poster

Owari no Seraph: Nagoja kessen hen (TV seriál)

 • Japonsko

  終わりのセラフ 名古屋決戦編

 • Japonsko

  Owari no Seraph: Nagoya kessen hen

 • USA

  Seraph of the End: Battle in Nagoya

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2015, 12x24 min

 • novoten
  *****

  Hlavní hrdina stále nedokáže argumentovat jinými pojmy než "rodina" a "přátelství", charakterů je tentokrát doslova nepřeberné množství a domněnka, že Yuu a Mika jsou do sebe ve skutečnosti hluboce zamilovaní, se stává téměř jistotou. Občas se vypráví o překot, jindy se celá epizoda odehrává jen v rovině nic neřešícího dialogu. A já fascinovaně zírám na každý nový zvrat nebo k dokonalosti animovanou akční scénu. Seraph možná nemá nejvyšší ambice a s otrávenými diváky bych si netroufal hádat, ale mně si na svou stranu ukradl okamžitě. Čekání na novou sérii bude k nesnesení.(23.2.2016)

 • Jeoffrey
  ***

  Ale jo, zatím mě to baví. I když se všichni ze začátku tváří, jako by se Yuova přeměna vůbec neuskutečnila a všichni kolem něho chodí po špičkách, i když hlavní hrdina pořád dokola mele o tom, že musí zachránit svého "boyfrienda" což už místy nudí a první díl a ten výslech co se tam odehrál mi přišel tak nějak divný i přesto všechno to zatím pořád jde. Atmosféru to má, tajemství co by mě zajímala tam taky nějaká jsou a navíc hrdinové dostali nové schopnosti, které sice nejsou tak působivé jako třeba "bankai", ale zajímavé mi docela přijdou. Občas mě to i trochu zklame, třeba když čekáte epický souboj s démonem a místo toho ho hrdina prostě ukecá ve stylu písně "Chtěl bych být víc, než přítel tvůj...". Jistě, kolem tohohle kousku je spousta "hypu" asi jako třeba u takového Tokio Ghoula a i já se nechávám tou akcí opíjet. Objektivně je to spíš průměr, ale protože mě to zatím pořád baví,tak u mě zatím ještě pořád za 4* především proto, že čekám, až vypukne ta bitva o Nagoyu a že to bude "velký". EDIT: Tak jsem to právě dokoukal a pocity jsou značně smíšené. Čekal jsem, že to bude velké, čekal jsem že to bude efektivní ale čekal jsem také, že to bude dávat smysl. První dvě věci se vcelku povedli, finální episody měly docela slušnou atmosféru a hromadu zajímavých okamžiků, které se mi líbily, ale bohužel docela slušnou řádku věcí co se tam odehráli jsem příliš nepobral. Zkrátka finále bylo hodně uspěchané, zvraty zvláštní a opravdu velmi málo vysvětlené a tak si kladu spoustu otázek, nad kterými ale jako by se příběh vůbec nepozastavoval. Takže díky všem těm věcem, nad kterými jsem musel přemýšlet a které mi nebyli autoři zatím schopni vysvětlit a nebo které jsem asi správně nepobral jsem si to nakonec vlastně ani moc neužil. A tak si počkám na další sérii a třeba už se konečně něco dozvím a začne to dávat smysl, ale zatím je to jen velmi pěkný akční bordel. No a díky tomu bordelu a jisté nedomyšlenosti, kdy mi nic moc z příběhu neukázali a nevysvětlili musím svůj dojem snížit na lepší průměr... 6/10(17.10.2015)

 • kubka4
  *****

  Druhá série předčila svého předchůdce snad ve všech ohledech, je akčnější, napínavější, má lepší příběh, atd. Takhle by měli sequely vypadat... Jediné, co se částečně zhoršilo je opening a ending, které se mi u první série líbily mnohem víc. Zbytek OST je ale vynikající a ani ty dvě "písně" nejsou zase tak špatné, pouze nemají na své předchůdce. Hlavní postavy jsou povedené a dokážu se do nich vcítit. Dokonce mi je líto Krul Tepes a to je to upír... No, uvidíme co nám přinese třetí série (teda pokud bude...). Budeme doufat, že to bude alespoň stejně dobré jako dvě předchozí... - 100 %(24.4.2016)

 • jenHonza
  ****

  Zatím se to nese ve stejném duchu, jako první série a já jsem spokojený. Dám tomu 4* a na konci řady své dojmy přehodnotím a případně hodnocení upravím. Celou první sérii to lidé přirovnávali k Shingeki a mě pořád vrtalo hlavou, že mi to připomíná spíše něco jiného a až Joffreyho komentář mi to pravé vnukl. Ano, opravdu mi to dost silně připomíná Bleach, ale rozhodně to není naškodu. Každopádně v tom pořád potenciál vidím a tomuto anime věřím(19.10.2015)

 • Echelon1
  **

  Prečo musím dávať 2* anime, kde nie sú fanservice debility a je tam plno sympatických postáv? 3* pre prvých 11 epizód, posledná do zráža na 2*a všetko nasledujúce sa týka výlučne jej. SPOILERY Takže ak to správne chápem: vyšľahnutý generál sa snaží o niečo (vie niekto vôbec o čo?). Vo svete prežíva len málo ľudí, ale on ich bez zjavného dôvodu plno zavraždí. Prečo? Prečo ho XY ďalších počúva? Kecia sa o všetkom: o záchrane ľudí, o konci sveta, o konci upírov a ľudí, ľudia sa zabíjajú, upíri sa zabíjajú, bojuje sa o moc a „vládu“ nad zdevastovaným a prakticky neobývaným svetom...To dáva teda zmysel...Celá dvanásta epizóda pripomína Neon Genesis Evangelion – masa biblických motívov. Hlavná línia je pritom okolo upírov...Čo to je? Proste mačička a pes varia koláč, dáme tam VŠETKO čo nás napadne, nebude to mať síce logiku, ale to nevadí. PS: Sviňa Krul skape dosť blbo a lacne. Obecne, tak otravných záporákov ako tu som nevidel už dlho. Nerobia nič iné iba sa vyškierajú a trepú kraviny s debilným prízvukom (chudáci dabléri, ja viem že vy ste odviedli presne prácu, ktorú chceli tvorcovia, na vás sa nesťažujem).(8.6.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace