Tau

Noga Landau

Larry Smith

Bear McCreary
  • JASON_X

Představuju si, že režisér mohl vést se svým štábem před natáčením podobný rozhovor: "No, myslím že vizuálně bude ten film fakt hodně hezkej, ten bejvák bude udělanej dost pěkně. Ale to taky bude jeho jediný pozitivum, mám v plánu pořádně nasrat každýho blbýho křena, kterej se na něj bude zvědavě těšit. Místo pořádnýho scífka totiž kaštani dostanou hezky infantilní, středoproudovou, červenoknihovní břečku, cha! Teď jenom přemejšlím, jak ho dokurvit ještě víc, tohle se mi zdá málo..." "Hele rejžo, no a co obsadit do hlavní role nějakou pořádnou tlamu? No napadla mě zrovinka ta Majka Mo... Mo... Moreau nebo jak..." "Ty vole to vubec nejni blbej nápad, dyk ta má z některejch úhlů tak ukrutnou držku, že vypadá jako dovopravdická dowňačka... i když má teda docela dobrou prdel... super návrh čéče!" "No a toho domácího compa necháme namluvit nějakou starou vyšeptalou afektovanou buznou, co?" "Oukej, souhlas. A to by v tom byl čert, aby tomu pak někdo normální dal na ČSFD víc než tři hvězdy... Ale teď pauza, musim na hajzl." A ano, opravdu, povedlo se, jedná se vskutku o ukázkově senilní moralizující pseudoscífko pro svíčkový baby plný patosu a mainstreamových klišé, pojednávající o tom, jak jedna vylízaná barová pološtětka přelstí geniálního a šíleného vědce, polidští centrální mozek lidstva a přepere bojovýho robota. Bravo rejžo, fakt nechutně sentimentální srajda, i když estetická.(26.7.2018)

Vizuál a efekty jsou fajn. Zejména robot mě bavil. Nejedná se sice o nic dechberoucího, ale dívá se na to dobře. Zadařilo se i herecky. Skrein má pro podobné psychopaty vlohy a Maika Monroe je prostě nádherná. Problém je se zápletkou. Aby se holka dostala ze zajetí, musí se skamarádit s inteligentním počítačem, který dům hlídá. Proti tomu bych nic neměl, ale samotný stroj je de facto bez osobnosti a to, jak jí postupem času získává, působí víc než kostrbatě a některé dialogy jsou hodně úmorné. Kouknout se na to dá, ale rozhodně se nejedná o film, ke kterému by se člověk vracel. 60%(19.7.2018)

Nie vždy je potreba vidieť vysokorozopočtový film, ktorý ma odrovná. Občas mi stačí aj niečo menšie. A ak to máme ešte ako sci-fi, tak som tomu otvorený. "TAU" je podľa mňa celkom dobré sci-fi o super dome a jeho super inteligentom programe s menom "TAU". A keď to vezmem celkovo, tak som si film aj relatívne užil. V prvej časti to má mierne hororové prvky, potom je to viac dialógové a veľa informácií pre "Tau-a" Viem si predstaviť úprimne všetkých, ktorých to otravovalo a nudilo, no pre mňa to bolo v tomto celkom zaujímavé. Tie dialógy mi nevadili, mali pointu, mali myšlienky a celkovo som mal pocit, že vo mne zanechali celkom dobré dojmy. A je vždy super, keď môžeme vidieť, ako sa umelá inteligencia dokáže priblížiť k ľudskému mysleniu a cíteniu. Či už v "Mass Effect 3 alebo "Terminator 2: Judgment Day". Asi mám pre to slabosť. Nemôžem povedať, že by film nemal slabé miesta... okey zloduch je síce celkom zaujímavý, ale zase miestami sa správa ako malé decko. Až to človeka trošku irituje. Niekde v strede mám pocit, že to potrebuje zase nejaký smer a potom záver nie je podľa mňa nič moc. Alebo aspoň vrcholná akcia. Už som videl lepšie. Posledná scénka však je dobrá a dá človeku príjemný pocit. Ako celok je to podľa mňa pozerateľné a celkom dobré. Ak chcete niečo malé s umelou inteligenciou, myslím si, že si prídete na svoje. Čeknite si film a zhodnoťte sami. Hodnotenie: B-(30.8.2018)

• misterz

Podľa môjho názoru premárnený potenciál. Námet filmu celkom zaujímavý, no scenár ho nedokázal rozviesť do niečoho zaujímavejšieho. V podstate takmer celý čas ide iba o príšerne nudné a povrchné blábolenie jednej dievčiny s umelou inteligenciou, ktorá stále všetko nechápala. V tomto duchu sa niesol i samotný koniec, ktorý mi tiež prišiel ako nemastný-neslaný. Jediné čo za to stojí je slušná výprava, vidno, že sa s peniazmi nešetrilo. Podpriemer. 40/100(23.7.2018)

• Marze

Hloupý násilný thriller o umělé inteligenci. Je to jako jeden díl nějakého sci-fi seriálu, který má nafouklou délku. Režisér má nedostatek představivosti. Julia (Monroe) je svědkem únosu a je polapena do smrtelného experimentu. Je chycena tvůrcem umělé inteligence, Alexem (Skrein). Ukáže odvahu a musí cestovat proti času.(4.10.2018)