve všech oblastech. A to zdaleka nemluvím pouze o tom, že umí airbagy v autě aktivovat na dálku přes mobil. Akci naopak Alvarez zvládá, jen se vytratilo ono drásavé napětí. Každopádně neříkám, že bych se příště zase nepodíval. Mimochodem ale kasovní propadák, takže možná ani žádné příště nebude.(20.1.2019)

Je škoda, že se skandinávským kriminálkám moc nedaří, po Sněhulákovi přišel loni další box office fail a já bych si tu “trojku” (ano počítám Finchera) rád dal. Mimoto, že miluju Claire Foy přišly i nějaké nudnější pasáže, ovšem za tu závěrečnou přestřelku s obrovskou odstřelovačkou, co trhá lidi, musím tu čtvrtou hvězdu přidat. Alvarez je borec a doufám, že mu jeden propadák nezavře dveře. Spíš by se u Soňáků mělo vzpamatovat marketingové oddělení.(23.1.2019)

• Davies182

Sem nevěděl, že se dá natočit unavená generická bondovka s ženskou v hlavní roli... chjo.(3.2.2019)

Film ve skutečnosti vůbec netuší kam by se měl žánrově zařadit. Claire Foy hraje Lisbeth zase trošku jinak a zbylé herce jsem vlastně ani neznal. Není to surové, odvážné ani napínavé jako jednička (2x) nebo dvojka, ale přesto jsem se nenudil. Jestli se ještě někdy v budoucnu se sérií Milénium setkáme, toť otázka. PS: Dovednosti, kterými disponuje Lisbeth a hlavně načasování jejich akcí je často až neuvěřitelně přesné a to na sekundy prosím pěkně. 55%(28.2.2019)

Přijde mi to už tuctové a pořád se opakující.. Ústřední dvojice dle mého již neobstojí!(18.3.2019)

Muži, ktorí nenávidia ženy s Danielom Craigom a od Davida Finchera mal bavil podstate viac, ale aj toto sa dalo pozrieť. Nemá to takú vymakanú atmosféru, ale Claire Foy rola sedí a núdza o zaujímavejšie scény tiež nieje. 70% - 3*(20.3.2019)

Frans Balder (Stephen Merchant) pracuje pro NSA (National Security Agency) a je tvůrcem programu Firefall, který považuje za příliš nebezpečný a proto najme Lisbeth Salander (Claire Foy), aby ho ukradla... Příběh svižně ubíhá, nenudí a nová představitelka Lisbeth Salander si nevede vůbec špatně.(1.3.2019)

(75%) Viděno v kině. Filmová adaptace knižní severské série Milénium pokračuje. Abych to zestručnil, tak je to velice svižný a zábavný film s rychlým tempem, že se divák ani snad nezačne nudit. Především je třeba mít přečtené knížky a shlédnuté filmy. Původní švédská trilogie je rozhodně nejlepší a první příběh Milénia, které zremakoval D.Fincher se také celkem povedl. Tohoto pokračování jsem se docela bál. Už i příběh při čtení knížky (již 4.díl) byl o dost slabší. No, celkově mě tento snímek dost bavil. Jen se v tom už nesmí hledat úplná podobnost a duch této severské série. Je to víc akčnější, američtější a to pravé kouzlo se už bohužel vytratilo. Ale největšími 2 klady jsou postava Lisbeth Salanderové (sice je zde z ní ještě větší superhrdinka), ale ta herečka to perfektně ztvárnila. Druhým kladem je skvělá režie F.Alvareze. Dodal tomu skvělou atmosférou spojenou se solidním soundtrackem. Takže tyhle 2 klady dokázali dost zastínit poměrně větší množství nedostatků. Třeba postava M.Blomkvista zde byla strašně odfláklá. Ten herec působil sice jako sympaťák, ale nedokázal to sehrát. I příběhově ta jeho novinářská zapálenost byla pryč. Stejně jako děj, který byl takový moc bez nápadu. Souboje a akce – to vše bylo ale velmi zručně natočeno. A finále bylo docela urychlené a pro hrdiny moc snadné. Ale když se nad tím střízlivě zamyslím, tak po dalším shlédnutí, to už tolik hrotit nebudu. Čekal jsem to horší a naštěstí jsem dostal další solidní filmový přírůstek do téhle série. Snad se ještě dočkáme nějakého pokračování nebo klidně i nějaké další nové verze.(21.11.2018)

Tam, kde Fincher upútaval úžasne temnou atmosférou a postupný odkrývaním tajomstiev, Alvaréz sa pohybuje skôr v žánri špionážneho thrilleru. A občas poriadne béčkového. Podobný McGuffin sa v súčasnosti môže prepiecť akurát nadsadeným dobrodružstvám Ethana Hunta. V tejto látke pôsobí nepatrične podobne ako zázračné hackovanie, špeciálne ostreľovacie zariadenia, telenovelové zvraty alebo hláškujúci hackeri. Ale ako zábavná blbosť to celkom funguje. Fede Alvaréz je veľmi snaživý remeselník , točiaci s veľkou chuťou. Podobne ako pri jeho predchádzajúcich počinoch sa dočkáme množstva skvelých momentov. Uruguayský rodák vie, aké silné zbrane má v podobe efektnej kamery, snaživého strihu alebo kreatívneho využívania zvuku. A nebojí sa ich využiť. 6/10(13.11.2018)

Ten příběh dost vykuchali a překroutili. Těšil jsem se na Claire Foy, ale zatímco Rooney Mara i Noomi Rapace na roli Lisbeth skvěle pasovaly, Claire se na ni tolik nehodí, působí moc hodným dojmem, herecky ploše. Představitel Mikaela je moc mladej, nemá pořádný charisma a jeho postava je ve filmu totálně nevýrazná.(22.1.2019)

I napotřetí je pavoučí síť upředena z pevného vlákna. A dravý pavouk znovu kouše do hackerských kejklí, kybernetických útoků, vládní korupce a geniálních programátorských kódů od ještě geniálnějšího programátora, co má milovaného potomka. Něco málo se ubralo na ohyzdnosti pověstné Lisbeth Salanderové, stále byste ji ještě na rande asi nepozvali, ovšem už to není vyložené strašidlo. Claire Foy vzorně přebrala štafetu po dávnějších běžkyních Noomi Rapace a Rooney Mara a předvedla zkušený výkon harcovnice, kterou hned tak něco neudolá. Ve Švédsku se stále mluví plynnou angličtinou, odbourala se však temná zákoutí psychologických pochodů, kterými vládl ve své verzi z roku 2011 David Fincher, na něj už narazíme pouze v sekci producentů. Žurnalista Michael Blomqwist už je ztvárněn Švédem Sverrirem Gudnasonem oproti Danielu Craigovi z předminule, tato slavná postava už je však tentokrát odsunuta na samý okraj zájmu. Vše tedy táhnou už jiní příchozí a mnohem lepší - dojde na sestrovražedný souboj, nájemné zabijáky, vyloženě úchylných scén je pomálu, latex se však o slovo i tak přihlásí, v psychologii postav se nové pojetí nijak nebrodí, dvě hodiny jsou zdatně rozvrženy a vyplněny. Vznikl tedy příslušně napínavě a akčně orientovaný celek. Fede Alvarez svoji verzi pojal coby vysokoktanový thriller se skvěle proporční akční složkou, což se celé vyjímá v technicky a vizuálně fešném a bezvadném balení. I napotřetí jsem se nechal agresivním pavoukem příjemně pokousat. 10/10(12.3.2019)

Popravdě to vypadá, jako by to točili seveřané. Klasická sněžná nádhera, která se vyskutuje kolem Stockholmu a i uvnitř něj má ohromnou atmosféru. Příběh je napínavý tak, že vás to drží ve střehu a jste zvědaví, co přijde dál. Hlavní hrdinka je skvělá a oblíbíte si jí asi hned, stejně jako všechny postavy. Až se divím, že mi nikdo nevadil. Za mě vážně skvělé.(21.1.2019)

Výborná Claire Foy a zručná režie (až na zcela nepřehlednou bitku v plynových maskách) jsou hlavními klady jinak průměrného filmu. Ze zapomenutelné knižní předlohy byl totálním okleštěním spíchnut scénář, který je velmi hloupoučký a místy ani moc nedává smysl. Z příběhu v podstatě zmizela i stěžejní druhá hlavní postava, jejíž přítomnost ve filmu je z hlediska děje úplně zbytečná a možná je to dobře, protože představitel Blomkvista vážně není dobře vybraný, stejně jako ostatní herci (s jedinou výjimkou toho dětského). Naštěstí to všechno rychle odsýpá, takže člověk nemá moc prostoru, aby se nad tím přemýšlel. To až cestu domů vám dojde, jakou koninu plnou komických pokusů o švédský přízvuk jste to viděli. Hlavně jsem úplně nepochopil, pro koho byl film určen. Pro milovníky knih se od nich moc odkláněl a nenavazoval na předchozí díly, pro lidi, co je neznají, se příliš mnoho zmiňoval děj dvou předchozích dílů, které ale v angličtině nikdo nezfilmoval. Vzhledem k tomu, že z těch dvou Lagercrantzových knih byla tahle tou lepší, tak nevím, zda chci, aby série ještě dál pokračovala.(8.11.2018)

Rezignácia na niečo hlbšie, čo zdobí severské thrillery, je očividný, všetko je podriadené akcii, a to ma príliš neoslovilo, hoci sa na to dobre dívalo. Pritom je začiatok ako vyšitý. Tento príbeh Lisbeth Saladerovej zostal len v priemerných vodách.(1.2.2019)

Přepracování kultovní švédské klasiky, nejde tentokrát ve stopách temného thrilleru, jako tomu bylo v remaku od Finchera, ale tvůrci film pojali jako takovou ženskou verzi Jasona Bournea a výsledkem je řemeslně slušný, ale jinak docela nevýrazný thriller. Tempo je naštěstí natolik svižné, že film nestihne nudit.(10.6.2019)

Ve finále mnohem lepší, než bych podle ukázek čekal. Zdařilá, akční jízda, která sice na původní Milénium kvalitativně nemá, ale zato nabízí celkem slušnou, filmovou porci , která si jde přesně za svým cílem a to udržet napětí a diváckou pozornost až úplně do konce. A jo, daří se to i přes poněkud toporného Sverrira a fakt, že Claire je přesvědčivá, jako královna, ale na tyhle akční role se zas až tak moc nehodí. Ale to je jen můj, naprosto subjektivní a zanedbatelný dojem.(13.2.2019)

Tak mne takýto typ filmu presne vyhovuje na sychravé jesenné večery v neďalekom kine. Ani od toho neočakávam nejaké extra námety na premýšľanie, i keď tam vocpané sú, proste mi stačila super atmosféra a hlavná hrdinka. Lisbeth nás pozýva na turistickú prehliadku Štokholmu a okolia a popravde to je dôvod, prečo je dojem z filmu nakoniec kladný. A samozrejme aj Claire Foy, ktorá podľa mňa obzvlášť nezaostáva za oboma predchádzajúcimi Lízinkami. Dievča by sa podľa mňa malo dať dokopy s Elliotom, alebo skôr jeho druhým ja, pánom Robotom, možno by oboch prešli mindráky. Jej nové fyzické aj mentálne superschopnosti ma neiritovali, ale iritovalo, že sa hrá o osud celého sveta ako za studenej vojny a človek čaká, že zrazu zavolá Ethan Hunt a Lisbeth povie, že v Štokholme je Jason Bourne, tak by mala teda zavolať Elliotovi a nejak mu spoločne heknúť komp ešte predtým, ako za ním príde Jack Ryan. Feministická- revenge linka sa mi páčila, len ona vážne, ale vážne nešla dokopy s tým okolo.(10.11.2018)

Ano, jak už tu bylo napsáno...je to akčnější a špiónštější a superwomanštější. Slabší 4 hvězdy. (viděl jsem: 1x)(4.4.2019)

Dívka co si hraje s ohněm, a kope do vosích hnízd a muži ji za to nenávidí, se vrací, aby vyřešila rodinné spory. Tenhle díl, popisuje co Lisbeth Salander celé ty roky pohání kupředu, co z ní udělalo tím čím je, sice nešokuje jako Švédské verze, ale aspoň ze sebe nedělá něco čím neni, jako Fincherova verze. Bál sem, aby tenhle film, nebyl jedním z těch, které chtělo natočit hlavně studio a režisér to celé chtěl jinak a nakonec na něho studio kleklo a režisér z toho vyvázl jenom, jenom s třímilionovou pokutou. A překvápko, neni to takový film, na Alvarezovi je vidět, že s každým dalším filmem se zlepšuje a to jak režisérsky, tak i scénáristicky, je to natočené zkušeně a přitom si režisér neodpustí několik hororových po mrknutí, to aby se nezapomnělo, s jakým žánrem původně začínal. Hlavní silou, tohohle filmu je Claire Foy, která v roli Lisbeth, má správné kouzlo a pak ta atmosféra, která se dostane pod kůži. A hlavní hrdinka, určitě neni žádná superhrdinka, co padouchy přemůže a odejde z boje jako vítěz, naopak tady musí spolupracovat a hledá pomoc u druhých, to u takové postavy, jakou Lisbeth je značně nezvyklé. Akční scény, sou výborně natočený a Alvarezovi jdou bitky na jedničku, nemluvě o dvou honičkách, které sou dobře našlapané.Ale k těm bitkám, je to Hand to Hand Combat a obě dvě bitky, sou syrové, kontaktní a hlavně sou v malých prostorách, ale kameraman vše dobře snímá a střih je minimální, je to úplně něco jiného než u Mile 22. Finále se sice nenese v akčním duchu, ale pocit zadostiučinění, tam je. U tohohle filmu sem měl mírné obavy, jak mi sedne to béčkovější pojetí, o to větším překvapením, je, že mi to sedne a že se mi to líbí, tak jako Švédské verze.(12.11.2018)

• BoPo

Lisbeth Salander sa tretí raz narodila. Noomi Rapace, Rooney Mara a teraz Claire Foy. Bohužiaľ v tomto prípade absentuje väčšina toho, prečo sa zaradila medzi najzaujímavejšie ženské postavy. Zostala len akási základná kostra, ktorú rozpohybovali akčnosťou (tieto scény by sa nestratili ani vo svete Jasona Bournea). Síce je väčšia akčná hrdinka, ale pritom pôsobí menej drsne, než jej predchodkyne. Príbeh si ide svojou cestou a len sa opiera o udalosti predchádzajúcich filmov. Scenáristi sa nevyhli občasným do očí bijúcim logikodierovačkám. Najzaujímavejšie je to, že keď si odmyslíte salanderovskú príslušnosť, tak dostanete film, ktorý dokáže dodať falošný dojem trojhviezdičkovej štýlovosti. Ja však jednu * jednoducho musím odrezať, pretože z niečoho naozaj kvalitného urobili tuctovku s cool nádychom.(8.3.2019)

No nečekaně dobrá jízda, teda až nato že pokažde když má být drsná žena musí vypadat jak nestvůra to bylo na filmu nejhorší chlap v ženském provedení. Jinak akce a příběh super musím chválit.(4.4.2019)

"Kdo kurva jsi ??" - "Tvoje fanynka !!" ;) Já jsem zase fanoušek Fedeho Alvareze, ačkoli jeho Bond je traumatizovaná švédská lesba..;) Zkrátka Fede měl podobně jako Wan zůstat u svého hororového kopýtka..(10.11.2018)

Neznám knižní předlohu, a neviděla jsem ani předchozí filmy. V kině jsem se na tomhle filmu ocitla tak nějak náhodou. Napínavé a záživné, zajímavé postavy a jednoduchá zápletka. Žádný zázrak, ale bavilo mě to. 3*(24.11.2018)

Jako akční thriller je to dejme tomu obstojné, ale s trilogií Millennium to nemá prakticky nic společného krom jmen hlavních postav. Zbyl je typický americký přepálený akční film - obstojně natočený a zahraný.(23.2.2019)

"The Girl In The Spider's Web" je nakoniec celkom okey. Nemyslím si, že je film nejako super zaujímavý a rozhodne sú tu určité problémy, ktoré si treba povedať. Ale najprv pozitíva filmu. Osobne môžem povedať, že chalan, čo hrá Augusta je dobrý a aj celkom sympatický. Vizuálne je tam dosť veľa snehu, čo je super vidieť a celkovo platí, že sa na film pozerá celkom dobre. No poviem úprimne, že nie je tu inak dokopy nič také, čo by som nejako výrazne ocenil. Lisbeth je okey. Mikel je podľa mňa tiež okey. Príbeh je tiež okey. Film dokopy ničím výrazne nevyniká a ťažko sa mi na ňom hľadá niečo, čo by som ohodnotil ako výrazne super. Skôr tápa v okey vodách, kde všetko je dostatočne dobré na to, aby to človeka neotravovalo, ale nemá to nič výrazne silné, čo by tomu dodalo nejaký drive. Čo je pre mňa ale skutočný problém filmu tak to je Sylvia Hoeks. Príde mi ako kríženec bielej čarodejnice z Narnie a Red Queen. Jej monológy ma nebavia, je nesktuočne nudná a nič filmu dokopy nedáva. Všetko s jej postavou je pre mňa bieda. Ani raz som si ju nedokázal užiť. Plus dôvody jej akcií sú pre mňa slabo vysvetlené a nič som z toho moc nepochopil. Neviem či môžem film odporúčať. Osobne v ňom nevidím nič výrazne zaujímavé. Asi by som skôr odporúčal, aby ste počkali, kým bude dostupný v inom formáte. Do kina sa to neoplatí. Hodnotenie: C+(9.11.2018)

Se snímkem The Girl in the Spider's Web jsem měl téměř od začátku jeden velký problém. A to ten, že jsem se neubránil srovnání se špičkovým dílem Davida Finchera z roku 2011 "The Girl with the Dragon Tattoo". Oproti tomuto dílu totiž snímek velmi značně ztrácí dech, což je citelné zejména v oblasti předvídatelného scénáře a režie, která celou filmovou kompozici činí pouze nepochopitelně klipovitou a nesourodou. Pomyslným hřebíčkem do rakve tohoto díla jsou jeho hlavní představitelé, kteří se do oněch rolí vůbec, ale vůbec nehodí. Ve finále tedy dostaneme pouze "high-tech" plochý thriller, který poutavou severskou atmosféru zcela vypouští a jede v zavedených a bolestně předvídatelných filmových standardech. Škoda. „Are you not Lisbeth Salander, the righter of wrongs? The Girl with the Dragon Tattoo? The girl who hurts men who hurt women? All those lucky ladies. Do you remember that morning? For sixteen years I've been watching you. Why did you help everyone but me, sister?“(25.1.2019)

Ploché a zábavné. Rutinní střídání tísnivé a syrové atmosféry a bílého sněhu. Dramatická stavba Bodovek. Nositelem humoru je chlapec jímž je také divák lacině citově vydírán. Klasické nelogičnosti akčního žánru - proč zavolají policii tak pozdě? Finále je viditelně nastavované.(8.2.2019)

Třetí verze filmového Milénia jako slušná kriminálka docela funguje i bez předchozí znalosti, avšak tam kde řemeslná stránka a Claire Foy v hlavní roli tuhle kapitolu zachraňují, filmu podráží nohy dějová linka a její ne vždy zrovna šikovná realizace, která ne zřídkakdy působí až přehnaně vykonstruovaně a uměle. Pokud od tohoto filmu nečekáte velké věci ale jen v rámci možností slušnou kriminálku v severském duchu, pak směle do toho. Nic víc toho ale v sobě Dívka v pavoučí síti neskrývá.(12.11.2018)

Zajímavý film, který nakonec nedopadl vůbec špatně, i přes mé nízké očekávání. Ve výsledku je to sice jen Finchera v mnoha směrech kopírující již třetí verze Milénia s knihou pramálo společného, ale přesto to funguje. A to zejména díky Claire Foy, která to zahrála perfektně, a zajímavě a přehledně natočené akci (když pomineme absolutní závěr)a také díky hudbě, která tolik nestrhává pozornost, ale prostě padne. Ano, lze namítnout, že Blomkvist je zde příliš mladým a že Vicky Kreps dostala po hříchu tak málo prostoru a že (opět) z knihy nezůstalo téměř nic, ale prostě jsem se nenudil a film užil, Ikdyž lepší to mohlo být rozhodně....60%.(16.11.2018)

Kyberpunkově vystajlovaná Lisbeth Salander v podání sympatické Claire Foy si tentokrát na nic nehraje a vcelku s klidem kašle na hlubší postihnutí hlavních charakterů či pečlivé a oduševnělé zkoumání vlastních neuróz, přičemž místo toho nám spolu s tvůrci servíruje solidní akcí napěchovaný a nadmíru zábavný špionážní thriller. Alvarez sice nenatočil tak ambiciózní snímek jako Fincher, ale určitě svižnější, dynamičtější a dost možná i zábavnější. Spokojenost. 7/10!(30.1.2019)

• MartinezZ

Obrovské zklamání. Obrovské proto, že jsem prostě nečekal vůbec nic moc extra, ale tohle? Skandinávská (trojdílná) Lisbeth stále nemá konkurenci, Rooney ji nezastínila, znovu: ale tohle? Naprosto generická nudná moderně akční Ethan-Bondovsky high-tech hračičkovská blbost nehodná 110 minut. Claire má na kontě několik vážně skvělých rolí, ale sem mi nezapadala. O postavě Blomkvista se snad ani nebudu zmiňovat, tady casting selhal naprosto. Celý tenhle nesmysl neměl s předchozími příběhy vůbec nic společného, jen jména pár postav. Žasnu, tohle bylo něco, co mělo jít rovnou na VOD.(2.3.2019)

Propánajána, který prase psalo ten scénář? Neskutečně infantilní dialogy, bizarní vývoj scén a nesmyslné chování prakticky všech a všude. Od samotné zápletky, kdy z nějakého ("myslel jsem, že jí můžu věřit" ) důvodu osloví jakýsi programátor protagonistku, aby ukradla NSA program na odpalování raket, což ona přijme (?), přes sekvence typu Lisbeth není schopná vymyslet jiný způsob setkání s Blomkvistem, který by třeba nezastavil výtahy ve dvou barákách až po dialogy typu "Dej mi její číslo!" "Nikdy ti ho nedám!" "Víš, že určitě spí i s jinejma holkama?" "Děvka. Tumáš číslo." Facepalm téměř každou scénu z nějakého důvodu sice tvoří zábavu tak nějak sám o sobě, ale pokud dávám za něco nadprůměrné hodnocení, tak je to zase kvůli důkazu, že Alvarez se stále drží na špici žánrových režisérů. Akční scény a hlavně kamera jsou naprostá špica a u některých scén (klouzající kamera následující pád z okna Lisbeth s Mikaelem, auto vs. les či jednozáběrovka z centrály NSA) se mi občas tajil dech. A o tom tyhle filmy mají být především.(8.2.2019)

Původní knižní trilogii Milénium od Stiegga Larssona mám načtenou a také nedávno naposlechnutou ve formě audioknihy, s filmovými adaptacemi je to ale trochu složitější. Na férovku řeknu, že jsem švédskou filmovou trilogii Milenium- Muži, kteří nenávidí ženy, Divka, která si hrála s ohněm, Divka, která kopla do vosího hnízda- s Noomi Rapace a Michaelem Nyqvistem v hlavních rolích Lizbeth Solanderové respektive Mikaela Blomkvista neviděl a viděl jsem pouze americký remake prvního dílu z trilogie, kde režíroval boží David Fincher a Rapace a Nyqvista vystřídali Rooney Mara a Daniel Craig. Americký remake mám hodně rád ale při rozpočtu 90 milionů dolarů si došel pro pouhých 232 mega. V Sony se nyní rozhodli udělat zásadní krok - Zahodili Finchera, Maru a Craiga, začali dělat, že další dva díly původní trilogie Milénium neexistují a místo toho se rozhodli pro napůl reboot/napůl sequel. Larsson totiž v roce 2004 zemřel a na jeho práci v roce 2015 navázal David Lagercrantz s novelou Dívka v pavoučí síti. Tady se pak hraje na to,že se navazuje přímo na Muži, kteří nenávidí ženy s tim,že Maru nahradila Claire Foy a Craiga Sverrir Gudgason. Finchera poté na režijní sešli vystřídal Fede Alvarez a já znejistil- Alvarez má rozhodně talent a umí si hrát s vizualem, jeho filmy ale nějak nedrží pobromadě. Dívka v pavoučí síti není špatný film. Není nudný film. Má svůj styl a není jen lacinou kopírkou Fincherova předchozího filmu. Má slušné herce, na druhou stranu jsem ale asi přece jen čekal o něco víc. Foy je jako nová Liz Solanderová výborná, zvládá nejenom akci ale i scény, které sází na to aby předvedli, jak je Lizbeth rozervaný člověk, který si hodním prošel. Na druhou stranu je možná problém, že už Lizbeth známe líp a výkon Rooney Mara (a hádám i Noomi Rapace) působí náročněji a lépe zvládnutě. Z Mikaela Blomkvista se jinak stala celkem vedlejší a nevýrazná postava, ale Gudgasson je alespoň sympaťák. Dívka v pavoučí síti je opravdu jiná věc než Muži, kteří nenávidí ženy a spíše než na psychiku a vývoj postav se soustředí na akci a jakákoliv psychologie postav je rychle smetena ze stolu. Alespoň ty akční scény funguji. Alvarez alespoň akční scény zvládá a posledních 30 minut náramně graduje. Pořád je to spíš v rámci možností béčkový provar ale funguje. Prostě slušná, jednoduchá akční podívaná, ve které se nejdřív střílí a až poté se ptá. Jestli vznikne i adaptace páté knihy- Muž, který hledal svůj stín- se stejným tvůrčím týmem, nemám s tím problém.(8.11.2018)

Myslím, že vytýkat filmu/postavě Lisbeth přílišnou exaltovanost, vyumělkovanost, přehnanost, prostě nereálnost má tu samou váhu a logiku, jako kdybychom to vytýkali třeba bondovkám/Bondovi nebo bourneovkám/Bourneovi. Tahle nápaditá a zběsile odsýpající jízda nadupaná akcí a spoustou skvělých hi-tech vyfikundací nechce prezentovat realitu, ale má za cíl diváka pobavit/zabavit, což dělá prvotřídně. A kdybych už Claire Foy jednou neviděl a tolik se mi tehdy nelíbila (Unsane), tak místopřísežně odpřisáhnu, že je to jedna z nejhnusnějších mužatek jakou jsem kdy ve filmu viděl a že Rapace i Mara byly ve svých rolích lesbické Lisbeth okouzlující femmefatalistické sexbomby. Pátou tentokrát nedám, umírněnější styl předchozích dílů mi přece jenom seděl víc.(12.2.2019)

Lisbeth Salander tady na mě občas působila jako ženský protějšek Jasona Bournea s až magickými IT schopnostmi a to se ne vždy úplně hodilo. Přeci jenom bych uvítal, kdyby její počínání doznalo nějakého zaškobrtnutí a nebylo tak strojově přesné. A prospělo by i více emocí, kor v kontextu s rodinnou linkou. Ale jinak se jedná o solidní přímočarý akčňák s parádním sniperským finále, který se atmosférou víc blíží k původní severské verzi. Co se týče tolik diskutované Claire Foy, tak se nemyslím, že by byla horší než Noomi Rapace či Rooney Mara. Její podání je prostě jiné a i přes zmíněnou kritiku mi nakonec vyhovovalo. A to se dá říct i o zbytku castingu, ačkoliv obsazení nevýrazného Gudnasona do role Blomkvista se ukázalo jako ne moc dobrý nápad. Možná jsem čekal trochu víc, ale i tak to stálo za to. Z Alvareze se stává jistota. 70%(2.2.2019)

Jako je to napínavý od začátku do konce, ale kvality předchozího obsazení to nedosahuje, prostě průměrnej akčňák...(16.2.2019)

Režisér Fede Alvarez ma opäť svojím režijným umom dokázal opantať. Ale neopantala ma Claire Foy, ktorá nieje tak sexy a androginná ako Rooney Mara ( originál MILLENIUM trilógiu som zatiaľ nevidel, takže zrovnávam len tieto dve američanky ), pretože pôsobí skôr ako modrooký pitbull, než bisexuálna čajka čo ovláda počítačové systémy. To len tak na okraj. Snímok ubieha celkom svižne, ale príbeh nieje z rodu geniálnych a vynahradzuje to naozaj len talent rodáka z Montevidea. Zrejme sa dočkáme v najbližších rokoch opäť reštartu ( teda ako naň dôjde ) a opäť s inou tváričkou. Dúfam, že tá bude opäť ťahúňom ako to bolo v roku 2011 ( resp. 2009 ).(22.6.2019)

Claire se mi tu nelíbila, celkově nic nového pod sluncem. Naštěstí to odsejpá. Závěr se sniperem byl dobrý. Lepší trojka.(7.10.2019)

Fajn scénář, jenže co naplat, když Claire Foy ani omylem neoplývá charismou Noomi Rapace a Rooney Mara. Filmová adaptace (švédská i americká) Milénia těžila především ze skvělého obsazení a také z výrazného vizuálního stylu. Když sledujete Dívku v pavoučí síti, tak to chtě nechtě srovnávat prostě budete a na poli režie a hereckého obsazení je to prostě jen slabší odvar předchozích filmů. Což zamrzí, protože příběh je hodně zajímavý.(23.2.2019)

Knihu Davida Lagercrantze jsem nečetl a ani se k tomu nechystám, protože mě to neustálé americké parazitování otravuje, u filmů to ještě jsem schopen skousnout, ale dál už nejdu. Byl jsem zvědav, jak tvůrci zvládnou navázat na Milénium, ale ukázalo se, že s tím neměli nejmenší problém. Šli na to jako kretén u testu mentálních schopností a narvali čtvereček do kruhového otvoru, ve výsledku to sice příliš nepasuje, ale úkol byl splněn. Logika si občas musela dát pauzu, sem tam došlo na dějovou zkratku, ale už jsem, bohužel, viděl mnohem horší záležitosti.(7.5.2019)

Brilantně přesná Claire Foy uvízla v síti béčkové zápletky, která žene kupředu tak rychle, že na jakoukoliv charakterizaci nebo prokreslení vztahů postav vůbec není čas. Působí to jako čtvrtý díl pevně ustanovené série, která může diváky uspokojit víceméně tím samým s malým posunem dál. Ono ale uběhlo sedm let, a film nedává moc důvodů, proč by se kdokoli měl zajímat o Lisbeth Salander. Ve výsledku trochu pitomější, ale velmi stylová bourneovka se skvělou Claire Foy a viditelně houževnatým Alvarezem, jehož nekompromisní vizualita občas vystrkuje růžky. Od Finchera žádný krok zpět, spíš úkrok stranou. 60% (Pathe Amsterdam)(28.10.2018)

• chelseaman22

Tenhle film mi způsobil několikanásobný šok. 1) Nejednalo se o adaptaci knihy Dívka, která si hrála s ohněm. 2) Ve filmu nehrála Rooney Mara a Daniel Craig. 3) Předlohou pro film je kniha, kterou napsal nějaký bezvýznamný příživník Milénia. 4) Film nemá smysl. 5) Film působí lacině jako každá ruská studentka v pražském metru. odpad! Celosvětový příjem k 5. 2. 2019: $35,078,966, což je 0,82 násobek rozpočtu(5.2.2019)

• fugazi

Zmizelo veškeré napětí, mráz i atmosféra a zbyl jen béčkový výcuc Bourna a Splinter Cell ... 4/10(20.1.2019)

No tak nevím, nebylo to zlé to ne, ale za Stiega Larssona se mi líbili víc. Předloha asi není špatná, ale tady tomu přeci jen něco chybělo. Taková americká nadkravina.(12.3.2019)

Perfektní.Akce,napětí,slušný protivníci.Fede mě potěšil,mám pocit že v něm roste parádní režisérskej tvůrce.80%.(31.3.2019)

Osobně upřednostňuji původní skandinávskou verzi Milénia. Obšlehnutá fincherovina mě tehdy, dle očekávání, nenaplnila, neb druháky amíků nemusím. Vytrácí se z nich evropský, v tomto případě skandinávský tvůrčí šmrnc. Letošní volné pokračování příběhu mi docela sedlo, bylo mnohem lepší než počin ochabujícího Davida, nicméně... půjdu proti proudu, Claire mám ráda, ale asi jenom v roli královny Alžběty II. . Což bude evidentně její životní role. Už v Prvním člověku jsem s ní měla problém, připadala mi pořád stejně kožená a nijaká, no a v roli Lisbeth.. Mně stále naskakovalo, že by všichni kolem ní měli uctivě pokleknout. Typově jsem ji zkrátka nevydýchala, vypadala jako máma od dětí a ne jako hacker. Kérka, bordel na ksichtě, ani fešný střih to nevytrhli.(20.11.2018)

• majo0007

Zatiaľ najhoršia Salanderka a samé prevarené klišé - univerzálny super pc program, supernadaný fagan a samozrejme v poslednej dobe obligátny neger v jednej z hlavných úloh. Po týždni si spomeniem akurát tak na ukradnuté Lamborghini Aventador LP 740-4 S! Fede Alvarez zrejme pochoval celú Milénium sériu.(21.1.2019)

No žádná mega hitovka to teda není! Příběh je lacinej jak mentalita drtivé většiny mých kolegů z práce. Navíc kukuč Foyové je slaďoučkej a roztomilej, že jí tu drsnotu né a né věřit, nicméně se hrozně moc snaží a už jen za to jí tu třetí hvězdu nechám. Podpořilo to hlavně supr mrazivý prostředí, který mě vtáhlo natolik, že mi byla lehce zima pod dekou v teple domova. 55%(14.11.2019)

Lisbeth Salanderové není nikdy dost, Claire Foy ji navíc vystřihla bravurně. A průměrné to tedy vážně nebylo - jak se tady snaží všichni okolo tvrdit - čtyři hvězdy jistě.(3.4.2019)

Uz viem ze LiVentura dlho nebude patrit k mojim oblubencom, vety typu "Přijde mi to už tuctové a pořád se opakující.. Ústřední dvojice dle mého již neobstojí! " - tak tomu ja hovorim komentatorska bieda. Nic sa nedozviem, ci mu sedi reziserov styl, ci to natocil dobre, alebo odviedol len reziserku rutinu, proste... LiVentura. Kazdopadne Kler Foy vyborna, len skoda ze to prepadlo a tak kazdy film okrem Obcana Kane-a /Najlepsi prepadak 4ever/ hodnotim subjektivne - scenar teda nic moc, ona je len v roli ochrankyne prav, a aj to dost svojraznej ...... no, u mna ostane Alvarezov film Smrt ve Tme stale lepsi kusok nez toto . 51 %(21.5.2019)

Srovnatelné s původní trilogií, dějově možná i záživnější, největší slabinou je však casting.(22.2.2019)

Dobre natočené so slušným dejom. Severstvo z toho bolo citiť len vdaka snehu a zime. Ale celkovo to pôsobí konzistentne, aj keď od polovice už dosť priehladne. Séria opäť ponukla nesympatickú hlavnú herečku, presne tak, ako to máme radi. Ale snahu posúnuť ten film trochu inde bolo cítiť z každeho záberu, lokácie a rekvizít. 3 z 5(23.3.2019)

Nehledej v tom provázanost s návazností na Muže co nenávidí všechno a dostaneš thrillerové pokoukáníčko na jednu lesbien, co umí ovladat Ducati, kvéry, pcíčko, mobil a full contact bitky jako 007! Seveřina, frajeřina...(11.11.2018)

• Krasus

Ani by mi tolik nevadilo, že se film skoro v ničem nedrží předlohy, takže se jedná spíše o volné pokračování na motivy stejnojmenné knihy. Co mi ale vadí hodně, je nedodržení jakýchkoliv logických rámců, na kterých je příběh o Lisbeth Salanderové založený. Dívka v pavoučí sítí mohla je stylová a příběhově plnohodnotná podíváná, která bohužel postrádá jakýkoliv hlubší rozbor postav, neumí pracovat s dějem tak, aby se člověk ptal, proč se to děje zrovna tak, jak je to vyobrazeno a naprosto selhává v návaznosti na předešlý a následující díl. Zkrátka jeden velký mišmaš, který se dostal na plátna asi jen kvůli aktuálnosti tématu a hypu okolo Milleinum universa. Pokud se plánuje zfilmování i následující knížní předlohy, tak to bude působit jako pěst na oko. Je to škoda, protože Claire Foy si svou roli velmi úžívá a Stockholm působí přesně tak, jako v knize. Hvězda navíc za povedený Ducati product placement.(21.1.2019)

Popravdě, kromě prvního dílu z originální švédské trilogie mě chytla pořádně jen jednička, ostatní buď nestálo za nic nebo to přímo nenaštvalo, ale bůhvíjaké pocity se z toho filmu nedostavily. Pořád mi chybí Fincherův americký remake jedničky.....uvidíme, třeba se k tomu časem dostanu. Velice mě ale zajímal tento nejnovější přírůstek, protože příběhově nabízí zápletku, která doposud Švédy nebyla natočena. Alvarez mě zaujal Smrtí ve tmě, parádní thriller se vším všudy. I proto jsem se na Dívku v pavoučí síti docela těšil. Nezklamalo mě to, nýbrž mě to ale nijak ani neohromilo. Obsazení Claire Foy do hlavní role Lisbeth Salanderové se podle mě zdařilo, její image zachytili vskutku přesvědčivě, i její chování se dosti blížilo originálu, když to člověk porovná. Na druhou stranu herec coby hlavní novinář mě zklamal, tam bych asi v kastingu zvolil někoho jiného. Akční stránka sice na jednu stranu nebyla špatná, pár scén vydařeně natočených, ale pořád si kladu otázku. Neměli více vsadit na thrillerovou stránku než na tu akční ? I tak vydařené. Za mě dávám 64 %(18.3.2019)

Lidově řečeno - Jason Bourne hadr. Lizi je nejen (skoro) neprůstřelná elitní hackerka, ale už také jako dobře cvičená agentka, až téměř superhrdinka. Téměř jsem mávl rukou nad některými nesmysly ve filmu a nechal jsem se unášet na vlnách akce k očekávanému vrcholu. Tam mě nepotěšila nepřehledná bitka, velice potěšil zásah (tedy zásahy) zvenčí a navíc si ještě holky dvakrát pokecaly, abychom věděli všechno. Z původní série a tajemna se vyklubala velká akční jízda, ale z tohoto pohledu byl film uspokojivý. Fanoušky Stiega Larssona možná potěšil méně.(14.11.2018)

mám rád původní severské filmy,stejně jako Fincherovu verzi...i přesto sem se na tohle nijak extra netěšil.Jednak proto že knížku jsem nečetl,druhak proto že už trailer nepůsobil úplně věrohodně.Výsledkem je pak v tomhle případě kočkopes,který na jednu stranu nabízí slušně řemeslně zvládnutou oddechovku se spoustou akce a na druhou stranu pak ale kousek,který absolutně postrádá severskou atmosféru.Děj sice letí dopředu slušným tempem,ale velmi často využívá nejen božského načasování,ale hlavně neuvěřitelných náhod a oslí můstky...co můstky...mosty,se tu staví jako o život.Většina postav se tu pak chová vyloženě naivně a hloupě.Obsazení Claire Foy je nakonec v pořádku,i když je až třetí v řadě.Velkým mínusem je nevýrazný Mikael Blomkvist,který tu byl odsunut do vedlejší role...60%(21.1.2019)

Ale jo, asi bych si i natuhle herečku zvyknul. Není to sice Naomi Trapas, ale i tak svou vyšinutou postavu sehrála celkem obstojně. Tady se Lizbet konečně podíváme trochu pod pokličku, dozvíme se spoustu zajímavostí o její famílii. Dějově taky celkem slušná detektivka. I když mě stejně nejvíc dycky bude brát 1. díl, ten byl fakt s dokonalou zápletkou. Všechny ostatní už tak trošku příběhově pokulhávaj. Ale pořád je to lepší než čučet jen tak bezducha z vokna :o)(31.1.2019)

Klasické vaření z vody. Lisbeth Salanderová řekla vše, co mohla říct a tohle jsou jen glosy pod čarou, které málokoho zaujmou. Navíc pokud je pojem severská krimi něco jako terminus technicus, je tento film jen slabou napodobeninou. 50%(2.3.2019)

Když se totálně oprostím od původního severského milénia s Rapace a Nyqvistem (americkou verzi jednoho z dílů, byť od Finchera, jsem neviděl a vidět nechci) a budu tenhle film brát jako další z řady akčních, pak ok, je to možná lehce nadprůměrná a napínavá podívaná. Bohužel mě ale Claire Foy moc nezaujala, totéž převzatý román zesnulého Larssona panem Lagercrantzem - nemá to ty správné severské koule, škoda.......................moje hodnocení = 6 z 10.(12.3.2019)

Fede Alvarez je další z řady tvůrců, kteří si udělali jméno na perfektních hororech a následně se nechali svést do mainstreamové mašinérie, a i když to v jeho případě nedopadlo úplně nejhůř, tak přesto doufám, že se co nejrychleji vrátí zase ke svým kořenům a co nejdřív opět potěší nějakou tou lahůdkovou brutalitkou. Každopádně, Dívce v pavoučí síti se minimálně nedá vytknout spád. Od začátku do konce se pořád něco děje, film nenudí, takže to je v pořádku. Toť ovšem ale asi vše. Nejvíc mě tedy rozhodilo, že se zde tvůrci rozhodli zcela ignorovat Lisbethinu minulost, nastavenou ve švédské trilogii, a i když budu brát, že bez oné změny by zase nemohl vzniknout tento samotný film, neboť opět dějově vychází především právě z dětství a rodinných poměrů Salanderové, tak jak je možné, že pokud chtěli tvůrci začít od znova, bez jakékoliv souvislosti se švédskou trilogií, tak jak to, že už se zde Lisbeth znala, a to velmi dobře, s Blomkvistem, a pokud se nemýlím, dokonce zde byla i zmínka, že o ní psal do předešlých vydání Milénia, a to právě o minulosti ze švédské trilogie, takže opakuji, tohle si podle mě úplně nesedlo a není to v tomto ohledu krapet zcela logicky doladěné. Pokud se pak budu věnovat už přímo filmu samotnému, zápletka sice nenudí, ale nepůsobila na mě víc, než průměrně, nic strhujícího, či extra záživného, prostě spolehlivě fungující žánrovka, která funguje, ale neohromí. Ke kladům mohu jinak určitě připočíst napětí, nějaký ten zvrat a atmosféra také není nejhorší, naopak vytknout by se dala ne zcela povedená závěrečná gradace, absence emocí a samozřejmě casting, který byl snad ještě horší, než ten ve Fincherově remaku Mužů, kteří nenávidí ženy, a to je už co říct. Noomi Rapace a Michael Nyqvist v tomto ohledu zkrátka nasadili laťku tak vysoko, že se na ně bude chytat jen těžko kdo, ovšem to co tvůrci obsazují ve svých amerických verzích především do role Lisbeth, to je jako vážně peklo, a jak Mara, tak nyní Foy jsou fakt odporný, nesympatický mimoňky! Celkově, když to ale shrnu, Dívka v pavoučí síti není špatný film, ale že bych v tomto seskupení chtěl pokračování, tak to rozhodně ne, to radši buď další pokus s úplně jiným autorským týmem a obsazením, a nebo nic.(28.3.2019)

Čakal som dlhé nudné finčerovské pátranie/vyšetrovanie a dostal som akčný thriller na štýl Jasona Bourna, čo mi k Lezbet Salander nepasuje, preto len 70%.(10.11.2018)

Tak z Lisbeth Salanderové se nám už definitivně vyklubala neporazitelná superžena. Jedna šílenější akce střídá druhou, velmi vynalézavě se tu mučí i likviduje. Ovšem abych si to náležitě užila, musela jsem velice rychle zapomenout na původní skandinávskou trilogii. Škoda.(21.1.2019)

Dívka v pavoučí síti doplácí na to, že přichází po vcelku zdařilých adaptacích Millenia. Většina staromilců nezkousne odlišné herecké obsazení, ani americký smrad, který má do toho severského opravdu hodně daleko. Není to hutné, atmosferické a navíc je scénář velmi primitivní. Resp. s výjimkou jednoho twistu, který vám ale bude vcelku jedno, je zajímavý pouze vztah hlavní hrdinky se svou oponentkou. Nebýt to pokračování k úspěšným filmům, tak bych řekl, že je to jalový a průměrný thriller. Takto ale musím konstatovat, že je velmi laciný pokus přiživit se na úspěchu předchozích filmů. Slabých 50%(11.2.2019)

• JohnSmith

Nemastné neslané, nezajímavé a poměrně nudné. K tomu nesympatičtí herci.(18.4.2019)

Oproti původní (severské) verzi je to výrazně slabší, do popředí jde spíš akce než mrazivej thriller. Ale pravdou je, že lokace z chladnýho prostředí jsou fakt dobrý. Hlavní postava není tak výrazná, jako byla N. Rapace, stejně tak se objeví víc nesmyslů, než tomu bylo dřív. Např. je několik příležitostí, kdy se dá hlavní záporák (blonďák) sejmout, ale ne, to se všechno musí stát jinak a složitěji. Stejně jako když několik chlapů dostane 2x-3x teaserem, ale stejně vždycky vstali a bojovali dál, zatímco jiným stačilo jedno zabzučení. Je to škoda, takový scény snímek kazí, ale tak co už, nic moc s tím neuděláme.(27.1.2019)

• Frantisek.Fu

40%(15.3.2019)

Je to v poradí asi štvrtý film v ktorom sa mihne postava Lisbeth Salanderovej. Ja ako divák neviem zaujať stanovisko ktorá herečka ju zahrala najlepšie pretože toto je môj prvý film, ktorý sa opiera o knižnú predlohu zo série "milénium". Claire Foy ktorá má look nevinného dievčatka, zvládla túto chlapčenskú rolu prekvapujúco dobre. Neviem moc o knihách ale film bol celkom deravý na dej, dejové zvraty a celkovú napínavú atmosféru. Čo mu nechýbalo bola dynamika. Film odsýpal vo veľmi slušnom tempe a dalo sa ne neho dobre pozerať. Samozrejme v severskom thrillery nemohla chýbať prítomnosť ruskej mafie, ktorej teraz vládne tajomná žena v červenom. No, tajomná asi do polovice filmu. 49%(13.4.2019)

Určitě nejhorší příběh o Lisbeth Salander. Asi jeto tím, že Stieg Larsson je jen jeden a ani David Lagercrantz nedokáže vystihnou TO zajímavé a nápadité. Pak se to veze už i s filmovým zpracováním. Ne, že by herci byly špatní nebo Fede Alvarez odvedl špatnou práci, ale oproti Miléniu, kdy si člověk užíval žánrovou všehochuť, tak Dívka v pavoučí síti je jen lehce nadprůměrnou akční podívanou.(9.2.2019)

• Hanys_

Nevím jak knížka, ale Lisbeth Salander je tady za skoro supermanku a působí to fakt divně. Navíc mi z té trojice všech Líz sedla právě Foy nejméně. To samé platí o Mikaelovi. Ten casting se prostě moc nepovedl.(7.3.2019)

Z této krimi série se dá vytáhnout mnohem víc než jen tuctový akční thriller. Ostatně Fincher nás o tom přesvědčil. Foyová prokázala dostatek talentu na to, aby postavu vyzrálejší Lisbeth zvládla. Jen jí je třeba dát více prostoru v psychologickém prokreslení postavy, podobně jako dostala Maraová. Alvarez ale z Foyové udělal pouze nesmlouvavou tvrďačku a neuvěřitelně geniální hackerku, které přijdou její výjimečné schopnosti vhod zrovna vždy v ten pravý čas. Lisbeth je zkrátka vůči jakémukoliv nebezpečí prakticky odolná. Přitom potenciálu na poukázání jejich slabin prostřednictvím sestry bylo víc než dost. Tak možná příště pod taktovkou jiného režiséra, který populární ženskou ikonu trochu zlidští a zbaví jí atributů superhrdinky. Jestli tedy nějaké příště v dohledné budoucnosti bude a série se třeba znovu na dalších sedm let nezastaví...(7.11.2018)

Lisbeth Salanderová dostává další filmové zpracování a já jsem velice spokojený. Hodně ohlasů sice tento díl odsoudilo ale já jsem s ním byl opravdu spojen. Nepřišel mi vůbec špatný a i příběh mě bavil včetně jeho zpracování. Sice už tu máme třetí představitelku Lisbeth Salanderové ale to nevadí. Claire Foy si to docela dává a tahle role mi k ní šla. Fede Alvarez to teď zkusil jinak protože natáčí spíše horory ale krimi mu taky šlo. Jak říkám, ne každému tohle bude po chuti ale mě to sedlo a snímek jsem si užil a finále v baráku bylo super. Švédská hackerská pohoda s nádechem thrilleru. 75%(26.1.2019)

Můj oblíbený žánr to sice není, ale mohu říct, že podívaná to byla poutavá.(8.2.2019)

Trochu zklamání , jak z obsazením hlavní hrdinky ,tak dej byl nemasnej neslasej oproti předchozím filmům na které to má navazovat.(11.3.2019)

Děsný casting :( Nejslabší díl ze všech a to o parník.(3.8.2019)

• Arsenal83

Tí, ktorí sa nechali nalákať famóznym Milénium nebudú príliš nadšení. V podstate ide o béčkový akčňák, kde kraľuje naozaj dobrá hudba, v ktorej vie Claire Foy dobre krívať. To mi tak jediné utkvelo ako silný moment filmu.(14.12.2018)

• rotel

Pekné obrázky, pekný ľudia(niektorý), pekné autá(niektoré) a to je asi tak všetko. Škoda času, ale čo už - poučenie do budúcna.(20.1.2019)

Natočili akční komiks na kostře Milénia a z Lisbeth Salanderové je teď taková severská Lara Croft :)... PS Hlavní role jsou rozděleny mezi ženy rozhodné a ženy rázné. Muži přicmrndávají.(21.3.2019)

Od tohoto volného filmového pokračování Milénia jsem pro jistotu neměla žádná velká očekávání, protože takové "dotáčky" obvykle nedopadají dobře. Ale vezmu-li v potaz, že se již nejedná o originální sérii (tzn. snížím-li nároky), nebyl to vůbec špatný zážitek. Tentokrát to na plátně není Rooney Mara, která všechny tolik oslovila v roce 2011, ale myslím, že Claire Foy si s nastavenou laťkou poradila dobře. S hlavní postavou se dokonale sžila, což mě potěšilo. I když měla na můj vkus až moc makeupu, vizuál Camilly by Lisbeth seděl lépe. Ale to už si do filmu projektuju knižní sérii. Ve filmu je také větší množství až příliš "cheesy" scén, které by člověk raději vůbec neviděl, ale budiž, to nevadí. Celkovému zážitku z filmu to neubírá, tak jako tak jsem se ihned ponořila do dějové linky a nechala se vtáhnout do neznáma.(1.12.2018)

Fincherovi Muži jsou pro mě jednou z nejlepších detektivek za poslední dobu. Dívka v pavoučí síti má výrazně slabší předlohu, horšího režiséra, méně hvězdné obsazení (i když Claire Foy mám hodně ráda) a z detektivky se stal špionážní thriller. Nemůžu ale říct, že bych se nudila. 🔫 60%(17.1.2019)

• kenkaku

Tentokrát to šlo ve verzi “made in USA” hodně mimo. Nejde mino nějakou věrnost předloze nebo tak. Jde o to o čem jsem mluvil když došlo na remake poprvé (a tenkrát se nekonalo). Tady je vše (myslým v tom špatném). Puritánská cenzura, nabubřelé nesmysly a jako bonus nelogické debility. A ne jedna. Spousta toho je jen pro efekt a výběr herců otřesný (a stupidní). Za mě hnus velebnosti.(30.1.2019)

Taky jste se těšili na pokračování Fincherovy Dívky s Dračím Tetováním? Tak vězte, že tenhle film s ním má společná jen jména postav - a odlišné obsazení je bohužel ta nejmenší ze změn. *** Místo Lisbeth - emočně poškozené asociální hackerky máme Lisbeth - superšpiónku a akční hrdinku, která se zaplétá do spiknutí hodného Mission Impossible, jen bez impozantních akčních scén, strhující režie, nebo zajímavého scénáře. *** Na nedělní večerní krimi byste si tedy mohli asi vybrat i hůř. ale oprosti vynikajícímu prvnímu dílu opravdu velký sestup v kvalitě. 55%(19.2.2019)

