Obří náklady

(seriál)
všechny plakáty
Dokumentární
Německo, 2017, 12x49 min

Každý ví, co je to nákladní přeprava: velké náklaďáky s varovně blikajícími žlutými světly převážejí obrovský náklad. Ale ve srovnání s „megatransporty“ jsou to jenom pouhé drobečky. Megatransporty jsou ještě větší, těžší, složitější a neobvyklejší. Vyžadují na milimetr přesné plánovaní, můžou proběhnout pouze v určitých hodinách nebo za zvláštních bezpečnostních opatření. Než se dají do pohybu, početné týmy je plánují měsíce dopředu. Každá epizoda vzrušujícího seriálu Megatransporty zachycuje právě takovou výjimečnou akci. Obrovité jachty bohatých majitelů se přesunují po světových mořích na ještě větších plavidlech. Největší dopravní loď světa s největším motorem a 19 tisíci kontejnery naskládanými najednou na palubě se plaví uchem jehly do přístavu v Hamburku. V každém díle navíc uvidíme detailní plánování, přípravu a demontáž nákladu, jeho stabilizaci, realizaci ochranných opatření a pak tu zvláštní chvíli, kdy se zboží naloží a vyrazí na komplikovanou cestu k místu určení: úzkými nebo zledovatělými silnicemi, navzdory tuhým mrazům nebo rozbouřeným vlnám. (TV Prima)

Echelon1

Hodnotený diel o OOCL Hong Kong. Lahôdka. Vždy som sa chcel zoznámiť s kráskou, ktorá nahradila na tróne Maersk E-class. ()

Marze

Viděl jsem zatím jen maskulinní díl o megalodi Krása Norska. Při sledování jsem poněkud trpěl, protože tahle práce by mi opravdu nebavila. Stejně jako jezdit na obří zaoceánské lodi a večer chodit s důchodci tancovat nebo se nechat bavit na zábavných řachandách. Ale dokument je standartně natočen - dávám 50%. ()