Koncert ze Schönbrunnu 2018

(koncert)
  • Rakousko Sommernachtskonzert 2018 (více)
Hudební
Rakousko, 2018, 90 min

Vídeňská filharmonie hraje v přímém přenosu tradiční letní noční koncert ze zahrad paláce ve Vídni. Skladby G. Rossiniho, G. Verdiho, G. Pucciniho, P. Mascagniho, S. Prokofjeva, P. I. Čajkovského, F. Ciley a R. Leoncavalla diriguje Valerij Gergijev. Sólo soprán Anna Netrebko. Český komentář J. Vejvoda. Od roku 2004 pořádá pravidelně orchestr Vídeňské filharmonie letní koncerty v zahradách Paláce Schönbrunn ve Vídni. Vzhledem k tomu, že koncerty se konají ve veřejném prostoru a jsou přístupné zdarma všem divákům, je o ně obrovský zájem a například koncert v roce 2015 i přes nepřízeň počasí navštívilo neuvěřitelných 80 000 posluchačů. Rakouská televize ORF je také nabízí do více než 80 zemí celého světa, a tak i my v České republice máme možnost být u toho. V minulých letech se koncerty konaly pod taktovkou významných dirigentů – Bobby McFerrin (2004), Zubin Mehta (2005), Plácido Domingo (2006), Valerij Gergijev (2007 & 2011), Georges Pretre (2008), Daniel Barenboim (2009), Franz Welser-Möst (2010), Gustavo Dudamel (2012), Lorin Maazel (2013), Semjon Byčkov (2016) a Christoph Eschenbach (2014 & 2017). Letošní koncert se koná 31. května 2018 a jeho dirigentem je znovu po letech Valerij Gergijev. Sólistkou koncertu je vynikající ruská sopranistka Anna Netrebko. (Česká televize)

Kwaichi

Mimoriadne vydarený ročník zahájanian letnej koncertnej sezóny, tentoraz zameraný na tvorbu talianskych skladateľov. Sympatický dirigent Valerij Gergiev predviedol famózny výkon, aj keď dnes orchester neriadil špáratkom. Viedenský filharmonici priniesli, klasicky, prvotriednu synfóniu lúbozvučných tónov. ()