poster

Urážka

 • anglický

  The Offence

Drama

Velká Británie / USA, 1973, 112 min

 • dobytek
  **

  Od filmu, ve kterym figurujou jména jako Sidney Lumet nebo Sean Connery, jsem čekal hodně. Bohužel moje očekávání se zdaleka nenaplnilo. Je to strašná nuda. Pořád jsem čekal, že se to nějak rozjede, a ono nic. Sean Connery se tam akorát celou dobu rozčiluje, chytá nervy a řve na podezřelýho, na manželku nebo na kolegy fízly a mě to prostě nějak nebavilo. 40%(22.3.2015)

 • Rob Roy
  ***

  Sychravá britská konevrzačka (jak jinak když režíruje Sidney Lumet). Depresivní postupný náhled do jedné mysli. Střih místy připomene styl Nicolase Roega, strohé interiéry a betonové exteriéry spolu s atonálním soundtrackem navodí pochmurnou atmosféru. Škoda přílišné dialogovost a četnosti monologů, je to až moc divadelní. 70%. Connery výborný.(22.7.2008)

 • Radko
  **

  Policajt podozrivého umláti na smrť a následne sa riešia príčiny. Spočívajú v nahromadení tráum, desivých spomienok z vyšetrovania vrážd a tiež v latentnej pedofílii seržanta spolu s nefungujúcim manželstvom. Zjavný príklad sofistikovanej obhajoby policajnej brutality vo filme pre pochybovačnejšie publikum. Zaštítené menom režiséra, známym hercom v hlavnej úlohe a flashbackovými postupmi v sprievode avantgardnej hudby. Prizná sa síce časť viny polície (aby sa nepovedalo), ale dôsledkom a skutočnou príčinou nakrútenia filmu je vytvoriť puto sympatie k vyšetrovaco - represívnemu aparátu podchytením skeptickejšie naladeného publika. Ukázať, že ich práca nie je vôbec ľahká. Sužovaní démonmi práce a vlastnými pudmi sa síce často dopustia bitky vypočúvaných, no zväčša je to vysoko opodstatnené - je treba si len zvyknúť.(21.2.2013)

 • LiVentura
  *****

  Atmosférické drama lidí, kde ani tak nejde o dopadení pachatele, jako o podstatu policejní práce a jeden tragický výslech podezřelého.. Panu Lumetovi skládám poklonu. V příběhu jde o nitro pachatele a vyšetřovatele, které se může zdát v jednu chvíli i stejné, rozpolcenost hl.hrdiny je zarážející a smutná. Velmi depresivní snímek.(7.4.2012)

 • Rocky62
  ***

  Pokud je film úspěšný, jedná se o byznys, pokud není, je to umění. Toto je ten druhý případ. Převážně komorní psychologická studie nitra tvrdého detektiva v neobvyklém depresivním hávu je do jisté míry zajímavě podaná, avšak ve svém přednesu v některých sekvencích uspávající, obzvláště v první polovině. Dějová linie je ovšem bravurně zpestřena retrospektivními záblesky, které představují jakousi nápovědu na otázku, co se odehrává v mysli hlavní postavy. Sean Connery dostal velký prostor pro ostré emotivní projevy a dle mého skromného názoru se jich zhostil na výtečnou. Bez debat se jedná o inteligentní psycho-drama, kterému však vzhledem k nezáživnému začátku nemohu dát více jak 70%(30.12.2012)

 • - Jedná se o poslední film, v kterém si zahrál Anthony Sagar. (Pumiiix)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace