Králíček Petr bere do zaječích

• USA Peter Rabbit 2: The Runaway (více)

Ve filmu Králíček Petr bere do zaječích se vrací roztomilý a všemi oblíbený králičí lump Petr. Bea, Thomas a králíci jsou teď něco jako rodina. Ale ať se Petr snaží sebevíc, stále má reputaci nenapravitelného rošťáka. A tak králíček Petr vezme do zaječích do světa, kde mu jeho lumpárny nikdo nevyčítá. Když se však jeho rodina rozhodne dát všechno v sázku, aby ho ve světě našla, musí se Petr rozhodnout, jaký králíček chce vlastně být. (Falcon)

VanTom

Souvislou zápletku dvojka víceméně nemá (maximálně něco jako přípravu loupeže – "heistu" – na farmářském trhu), perfektně animovaná roztomilá zvířena si však vystačí s prostým zlobením a vtipkováním, protože svěží, nepodlézavý humor většinou zasahuje střed terče a těžko se mu (jim) odolává. ()

Jaro.Krafcik

Vystihol to užívatel Arsenal83, niekedy to tak vystihne že človek nemá čo napísať a doplniť ale na túto novinku musím zareagovať. Hlavne kvôli tomu prepadu oproti skvelej jednotke. 3* ()

sedm.1

Druhé pokračování příběhu Králíčka Petra je snad ještě dětinštější a naivnější než díl první, což je tedy co říct, jelikož už tam to bylo pro víceletějšího diváka jen tak tak na hranici snesitelnosti, jenže světe div se, ono to kupodivu funguje i tentokrát, a já se musím možná i trochu ostýchavěji přiznat, že jsem se opět i já docela příjemně bavil a čas strávený u této podívané nepovažuji rozhodně za vůbec ztracený. Ano, je to vážně triviální a u více než poloviny scén nesmí divák vůbec přemýšlet, jelikož co se tam chvílemi odehrává, by za jiných okolností spíš spadalo do kategorie ,,jiný level,, , ale je to prostě v první řadě pohádka, takže to nesmírné množství všech těch šílených nelogičností a trapností nesmí divák brát až tak doslova a pokud se od tohoto faktu odprostí, tak si užije vážně roztomilou a příjemnou podívanou, která disponuje svižným spádem, minimem hluchých míst, sympatickými postavami, na vysoké úrovni zpracovanými digitálními zvířátky, poměrně funkčním humorem a vlastně možná i těmi emocemi, samozřejmě tedy ale v rámci okolností. Vyloženě vytknout tvůrcům by jinak snad šla jen prakticky nulová nápaditost při tvorbě zápletky, jelikož její vývoj by se dal označit za jednu velkou kopii všeho možného, ale to opět může mírně rozhodit jen dospělého diváka, cílové dětské publikum zrovna tohle asi též moc řešit nebude. Takže zkrátka proč ne. Je to svižné, zábavné, roztomilé, děcka si to užijí na výbornou, rodič se u toho nebude mít důvod cítit trapně, a tak by to asi mělo v případě Králíčka Petra být, takže klidně s trojkou sem. ()

DavidS.

Od zcela okouzlující jedničky, která dětsky skotačila na vesnické zahradě, je přesun do městského a dospělejšího prostředí s odkazy na Dickense a gangsterskou linkou krokem vedle...Nepomohou ani sebeparodující korporátní scénky nebo pravda o farmářských trzích :) ()

iXtr3m3

O chlp slabšie ako prvá časť, ale stále pobavilo tak dcérku tak aj mňa. Ešte aspoň jednu časť prosím, ale čím skôr, lebo z toho dcérka vyrastie... :) ()

filipvrbik

Možná to není tak dobré jako jednička, ale já se rozhodně pobavil a zasmál! Králíček Petr je prostě fajn rodinná komedie...90% ()

BOURQUE

V porovnaní s celkom solídnym prvým dielom sa jedná o niekoľko krokov dozadu. Koncepcia scenáru obsahuje samé klišé prvky, stokrát vymyslené a spracované veci. Nové postavy nedokážu vzniesť do príbehu dostatočne svižný a intenzívny vietor. Niektoré postavy nedostanú taký priestor, ktorý by si zaslúžili (napr. líška). „Vývoj“ charakteru hlavnej postavy vás neprekvapí. Vtipné momenty nefungujú správne. Keď bude vôľa pre tretie dielo, ako je o tom zmienka v záveru, tak tvorcovia budú mať čo robiť, aby prešľapy, ktorým sa dopustili v tomto diele, napravili. P.S.: Pesnička od Green Day (Boulevard Of Broken Dreams) bola dobrou voľbou a pre danú scénu sa hodila. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

