silentname

"Rosebud" vo svete kórejskej kinematografie patrí medzi slabšie filmy. Nemôžem povedať, že by išlo o zlý film. Hoci boli miesta, kedy som si nebol úplne istý, či budem s výsledkom spokojný. K pozitívnym stránkam filmu sa dostanem o chvíľku. No najprv si povedzme, čo mi na tomto filme reálne vadí. Napriek tomu, že v jadre to chce povedať silný príbeh, tak film nevie ako ten príbeh povedať správne. Tón sa neustále mení, najprv to pôsobí ako komédia, no potom z toho idú robiť ťažkú drámu. Normálne by mi to možno nevadilo, no nemám pocit, že to pre tento film bolo najšťastnejšie riešenie. Občas sú tu scénky, ktoré vyslovene nebolo treba. Napríklad časť, keď Yeon-soo Ha na moment skolabuje a Woo-shik Choi uvažuje či jej má dať umelé dýchanie alebo nie a má obavy či to nebude pôsobiť divne a podobne. Je to zbytočná scénka, ktorá chce byť len humorom. Okrem toho často do toho dávajú veľmi komickú hudbu, ktorá to má asi ešte umocňovať. A robí to skôr problémy, než by to fungovalo. A potom sa príbeh toho snaží povedať príliš veľa na malom mieste. Možno keby sa to robilo ako seriál by sa mnohé momenty dali lepšie umocniť, no v tomto podaní na nás nemajú tak silný efekt. Viac by som si prial vidieť Rose a jej spevácku kariéru. Lenže tomu sa venujeme len prvých 40 minút a potom sa posúvame do budúcnosti, ktorá je už filmom o vzťahu medzi matkou a dcérou. So všetkými úskaliami, so všetkými príjemnými momentkami. A rovnako sa do toho všetkého zamotá ešte aj jej bývalý frajer a otec jej dcéry. Problém je ten, že mnohé tie scénky vo filme sú dobre spracované a mohli by fungovať. Lenže buď tomu potom pridajú komický tón, ktorý to zabije, alebo to nevedia správne vyvážiť. A nemyslím si, že na konci bolo nutné tomu dodať až tak veľkú drámu. Toľko teda k mojim mínusom. Aké sú plusy? Herecky je to opäť veľmi dobre zvládnuté. Myslím si, že hlavná dejová línia čo je vzťah matky a dcéry je tu veľmi dobre spracovaný. A rozumiem prečo sa Rose rozhodne tak, ako sa na určitých momentoch stane. A je mi jej často ľúto. Najmä keď postupne uvidíte čím všetkým si prejde. A chápem ju prečo si myslí, že ako matka zlyhala. Srdce filmu bije silno. No nemali si na to nechávať 40 minút. A nemali ma navnadiť na úplne iný film, ktorému sme sa venovali len chvíľu. Keď sme došli na koniec, tak som bol s výsledkom spokojný, no nevedel som sa ubrániť pocitu, že to mohlo byť silnejšie. Ak by sa upustilo od tej zmeny tónu a film sa viac sústredil na to, čo bolo najdôležitejšie. Hodnotenie: B- ()