Som fanúšik série Millénium čí už v knižnej alebo filmovej podobe takže na tento film som sa tešil. Herci sú zase noví Blomkwist a Erica nám akosi omladli no a postava Lisbeth je už pomaly ako James Bond ovšem bez povolenia zabíjať no nevadilo mi to.Dej je riadne rýchly,ako akčný thriller zvládnutý škoda len že s knižnou predlohou to nemá teda až na menší detail absolútne nič spoločné oproti švédskej trilogii, ktorá sa ich držala aspon na 80%.No oproti Fincherovmu snímku je to predsa len viac severské a hlavne nie až tak nudné.Som rád že Millénium pokračuje a teším sa už na dalšie spracovanie Muža ktorý hľadá svôj tieň či už podľa knihy alebo nie snád sa ho čoskoro dočkáme. Tie hollywoodské remaky už ani byť nemusia jeden nám stačil.(4.4.2019)

Alvarezova Dívka v pavoučí síti je oproti předchozím filmům s hlavní hrdinkou Lisbeth jiným dílem. Je zde více akce, za to bohužel hůře vykreslená skandinávská atmosféra. Fincherovo dílo s Craigem se mi líbilo přece jen víc, avšak ani zde jsem se nikterak nenudil. Send him back to Disneyland.(28.4.2019)

Silnější 3 hvězdičky. Vůbec to není špatné. Ačkoli jsem ze série akorát četl (resp. poslouchal audioknihu) Muži, kteří nenávidí ženy a viděl jak televizní sérii Milénium, tak i Fincherovu adaptaci prvního dílu, nenechal jsem si ujít ani Dívku v pavoučí síti. Přiznávám se, že přednější motivaci představovala mnou oblíbená anglická herečka Claire Foy, u které jsem byl zvědav, jak se jí podaří ztvárnit Lisbeth Salander. Holka zcela očekávaně nezklamala a role jí opravdu sedla. V jejím podání je patrné určité "zlidštění" postavy, čemuž ale napomáhá i náplň díla a časový posun od první knihy / filmu. A co říct o snímku jako takovém? Není to špatná jednohubka. Jedná se zkrátka o poněkud temnější akčňák, co se odehrává v severském prostředí. Přibylo i několik "sci-fi" elementů. Zvláště v oblasti hackování (jak jinak), tak i v hi-tech odstřelování, popřípadě i ve způsobu zacelování ran pomocí vteřinového lepidla, což už bylo zmíněno v dřívějších komentářích. Do toho se ozývají i traumata z rodinné minulosti hlavní hrdinky, takže i když na první pohled vypadá celek jako nesourodý guláš, všechno kupodivu relativně funguje. Knihu kvůli tomuto filmu číst asi nebudu, ale i tak jsem celkem spokojen. A ano, soundtrack byl také slušný.(17.11.2018)

Kdybych neviděl originál, tak by to celkem ušlo. Takhle zbytečně promrhaný dukáty(24.1.2019)

• merigieren

s původní sérií to má společná jen jména a malá prsa, jinak je to americkej bouchající blábol.(24.1.2019)

Tak ako bolo pri čítaní knihy vidieť, že autorom už nie je Stieg Larsson ale David Lagercrantz rovnako sa to muselo prejaviť aj na filme. Nehovoriac že v ňom je toho podstatne viac zmenené ako tomu býva bežne, absencia chlapcovej matky a jeho nevlastného otca, inak prebehla vražda, chlapec bol v knihe savantom ku ktorému bolo ťažké získať si cestu vo filme je v podstate komunikatívny génius a viacero faktorov vrátane toho, že americké prevedenia Lisbeth ozaj nemusím sa podpísalo aj na mojom hodnotení. Možno pre niekoho, kto knihu nečítal dobé krimi, pre mňa viac menej trápenie.(25.3.2019)

• FilmWave

Jsem velký fanda Alvareze i Claire Foy, ale tohle je (předlohu jsem nečetl) fakt strašná blbina se všemi logickými nesmysly, které by vás napadly. Spíš než "Millenium" série je to pokus o "Bournea" v sukni. Škoda, protože akce šlape, lokace, kamera, všechno má šmrnc.(10.4.2019)

Závidím mnohým zdejším hodnotitelům (když se podívám na jejich komentáře i k dalším snímkům), že mají tolik času - u každého třetího snímku totiž četli i knižní předlohu a mohou srovnávat. Zajímalo by mne, kolik z nich knihu (a další knihy) opravdu četlo a kolik z nich jsou pozéři dávající na odiv svou kulturní uvědomělost :-) Já se bez mučení přiznám, že jsem předlohu nečetl, všechny herečky volné série filmů mi přijdou na podobné úrovni a i zde jsem se poměrně solidně (i když asi "přízemně") bavil ... 75%(20.4.2019)

• frantababaf

Komornost a bezútěšnost původní trilogie je pryč. Dívka v pavoučí síti působí jako horší bondovka. Nadnárodní spiknutí a těžko uvěřitelný motiv z minulosti původním detektivním příběhům o Lisbeth Salanderové dělají ostudu. Představitel Mikaela je navíc oproti Nyqvistovi (potažmo Craigovi) úplně bez charisma a pro děj je v tomto filmu bohužel naprosto nedůležitý. Pitomost špatně natočených akčních scén mě alespoň rozesmála, když nic víc. 40%(11.11.2018)

• Torpid

A líto mi je, že v USA píšou scénáře stroje. A pak má milená Foy, společně s nadanými filmaři, utrácí život v pavučině z hoven.(21.1.2019)

Fede Alvarez měl dost těžkou pozici už jenom tím, že přebíral sérii po Fincherovi. Fakt k tomu nepotřeboval sterilní scénář, který má než k detektivnímu thrilleru blíž bondovce. Claire Foy je sice nejcharismatičtější Lisbeth na plátně, ale zatímco předchozí filmy měly alespoň punc nějakého zakotvení v realitě, tady by místo ní klidně mohl být Batman. Zápletka se snaží být ohromně špionážní, ale při vší absurdnosti postrádá zvraty a jakékoliv napětí. Všichni se tu honí za zkázonosným MacGuffinem (jo, zachraňuje se svět, a jo – meh), ale jelikož díky kouzelným počítačům vždycky vědí, kde jsou všichni ostatní, nemusí překvapivě jednorozměrné postavy ani předstírat, že po něčem pátrají. Je to prostě dvouhodinová naháněčka a nic víc. Velmi kompetentně natočená, ale přesto bez nějaké moc atmosféry, prvku překvapení nebo výraznějšího autorského stylu. Což je po Evil Deadu a Don't Breathe fakt škoda. Otázka samozřejmě je, nakolik do toho zasáhlo studio a nakolik se dalo pracovat s nezajímavý scénářem. Takový průser jako Sněhulák to není, ale ani to nepřesahuje průměrnost třeba Jezdců apokalypsy nebo Zmrzlé země. Aspoň ale máme potvrzeno, co Stephen Merchant ukázal už v Loganovi – že je kurva dobrej ve vážných rolích. A že Alvarez by toho Bonda s Batmanem klidně dal. Jenom by mu na to museli dát menší budget, aby ho něco nutilo vymýšlet zajímavé věci.(27.1.2019)

Jsem alergický na pokračování úspěšných bestsellerů napsaná námezdnými pisálky. Myslím si, že Larssonovi dědicové by se měli stydět. Padl jim do klína balík a úspěch, který si sám Larsson vůbec neužil a chtěli vytlouct ještě více. Pokračováni Milénia je ploché, balancování na hraně uvěřitelnosti se překlopilo do fantaskna. Je mi to líto, švédská jednička Milénia je podle mě snad nejlepší knižní adaptace, co znám, většinou jsem jako čtenář nespokojený. Postavy a jejich jednání je těžko uvěřitelné, Blomkvist a jeho přítelkyně se kdovíproč razantně omladili, zápletka je tuctová. 3 hvězdičky dávám za dobrý herecký výkon Foy, za svižnost natočení(člověk neměl moc čas přemýšlet nad nelogičností zápletky a návazností) a z nostalgie.(10.11.2018)

moc hezka kamera a strih. scenar velmi podprumerny. zbytecny film.(20.1.2019)

• Bozvav

Že jsou seveřani naprosto úchylní a zvrácení, alespoň co se literatury, kinematografie týče, to se všeobecně ví. Stejně tak, že jsou citově studení jak zmrzlé morče. Severské romány a jejich filmové zpracování se dá rozdělit na nudné sociální drama s rádoby nějakým podtextem a na morbidní thriller s rádoby morálním přesahem. Za mne nefunguje ani jedno. Nicméně musím uznat, že v americkém zpracování se na to dá koukat. Ten rozdíl byl vidět hodně ve zpracování snímku "Muži, kteří nenávidí ženy", kde americká verze jednoznačně převálcovala tu švédskou. I tento naprosto debilní snímek se tak dal shlédnout bez větší újmy na zdraví i když je scénář stupidní, předvídatelný a osazenstvo nesympatické až běda. Za mne měli pomřít všichni už v první třetině nějakou strašnou smrtí a bylo by. Dvě opruzené hvězďule.(4.2.2019)

Říkal jsem si, proč toho hajzla neoddělala na mostě, když mohla. Ale jak říká Gandalf: “Možná je mu souzeno ještě něco důležitého v budoucnu vykonat.” A ta holka by klidně mohla k Avengerům...(1.4.2019)

Když zapomenete na švédy, Nyqista a Rapaceovou, tak to bude super krimi. Mě se nepovedlo vymazat tu švédskou sérii a hlavně to obsazení dvou hlavních postav z hlavy, jinak bych určitě čtyřkoval.(3.4.2019)

• Likan7

Je legrační, že čím víc filmů s Lisbeth Salanderovou se natočí, tím víc musím chválit herečky, které jí hrály zrovna před tou nejnovější. Rapace byla špička, Mara fail, ale po Claire Foy je Rapace bohyně a Mara solidní. Foy je zase o kus níž než její kolegyně. A to nemluvím o filmu, který je zase o kus horší než ty předchozí. Fede Alvarez není Fincher, nezvládá utáhnout dvou hodinový film ani zdaleka. Nudný scénář, nudná režie, nudní herci, ultra nudná Dívka v pavoučí síti.(20.4.2019)

Komentáře nejsou ke čtení, takže stručně: Kladně hodnotím, že americký film nepůsobí moc americky, ale opravdu je tu cítit jakýsi severský chlad. Claire Foy není žádná moje favoritka, v Prvním člověku mě docela "stolicovala", ale Lisbeth jí kupodivu dost sedla. Film má dobrou osobitou atmosféru a těch je v poslední době čím dál méně. Různé nelogičnosti ve filmu jsou dobře postřehnutelné, ale pokud se chci bavit, tak nad nimi nepřemýšlím a jedu prostě dál. Zbytečně podceněno. Ty 4 hvězdy jsou minimum.(16.5.2019)

O nějaké knižní sérii s Lisbeth Salander jsem v životě neslyšel, takže jsem k tomu přistoupil jako k takové akční jednohubce. Je to zase takové to téma špionáže, vpodstatě zachránění celého světa, a blablabla... No, nebylo to špatný, podívat se na to dalo, ale víckrát tuhle pohádku o superhrdince, která ke svým schopnostem kdovíjak přišla, asi vidět nemusím.(2.9.2019)

• Mamlas

Zamindrákovaná fujbaba se tváří celý film nasraně, všechny přebije, chodí v kapuci a jezdí na motorce. Děj je takový guláš, že jsem toho moc nepobral.(22.1.2019)

• Lavinia

Není zde jediný důvod, proč by se film měl nějak týkat Lisbeth a ságy kolem ní, je to silně nelogický a bondovský formát v severském prostředí. Malý dotaz: Když malé děvče vyskočí oknem do ledové zimy, kam se vydá, aby ji ani nechytili, ani aby nezmrzla? Do studia? Nedoporučuji.(25.1.2019)

• Ivo

Odpudivá hulící pokérkovaná depresivní soudružka (která je přímo k zulíbání - pokud právě neobědváte) se v přilbě a kapuci prohání od destinace k destinaci a cosi závažně temného stále dokola nespokojeně a násilně řeší. V jednom okamžiku už však v rámci aspoň trochu snesitelné zábavy nebylo jiné cesty než všechny její umělé (a docela nudné) virtuální problémy jednou provždy vyřešit za ni - a to akčně nekompromisním stisknutím tlačítka stop a chvilkovým rezignovaným spočinutím dlaněmi na hlavě (bez přilby a kapuce ...)(5.2.2019)

Trump už už sahal po červeném tlačítku, ale ti mírumilovní, multikulturní a socialismem načichlí Švédové mu v tom zabránili. " Hackli" program na kontrolu jaderných zbraní na celém světě a znemožnili americkým válečným jestřábům rozpoutat další válku. Tohle v mých očích film trochu znevažuje, ale jinak jsem spokojen a to i s Lisbeth číslo 3.(16.3.2019)

Je to solidní thriller, ve kterém se pořád něco děje, ale je to celé přitažené za vlasy, takové bondovské. Příliš mnoho náhod vede k malé uvěřitelnosti. Skoro čtyři.(24.9.2019)

Alvarez se zjevně netrefil do očekávání diváků. Namísto mrazivého drama/thrilleru ve skandinávském duchu servíruje stylizovanou komiksárnu. Když zapomenu na literární předlohu a všechny předchozí filmy (snad vyjma slabší Alfredsonovi Dívky, která si hrála s ohněm), koukat se na to dá.(20.12.2019)

