Mrazivý lov

• Slovensko Mrazivý lov (více)
Trailer 1

Když veteránce z mise v Afghánistánu unesou syna, musí začít jednat. Podle dohody ho má vykoupit penězi, které její otec dlužil vůdci bandy. Při předávce však Claire dva z únosců zastřelí a vydá se do hor zachránit syna na vlastní pěst... Clair si jede na smluvené místo vyzvednout svého syna, veze finanční obnos, který po ní chtějí únosci. Ti ale syna nevezou a strhne se přestřelka. Jeden z lupičů prchá do divočiny a Clair je mu v patách. Všude kolem se stahují hladoví vlci, brzy je jasné, že aby přežili, musejí se oba ztracenci v lese spojit a najít cestu ven. Clair se dozvídá, že jejího syna má gauner, kterému říkají Otec. Ten si osvojuje ukradené děti a prodává je klientům, kteří mají zájem. Sám je to psychopat, u kterého není jasné, co za chvíli provede. Syna Clair opravdu drží v lesích a míří s ním na chatu, kde se má domluvit předání dítěte klientovi... (TV Prima)

Trailer 1

Anderton

Gina Carano si od Skratu asi dala viac pízz, než je zdravé a príliš extra už nevyzerá ani Richard Dreyfuss, z toho je už regulérny starec. Pokiaľ máte radi divokú zasneženú prírodu, tak nie je dôvod, aby ste sa Mrazivému lovu vyhli, užijete si ju totiž dosýta. Nesklamal ma ani dej, ak ho beriete ako trilerovú jednohubku, taktiež nesklame. Dokonca ma v niektorých momentoch aj potešil a takpovediac dvojité finále tiež nebolo od veci. Len treba privrieť oči nad tým, čo všetko môže veteránka z Afganistanu prežiť pri nástrahách kanadskej prírody. Taký nedobrovoľný kúpeľ v miestnej rieke by mal asi na organizmus "o niečo" krutejšie následky, než sme svedkami pri tom, čoho je Claire následne schopná. ()

Marze

Filmaři nakreslili zamlženou čáru mezi hrdiny a antihrdiny a vytvořili dynamický portrét postav , zuřivosti a vykoupení. Gina Carano, Dreyfuss a Brendan Fehr se rolí zhostili se ctí. Myslím že ve svém žánru - nízkorozpočtový kanadský thriller si snímek nezaslouží tak nízké hodnocení. Podprahové napětí a slušnou akci to má. ()

kingik

Richard Dreyfuss coby démonický stařík, co psychopaticky láká mladší hereckou kolegyni na své dřívější herecké úspěchy. Vyštván v silně důchodovém věku do mrazu a zimy kanadské divočiny marně čeká na telefonát od Spielberga, že bude reboot Čelistí a Blízkých setkání třetího druhu. Ovšem na dostaveníčko s Ginou Carano nemusí žehrat. Sice mu podle předpokladů nedala, nicméně o to víc mohl být rozezlen a sadisticky si libovat v únosu jejího filmového syna. Režisér David Hackl šel na svoji tour mezi lesy a vlky naprosto jednoduše. Gina Carano dostala jasný úkol být za neohroženou sexici, která své dítko vyrve ze spárů únosců přímočarým akčním způsobem. Bude se cedit krev, vytáhnou se sněžné skútry a kulky budou svištět čistým horským vzduchem. Ono i máchání se v pramenité vodě může být tělu i kondici prospěšné. Svižné tempo, kdy se neustále něco dělo, zábavně psychopatický Dreyfuss a o něco méně využitá parta kumpánů kolem něj, z níž trčela především černá mrcha Sydelle Noel. Brendan Fehr sice také spadal do jeho party, ale byl tím hodným maníkem, který se vzpíral zabíjení. Hackl vděčné a svým způsobem pro nenáročné akční náměty atraktivní prostředí zužitkoval bravurně, tudíž košaté dialogy ustoupily do pozadí a na nudu nebyl prostor. Připouštím, že v oblasti akce a jejího technického zpracování se dalo ještě ledacos zlepšit, ovšem nechci-li být umlácen hlubokomyslnými akademiky, dám si tuhle rychle ubíhající horskou jízdu se sympatickou herečkou v titulní roli. 8/10 ()

Crocuta odpad!

Ani krásná příroda a mí oblíbení vlci nevytáhnou tuto sračku z odpadu kam patří. Ke shlédnutí jsem se nechal zlákat povedeným vizuálem, to jsem ovšem netušil jaké panoptikum degenerovaných a naprosto neschopných postav "Mrazivý lov" skrývá. Hlavní hrdinka i její spratek jsou krajně nesympatické kreatury, ale jejich protivníci se chovají nesmyslně tak do nebe volajícím způsobem, že si to čeho se jim dostane plně zaslouží. Všichni do jednoho mají hodně tuhý kořínek, z míry je nevyvedou mnohonásobná střelná zranění, opakované havárie, pády ze skal a koupele v ledové vodě, ale jsou navíc pronásledováni takovými scenáristickými schválnostmi, kde krom uklouznutí po slupce od banánu a květináče spadlého na hlavu nechybí snad nic, že tohle se opravdu přežít nedá. Zase jedna a půl hodiny promarněného života - proti tomuto paskvilu jsou produkty značky Asylum vysloveně intelektuální záležitost. ()

Morholt

Čekal jsem něco na způsob In The Blood v mrazivém horském prostředí, ale chyba lávky. I v tomto případě Gina sice někoho zachraňuje, ale v tomto případě jde jen o úmorný výlet krajinou, která trpí podivnými klimatickými zvraty. Akce je minimum a když na ní dojde, tak je příšerná a nelze přehlédnout ani fakt, že střelná či jakákoliv jiná zranění nic neznamenají a hlavní hrdinka je naprosto imunní vůči byť jen minimálním známkám podchlazení. 25% za vlky i Ginu, která se mi prostě líbí. ()

• Film se natáčel od 18. března do 13. dubna 2019. (SONY_)