Olík

První příběh (r. 2018) se pro mne stal synonymem zábavy pro celou rodinu….a to ne, tak že potřebujete zabavit děti a vy jedno oko na obrazovce a druhé v novinách. Králíček Petr number two staví na úplně stejných základech. Možná jenom té zábavy je o kolečko mrkve méně, ale pořád se jedou bomby (veverčák dávající Boulevard Of Broken Dreams mne rozsekal)…..děti zabaveny, rodiče zabaveny, prarodiče zabaveny, úkol splněn. ()

helloween93

Ve stejném duchu jako první díl, vrací se všechny postavy z jedničky a přibudou nové zvířecí i lidské postavy. Příběh obsahuje vtipný zvířecí heist na farmářském trhu a predictable twist v samotném závěru filmu. Za mě ok rodinný film. 3* ()

JamesConnorG

Bohužel zklamání a film o ničem. Jednička měla své kouzlo a měl stanovený cíl, což o druhém díle říct nemohu, protože mi přijde, že se tam řeší random témata. Útěk, uznání, útěk, uznání atd. Bohužel zklamání. 55% ()

Likan7

Bohužel jsem se bavil o poznání méně než u příjemnýho prvního filmu. Všechno je tam jak by mělo být, ale to překvapení už chybí. Scénář je o poznání slabší a film na to hodně doplácí, stejně tak na často nefunkční humor. Zvířátka jsou pořád fajn, jelen skvělý, ale až nepříjemně často jsem se díval na hodinky. I když má pokračování nějakých 90 minut, většinou jsem se nudil. ()

geek.ondra

Jednička byla fascinující v tom že dokázala zkombinovat dětský humor se zábavou pro dospělé. Dvojce se to už nedaří a zde převládají prvky které se zavděčí pouze dětem. Tentokrát to bohužel nedosáhne ani na hranici průměru ()

Trixinka

Klasický problém "dvojek" filmů tu máme zase. Vše co skvěle fungovalo v první filmu vypustíme, ponecháme místy až protivného hlavního hrdinu králíčka Petra v hledání odpovědi na otázku být či nebýt zlý. Změníme prostředí (jedna zahrada a dům už nestačí), přidáme moderní město s novými "přáteli" a budeme mezi tím přelétávat, jezdit vlakem, taxíkem a kdo ví co ještě. Ještě k tomu všemu přihodíme pár klišé moralizujících momentů, prozření hlavních hrdinů a hle je tu konec. Až moc z tohoto filmu řvalo ono škatulkování - když kradl ten jezevec (či co to bylo) na zahradě králíčka Petra rajčata, bylo to podáno vtipně a následně byl jezevec za klaďase; ovšem když kradla zvířátka ve městě, protože neměla co jíst, bylo to podáno jako něco špatného a zlého. Nebo ten agent, co měl na starosti knihu hl. lidské hrdinky - až moc přehnané tlačení na pilu a opět řazení do určité negativní, zlé polohy padoucha. A nevím jestli to bylo schválně od dabérů, či autorů - ale v momentě, kdy jede hlavní hrdinka s tím agentem v novém autě zazní hláška - oni chtějí zpět své motýle :D To jako fakt?? :D :D ()

E lan

Příjemná pro nás silvestrovská pohádka plná super animací, dobrých hereckých výkonů a sem tam slušně vtipných scén. Na to se prostě dá dobře dívat. ()

RAFT

A máme zde druhý díl Králíčka Petra .No co k filmu jenom napsat .Film je spíše pro měnší publikum.Že ,by sem se bavil u filmu to se nedá ani ,nezvat.Nic extra od filmu nečekejte .Je to uplně nebo alespon skoro to samé jako první díl něco přidaného .Film neurazí ale,ani nenadechne .Děcka si film oblíbí ,dospělý budou trpět.60% ()

JohnZ87

Druhé filmové dobrodružství králíčka Petra za svým předchůdcem lehce zaostává, přesto se ale podařilo zachovat "tvář" prvního filmu. O vtipné interakce mezi postavami není nouze a děj slušně odsýpá... Možná tedy až moc, protože finále je až nezdravě uspěchané a působí dost zhuštěným či sestřihovým dojmem. Jinak ale slušná zábava pro celou rodinu. PS: Nigel Basil-Jones je super. :-) 60% ()

dkas

Kupodivu se úplně nevykrádá, přibyla "zlá" osoba vydavatele, králíček Petr utíká do města, ale jinak to opět ničím moc nepřekvapí. I když vlastně jo, asi je to záměr, ale občas animace, hlavně lidských postav, je teda šílená. ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

3Bobule se odkládají, česká kina zavírají

10.03.2020

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o zrušení veškerých hromadných akcí s účastí nad 100 lidí se společnost BIOSCOP rozhodla dočasně zrušit premiéru filmu 3Bobule, která byla v plánu už… (více)