Ide o veľmi šablónovitú snímku určenú mainstreamovému divákovi. Vidíme tu rozdiel medzi európskou a americkou kinematografiou – v tomto prípade ideme jednoducho po povrchu a po zhliadnutí máte pocit, že ste videli jeden z ďalších akčných trilerov, pravdepodobne bondovku. Vidíme bondovského záporáka, technologické vychytávky, postavy, ktoré sa presúvajú medzi miestami veľmi rýchlo, svoje schopnosti a šikovný um využívajú vždy naplno. Hlavná postava tak stala superhrdinkou. Pri tom všetkom však nie je čas na vysvetlenie jednotlivých vzťahov. Na druhú stranu, príbeh je dostatočne rafinovaný. Film je inteligentný, aj ľudia, ktorí ho robili, sú inteligentní, no štúdiová šablóna nepustí. Po predstavení hlavného záporáka (ten sa síce už ukázal aj v traileri) to ide s napätím dolu vodou. Mení sa celá poetika filmu, ocitáme sa na jednom mieste, ktorého štruktúra je veľmi nejasná. Vzťah hlavných postáv ide jednoducho do vetra, zároveň postavy, ktorým bol v knižnej predlohe venovaný väčší priestor, nám v tomto spracovaní nemajú čo povedať. Producenti zjavne úmyselne išli po obsadení Claire Foy, kvôli potrebe vyjadrenia istej dávky emócií. To Claire dokázala a vďaka nej tu postava Lisbeth bola ... no Noomi Rapace zrejme nikto neprekoná, pretože to je tá Lisbeth, ktorá vám zakotví v pamäti. Pôvodná švédska produkcia ďaleko predčí túto americkú. Čo sa týka spracovania, jednoznačne išlo o kvalitnú filmárčinu s množstvom pekných scén a atmosférou... len zima príde kvôli snehu a nie kvôli tomu, čo sa deje na plátne. Tento film sa tak stal zbytočným počinom s chýbajúcimi dvoma predchádzajúcimi časťami, no aspoň s dobrým obsadením. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=SrTg-rCUMsM.(10.11.2018)

Od trilogie Milenium vzdálené na světelné roky, asi stejně jako "kuřecí" gyros v asijske restauraci od kuřete!(10.11.2018)

The Girl in the Spider's Web..... Najskôr poviem, že som čakal ešte o triedu horší film. Nespočítam logické chyby (lambo na snehu, celková zápletka, dohoda medzi tou a onou organizáciou, kedy prebehla, ako vedeli o hacknutí?...alebo iná nelogická reakcia jednej z postáv na smrť inej postavy. Chcem vidieť človeka ktorý pár hodín po smrti blízkej osoby povie, že by mal naňho zabudnúť, pretože to je minulosť. Podobné dialógy sú len vytiahnuté z prdele, aby umožnili posun v deji) Tak isto strihové chyby (Odletená puklica, v ďalšom zábere sú však všetky na mieste.., atď.). Každopádne je to film zaujímavo herecky obsadený. A taktiež atmosféra prostredia ťažko vládne. Vyskytujú sa v ňom aj zaujímavo riešené zábery a nájdeme aj pár dobrých vizuálnych nápadov. Cítim sa ako keby som sa pozeral na hovno v pozlátku. Koncept bol celkom dobrý, ale jeho realizácia stála za trt. Priemerný zážitok. 50% .. ale pre dobré obsadenie sa zľutujem. 3*(14.11.2018)

Super film(22.1.2019)

Slabsi priemer, ktory je od svedskych originalnych predchodcov znacne vzdialeny. Problem nie je v hlavnej predstavitelke. Naopak Claire Foy je v roli celkom obstojna. Ale celkovo je vo filme az prilis barliciek, preslapov a nahod. Atmosferou sa to zial tiez nepriblizuje. Exoticky zaporak/cka tiez moc neoslovil, az moc sa to podoba komixovym hlupym hrdinom. Skoda. Hoci sa dej odohrava udajne v Skandinavii, z mrazivych severskych thrillerov toho nepobral vela. Sklamanie.(25.1.2019)

Svižnej příběh o jedné dívce, která se nikdy nevzdala.(1.2.2019)

Mladá počítačová hackerka Lisbeth Salander a novinář Mikael Blomkvist se ocitnou v síti špionů, zločinců a zkorumpovaných vládních činitelů. Námět ve slavném Hollywoodu nesčetněkrát zpracovaný. A to by také nebyl Hollywood, aby jinak velmi oceňované literární dílo fenomenální severské pětidílné kriminální série Milénium po svém nezprznilo. Vlastně není ani divu. Předchozí snímek ´´Muži, kteří nenávidí ženy´ byl remake, takže jen kopírovali. Toto už filmový předobraz nemá. Literárního autora Stiega Larsona sice vystřídal David Lagercrantz, ale to na věci nic nemění. Hollywood prostě severskou atmosféru opustil a natočil snímek tak, jak to umí nejlépe, čímž na plátna kin nepřinesl nic výjimečného, originálního, neznámého. Tohle tady prostě už nejednou bylo, tudíž se, jinak vcelku dobře natočený snímek, stává předvídatelným a to v mnoha ohledech a přesvědčení. Ze známé hackerky se rázem stala doslova agentka se zkušenostmi, jakoby prodělala patřičný výcvik. V předchozích filmech na to nevypadala, že? Nakonec, i změna hereckých představitelů z toho dělá úplně jiný film. Takže tu máme směsici výbuchů, automobilových honiček, přestřelek, atd., atd. Zkrátka akční thriller bez bázně a hany. Nebýt to film do série, šlo by se na snímek dívat jinak a s daleko větším respektem v oblasti svého žánru. Máme tu hrdinku, která je silná, brilantní, vynalézavá a hlavně bojovnice. Prostě dokonalá akční ženská, takřka superhrdinka. Jenomže právě vlivem takovéhoto charakteru jakoby do série náhle vůbec nepatřila. Jedná se o zfilmovanou čtvrtou knihu z pětidílné knižní série, tak snad někdy dojde i na tu poslední. Jen ale aby někoho nenapadlo udělat z hackerky hrdinku po vzoru Bonda.(23.3.2019)

sice tam bylo dost zbytečných nelogických scén. Kdy mohla klidně ty záporáky v bezvědomí utratit už v půlce filmu, nicméně to rychle ubíhá a nenudil jsem se u toho. 70%(20.6.2019)

• jfaba

Četl jsem knihu. Film má možná s knihou společné postavy. Toť vše! Výběr herců... Katastrofa! Film. Druhá katastrofa! A tím končím s hodnocením. Jinak to bude třetí katastrofa. Napsal bych něco, co nechci ani slyšet.(11.12.2019)

Silne *** Ak by nevymenili Daniela Craiga a Rooney Mara boli by to *** ( čo neznamená že tento film nie je plny kvalitných a dobre hrajúcich hercov, no zatiaľ čo spomínaná dvojica mi do universa zapasovala skvelo (dokonca predčila aj severský originál), na novú Lisbeth a Mikaela si neviem zvyknúť. Hlavne Mikael mi prišiel skôr ako dievča v núdzi než ako rovnocenný parťák schopný niečo vyriešiť (náznak feminizmu vo filme ?) Jedna sa ale o umne natočený film, ktorý má prijemne prekvapil a už teraz sa teším na pokračovanie ( len treba vymeniť veď viete koho ;)(12.11.2018)

Pouze remake remaku. 3 stars páč tohle je pouze hezký béčkový film. Béčkový film se vyznačuje tím, že záporáci jsou jasně rozeznatelní, nosí červené šaty, jsou tupí a blondýny / dýni /. A Claire .. chápu že jsi si chtěla střihnout i trochu jinou roli než anglickou královnu ale tohle ? Zajímavé propojení filmových postav a hereček. Alžběta II, Lisbeth Salander a Elisabeth Shaw(26.1.2019)

• bednyo

Prehliadka absurdných scén, popretkávané nepravdepodobnými, vyplnené absurdnými... Scenáristická ftákovina, ktorá robí z diváka úplného blba. Po hodine ma prestalo baviť aj to plieskanie sa po čele.(29.1.2019)

• alldo.raine

Je to těžké, když předešlé provedení bylo tak dobré. Mluvím samozřejmě o provedení od Finchera. Skandinávská verze se mi moc nelíbila. Nicméně toto je slabší i jak skandinávská verze. Herecky mi to připadá velmi špatné, oba hlavní hrdinové, a stejně tak i záporáci, kteří se spíše svými výrazy hodí do bondovky ze 70 let. Nicméně ani dějově mě to nikterak nevtáhlo. To ale bude spíš tím, že jsem četl knihu a tak mě film moc nepřekvapil. Snad v budoucnu sáhnou opět po Fincherovi.(30.1.2019)

• DonBraso

Tak tohle byl šlágr do sraček.To zas bylo víceméně z donucení,že jsem si říkal,že už konečně někdo zapne mozek a aspoň se z toho stane naprosto rutinní film.Bohužel to o míle bylo vedle.Proč tam hraje chvilku Mikael Persbrandt nechápu.Proč logika našla mistra,co má v hlavě rybí pot ze solárka, kdy se tváří a píše jak debil nechápu.Proč se to snaží být něčím co absolutně není a dělá z diváka už laciného blbce nechápu.O hackerských kouskách,kdy ona se umí nabourat díky "bojfrend" na cokoliv,aby v každý scéně dokázala Lisbeth tvářit přeuměle a nepřišla na velký rébus,který zná jen synek.Do toho její sestra,nějaký černoch a napínák může začít.No je to bída neskutečná,scény jsou nezajímavé,honička půl minuty s policií aby byla,kdy pak po CGI ledu na motorce zdrhnem a policie jde žrát koblihy,protože ona vypadne ze záznamu,až tedy do chvíle,kdy na letišti je hledaná a rejže potřeba napínavou scénu.Velký věci se zde dějí.Pořád je to neakční blábol,který chce pořád aspoň zvýraznit,že je to Švédsko.Já tu popravdě snad neviděl vůbec nic co by stálo za řeč.Možná tak sniperka co to tam černá ruka vystřílí přes zdi do cíle komparzistů. Záporák Jan Holtser,inu to jméno už ve filmu budí respekt,je karikatura na démona v červených slipech.Film je pro silné nátury,ostatní se radši podívají na evropské verze.Tahle USA verze je těžký šajze. 21%(22.2.2019)

• Pitryx

Děsivě nesympatická hlavní hrdinka. V některých záběrech fakt vypadala jako chlap. K tomu připočtu děsivé nudný děj a vyjde mi děsivě nízké hodnocení. Víc nemá smysl psát. Jediné plus je dobře udělaná maska toho muže bez části obličeje.(24.2.2019)

62% To vážně? Za mě s Aquamanem nejlepší film roku 2019. Tolik akce, tolik napětí, tolik nepředvídatelných soubojů a zvratů. Celí to působilo takovým chladným a zároveň hřejivým dojmem. Tolik postav, kolem kterých se vše točilo a ne jen kolem jedné postavy. Jak říkám super akční krimi nářez. Klidně bych si to dal znovu a klidně déle jak 2 hodiny. 85%(26.2.2019)

Nezávislý, teraz samostatný príbeh L. Salandarovej sa snaží nadviazať na úspechy jak európskej ságy tak aj na Fincherovej (zatiaľ jedno dielňu) verzii. K tomu vytvorená atmosféra a už spomínaný príbeh by aj boli dané, ale na hereckej strane sú „nedostatky“. Strašne mi chýba to, čo pre charakter Lisbeth spravili N. Rapace a R. Mara. C. Foy nie je zlá a je vidieť, že sa snaží, ale jednoducho necítim ten oheň, čo k tomu dali už spomínané herečky. Ďalším slabým bodom je S. Gudnason, ktorý jednoducho pre tento príbeh má až príliš nevinný tvár. Škoda, že pán Alvarez nevenoval dostatočnú pozornosť „temnej verzii L. Salandarovej“ (samozrejme mám na mysli jej sestru). Takže tento film beriem ako akýsi „datadisk“, ktorý slúži ako (priemerný) doplnok ale príbeh „L.S:“ neposunuje do vyšších úrovní. Osobné hodnotenie: 74% (***) (5.3.2019)

• petikacka

No, těšila jsem se na pokračování Milénia...A nedostala jsem absolutně nic, nic...Oproti severské verzi trilogie je tenhle film normální výsměch a té americké...No to je mi vlastně fuk, protože se mi vůbec nelíbila...Dávám 2 a to ještě s přimhouřením oka...(9.3.2019)

Akční fantasy (děj je fakt už z říše snů) neurazí. Ne moc hezkou ale zajímavou Noomi Rapace vystřídala vyloženě nesympatická Claire Foy s ksichtem na facku. Jinak ocituji Verbala: Ale jebat, bylo to jinak celkem popiči. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „Ač s despektem ke kvocientně limitovaným presumpcím ležérní matrice, zcela neodpovídajícím intelektuálním postulátům percepčně rigidního diváka, šlo o naračně fluentní a kulantně agilní disport, konsternující jen marginálně“.(10.3.2019)

60% další severská nuda.(17.3.2019)

55%(21.3.2019)

• Bilky

Tak toto bola dobre trapná, šablonovitá, čiernobiela a schématická blbosť. Asi najviac klišé a prevzatých scén na 1cm štvorcový. Áno, naozaj to odsýpalo: 180 klišé / hod. Za zbytočnú postavu novinára Blonquista by som dal aj ďalšiu hviezdu dole, aj ten herec bol toporný ale vlastne len zapadol do tejto divnej ženskej bondovky bez akejkoľvek invenčnosti a originality. 30%(7.1.2020)

I will do everything in my power to protect you. The past can be like a black hole. If you get too close, it might pull you in. And you disappear. Each letter is a number. And so now the world will burn. And everyone will know it was you who lit the match. Cut through the woods to intercept. Righter of wrongs (devil). Několik výborně natočených scén. PS - Ty severský filmy mají takovou zvláštně podmanivou pochmurnou atmosferu.(19.1.2020)

Moc nadšený z toho nejsem a vůbec mě to ani moc nezaujalo.Alvarezův tentokrát zbrklý počin,ale je pravda,že kniha může být zcela stylově jinak napsaná.(11.11.2018)

Zábavná jednohubka, ktorá poteší milovníkov špionážnych akčných filmov a sklame fanúšikov severského počinu .(20.1.2019)

• rigby

S Miléniem tohle nemá vůbec nic společného. Jen jméno hlavní hrdinky. Z té se ale stala superžena, která se chová naprosto nelogicky a šíleně. Abych to nerozváděl víc - zkrátka další americká komerční sračka, která je spíše zpodobněním nějaké prostoduchého komiksu. Nemá smysl se tím zabývat, takových filmů je tu spousta a slouží jen pro výplach mozků.(22.1.2019)

NEMOHU se zbavit dojmu , že hlavní hrdinka byla zjevem velmi podobná - Dívce , která kopla do vosího ...atd. NOOMI byla věrohodnější a neotřelá . Ovšem i tak , byla to dost akční podíváná . Zápletka celkem podle starého schématu , ukradení nějakého systému , pak hledání zloděje , do toho ko´dy , ale navíc chytrý klučík co dává mat v šachu na pátý , možná šestý tah. Do toho hodně mstivá sestra a zvídavý novinář . Jo a jěště k tomu si Lisbeth lepí ránu lepidlem , asi sekundovým . A pak jí to kolega musí poopravit sešívačkou . Hustééé . Celkem nečekaná scéna s injekcí , kterou vlepí klučík hlavnímu darebákovi ,no a jde se k závěru . Sumááárum , solid pokoukání za * * * a půl hvězdy .(24.1.2019)

• Solverino

Dost podprůměrná záležitost, místama až k smíchu... taková pohádka pro víkendový hekry :( Oproti předchozí sérii i dost nesympatický herci, nevím proč tam musí hrát takový telata!(26.1.2019)

• darkphoenix

Naozaj niekoho v Sony prekvapilo, že Dievča v pavúčej sieti bolo kardinálnym prepadákom? Vykašľať sa na dokonalosť Fincherovej adaptácie je jedna vec. Napchať však tento pseudo reboot, pseudo sequel neznámymi tvárami bez charizmy a aspoň akej takej star power (Claire Foy je výnimkou, avšak dva krát populárna pre jeden Netflix úspech nie je) vec druhá. Foy (akokoľvek skvelá herečka to je) sa na LIsbeth nehodí. To snáď vieme všetci, ktorí sme čítali minimálne Larsonove knihy. Vďaka nie veľmi dobrému prepisu, nie veľmi dobrej knihy je Lisbeth v tomto filme len panákom, ktorý pripomína Brosnanovho Bonda. Krátka stopáž a nedostatok pozornosti však zo všetkých postáv robí len karikatúry miesto plnokrvných charakterov. A to sa odpustiť nedá. Ohavnosť. Dve hviezdy za príjemne ,,polished,, vizuál a dostatok Alvarezovho komerčného umu. S tým čo mu dali do rúk si poradil tak dobre ako sa len dalo. Bohužiaľ to nestačilo.(1.2.2019)

Ďalší kamienok do mozaiky odhaľujúcej krutú pravdu o tom, že najpočetnejšia komunita úchylov sa grupuje v zamrznutom a nevľúdnom Švédsku, nech mi normálni Vikingovia prepáčia, a to len Larsson chcel asi pred ostatným svetom zamachrovať a zhyperbolizoval kvantitu a kvalitu abnormálnosti do malého priestoru, nie je to zlé, ale v podstate už niet čím šokovať, a tak sa pred nami odvíja ďalší príbeh o prascoch v ľudskej koži a ich vyšinutej exekútorke, takže 60%.(4.2.2019)

Milénium počtvrté, ale je to vůbec ještě Milénium? Autor knihy je jiný, herci hlavních postav také. Kniha samotná mně bavila a zfilmování by se také celkem povedlo, kdyby se lépe zvládnul casting. Ne, tito herci opravdu nedovedou zahrát charismatického Michaela a punkerku Lisbeth...(9.2.2019)

• Dacsus

Toto nemá okrem mien podaktorých protagonistov nič spoločné s pôvodnou skvelou švédskou trilógiou. Absurdnosti typu, že týpek príde do výbušninou zdemolovaného objektu, a v priebehu asi siedmich sekúnd nájde tri podstatné stopy, a to pekne pohromade, jednu vedľa druhej. A to nie je jediná. Zvesela sa taktiež popierajú zákony fyziky, proste typický americký guláš.(18.2.2019)

Ať je to jak je, prostě na původní trilogii s Noomi Rapace to prostě nemá. Lis Salander je jenom jedna.Claire Foy mě ani trochu nepřesvědčila, neseděla mě tam. Velmi slušný zvuk v DTS.(8.3.2019)

Kto chce krimi akcnak na sobotny vecer tak si uzije. Kinematografia je v provom rade zabava a tato zabava je urcite pri tomto filme viac nez len priemerna v ramci zanru.(11.3.2019)

vyborny uvod, ktory ukazal minulost lisbeth salanderovej (claire foy), jej sestry camilly (sylvia hoeks) a ich otcovi, ktory zneuzival camillu, asi prvych 20 minut bolo skvelych, potom to slo z kopca, miestami boli nudne pasaze, az zaver bol vydareny, zaver bol emotivny ako DCEU SPOILER: na utese stali sestry salanderove, lisbeth vravela camille: "nevin ma, ze som v ten den utiekla", camilla odpovedala: "ten den, nejde len o jeden den, ide o cely zivot, nie si lisbeth salanderova, co napravuje zlo, dievca, ktore tresta muzov, co ublizuju zenam, vsetky tie stastne damy, manzelky, matky a sestry, nikdy som to nepochopila, preco si pomohla vsetkym a nie mne, sestnast rokov, kazdy den, si sa rozhodla nechranit mna", smutna lisbeth: "ja som nemohla, ja som sa nemohla vratit", camilla sa pytala: "preco nie?", lisbeth: "neslo to, ty si si vybrala jeho", potom camilla skocila z utesu KONIEC SPOILERU, vo filme prekvapujuco chybali nahe sceny, tesil som sa na nahu clairu foy, ze si vyhonim na nej a marne som dufal 7/10(15.3.2019)

• DJMaroko

Dlouho jsem se na tento film těšil. Za mě velké zklamání. Akce jsou super, ale tolik chyb a nelogičností ve scénáři hodnocení sráží pod průměr. Film místy neřeší ani minimum faktů a jde si svou cestou jak se mu právě hodí.(16.3.2019)

Lisbeth - stejně nezničitelná, jak Terminátor.(30.3.2019)

Zápletka je pochopitelně značný konstrukt (ale to byla u Larssona taky - a možná ještě víc). Nicméně natočeno je to tak, že vše hladce a bez nudy plyne. Je to v podstatě poutavý akčňák, navíc obrazově přitažlivý (třeba rvačka na záchodě v maskách).(1.4.2019)

Celkem slušná akční krimi. Vlastně by mohla být i nadprůměrná, nebýt jedné toho, že je to v poměrně krátké době už třetí herecké obsazení stejných postav. Takže třetí představitelka Lisbeth, třetí Michael (navíc typově úplně mimo mísu) atd. A při srovnání s vynikajícím původním švédským zpracováním prvních tří dílů Milenia to prostě pokulhává.(13.4.2019)

pekná ukážka toho ako lahko sa v modernom svete dá všetko vyriešiť pomocou elektronockých vychytávok, stačí len vedieť ako na to a svet vám leží pri nohách. Rozhodne neni škoda si to pozrieť, solídny snímok.(30.4.2019)

Hoodně slabý 4. Původní severská trilogie je pořád o hodně napřed. Teď je z Lizbeth kříženec Bonda, Bourna a Ramba, co si sám vypálí ránu, zmydlí speciálni jednotku a poprvé ani neukáže “lentilky pod kobercem” :)(27.5.2019)

• solisoli

Začalo to hneď skokom, kedy hlavná protagonistka kde sa vzala tam sa vzala, ovládala všetko. Najprv skočila do jazera na jogurte /druh motorky/, to ju vypľulo na ľadovú plochu a fujazdila ďalej so strelenou lopatkou čo by dub. Tie počítačové znalosti na úrovni Thomasa Gabriela. Aj to je nič. Bitkárka, ako Grizli, pardon Brusli a nakoniec dookola odstreľovala všetkých do radu, ako Rambo. To nebolo všetko. Keith Stanfield naslepo cez stenu, vždy prvým výstrelom zneškodňoval pohyblivé ciele. To nie je všetko. Stačilo. Čo viac dodať. Všetko ma svoje medze, aj keď máju kontext, akčné. Zbohom zdravý rozum.(31.8.2019)

Za barák na konci 3 hvězdy, ale jinak nic moc film.(17.9.2019)

Protože jsem četl všechny díly a jsme momentálně ve tří čtvrtinách poslední knihy, tak mi tohle docela nesedlo. Protože to prostě není podle knižní předlohy. Přijde mi, že si autoři jen vypůjčili par postav a základní děj a z toho udělali paskvil. Kolikrát ani člověk nechápe motivaci jednotlivých postav nebo proč jsou zrovna na místě, kde jsou. Abych ale nekritizoval, tak film má spoustu cool momentů, některé atraktivni akční scény a dobrou atmosféru. Ale prostě nechápu, proč udělali tenhle one off film, když to má být trilogie. Jak tady chtějí navázat? Asi nijak.(29.12.2019)

Výbušná zmes akcie, osobnej drámy a severskej detektívky.(14.11.2018)

• Redyx1

Tak jsem odešel z kina předčasně.Ten začátek a prvních 30 min.jeste ok,ale pak se začnou dít věci,že by se zasmáli iděti...hrdinka která tu roli opravdu zahrála super,si poradí se vším.Ovšem tvůrci tohoto dílka zřejmě zapomněli, že diváci opravdu nebudou tak naivní aby sledovali tolik nesmyslů najednou...Vyberu jen jeden z mnoha.Hrdinka ukradne Lambo o kterém musí vědět že tyto auta mají na 100% zabudovaný systém GPS s možností vysledovaní.Myslím,že by bylo super u toho názvu filmu pozměnit žánr.Sience fiction(14.11.2018)

Švédska verzia príbehu Lisbeth Salanderovej a novinára Mikaela Blomkvista bola perfektná. Pôvodný americký sequel bol veľmi dobrý. Ale tento nový príbeh Lisbeth v podaní režiséra Feda Alvareza je bohužiaľ len priemerný akčný film. Pokračovanie story Lisbeth "Dievča v pavúčej sieti" podľa knižnej predlohy Davida Lagercrantza je ako slabý odvar silnej kávy predchádzajúcej série. Film má stále akciu, niekoľko veľmi silných scén, napríklad boj v plynových maskách v dome Lisbeth z detstva je výborný. Ale okolo je taká neochutená omáčka, v ktorej sa tieto pecky strácajú. Claire Foy sa zhostila úlohy Lisbeth statočne. Ale žiaľbohu to nebola ani Noomi Rapace, ktorá sa doslova do Lisbeth prevtelila a bola nezabudnuteľná, a nebola to ani Roony Mara, ktorej Lisbeth bola tiež výnimočná. Ale hlavne Sverrir Gudnanson má v úlohe novinára Blomkvista nudil a bol tak nevýrazný, že si ho už teraz po týždni vôbec nepamätám. Dievča v pavúčej sieti je stále áčkový thriller, ktorý neurazí, ale zostane v zabudnutí šedého priemeru dejín.(25.11.2018)

• kaller

Začnu trochu zeširoka. Filmová verze výborné Larssonovy knihy Muži, kteří nenávidí ženy se mi hodně líbila v obou podobách, ale přeci jenom trochu více Fincherovo zpracování. Pak již to byla bohužel slabota, jak knižní, tak filmová. David Lagercrantz sice tenhle stín nepřekročil, nicméně Alvarezův pokus přese všechno nedopadl až tak tristně. Pokud tedy přijmete za skutečnost, že Claire Foy je asi nejméně zajímavou Lisbeth, že budete konfrontování s celkem rutinní akční jízdou, jíž se však nedá upřít slušná atmosféra a tempo. I tak jde nakonec o podprůměrný snímek, co příliš snadno žánrově zapadne.(26.1.2019)

kdyby to nebylo tak přehnané a až skoro komiksové....jinak Claire výborná Lisbeth(28.1.2019)

Knižní předlohu jsem nečetl,Trošku jiný špionážní thriller,i když chvílemi to ztrácelo tempo,tak to nudné nebylo.(4.2.2019)

Lisbetka je nesmrtelná kombinace všech akčních hrdinů, zabalená v dokonale koukatelným hávu. Pavoučí síť popisuje proč a zač Lisbetka vlastně je, a přes to, že ji nehraje Noomi, je to super film kterej mě zděsil pouze ke konci, jak si sestřičky vyprávěly o hovně, naštěstí to trvalo pouze malý skok, a bylo po pičce. Vypnout mozek a nechat se unášet. Neřešit milion nepochopitelných přesunů atd. Prostě si jen vychutnat to fajn, co nám Alvarez naservíroval.(9.3.2019)

Jako samostatny film by to mozna pusobilo lepe. Atmosfera dobra, to se musi uznat. Nejvetsi preslap je ale Mikael, ktery je tady totalne necharismaticky a navic pusobi spis jako srabik.(10.3.2019)

Co do akce byla tahle Lisbeth asi nejvíc cool, ale do původní trilogie to má hodně daleko. Nedivím se ovšem, že si tvůrci vybrali tenhle materiál, protože nabízí opravdu hodně možností, jakým směrem se hlavní postava vydá. Tady Lisbeth neutíká, ale spíše pronásleduje a dává tomu správný grády. Možná bych ale vytkl až přehnaně snadné hackování a taky pár do očí bijících scén, jako například kamera na plotě, které si opravdu nikdo nevšiml? Atd atd, což mě přimělo k průměrnému hodnocení. Jako jednohubka ovšem dost dobré.(15.3.2019)

No abych pravdu řekl, do původní série má tenhle film hodně daleko. A aby člověk na to dokázal koukat bez různých invektiv na adresu filmu, stačí film vnímat jako jen další a úplně jiný film, jenž by se dal označit za koukatelný průměr.(24.4.2019)

Dívka v pavoučí síti není nikterak výjimečným filmem, ale rozhodně není propadákem, jak ji mnozí zarytí fandové Mikaela Blomkvista prorokovali.(3.5.2019)

Trošku v rozpacích z tohohle "díla". Vizuální jízda švédskou hutností v patách ikonické Salander v podání yankeeských kreativců se ještě hutněji odklání od knižní předlohy (která popravě stála docela za hovno - celé by to mělo být od třetí Larssnovo knihy restartované s Lagercrantzovým doživotním zákazem jakkolilv Millennium prznit dál), jež jí slušně nakopává prdel až na ten konec. Balancuji mezi třetí a čtvrtou stařenou, a přikláním se k té čtvrté, protože kdyby totálně nevyjebávali s tak mistrným námětem, který nám tu Larsson ponechal, jednalo by se o mistrovské dílo, ale pořád se sakra na to dá koukat, tvl - na rozdíl od The Girl with the Dragon Tattoo - včetně Foyové sexy nordického akcentu (klobouk dolů na to, že je Britka).(20.7.2019)

• adamix

Chabý film podľa chabej predlohy. Postavy nanič, Claire Foy celkom ujde, ale Noomi Rapace je neprekonateľná. Slabé 2*.(20.8.2019)

Claire Foy charismatická, to žádná. Jinak scénář hodně, ale hodně moc slabej. Chápu, že vymyslet v dnešní době něco originálního dá hodně práce, ale alespoň musí být vidět snaha. A tady se nikdo nesnažil. Bída bídoucí. Podle tržeb propadák a je to vlastně v pořádku.(10.11.2018)

Film je napínavý, má spád a oproti knize mi příběh připadal přehlednější a lépe srozumitelný. Představitelka Lisbeth byla vybrána dobře, naopak naprosto typově neodpovídající je představitel Michaela - příliš mladý, pohledný, vůbec neodpovídá postavě lehce cynického a životem unaveného novináře středního věku se spoustou osobních problémů, kterého známe z knihy. Protiklad mezi ním a Lisbeth, který v knihách působí zajímavě, tak ve filmu bohužel zcela mizí. Kvalit švédské filmové adaptace původní trilogie film nedosahuje, nicméně ani jeho knižní předloha nedosahuje kvalit původního Milénia. Celkově film podle mého názoru stojí za zhlédnutí a bavil mne více než Lagercrantzova kniha, která byla místy trochu nepřehledná.(11.11.2018)

První, o čem se musím zmínit, je malá návštěvnost filmu - to mě opravdu překvapilo. Ale divák (i čtenář) je tvor zapomnětlivý a jelikož knižní předloha vyšla zhruba dva roky před uvedením filmu, bude tato skutečnost patrně důvodem nevalného zájmu diváků. Film dle mého názoru bohužel kvalitativně nedosahuje úrovně zpracování prvních tří dílů Milénia. Jedná se o špionážní thriller, zaměřený čistě na akci. Za dobře vybrané herce považuje Lisbethinu sestru a šéfku tajné služby. S herečkou v hlavní roli jsem se po celou dobu stopáže filmu moc nesmířila a o představiteli Blomkvista už raději nemluvím vůbec, ten mi do role nesedl... Celkově film hodnotím jako průměrný.(12.11.2018)

Claire Foy je jako Lisbeth skvělá.Myslím že tvůrce filmu trochu počítal s tím že divák viděl aspoň Fincherův film, nebo četl minimálně nějakou knihu.Já osobně jsem četl všechny a viděl všechny filmy, takže na napojení na Claire-Lisbeth mi stačilo pár minut protože tu postavu prostě znám. Je pravda, že děj je oproti knížce dost ořezanej.Je to taková akční jízda.Je tam pár odkazů jak na Finchera, tak na švédskou trilogii.Docela jsem se divil, že ten film vůbec vzniknul-protože si myslím že je cílenej hlavně na fanoušky Lisbeth.Kniha celkem slavila úspěch ale už to je dva roky a už vyšla i další.Pokud to Sony neodpíská může vzniknou minimálně další film. Moje hodnocení je možná přepálené ale já jsem prostě rád za každou Lisbeth. Jasně že je ve filmu pár přešlapů a nejedná se o žádné veledílo ale já jsem si to prostě užil.(12.11.2018)

postaveno na akci, některé nápady a scěny lepší než u posledního mission imposible, claire foy mi občas neseděla, ikdyž ji mám rád, asi je ten přerod do punkové hlavní hrdinky moc brzy po britské královně, občas mi tam prostě zablikala Queen, resp Crown(12.11.2018)

• H3D_kRu

tak tohle se nepovedlo ... severský McGyver a Vědma v podání Claire Foy(12.11.2018)

• bigmatko

tak ako knižnej predlohe v štvrtom voľnom pokračovaní dochádzal dych tak filmové spracovanie dodýchalo už úplne. Rovnako ako prvý pokus američanov o sfilmovanie prvej časti Milenia tak aj Dievča v pavúčej sieti nesiaha švédskej pôvodnej trilógii ani po úvodné titulky. Chýba tomu temná duša a záhada. Skôr sa celý príbeh tvári ako napodobenina Bonda a moderného Ramba v ženskom podaní. Lisbeth je zrazu temnou bojovníčkou ktorú nezastavia guľky ani ľadové jazero ani výbuchy. Jedným mobilom a jedným notebookom, ktoré nemusia byť nikdy pripojené ani do siete, dokáže nabúrať americkú NSA aj švedskú bezpečnostnú službu a vlastne všetky iné systémy dokonca aj za jazdy v aute s mobilom hackne iné auto cez smsky. Dej má logické nedostatky nevýraznú zápletku a úplne nezmyselnú motíváciu záporných postáv a smiešne postupy bezpečnostných agentúr. Lisbeth a jej družina z ničoho nič používajú najmodernejšie technológie a zbrane. Veľmi veľmi slabý film, ktorý nič výrazne nepriniesol. Ak chce niekto vidieť skutočne dobrú a hlavne reálnu Lisbeth tak nech sa vráti k švédskej trilógii.(14.11.2018)

• danvers

Okrem mien hlavných postáv sa nestotožňuje s knihou viac menej nič. Jedna hiezda za celkové spracovanie nekvalitného "akčného" filmu(15.11.2018)

Prachobyčejný akčňák, který mohu sledovat v tv u vaření a o nic nepřijdu, když se otočím k plotně...Nudná bondovka bez bondovského vtipu a lehkosti. Zneužití postavy Lisbeth ze švédské verze. Kdo čeká severskou detektivku, tak může čekat až do konce.(17.11.2018)

• meme123254

Tešil som sa, sklamal som sa(20.1.2019)

na jedno pozretie výborný film.:)(21.1.2019)

Slabšia i keď akčnejšia a pomaly marvelovská verzia Fincherovho filmu.Chýbala tomu hĺbka.(21.1.2019)

• neskvik

Nada. Najvacsi casting fail obsadit toho chlapca to ulohy Mikaela Blomkvista. Deje sa tam toho dost, len mi to pride spravme akciu, aby sme tu mali akciu, proste nic hlbsie. Par zaberov sa mi pacilo, cize za ne jedna * . Hlavnu ulohu mi bolo luto, prekonat Rooney Mara je...trosicku tazky oriesok. Sylvia Hoeks mi prisla fajn, spravna mraziva, sociopaticka mrcha :)(26.1.2019)

• Jindra_S

Nějak se to zvrtlo - dívka má supermanské schopnosti, takže se nemusíte bát, že by se jí něco vážného stalo. A ti špatní jí nahrávají jak jen mohou - nezabíjejí hned, ale raději píchnou injekci cca metr od tabletek, které jí dostanou zase do formy. A ona se odvděčuje dokonale inscenovanými akcemi tím nejkomplikovanějším způsobem a hackuje všechno z mobilu. A když jsme u toho, pokud má příležitost, ty špatné taky nezabije, ale jen omráčí, aby později mohli být zabiti lepším, epičějším způsobem. Kupodivu to nejsou nejhloupější věci ve scénáři - takový program, který se dá jen přenést, nikoliv zkopírovat a je zabezpečen lidským klíčem ... to opět ukazuje, že scénáristé nedostali pořádně zaplaceno. Natočeno je to pěkně, seversky chladně a temně, se smyslem pro symboliku (černá a červená, šachy), ale co z toho?(7.2.2019)

• hindator

Po přečtení knížky jsem se těšil na filmové zpracování jako malý Jarda. Předchozí uchopení dílů Millénia po seversku i po americku se mi líbilo a tak jsem měl zřejmě vysoké nároky. To byla chyba. V tomto díle už mi chyběly jen vlající americké vlajky a scény s Brucem Willisem a prolétající stíhačky USAFu. Nelogické chování postav, předvídatelný každý další tah, posun do úrovně béčkových akčňáků,... To všechno mi zkazilo nejen radost, ale i celé odpoledne.(15.2.2019)

Slušný,solidní,dobrý,cool krimi-thriller se severským nádechem . Claire Foy coby Lisbeth je hustá hackerka. V pohodě fajn film neurazí ani nenadchne....Akce ve filmu je fajn,ale mohlo by jí být více...(16.2.2019)

• milaninoo

Tenhle film bohužel zapadá do sci-fi famtasy žánrů a ne jak je výše uvedeno!! NO COMMENT!!(8.3.2019)

LTT tri hviezdy. Casting my moc nesadol a Blomquist úplne mimo.Akcie nie moc, ale vcelku vydarená. čo ma vyslovene potešilo, bol záver, keď mu konečne nabehol dom a označoval enemies, Paráda. Prvý diel bol omnoho lepší po všetkých stránkach. Nieje každý deň nedeľa.(11.3.2019)

• Accuphose

Zdálo by se, že se koukáme na příběh bisexuální feministky anděla zachránkyně, která má tu správnou adresu trvalého bydliště, dokáže zkopírovat nezkopírovatelný soubor pomocí notebooku a poradí si v situacích, za které by se nestyděl ani Liam Neeson. Ale jelikož je tento film určen pro ženy, budu volit slušné výrazy. Vlastně abych to zkrátil, je to (skoro) stejná slátanina, jako "Muži, kteří nenávidí ženy". Film mě vlastně celou dobu sral a musím říct, že jsem se i několikrát zasmál, když například byla dodávka z dob Harryho Callahana v cíli rychleji než Lamborghini. Kde asi udělali Italové chybu? Kdyby psala scénář Halina Pawlowská, dal bych jednu hvezdičku, takhle... A přitom ta první scénka s tatínkem byla fakt dobrá. Jo a mimochodem, pointa tomu dává těžce na prdel.(16.3.2019)

• dr.Queen

Nuda(31.3.2019)

• KcarlosK

Série má stále klesající kvalitu a Claire určitě není Noomi.(3.4.2019)

• bosso

Mnozstvo nelogickych a prehnanych hluposti v jenom filme.(22.4.2019)

Pokud jste ajťák, musíte zavřít místy oči, ale překvapivě celkem příjemně akční a nabušené. Claire Foy mi dokonce sedí víc než Ňouma Rampa. Nebýt pár dementních zvratů typu rachitická ajťačka nakope prdel zásahové jednotce a injekce s doživotním oslepnutím, jsem zcela spokojen a označím to za překvápko roku, směre se rovnající sérii MI se stejnými "technologickými" zázraky. Sverrir Gudnason je castingový průser roku.(23.7.2019)

• nomak

Otresne nesympaticti herci, absence jakekoliv atmosfery a uplne mimo misu celkove.(25.7.2019)

• floppy4

Tak toto bola absolútna zmeska cliché aké si len viete predstaviť keď sa povie "severský akčný digi-thriller". Snažilo sa to tváriť strašne cool, ale bola to akurát strašná nuda pôsobiaca velmi umelo, finále predvídavé a pomerne stupídne. Fede Alvarez nedokázal vydolovať ani štipku z toho napätia, ktoré vedel spraviť pri svojom predošlom projekte "Don't Breathe". Postavy vrátane hlavnej hrdinky nezaujímavé, vo Švédsku je vždy zima, sneh a nesvieti tam slnko, aspoň že tomu chlapcovi na konci dali bundu.(27.3.2020)